Şimdi Ara

Bmw 2 serisi Active Tourer (F45) (86. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.022
Cevap
55
Favori
159.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 ay önce bizde 2014 218i Sportline ile aileye katıldım. Oldukça memnunum. Süreç analizim ise;
    1. Benzinli otomatik focus'dan sanırım %50 daha az tüketiyor. Uzun yolda hız sabitleme ile (120 km/h) 5.6-6.0 arası. Şehir içinde ise yaklaşık 8.5 gibi tüketiyor.
    2. Soğuk havada ön tekerlerden takırtı sesi geliyor. Sanırım servise göstermek gerekecek.
    3. Rüzgarlı havalarda yüksek hızda cam tavan ön tarafından ses geliyor.
    4. Benim araçta elektrikli ayna olmadığı için aynayı kapatmak istediğimizde elle kapatmak garip geliyor.
    5. A sütunundan dolayı ilk aldığımda ön taraf yanlarda sürüş ve parklarda sıkıntı yaşasam da zamanla alıştım.
    Forumu okudum. Çok faydalı oldu. Çok teşekkür ediyorum
    Sormak istediğim konu; sport line ile plus arasındaki fark nedir.
  • Arkadaşlar selamlar. Arka sileceği değiştireceğim. Hem kitabından hem de arabadaki dijital kılavuzdan nasıl yapılacağını bulamadım. Ön silecekler gibi servis modu nasıl ayarlanıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sierre34

Arkadaşlar selamlar. Arka sileceği değiştireceğim. Hem kitabından hem de arabadaki dijital kılavuzdan nasıl yapılacağını bulamadım. Ön silecekler gibi servis modu nasıl ayarlanıyor?
    https://www.youtube.com/watch?v=SWxdJ_IRliM

surada göstermis ancak almanca :)

kontagi ac sonra kapa, silecek kolunu yukariya dogru 5 sn boyunca tut. Bende denemedim ancak sanirim böyle oluyor. :)

arka silecek demissin pardon sanirim o da ayni olur. bir arastirayim bulursam editlerim burayi :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eDDiè -- 13 Ocak 2020; 21:35:40 >

• eDDiè kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Ön tarafı kitabında buldum. Arka silecek için koldan birşeyler yapmak gerekiyor olmalı. Silecek için olan çevirmeli düğmeyi iki yöne de çevirip bekledim falan ama hiçbirşey olmadı.

• Sierre34 kullanıcısına yanıt
    Şu şekilde belirtilmiş daha önce. Resmin altındaki kısım. Arka da aynı denmiş, denemedim ama.

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/121376175

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SanalNot -- 15 Ocak 2020; 22:1:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • SanalNot kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Bizim arabanın servis kitabını buldum. Orada da dikkat çektiğiniz gibi yapılabileceği belirtilmiş. Ama ön silecekler dik konumda durduğu halde arkadaki hiç kıpırdamadı. Biraz daha fazlamı beklemem gerekiyor bilemedim. Yarın tekrar deneyeceğim.

• Az önce tekrar baktım. Kontağı aç-kapa yapıp kolu 5 sn. kadar yukarı doğru tutarsanız silecekler servis konumu geliyor. Degistirdim sonunda.
    Sağlıcakla.

• Merhaba Arkadaşlar,

2.16d için dizel yakıt filitresi alan oldu mu ? Hangi marka ve tam model aldınız? OEM e göre aratınca farklı modeller (farklı boylarda) çıkabiliyor ???

Teşekkürler
  • SKU: MAN-WK 5015 z Stok kodlu mann marka dizel yakıt filtresini megaparca.com’dan satın alıp serviste taktırdım. Herhangi bir sorun yaşamadım. Her iki bakımda bir (ortalama 20 bin km’de bir) mutlaka değiştirmeye çalışıyorum (serviste değişim uyarısı çıkmasa bile!).

• Cihangir G C kullanıcısına yanıt
    Aynı şey benimde başıma geldi, ben özelde yaptırdım 2000 TL ödedim. Parçayı 1900 TL ye aldım. Zaten bu kasnak 2014 ten beri 4. defa değişmiş, şu anda BMW LUK markaya yaptırıyor bu kasnağı. Benim araba 45000 Km de idi, umarım bu parçada hemen koyvermez kendini.
  • Cihangir G C kullanıcısına yanıt
    Bende de benzer ses var, tamirci arkadaşım dinledi sesi ve salıncak olabilir dedi. Ses 2 metalin birbirine çarpması şeklinde, sizdeki seste aynı mı?
    Bu arada bugün motor kulağını değiştirdim. Motor kulağı yağ hazneliymiş ve yağ sızdırdı. Önce krank kasnağı, şimdi motor kulağı, daha 50000 km ye gelmeden araba dökülmeye başladı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efffector -- 30 Ocak 2020; 16:56:55 >
  • AED26 A kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • efffector E kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun. Krank kasnağını ne zaman değiştirdiniz? 2000 TL gayet iyi bir fiyat, ben 2.800TL verdim özel serviste. Parçayı onlar temin ettikleri için herhalde daha maliyetli oldu.

Ses böyle kuru bir gıcırtı. Metallerin çarpmasından ziyade, gacırdama, esneme gibi bir ses. Bende henüz motor kulağı arızası yok, aman olmasın zaten. O ne kadar tuttu bu arada?

Bizim arabalar konfor ve sürüş keyfi konusunda üst seviyede olsalar da sorunsuzluk açısından asla bir Japon değiller.
  • Kasnağı 2 ay önce değiştirdim. Parçanın yan sanayisi yok, orijinali bmw de 2700 idi, ben internetten aldım, pazarlık ile 1900 TL ye aldım 100 de işçilik verdim ustaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efffector -- 25 Şubat 2020; 17:38:8 >
  • Arkadaşlar araç tahrik hatası verdi, biraz araştırdım ve avometre ile ölçüm yaptım sorun akü çıktı. Zaten 5 yılı geçti, üzerindeki akü orjinal (2014).
    BMW euro ile konuştuğu için oraya gitmek istemiyorum. Akü tavsiyesi olan olursa memnun olurum.
  • efffector E kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Bu araçlarda akü değişimi sadece eskiyi çıkarıp yeniyi takma şeklinde olmuyor. Kodlanması gerekiyor değişim yapıldıktan sonra. Kodlamayı da yapabilen bir yer olduğu sürece dışarıda daha ucuza yaptırabilirsiniz muhtemelen. Fakat start stop akü olduğu için fiyatları normal akülerden daha pahalıdır yine de.
  • Herkese merhaba,

Bende bu ay 2.16 ailesine katıldım.
    Daha önce BMW kullanmamıştım. 2016 Şubat trafiğe çıkışlı 50 bin km'de Sport Line paket.
    Aracın kullanımı ve sürüş keyfi çok güzel, yanlız sizlerin tecrübelerine güvenerek bir soru sormak istiyorum.
    Aracın P pozisyonuna vites geçişi çok sert geldi bana. Daha önceki aracım power shift şanzumana sahipti.
    Sizde aracınızda vitesi park moduna alırken bir sertlik yada zorlama yaşıyormusunuz?
  • mekatu M kullanıcısına yanıt
    Yanıt için teşekkür ederim, kodlama işini hallettiririm değiştirirken. Sizin önerebileceğiniz bir akü markası var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: efffector

Yanıt için teşekkür ederim, kodlama işini hallettiririm değiştirirken. Sizin önerebileceğiniz bir akü markası var mı?
    Kodlama akü satan yerlerde yapılabilecek birseymi?

• emagd E kullanıcısına yanıt
    Benim araba 62 bin'e geldi. Hiç öyle bir durumla karşılaşmadım.

• 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.