Şimdi Ara

Bmw 3.16i (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
4
Favori
149.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    çok sakin kullanımda bile 100km de 14-15 in altına inemedim. full depo ile anca 350 km görüyorum. araçta bir sorun mu var yoksa bu araca göre normal mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

bende 2011 model 3.16i var otomatik.
    çok sakin kullanımda bile 100km de 14-15 in altına inemedim. full depo ile anca 350 km görüyorum. araçta bir sorun mu var yoksa bu araca göre normal mi?

Bi depo ile 350 km mi E46 kasa BMW 330i ile aynı yakıyosun bi terslik var bu işte , ben golf ile yardıra yardıra kullanmama rağmen 9 litre civarı yakıyorum şehir dışında 6 litreye kadar düşüyor.....
  • 50 - 60 Milyar para verip M3 al derim benzın ve vergi verebilceksen :D
  • Böyle araçlar alınca 2000cc den düşük olunca çok kötü sırıtıyor.
  • 3.20d ye geçtim tüketim konusu çözüldü. ama performans yetersiz :)
    230 ile rampa tırmanırken vınn diye bir araç geçti aracı göremedim bile. ferrari veya lamborgini dir dedim. o kadar hızlıydı ki görmek bile mümkün olmadı. sanki ben duruyordum o da 200 le gidiyordu. neyse ileride yol tıkanınca sordum
    passat mış 320 ile gidiyormuş. istese 350 basarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwerty0909 -- 4 Ocak 2012; 11:49:41 >
  • quote:

3.20d ye geçtim tüketim konusu çözüldü. ama performans yetersiz :)
    230 ile rampa tırmanırken vınn diye bir araç geçti aracı göremedim bile. ferrari veya lamborgini dir dedim. o kadar hızlıydı ki görmek bile mümkün olmadı. sanki ben duruyordum o da 200 le gidiyordu. neyse ileride yol tıkanınca sordum
    passat mış 320 ile gidiyormuş. istese 350 basarmış.

beni tarif ettiniz hocam aracım 1.4 tsi 350 basıyorum ama bir uyanıyorum sabah olmuş
  • 316 ile PRESTİJ mi olur yahu??

Tam tersine derim ki parası yokmuş gitmiş bu saçma gitmeyen fazla yakan aracı sırf BMW almış olmak için almış derim...
  • 2003 Model BMW 316i babamda vardı illallah diye sattı. 2 kez motor bloğu çatlattı (ki kendisi inanılmaz sakin kullanır) , garantiden değişti ama saolsun borusan toplamda 4 ay süründürdü. İsteyene plakasını verebilirim, servis kayıtlarından bakılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darklich

BMW 316 yeni modelde gerçekten adı gibi bir 1.6 motor kullanıyor.115 beygir gücündeki bu motor doğal olarak sakin sürüşler vaad ediyor.Dolayısıyla trafikte etkin hızlanmalar için sık vites değişimine gereksinim duyuyor.Şayet böyle bir kullanımdan hoşnutsan bence vergi avantajı da olduğu için göz önünde bulundurulabilir.BMW biniyorum dersin en azından :).Ayrıca bmw nin üstün motor-şanzıman tecrübesi saysinde 115 beygir olmasına rağmen özeliikle otobanda çok performanslı olmasa da 205 km son sürata ulaşabilirsin.Zaten bende başka bu hıza ulaşabilen 1.6 atmosferik bir araç bilmiyorum.(not: fabrika verisi 205 km)

1.6 atmosferik hemen hemen her marka modelde 210 gibi hızları görebiliyor. Örnek vericek olursa 1.6 mpı 102 ps ile 210u gördüm.

• YAW NEDİR BU MİLLETİN VOSVOS ÇULARDAN ÇEKTİĞİ BMW İLE BİLE YARIŞTIRIYOLAR PEHHH!! BMW 3 OLSUN 90 MODEL 2000 MODEL OLSUN HİÇ FARKETMEZ NE DEİŞLER ZENGİNLER MERSO YA ÇAPKINLAR BMW YE , HAYALPERESTLER VOSVOSA BİNER !
  • Ben anlamiyorum arkadaslar 3.16 1.6 motor diyorsunuzda Burada 1.9 I yaziyor ben bunu anlamadim bi turlu 2001 model 3.16
    http://www.nettiauto.com/bmw/316/4544239
    Bana birisi aciklik getirebilirmi? Avrupada yasiyorum. 2000 uzeri motorlarin hepsi 1.9 I yaziyor?:S:S:S
  • Arkadaşlar mevcut aracımı (Fluence 1.5 DCI 2011 model) satıp yerine 2006 model bir BMW 3.16i almayı düşünüyorum. Almayı düşündüğüm araç 100.000 km filan olucak ,sormak istediğim bu araçların bakımları (ağır bakımları özellikle) kaç km de ve ne kadar tutar ortalama. Sırf şehir içi ve aile otomobili olarak kullanıcam yani performans derdim filan yok. Sorunsuz biner miyim onu merak ediyorum. 100.000 'de alsam yılda ortalama 12.000 km yapan birisi olarak sizce kaç sene sorunsuz binerim ?

Örnek olarak aşağıdaki araç mesela:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bayan-ruhsat-sahibinden-2006-bmw-3-16-i-lpg-li-isik-paketli-77863130/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redwyne -- 13 Mart 2012; 10:21:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: borntobewild

Arkadaşlar mevcut aracımı (Fluence 1.5 DCI 2011 model) satıp yerine 2006 model bir BMW 3.16i almayı düşünüyorum. Almayı düşündüğüm araç 100.000 km filan olucak ,sormak istediğim bu araçların bakımları (ağır bakımları özellikle) kaç km de ve ne kadar tutar ortalama. Sırf şehir içi ve aile otomobili olarak kullanıcam yani performans derdim filan yok. Sorunsuz biner miyim onu merak ediyorum. 100.000 'de alsam yılda ortalama 12.000 km yapan birisi olarak sizce kaç sene sorunsuz binerim ?

Örnek olarak aşağıdaki araç mesela:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bayan-ruhsat-sahibinden-2006-bmw-3-16-i-lpg-li-isik-paketli-77863130/detay

Hocam benim aracım 2006 e90 3.16i araç çift vanoslu,gitmez diyen kesimin arabasına bir bakmanızı tavsiye ediyorum,bmw alamayıp çamur atmaya çalışan kişiler
    Benim size tavsiyem temizini bulup 3-5 fazla verip başınızın ağrımaması...Ki sorunsuz binersiniz bakımını yaptırdıktan sonra..
    Bakım dışında aracıma masraf yapmıyorum tabi boya koruma hizmetlerini saymaz isek
    Yakıt konusunda daha önceki aracım astra j idi ve lpg de 30 kuruş yakıyordu ama 3.16 25 krş şehir içi yakmakta..
    Daha da soracağınız bişey olursa yanıtlamaya çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: caspento

Hocam benim aracım 2006 e90 3.16i araç çift vanoslu,gitmez diyen kesimin arabasına bir bakmanızı tavsiye ediyorum,bmw alamayıp çamur atmaya çalışan kişiler
    Benim size tavsiyem temizini bulup 3-5 fazla verip başınızın ağrımaması...Ki sorunsuz binersiniz bakımını yaptırdıktan sonra..
    Bakım dışında aracıma masraf yapmıyorum tabi boya koruma hizmetlerini saymaz isek
    Yakıt konusunda daha önceki aracım astra j idi ve lpg de 30 kuruş yakıyordu ama 3.16 25 krş şehir içi yakmakta..

gerçekten 25krş civarı faln mı yakıyor? peki bu kadar lafı bu değer için mi yapıyorlar. arkdaş ben dizel araçla şehir içinde bu civarlarda yakıyorum. neyine acızlanılıyor!!

kalkış ve vites geçişleri hakkında bilgi verebilirseniz çok faydalı olur. şimdiden teşekkürler

bu arada bmw bmw'dir, bu kdar yerenler 1.6 benzinli başka araçlarla video olark kıyaslamaları (uzun yol, kalkış vs) koysunlar bizde görelim bi sonucları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 'emre' -- 8 Nisan 2012; 0:36:23 >

• çalıştığım şirkette 316i alan arkadaşlar genelde oldukça mutsuz (performans ve tüketim konularında).. normal şartlarda 9.5 dan aşşa yakan yok... biraz gazlarsanızda 13-14 leri buluyor diyorlar ortalama için....
    Gidiş konusu göreceli .. neyle karşılaştırdıgınızda önemli.. ama genel performansı kötü denebilir.. Kalkışta "bildiğiniz" arabaların çoğu sizi geçebiliyor.. yol çoooook uzun olursa ise pek fark olmuyor.. bence probmle1500kg yakaan ağırlık...
  • 316i gerçekten gitmiyor mu? çok merak ediyorum.

mesela kalkışta şahin doğan bile 316i yi eker mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 'emre'

quote:

Orijinalden alıntı: caspento

gerçekten 25krş civarı faln mı yakıyor? peki bu kadar lafı bu değer için mi yapıyorlar. arkdaş ben dizel araçla şehir içinde bu civarlarda yakıyorum. neyine acızlanılıyor!!

kalkış ve vites geçişleri hakkında bilgi verebilirseniz çok faydalı olur. şimdiden teşekkürler

bu arada bmw bmw'dir, bu kdar yerenler 1.6 benzinli başka araçlarla video olark kıyaslamaları (uzun yol, kalkış vs) koysunlar bizde görelim bi sonucları.

Tabiki gerçek kendi verilerimi söylüyorum

1.vites elbette ki ağır,ancak bir insignia veya passat kalkışta nasılsa o ağırlıkta..
    Ancak 2.vitesten sonra 1.6 hacmi küçük bir motor olsa da bmw olduğunu her tepkiden algılıyorsunuz.
    Bu aracı neye göre kıyaslıyorlar bilmiyorum ama elbetteki 184hp bir 3.20dizel performansı zaten alamazsınız..Ancak kendi motor sınıfında 1.6 bir focusla,astrayla vs. kıyaslarsanız onlara göre muazzam performansı var.1.5dci nissan juke uzun yolda ve ara hızlanmalarda kesinlikle geçemiyor aracımı,kuzenimle kaç defa denedik ve en son pes etti kendisi :)
    Özellikle yakıtı bu arabayı alınca bizi kendine bağladı,belki ayarların iyiliğ,belki düzenli bakım yao-pılması ile alakalı lpg de 25 kuruş yakıp ve bmw ye binmek muazzam bir duygu.
    Biri 2006,diğeri 2008 aracımız var ilkini aldığımızda bu performans ve az yakıt sarfiyatı çok hoşumuza gittiği için,2000cc bir araba alm gereği duymadık ve tekrar 3.16i aldık.
    Kısacası hem az yaksın,hemde iyi gitsinvergisi de düşük olsun derseniz 3.16i muazzam bir tercih

• bazı yanılgılar var. her 3.16i hantal değil. hantal olanlar son kasa yani 2009 - 2011 çünki kasa ağır 1500 kiloya yakın 116 beygir haliyle kaldırmaz fizik kuralları gereği. daha önceki kasalar hafif o yüzden çok yakıyor gitmiyor vs denemez. ayrıca 2010 dan sonra 3.16i ler otomatik olarak satıldı bu da çok büyük etken tüketim ve performans açısından. ama daha eskilerde o kadar tüketim sorunu olmaz.

son kasa için evet şahinler geçer belki çünki 0-100 ü 14sn. ayrıca yokuş yukarı tıkanıyor. ani hızlanma gerektiği yerlerde de araç boğulup kalıyor. rampa çıkmaya kalkınca benzin tüketimi tavana dayanıyor motor bağırıyor ama araç gidemiyor. bir de otobanda 140 geçmek bile zor. 8 ay kullandım sonra 3.20d aldım alakası yok tabii iki aracın. biri 14sn diğeri 7.4sn.
  • quote:

bazı yanılgılar var. her 3.16i hantal değil. hantal olanlar son kasa yani 2009 - 2011 çünki kasa ağır 1500 kiloya yakın 116 beygir haliyle kaldırmaz fizik kuralları gereği. daha önceki kasalar hafif o yüzden çok yakıyor gitmiyor vs denemez. ayrıca 2010 dan sonra 3.16i ler otomatik olarak satıldı bu da çok büyük etken tüketim ve performans açısından. ama daha eskilerde o kadar tüketim sorunu olmaz.

son kasa için evet şahinler geçer belki çünki 0-100 ü 14sn. ayrıca yokuş yukarı tıkanıyor. ani hızlanma gerektiği yerlerde de araç boğulup kalıyor. rampa çıkmaya kalkınca benzin tüketimi tavana dayanıyor motor bağırıyor ama araç gidemiyor. bir de otobanda 140 geçmek bile zor. 8 ay kullandım sonra 3.20d aldım alakası yok tabii iki aracın. biri 14sn diğeri 7.4sn.

14 dediğiniz 11.6 saniye olan e90 3.16i olsa gerek,yanlışınız var sanırım...
    2006 ve 2008 model iki adet 3.16i manuel e90 aracımız ile 205km/h çok rahat görüyoruz,bahsettiğiniz farklı bir araç olsa gerek

• quote:

bazı yanılgılar var. her 3.16i hantal değil. hantal olanlar son kasa yani 2009 - 2011 çünki kasa ağır 1500 kiloya yakın 116 beygir haliyle kaldırmaz fizik kuralları gereği. daha önceki kasalar hafif o yüzden çok yakıyor gitmiyor vs denemez. ayrıca 2010 dan sonra 3.16i ler otomatik olarak satıldı bu da çok büyük etken tüketim ve performans açısından. ama daha eskilerde o kadar tüketim sorunu olmaz.

şahin nasıl oluyorda bir bmw yi geçebiliyor aklım almıyor inan ki

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.