Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (785. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: gKs3444 , gKs3444 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.604
Cevap
310
Favori
2.864.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 783784785786787
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arka taraf özellikle çok dar. Segmentinin standartlarının çok gerisinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MBUĞRA

arac dar degil. Hatta bence 316 i kokpiti ile ayni genislikte. Sadece bizim araclardaki sunroofu, diger araclardaki panaromik cam tavan ile karistirmamak adina yazdim onu. Kullanirken kesinlikle darlik yada kucuk arac hissi almadim. Aksine ilginc bir sekilde keyifli ve araca cok hakim oldugunuz hissi veren bir surusu var. Panaromik cam tavan ve sunroof aslinda daha cok arkadaki yolcularin faydalandigi birsey gibi geliyor bana. A180 de kullandim ve 116nin arkasi daha ferah geldi bana. A180 deki on koltuklarin asiri yuksek ve arka koltuklarinin dik olmasi, o aracta arkada oturmayi uzun yolda sikintili hale getiri diye dusunuyorum. Cam tavan olsa bile.

Pekala teşekkür ediyorum. anladım demek istediğinizi. izlediğim bir video da a180 cdi ile 116d yi kıyaslıyordu. arkada a180 daha geniş diz mesafesi sunuyor 116d den ama yüksek koltuklar nedeniyle 116d daha ferah deniyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edysch

quote:

Orijinalden alıntı: gs_bursa_gemlik

quote:

Orijinalden alıntı: edysch

quote:

Orijinalden alıntı: MBUĞRA

quote:

Orijinalden alıntı: yeniserdar

yerinizde olsam cam tavansız 116 almazdım.. aracın iç ferahlığını çok ama çok değiştiriyor... güneşten etkilendiğini düşünenler cam filmi yaptırırlarsa daha güzel olur...

F20 deki o kucuk sunroof, cam tavan ile ayni olumsuz etkileri yapmaz zaten. O yuzden bence film kaplatmaya gerek yok. Arkadaslarin yakindigi, bildigimiz panaromik cam tavan ve bahsedilen olumsuz yonlerine ben de katiliyorum. Ama bazen de, iyi ki varmis diyorum. Aracin icine ciddi bir ferahlik katiyor.

Aynen, benim yakındığım panaromik cam tavanlar, oldukça geniş alan kaplıyorlar. Şu an 116da kullandığım araçda sunroof var ve ısınma problemi yaşamadım. Bahsedilen cam tavana film işini bende sormuştum panaromik tavanlı bir araç için, pek yapmaya yanaşmadı firma, sanırım uygulaması zor ve pek verimli bir şey değil. BMW de Sunroof olacak hele 1 seriesinde bir miktar ferahlık katıyor araca. :)

Sanırım aracın cok dar olduğunu belirtmişsiniz. Gerçekten de sıkınti yapacak kadar darlık mevcut mu ?
    Not: ben de 116d için kapora verdim ondan soruyorum.

Merhaba, ben dar demedim, hangi araç ile kıyasladığınıza ve sizin ihtiyacınıza bağlı birşey bu. Spor bir tasarım ve bu nedenle miktar basık olduğu doğru, on koltuklarda hiç sorun yaşayacagınızı sanmam ama arka tarafda kim oturacağına bağlı, cocuk için sorun olmaz. Ailecek test etmenizi öneririm. Hatta 1-2 gün kiralayın deneyin eger çok emin değilseniz. Benim ferahlık ile ilgili kıyasım 3 ve 5 serisi ileydi. Hayırlı olsun simdiden.

merhaba, öncelikle teşekkürler. 3 serisi de bana astra ve leondan sonra ön camı çok dik gibi gelmişti ancak sürmeye başladıktan yarım saat sonra alışılıyor ve hiç de öyle olmadığı fark ettim. ben de ön tarafta sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. arka kısımda arada da olsa 2 yetişkin oturacak sanırım onlar için de çok sorun olmaz tabi bir passat rahatlığı olmaz ama leon astra seviyesinde olacağını düşünüyorum yanılmıyorsam :)
    teşekkür ederim umarım aracımı beğenir ve severek kullanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chillout

Arka taraf özellikle çok dar. Segmentinin standartlarının çok gerisinde

Segment standartları derken diğer c sınıfı hatcbackleri mi kastettiniz ? Arka taraf clio polo gibi araçlardan daha geniştir herhalde ?
  • B sınıfı araçlar gibi dar arka bölüm

• quote:

Orijinalden alıntı: Chillout

B sınıfı araçlar gibi dar arka bölüm

birazcık da olsa daha geniş değil mi b sınıflarından ? 2 yetişkin nasıl yolculuk yapar arkada çok sıkıntı olur mu ?
  • A3 sahibiyim 116i yi uzun süredir inceliyorum 2014 model Leon sahibi de oldum 116i bu iki araca gore arkada biraz daha dar bir alan sunuyor ancak kesinlikle B sınıfı seviyesinde değil.Ayrıca ön bölümde sunduğu havada rakipsiz bence.

• F30 aldim, kesinlikle F20 nin surus zevkini vermiyor.. Araclarinizin degerini bilin:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eup kullanıcısına yanıt
    116ed 'nin 10 mm alcak olmasiyla alakali olabilir. Gerci m spor suspansiyon da 10 mm alcak ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: wNchstR

F30 aldim, kesinlikle F20 nin surus zevkini vermiyor.. Araclarinizin degerini bilin:)

Hangi modeli dostum? Bir de F20'den neden vazgeçtiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GooodJob

quote:

F30 aldim, kesinlikle F20 nin surus zevkini vermiyor.. Araclarinizin degerini bilin:)

1.16d'den 3.20d ye geçtim. Vazgeçemedim, o yüzden arabamı abime verdim ve ara ara kullanıyorum. Otomatik vites için değiştirmek zorunda kaldım aslında..

F20 efsane bir araç benim için. Yakıt, performans(düşük vergi diliminde) ve sürüş keyfi harika. Manuel vites isteyenler için, alınabilecek en iyi araba..

Yakıt konusu sorun olmayacaksa 1.18i.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wNchstR -- 3 Eylül 2014; 1:36:57 >
  • 1.16 ed & 1.16i otomatik arasında karna kullanımda yakıt tüketimi 100km'de ne kadar fark eder ? Yıllık ortalama 10-15.000km için dizel tercih edilmelimi? Fabrika verileri ortalama benzinde 5.6Lt, Dizelde 3.8Lt bana fazla iyimser geldiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarpuli -- 3 Eylül 2014; 2:19:28 >
  • quote:

quote:

quote:

1.16d'den 3.20d ye geçtim. Vazgeçemedim, o yüzden arabamı abime verdim ve ara ara kullanıyorum. Otomatik vites için değiştirmek zorunda kaldım aslında..

F20 efsane bir araç benim için. Yakıt, performans(düşük vergi diliminde) ve sürüş keyfi harika. Manuel vites isteyenler için, alınabilecek en iyi araba..

3.20d hem de. 184 beygir araç, 0-100 7 saniyelerde olan aracın 1.16'daki sürüş zevkini vermemesi ilginç geldi. 3.16i deseniz anlayacağım da

• avrupa yakasında özel bmw servis önerisi olan var mı arkadaşlar ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

3.20d hem de. 184 beygir araç, 0-100 7 saniyelerde olan aracın 1.16'daki sürüş zevkini vermemesi ilginç geldi. 3.16i deseniz anlayacağım da

Sürüş zevki = Hız

Boyle oldugunu dusunmuyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sarpuli kullanıcısına yanıt
    iki degeri de %50 artirin ve ona gore hesap yapin
  • bmw , rft, replica jant hakkında benden daha bilgilisiniz ve vaktiniz varsa bana yardımcı olmanızı rica edicektim.sorum şu 116d aldık ama jant'ı hiç beğenmiyorum üstünde malumunuz rft 16'lik jantla geldi.
    ben replika 18' jant beğendim ve bunu uygun bir lastikle kullanmak istiyorum rft olur yada olmaz. bu konuda fikirlerinizi öğrenebilirmiyim. kimi replikaya rft takılamaz kaza yapar takla bile atarsınız diyor biri normal lastik taksan parçalar diyor. ne yapmalıyım .
    bu üstünde default jantlardan kurtulmak istiyorum.konfor hepimizin ihtiyaç duyduğu kadar bende bu konuya önem veriyorum aşırı hızlı kullanan biride değilim yakıt sarfiyatıma zarar vericek birşey yapmakta istemiyorum ama görsellik ve konforu bir arada nasıl yakalarım.

bu konuda bilgilerinize ihtiyacım var.istediğim jantlarda bu, şimdiden teşekkürler görüşmek üzere http://goo.gl/yhc43r
  • Orjinal ekipman her zaman en güvenlisidir. Orjinal jantlar onemli bir mühendislik çalışması sonrası aracın fren, manevra, süspansiyon sistemi ile uyumu göz önünde tutlularak geliştiriliyor. Aracınız ne olursa olsun siz kesinlikle o jant ve lastikleriniz kadar güvende emniyettesiniz. Sadece görsellik için bir risk almaktan bahsediyorsunuz. Bu tabii ki sizin tercihiniz ama bana sorarsanız kış lastik kampanyası yakında başlar ve orjinal jantlar kış lastikleri ile birlikte uygun fiyata BMW servislerinden temin edebilirsiniz. RFT daha az konforlu ama çok daha güvenli, RFT tavsiye ederim.
  • Selam arkadaşlar gecen hafta 116d aldım Antalya kosiflerden. Önceki aracım reno lagunaydı, Ona göre hem çok daha iyi yol tutuyor hemde seri gidiyor tabi DSC yi yarım kapayıncada güzel drifte oturuyor. Şiparış verdiğimde sunrooflu kalmamıştı ne yazık ki. Ekstardan CC taktırdım yeni yazılımla hem LM hemde CC çalışıyor ama CC de fren özelliği yok sanırım, yokuş aşarı hızı sabit tutamadı. Henüz 220 km de daha çok kurcalamaya vaktim olmadı. S.O.S li model olduğu için bluetooth üzerinden sorunsuz müzik yayını yapıyor. Ticari kredi ile aldım 5 bin ön ödeme 24 ay 1535 TL 24. ayda 15 bin balon ödeme ve 24 aydaha 1535 TL ve son 15 bin balon şeklinde ödeyecegim totali 4 senede 106 bin... Enflasyon ve kur artışı ile aracın değerini koruyacagını düşünerek bu şekilde aldım. Tek beğenmediğim yanı kliması oldu lagunada yaz kış 24 derece de çalışırdı terlediğimi yada üşüdüğümü hatırlamam bu önden güneş gelirken içeri pişiriyor resmen. Öncama sefaf filim yapmak gerekecek sanırım. Bayi yan camlar ve arka cama hediye filim yaptı ve lastik paspas verdi. Vites geçişlerinde bir sıkıntıyla karşılaşmadım, tek sıkıntı eco proda lagunadan daha katır bir araba oluyor ideal sürüşü confort veya sportta sunuyor. 120 ile giderken 6. viteste 1950 dd çeviriyor ki bu fazlası ile düşük bir devir. 2100dd 140 yapıyor. Sanırım ekonomik hızlı gitmenin yolunu BMW çözmüş. Şuan için ortalaması 6L kombine.
  • halitozbasli kullanıcısına yanıt
    24 derece cok yuksek. Ben 21-22 de tutuyorum. Kaldi ki klimada gunes sensoru var. Gunes altinda artiriyor devrini. Bence alisirsiniz zamanla.
  • 
Sayfa: önceki 783784785786787
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.