Şimdi Ara

Bmw 3.16i

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
124
Cevap
4
Favori
149.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2006 ve üzeri bmw 316i almayı düşünüyorum araç hakkında bilgisi olan arkadaşlarımın gördükleri eksiklikler hakkında bilgi vermelerini rica ediyorum.Bir de 3.16 ile 3.16i arasındaki tek fark injection olması mı?

• 1. si 316 ile 316 i arasında hiçbir fark yok, çünkü 316 diye bir şey yok.

316 nın tek eksiği motor ve performans (0-100ü) 13 saniye (şahin performansı yani).

3 serisi bmw nin geri kalanı sınıfı göz önüne alınığında mühendislik harikası olarak nitelendirilebilinir.

bir de arkadan itiş sebebiyle arka koltukların nispeten dar olması problem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19can84 -- 28 Haziran 2008; 12:16:37 >
  • 3.16i dayımda vardı performansını beğenmeyip 1 yılda sattı.Ayrıca düz vites olduğundan dolayı şikayetçiydi İstanbul trafiğinde zırt pırt vites değiştirmekten bıkmıştı.Geri kalanında araba sorunsuz ve bmw kalitesini yansıtıyor.
  • BMW 316 yeni modelde gerçekten adı gibi bir 1.6 motor kullanıyor.115 beygir gücündeki bu motor doğal olarak sakin sürüşler vaad ediyor.Dolayısıyla trafikte etkin hızlanmalar için sık vites değişimine gereksinim duyuyor.Şayet böyle bir kullanımdan hoşnutsan bence vergi avantajı da olduğu için göz önünde bulundurulabilir.BMW biniyorum dersin en azından :).Ayrıca bmw nin üstün motor-şanzıman tecrübesi saysinde 115 beygir olmasına rağmen özeliikle otobanda çok performanslı olmasa da 205 km son sürata ulaşabilirsin.Zaten bende başka bu hıza ulaşabilen 1.6 atmosferik bir araç bilmiyorum.(not: fabrika verisi 205 km)
  • ilgilenen arkadaşlarıma çok teşekkürler performans konusunda yetersiz bulmuşsunuz peki tuning yöntemleriyle beygirini kaç hp artırırım ve bu işlemin araca ne gibi zararı olur?
  • quote:

Orjinalden alıntı: corkan

ilgilenen arkadaşlarıma çok teşekkürler performans konusunda yetersiz bulmuşsunuz peki tuning yöntemleriyle beygirini kaç hp artırırım ve bu işlemin araca ne gibi zararı olur?

Araca bir zararı olmaz ancak

1.6 atmosferik bir motor için emeğine yazık olur. Harcadıgın paraya degmez.
  • bir arkadasimin tanidigina hediye olarak 316i gelmisti(cok ... li bi insan)

arac calistiktan bir sure sonra rolantide devir dusurup stop ediyordu.

arac 10larca kez servisi gitti geldi cozulmedi.simdi 10000 euro farkla(ayipli oldugu icin)

320d alacak `0`.

316 larin belli bir serisinde boyle bir sorun varmis megersem.aman diyeyim denk gelme.alirken iyi arastir

modifiye icinse katiliyorum.harcadigin paraya degmez.biraz daha cikabiliyorsan 318 bak derim.

saygilar
  • Performans bakımından tabii ki 3.18 daha iidir ama vergi ve 2. el konusunda biraz tedirginim.Aslında çok fazla performans düşkünü birisi de değilim.Yine de teşekkür ederim.İnşallah arkadaşımın bahsettiği aracın stop etmesi gibi bir durumla karşılaşmam.
  • 318 bile gitmezken bunu düşünemiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

1. si 316 ile 316 i arasında hiçbir fark yok, çünkü 316 diye bir şey yok.

316 nın tek eksiği motor ve performans (0-100ü) 13 saniye (şahin performansı yani).

3 serisi bmw nin geri kalanı sınıfı göz önüne alınığında mühendislik harikası olarak nitelendirilebilinir.

bir de arkadan itiş sebebiyle arka koltukların nispeten dar olması problem.

performans zaten motor katogerisine girmiyormu?

performans ve motor demişinde ikiside neticede aynı nokta.....

3 serisine 156 hplik motorda yakısmıyor daha geçen uzun yolda kullanmıstım eh işte yetmiyor,performans istemiyene 320 d yeterli gelicektir 177 hp ekonomik ve litreye göre prformanslı motordur

performans istiyene 330 da zamanla yetmez

316 da eksik gerçi cok bulursun ama önemli eksiği tüketimi-performansı,arka darlıgı,küt amortisörü,bozuk yollarda cukuru cok belirgin etmesi v.b. birde sade sıkıcı kokpiti,sert yorucu direksiyonu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stingerr -- 3 Temmuz 2008; 0:04:38 >
  • SAKIN alma. Istediğin yerde araştır, heryerde aynı cevabı görürsün. BMW 3 serisi 318'de başlar, çünkü 1.6 kesinlikle o araba için yetersiz! Altında BMW olacak, ama gördüğün çoğu araba seninle dalga geçer gibi yanından geçip gidecek:) Ayrıca çok ciddi çekiş problemi var 1,6'ların. Alacaksan 318 veya 320 al.
  • Mundar ettiniz arabayı be : )) Kardeşim git test et beğenirsen al beğenemssen alma .

Tuning işinide bu topicle birlikte rafa kaldır .

316 gitmiyor , boşuna araba yapıyor bmw zaten . Maksat muhabbet.
  • 318i serisi neden bmw nin fiyat listesinde görünmüyor? 316 ve 320 var ama?

http://www.bmw.com.tr/tr/tr/_dynamic/fiyat_listesi.aspx
  • 3.18ler bir dönem üretildi sora kaldırıldı.129Hp olarak çıktı tutulmadı.3.20lerde motor modifikasyonuna uğradı eylülde gelcek 3.20ler 170hp olacak.3.20nin altındaki motorlar bmw nin ticari motorlarıdır.Performans beklenmemelidir.Bmw kalitesine binmek istiyorsanız 3.16 ideal fakat Çoğu aynı klasmandaki araç yanınızdan rahatlıkla gidicektir
  • 3.20i ile 3.16i arasında sadece motor farkı mı var? O kadar fiyat farkı sadece motordan dolayı mı veriliyor yoksa başka artılarıda var mı?
  • evet motor farkına verilir o fiyat.Bmw çıplak araç fiyatlarıdır onlar.Aksesuarla araç fiyatı çok yükseklere çıkabilir.Çoğu marka öyle yapıyor olabildiğince fiyatı aşağı çekip maksat müşteri cekmek fakat sorasında opsiyonel özellikleri pazarlayarak yüksek fiyatlara arac satabiliyorlar
  • Mesela ;
    BMW 316i Sedan modelinde standart olarak bulunan aksesuarlar: Türkiye Paketi, Velur Hali Paspaslar, Reflektör/Ilkyardim Çantasi, Elektrokrom Iç Ayna, Ön Sis Farlari, Yagmur Sezicisi, Iç Aydinlatma Paketi, Katlanir Arka Kolt.Basliklari, Akustik Kemer Uyarisi, Ingilizce Ön Panel, Otomatik Kapi Kilit Fonk.
    BMW 320i Sedan modelinde standart olarak bulunan aksesuarlar: Türkiye Paketi, Otomatik Vites/Steptronic, Velur Hali Paspaslar, Reflektör/Ilkyardim Çantasi, Elektrokrom Iç Ayna, Ön Sis Farlari, Yagmur Sezicisi, Iç Aydinlatma Paketi, Katlanir Arka Kolt.Basliklari, Akustik Kemer Uyarisi, Ingilizce Ön Panel, Otomatik Kapi Kilit Fonk.
  • bende e30 316i almak istiyorum ama tamirciyle arkadaş olmak istemiyorum:D
  • en az benzin yakan bmw modeli 3.16 i miydi arkadaşlar?
  • ne az yakması yahu bnm 116 12 litre yakıyor motor rezalet kesinlikle
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.