Şimdi Ara

Bmw 2 serisi Active Tourer (F45) (87. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.022
Cevap
55
Favori
159.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben serviste orjinal akü değişimi yaptırmıştım geçen yıl ama dışarıda yaptıracak olsaydım Bosch, Varta gibi bilinen markalardan almayı tercih ederdim. Ama öte yandan İnci Akü, Mutlu gibi yerli markalarımız da bu konuda sizi üzmeyecektir diye düşünüyorum açıkçası.
    Kodlama dediğimiz, yeni akünün araca tanıtılmasını, akü satan her yer yapamaz zannedersem. Zira BMW'nin kendi programı ile yapılıyor diye biliyorum.
  • mekatu M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgi için. Tanıtma dediginiz işlemin amacı ne acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sierre34 kullanıcısına yanıt
    Bu araçlarda IBS denilen Akıllı Akü Sensörü diye bir şey var. Bu sensör akünün durumunu sürekli takip ederek aracın yönetim sistemine bilgi vererek alternatörün aküyü ne kadar şarj etmesi gerektiğine, gönderilecek akıma vs karar veriyor. Gerektiği durumlarda ise akü zayıflamış ise hangi elektrikli aletlerin devre dışı bırakabileceğine karar veriyor. Tanıtma işleminde akünün yeni olduğu ve hangi başlangıç verilerini referans alacağı araca tanıtılmış oluyor. Bir nevi kalibrasyon işlemi denilebilir.
  • Sierre34 kullanıcısına yanıt
    Akü satan yada değiştiren yerler kodlama yapmaz. Özel BMW servisinde yaptırılabilir. Ama artık çoğu araçtaki tamirler için kodlama gerektiğinden normal tamircilerde de yapılabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mekatu M kullanıcısına yanıt
    Akü tavsiyeleri için teşekkür ederim

• Teşekkürler. En güzeli serviste yenilemek galiba.

• Sorun yetkili servislerin Euro ile çalışması. Kodlamanın çok zor birşey olacağını sanmıyorum. Ben kendi tamircimde (BMW servisi deyil) servis sıfırlama, balata değişimi sıfırlama gibi işlemleri kendim yapıyorum. Kodlama cihazını karıştırırken akü kodlamayı da görmüştüm. Benim akü uyarı verdi ama biraz sport modda kullanınca uyarıyı kaldırdı. Aküyü voltmetre ile ölçtüm, sınır değerlerde. Motoru stop ettikten 1 saat sonra aküyü ölçün, 12 V altında ise ömrünün sonuna geliyor demektir. Motor çalışırken bu değerin 14,5V dan yüksek olması gerekir ki bu alternatörün düzgün çalıştığını gösterir. Birde aküyü motoru çalıştırırken ölçün, eğer 10 V altında bir değer ölçerseniz akünün eli kulağında demektir.

• efffector E kullanıcısına yanıt
    Ya da şu ekranı gördüyseniz geri dönüşü olmayan yoldasınız demektir : )

Bmw 2 serisi Active Tourer (F45)
  • Herkese merhaba
    2.16 d active tourer için krito (lift) takozu na ihtiyacım var.
    Acaba nereden alabilirim ?

• dpete D kullanıcısına yanıt
    Ben lastikleri geçen hafta değiştirdim. Michelin P4 taktım, bence güzel lastik. Kampanya varmış tanesini pazarlık ile 750 TL ye aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: efffector

Ben lastikleri geçen hafta değiştirdim. Michelin P4 taktım, bence güzel lastik. Kampanya varmış tanesini pazarlık ile 750 TL ye aldım.
    Selamlar. Bahsettiğiniz primacy 4'mü? Rut flan olan herhalde?

• Evet primacy 4 run flat. Michelin de run flat ZP olarak geçiyor

• thecurly T kullanıcısına yanıt
    Bende bu mesaj çıkmadı, tahrik arızası çıktı. Uzun zamandır şehir içinde kullanıyordum. Sonra 250 km spor modda şehir dışına seyahat ettim bu arızayı bir daha vermedi.

• Cihangir G C kullanıcısına yanıt
    Motor kulağı 1050 TL +100TL işçilik

• quote:

Orijinalden alıntı: efffector

Evet primacy 4 run flat. Michelin de run flat ZP olarak geçiyor
    Bayi iletisim bilgilerini verebilirmisiniz? Michelin`in sitesinde ve internet`te benim arabaya uygun(225-45-18) rft primacy 4 bulamadim.Primacy 3 ve pilot sport 4 var. Sizin aldiginiz yer ile bir konusayim.Tesekkurler.
  • Bornova agaçlı yolda BÖLASKO lastik. Bana önce 770 TL fiyat verdiler, 2 gün sonra, 750 TL olursa taktıracağım dedim, kabul ettiler. Umarım sizin lastik te vardır ellerinde. Benim lastikler 205-60-16

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efffector -- 22 Mart 2020; 20:48:55 >
    Teşekkürler.

• 205 55 17 run flat için teklif alan oldu mu son zamanlarda?

2016 model 216 d kullanıcısıyım. İlk tahrik arızası 2 sene önce çıkmıştı, çekişten düşme vb bir durum olmadığı için pek önemsemedim. Sonra birkaç defa daha çıktı, servise götürdüm baktılar ama birşey bulamadılar. Son 2 günde 4 defa tahrik arızası verdi bu sefer ve anlık olarak çekişten de düştü, 2-3 sn sonra ise düzeldi. Yarın servise götüreceğim bakalım. F45 forumunda tahrik arızası göremedim ama F30 forumunda çok var. Çoğu arıza da bir türlü düzelmemiş okuduğum kadarıyla. Tahrik uyarısı çıkan oldu mu peki burada? Yarın ne çıkacak çok merak ediyorum. Bir sebep bulsalar bari de arıza giderilse..
  • AED26 A kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Ciddi bir şey çıkmamıştır umarım.

• 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.