Şimdi Ara

Bmw 3.16i (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
124
Cevap
4
Favori
149.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: A380

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

bazı yanılgılar var. her 3.16i hantal değil. hantal olanlar son kasa yani 2009 - 2011 çünki kasa ağır 1500 kiloya yakın 116 beygir haliyle kaldırmaz fizik kuralları gereği. daha önceki kasalar hafif o yüzden çok yakıyor gitmiyor vs denemez. ayrıca 2010 dan sonra 3.16i ler otomatik olarak satıldı bu da çok büyük etken tüketim ve performans açısından. ama daha eskilerde o kadar tüketim sorunu olmaz.

son kasa için evet şahinler geçer belki çünki 0-100 ü 14sn. ayrıca yokuş yukarı tıkanıyor. ani hızlanma gerektiği yerlerde de araç boğulup kalıyor. rampa çıkmaya kalkınca benzin tüketimi tavana dayanıyor motor bağırıyor ama araç gidemiyor. bir de otobanda 140 geçmek bile zor. 8 ay kullandım sonra 3.20d aldım alakası yok tabii iki aracın. biri 14sn diğeri 7.4sn.

şahin nasıl oluyorda bir bmw yi geçebiliyor aklım almıyor inan ki

Şahin belki biraz abartı olmuş.. ama diğer 1.6 atmosferik motoroa sahip araçlar en son satılan 316i leri geçer...
    ancak benim yorumum otomatikşanzuman üzerine... 5 ileri, düz şanzıman olsa biraz daha iyileşir... he bence bir corolla, civic veya astrayı yine geçemez o ayrı ..

• quote:

Orijinalden alıntı: atoprak

quote:

Orijinalden alıntı: A380

quote:

bazı yanılgılar var. her 3.16i hantal değil. hantal olanlar son kasa yani 2009 - 2011 çünki kasa ağır 1500 kiloya yakın 116 beygir haliyle kaldırmaz fizik kuralları gereği. daha önceki kasalar hafif o yüzden çok yakıyor gitmiyor vs denemez. ayrıca 2010 dan sonra 3.16i ler otomatik olarak satıldı bu da çok büyük etken tüketim ve performans açısından. ama daha eskilerde o kadar tüketim sorunu olmaz.

son kasa için evet şahinler geçer belki çünki 0-100 ü 14sn. ayrıca yokuş yukarı tıkanıyor. ani hızlanma gerektiği yerlerde de araç boğulup kalıyor. rampa çıkmaya kalkınca benzin tüketimi tavana dayanıyor motor bağırıyor ama araç gidemiyor. bir de otobanda 140 geçmek bile zor. 8 ay kullandım sonra 3.20d aldım alakası yok tabii iki aracın. biri 14sn diğeri 7.4sn.

şahin nasıl oluyorda bir bmw yi geçebiliyor aklım almıyor inan ki

Şahin belki biraz abartı olmuş.. ama diğer 1.6 atmosferik motoroa sahip araçlar en son satılan 316i leri geçer...
    ancak benim yorumum otomatikşanzuman üzerine... 5 ileri, düz şanzıman olsa biraz daha iyileşir... he bence bir corolla, civic veya astrayı yine geçemez o ayrı ..

2006 bmw lerde 6 ileri düz şanzuman var

• quote:

Orijinalden alıntı: caspento

quote:

14 dediğiniz 11.6 saniye olan e90 3.16i olsa gerek,yanlışınız var sanırım...
    2006 ve 2008 model iki adet 3.16i manuel e90 aracımız ile 205km/h çok rahat görüyoruz,bahsettiğiniz farklı bir araç olsa gerek

tekrar ediyorum 2008 modeller BAŞKA ONLARIN KASASI HAFİF O YÜZDEN tüketim 11.6 olabilir

ama 2010 ve sonrası üretimlerin kasa ağır ve otomatik şanzıman da eklenince şehir içinde tüketim 13-14 ü bulur hızlanma ise zaten 13.4 katalog verisi.

hızlanması 11.6 olsa adamlar kataloglarında niye 13.4 yazsın

ben birçok test okudum ki katalog verileri doğruyu yansıtmaz ne tüketim ne performans aracın tüketimi 100km de normalde 11 iken şehir içi 13-14 arası ve 0-100 14sn

alın size test sürüşü adamlar boş yolda 11 küsür tüketmiş bu da eder şehir içi 14-15

http://otomobil.milliyet.com.tr/bmw-3-16-yi-test-ettik-/surusizlenimi/haberdetay/06.10.2010/1298034/default.htm

BMW 3 serisinin en güçsüz motoruna sahip olan test aracımız1.6 litrelik motoruyla düşük vergi diliminde yer almanın avantajını yaşıyor. 6000 d/d’da 116 hp güç üreten motor, maksimum torku 150 Nm’yi 4300 d/d’de veriyor. 0-100 km/s hızlanmasını 13.4 saniyede gerçekleştiren aracın maksimum hızı 203 km/s. 6 ileri otomatik şanzımanla gücünü arka tekerlere ileten motorun yakıt tüketim değerleri çok da etkileyici değil. Fabrika verisi şehir içi yakıt tüketimi 11 lt/100 km iken şehir dışı tüketim ise 6.2 lt/100 km. Bizim testimiz süresince 3.16, 100 km’de ortalama 11.2 litre yakıt tüketti. Performans beklentisi olmayan kullanıcılara hitap eden 3.16’nın otomatik vitesinde bulunan spor modu çok fazla işe yaramıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwerty0909 -- 10 Nisan 2012; 2:32:55 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: caspento

quote:

14 dediğiniz 11.6 saniye olan e90 3.16i olsa gerek,yanlışınız var sanırım...
    2006 ve 2008 model iki adet 3.16i manuel e90 aracımız ile 205km/h çok rahat görüyoruz,bahsettiğiniz farklı bir araç olsa gerek

tekrar ediyorum 2008 modeller BAŞKA ONLARIN KASASI HAFİF O YÜZDEN tüketim 11.6 olabilir

ama 2010 ve sonrası üretimlerin kasa ağır ve otomatik şanzıman da eklenince şehir içinde tüketim 13-14 ü bulur hızlanma ise zaten 13.4 katalog verisi.

hızlanması 11.6 olsa adamlar kataloglarında niye 13.4 yazsın

ben birçok test okudum ki katalog verileri doğruyu yansıtmaz ne tüketim ne performans aracın tüketimi 100km de normalde 11 iken şehir içi 13-14 arası ve 0-100 14sn

alın size test sürüşü adamlar boş yolda 11 küsür tüketmiş bu da eder şehir içi 14-15

http://otomobil.milliyet.com.tr/bmw-3-16-yi-test-ettik-/surusizlenimi/haberdetay/06.10.2010/1298034/default.htm

BMW 3 serisinin en güçsüz motoruna sahip olan test aracımız1.6 litrelik motoruyla düşük vergi diliminde yer almanın avantajını yaşıyor. 6000 d/d’da 116 hp güç üreten motor, maksimum torku 150 Nm’yi 4300 d/d’de veriyor. 0-100 km/s hızlanmasını 13.4 saniyede gerçekleştiren aracın maksimum hızı 203 km/s. 6 ileri otomatik şanzımanla gücünü arka tekerlere ileten motorun yakıt tüketim değerleri çok da etkileyici değil. Fabrika verisi şehir içi yakıt tüketimi 11 lt/100 km iken şehir dışı tüketim ise 6.2 lt/100 km. Bizim testimiz süresince 3.16, 100 km’de ortalama 11.2 litre yakıt tüketti. Performans beklentisi olmayan kullanıcılara hitap eden 3.16’nın otomatik vitesinde bulunan spor modu çok fazla işe yaramıyor.

Bahsettiğiniz makyajlı olan kasalar,belki şanzıman yüzünden ağır kalabilir.
    2006 ve 2008 iki adet makyajsız manuel 0/100 hızlanması 11.6sn olarak gözüküyor.
    O nedenle öyle dedim,neyse sağolun bilgiler için

• ne kötü arabaymış şu 316 meğersem
  • Zamanında ben de kafayı çok takmıştım iyi ki almamışım diyorum.Neyi var ki şu 3.16i'nin arkadan itişli olması ve BMW olması dışında.Sadece biraz sessiz gelmişti o kadar.2012 son 3.16'lara baktım iç mekanda Navigasyon dışında kayda değer bir şey yok.Kumaş koltuksa zaten vay halinize.3.16i düşünenler bence Audi A4 2.0TDI 177HP Multitronic düşünsünler derim.En azından iç mekan kalitesi ve işçiliği yaşarsınız.Şu anlarda makyajlı baz donanımı 104.000 liraya veriyorlar.2.elde de BMW'ye göre uyguna bulunabiliniyor 143HP olanları.

Kısacası BMW diye abartmaya gerek yok.Her BMW konusunda M3-M5 tartışıyormuşuz gibi BMW savunuluyor.Fabrika verileri kale alınmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Zamanında ben de kafayı çok takmıştım iyi ki almamışım diyorum.Neyi var ki şu 3.16i'nin arkadan itişli olması ve BMW olması dışında.Sadece biraz sessiz gelmişti o kadar.2012 son 3.16'lara baktım iç mekanda Navigasyon dışında kayda değer bir şey yok.Kumaş koltuksa zaten vay halinize.3.16i düşünenler bence Audi A4 2.0TDI 177HP Multitronic düşünsünler derim.En azından iç mekan kalitesi ve işçiliği yaşarsınız.Şu anlarda makyajlı baz donanımı 104.000 liraya veriyorlar.2.elde de BMW'ye göre uyguna bulunabiliniyor 143HP olanları.

Kısacası BMW diye abartmaya gerek yok.Her BMW konusunda M3-M5 tartışıyormuşuz gibi BMW savunuluyor.Fabrika verileri kale alınmıyor.

iyi de bmw nin 3.16i sını a4 ün 2.0 ı ile kıyaslayıp bmwe yi kötülemek ne kadar mantıklı? zaten 3.16i nin ki şu an satılmıyor fiyatı malum oldukça düşük her açıdan farklı segmentte araçlar.

a4 2.0 tdi ile 3.20d yi kıyaslamak lazım. hem 3.20d nin 2.el fiyatları a4 2.0 tdi dan daha makul hem motoru daha güçlü hem de tüketimi daha az. evet bmw yi savunuyorum ve 3.20 a4 den üstündür diyorum.

• 3.18i uretimi durdumu?
  • 2004 316i aldım 2 sene önce, 6 ay katlanabildim, sattım. araçta performans adına hiçbişey yok, gelen geçen toz yutturuyor, yakıtı ise 320 ile aynı nerdeyse. tek avantajı vergisi. şu an 2006 honda accord 2.0 155hp araç kullanıyorum, aradaki fark anlatılmaz, yaşanır.
  • bu 1.4 jetta nın 245 yapması veya 2.0 passat ın 300-350 yapması bana geçenlerde yaşadığım bi olayı hatırlattı
    bizim teyze oğlu yeni araba almıs 90 model şahin 1.6 (enkaz) laf olsun diye kaç yapıyo diye sordum ankara- çankırı yolunda 165 yaptım dedi..

bmw herzaman bmw dir ve imkanı olan herkez hayatında kısa bi sürede olsa ona sahip olma ayrıcalığını yaşamalıdır...
  • Tek dileğim "sıfırcılar"ın F30 kasa 3.20d oyuncaklarından heveslerini bir an önce almaları... Gerçi acelem yok, 3-5 sene bekleyebilirim. O zaman görsün millet performansı, yakıt tüketimini, kasa tipini...

Ama ara nesil 3.16'lardan kimsenin memnun olmadığı da aşikar.
  • 2009 316i almayı düşünüyorum. Bunlarda standart olarak park sensörü (ön-arka), hillholder (yokuş kalkış desteği) usb girişi var mıdır?
  • http://www.otomobilden.com/3-serisi-yeni-secenegine-kavustu/

YENİLENEN 3.16i SÜRÜŞ İZLENİMİ
    Kaliteli olmuş ama 3.20 nin zevki başka :D
  • 3,18 in üretimi durdu diye biliyorum ..
  • Merhabalar forumlarda 3.16i alınır mı binilir mi diye çok araştırdım, gece gündüz. Sonunda kalbimin sesini dinledim ve bir aylık araştırmamın sonunda gittim 2010 model manuel vites beyaz m paket full bır bmw 3.16.i aldım.Yakıt 9.5-10 şehir içinde ,şehirlerarası sadece bir defa o da arabayı aldığım il olan BursadanAntalyaya kadar geldim 8.5 lt gösteriyordu.Kısacası km de 40-45 krs yakıyor suanda şehiriçinde.Aldığım galericinin dediği gibi aslan besleyen yemine katlanacak bundan önceki arabam 2004 megane 2 1.6ydı neredeyse yakıt değerleri aynı.Performans dersenız meganla hızlanmaları son hızı aynı,vergisi aynı,işçilik kalitesi tartışılmaz.Konsol megane göre aşırı sade cepler-esya gözleri yok bmw de buda benımgibi dagunuk bırısı için ıdeal derli toplu duruyor ortalık:).Alacaksanız guvenlik için,kalite için,yol tutuş için,prestij için eyvallah fakat performans hız beklemeyın.Beklentınız 0 dan yuze 7 sanıyede cıkmak ara hızlanmalarda veya ısıkta- kalkısta yarısmaksa almayın ama 200km son hız bana yeter 140-160 aralığındaki hızlar yeterli diyorsanız alın.Kısacası ben aldığıma memnunum beklentılerımı fazlasıyla karsılıyor.Bmw ye bınen veya gören arkadas es ve dostların yorumları fazlasıyla mutlu edıyor ınsanı kımse arkasına bakıpta kaç basıyor,kaç motor dıye sormuyor göruntusu yetıyor da artıyor ha bırde unutmadan 3.16 alacaksanız en dolu modelını alın tavsıyem dolu bır donanım cok daha değişik gösterıyor arabayı Saygılarımla

• Ben de yaklaşık 1 yıllık bmw 3.16i kullanıcısıyim. Arac 2010 model ve steptronic vites. Performansı 1.6 motorlu diğer araçlarla aynı, yüksek viteste daha bile iyi olabilir. Gaz yiyisi vs sorunsuz. Arac yaktığı oranda tatminkar performans sağlıyor. Kesinlikle spor bir araba değil. Tam bir güvenlik ve konfor aracı. İzolasyonu cok iyi. Yol tutusu cok iyi.
    Hergün köprü trafiğinde 9.5-10 litre yakıyor.
    Açık trafikte 8.5-9'u geçmiyor sehir ici.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şahin bile 316 yı geçer yorumunu da gördük bu forumda
  • Kalite konfor için yorum yapamam ama 500 metrede e92 316i yi 109'luk FOCUS TDCİ tokat delisi yapıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi splash06 -- 5 Temmuz 2013; 17:07:15 >
  • Hocam bi kez test sürüşüne çıkmıştık arabanın performansı bana hayal kırıklığı yarattı
  • Arkadaşlar,
    Bmw 3.16i Advantage 1994 model LPG li 205bin km otomatik vites nasıl bir araba? Tavsiye eder misiniz? Bmw kullanıcıları her zaman farklı görürler özellikle bu modelleri.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.