Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (784. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.609
Cevap
310
Favori
2.867.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 782783784785786
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erdknt

Yabanci forumlarda bluetooth ile muzik dinlemek icin "extra bluetooth" paketinin gerektigini soyleyenler var. 6NK kodu ile satin aliniyormus. İlgilenen arkadaslar bu keywordler ile bir arastirabilir.

http://www.bmw.com/com/en/owners/navigation/bluetooth/bluetooth_software_update_vin_content.html

http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=851042

Doğrudur eski f20'imde 6nk vardı. Bluetooth üzerinden iphonedaki müzikleri dinleyebildiğim gibi album artlarda görüntülenebiliyordu. Yeni f20'imde standart bluetooth var, sadece telefon fonksiyonları kullanılabiliyor ve ister usb ister telefondaki mp3'lerin album artları görüntülenemiyor. Saçma sapan bir yazılım engellemesi kesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: EgeKarasoy

Arkadaşlar kumandadan kilidi açınca ilk aldığımda park farları yanıyordu sanki ama şimdi yanmıyor, bulamadıım bir türlü ne yapmam gerekiyor ? Kapanınca da bir süre yanması mümkün mü parkların yoksa yazılımla mı geliyor

Kodlama yaptır. Sisler welcome light felan yanıyor. Daha birtürlü özellik açılıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracına bu ilan daki gibi taktıran var mı? Veya bu oem için ne düşünürsünüz ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-bmw-1.16-f20-navigasyon-multimedya-oem-orjinal-bmw-menu-177730913/detay

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halfdone

Aracına bu ilan daki gibi taktıran var mı? Veya bu oem için ne düşünürsünüz ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-bmw-1.16-f20-navigasyon-multimedya-oem-orjinal-bmw-menu-177730913/detay

Buyuk ekranli modeli varsa dusunurum, ama bunun bana tek artisi navigasyon

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar herkese merhaba. Sportline aracıma m tampon taktırmak istiyorum. Ankara da yer önerisi olan var mı acaba?
  • quote:

Arkadaşlar kumandadan kilidi açınca ilk aldığımda park farları yanıyordu sanki ama şimdi yanmıyor, bulamadıım bir türlü ne yapmam gerekiyor ? Kapanınca da bir süre yanması mümkün mü parkların yoksa yazılımla mı geliyor

Far düğmesi otomatikte olması lazım sanırım. 0 konumunda olunca kilitleri açınca parklar yanmayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MBUĞRA

quote:

Orijinalden alıntı: yeniserdar

yerinizde olsam cam tavansız 116 almazdım.. aracın iç ferahlığını çok ama çok değiştiriyor... güneşten etkilendiğini düşünenler cam filmi yaptırırlarsa daha güzel olur...

F20 deki o kucuk sunroof, cam tavan ile ayni olumsuz etkileri yapmaz zaten. O yuzden bence film kaplatmaya gerek yok. Arkadaslarin yakindigi, bildigimiz panaromik cam tavan ve bahsedilen olumsuz yonlerine ben de katiliyorum. Ama bazen de, iyi ki varmis diyorum. Aracin icine ciddi bir ferahlik katiyor.

Aynen, benim yakındığım panaromik cam tavanlar, oldukça geniş alan kaplıyorlar. Şu an 116da kullandığım araçda sunroof var ve ısınma problemi yaşamadım. Bahsedilen cam tavana film işini bende sormuştum panaromik tavanlı bir araç için, pek yapmaya yanaşmadı firma, sanırım uygulaması zor ve pek verimli bir şey değil. BMW de Sunroof olacak hele 1 seriesinde bir miktar ferahlık katıyor araca. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: edysch

quote:

quote:

yerinizde olsam cam tavansız 116 almazdım.. aracın iç ferahlığını çok ama çok değiştiriyor... güneşten etkilendiğini düşünenler cam filmi yaptırırlarsa daha güzel olur...

F20 deki o kucuk sunroof, cam tavan ile ayni olumsuz etkileri yapmaz zaten. O yuzden bence film kaplatmaya gerek yok. Arkadaslarin yakindigi, bildigimiz panaromik cam tavan ve bahsedilen olumsuz yonlerine ben de katiliyorum. Ama bazen de, iyi ki varmis diyorum. Aracin icine ciddi bir ferahlik katiyor.

Aynen, benim yakındığım panaromik cam tavanlar, oldukça geniş alan kaplıyorlar. Şu an 116da kullandığım araçda sunroof var ve ısınma problemi yaşamadım. Bahsedilen cam tavana film işini bende sormuştum panaromik tavanlı bir araç için, pek yapmaya yanaşmadı firma, sanırım uygulaması zor ve pek verimli bir şey değil. BMW de Sunroof olacak hele 1 seriesinde bir miktar ferahlık katıyor araca. :)

Sanırım aracın cok dar olduğunu belirtmişsiniz. Gerçekten de sıkınti yapacak kadar darlık mevcut mu ?
    Not: ben de 116d için kapora verdim ondan soruyorum.

• erdknt E kullanıcısına yanıt
    On park sensoru opsiyon olarak alinabiliyor.
  • quote:

selam farlar otomatikte durması gerekiyor ilk olarak. eğer otomatikteyse menüden "welcome light" ayarlarına gözat muhtemelen ordan ayarlayınca düzelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gs_bursa_gemlik

quote:

Orijinalden alıntı: edysch

quote:

quote:

Sanırım aracın cok dar olduğunu belirtmişsiniz. Gerçekten de sıkınti yapacak kadar darlık mevcut mu ?
    Not: ben de 116d için kapora verdim ondan soruyorum.

Merhaba, ben dar demedim, hangi araç ile kıyasladığınıza ve sizin ihtiyacınıza bağlı birşey bu. Spor bir tasarım ve bu nedenle miktar basık olduğu doğru, on koltuklarda hiç sorun yaşayacagınızı sanmam ama arka tarafda kim oturacağına bağlı, cocuk için sorun olmaz. Ailecek test etmenizi öneririm. Hatta 1-2 gün kiralayın deneyin eger çok emin değilseniz. Benim ferahlık ile ilgili kıyasım 3 ve 5 serisi ileydi. Hayırlı olsun simdiden.

• Tesekkur ederim, kilit acinca dediginiz gibi oluyor ama kapatinca biraz daha yanip sonra sonme ozelligi bizde yazilimla geliyormus

Edit: Arkadaslar bir de her calistirista eco pro ile basliyor, comfortla baslatma ayari var mi? 116dlerde boyle mi ayarladilar yoksa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EgeKarasoy -- 2 Eylül 2014; 12:07:51 >
  • 116d ed aracında jant değişimi yapan veya yapmayı düşünen var mı acaba ?

Ben kendi aracım için 18'' 385 kodlu jantları düşünüyordum ama servis ile görüştüğümde ed modeli için sadece 16'' jant seçebileceğimizi ve bmw'nin sadece bu boyutta jantı onayladığından bahsetti. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enkarizmanickbende

İstanbul 'da bildiğiniz iyi oto ses sistemcisi var mı? Arka kapı içlerine hoparlör taktırmak istiyorum..

nerde ikamet ediosun ???
  • gs_bursa_gemlik G kullanıcısına yanıt
    arac dar degil. Hatta bence 316 i kokpiti ile ayni genislikte. Sadece bizim araclardaki sunroofu, diger araclardaki panaromik cam tavan ile karistirmamak adina yazdim onu. Kullanirken kesinlikle darlik yada kucuk arac hissi almadim. Aksine ilginc bir sekilde keyifli ve araca cok hakim oldugunuz hissi veren bir surusu var. Panaromik cam tavan ve sunroof aslinda daha cok arkadaki yolcularin faydalandigi birsey gibi geliyor bana. A180 de kullandim ve 116nin arkasi daha ferah geldi bana. A180 deki on koltuklarin asiri yuksek ve arka koltuklarinin dik olmasi, o aracta arkada oturmayi uzun yolda sikintili hale getiri diye dusunuyorum. Cam tavan olsa bile.
  • quote:

Tesekkur ederim, kilit acinca dediginiz gibi oluyor ama kapatinca biraz daha yanip sonra sonme ozelligi bizde yazilimla geliyormus

Edit: Arkadaslar bir de her calistirista eco pro ile basliyor, comfortla baslatma ayari var mi? 116dlerde boyle mi ayarladilar yoksa

Dizeller hep eco modda açılıyor diye hatırlıyorum. Efficient Dynamics daha ön planda olduğu için.
    Benzinlilerde her zaman comfort mod ile açılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: urunguu

quote:

Tesekkur ederim, kilit acinca dediginiz gibi oluyor ama kapatinca biraz daha yanip sonra sonme ozelligi bizde yazilimla geliyormus

Dizeller hep eco modda açılıyor diye hatırlıyorum. Efficient Dynamics daha ön planda olduğu için.
    Benzinlilerde her zaman comfort mod ile açılıyor.

Kablo, token satin alip kisisel yazilimimi atma vaktim, dusundugumden de daha kisa surede gerceklesecek anlasilan

• quote:

maalesef 116d lerde sürekli eco-pro ile başlıyor değiştirecek bir ayar yok. Fakat bazı sitelerde illegal yazılım ile bazı fonksiyonlar ekleyebiliyolar buda bunlardan biri
  • quote:

Orijinalden alıntı: hederahelix

116d ed aracında jant değişimi yapan veya yapmayı düşünen var mı acaba ?

Ben kendi aracım için 18'' 385 kodlu jantları düşünüyordum ama servis ile görüştüğümde ed modeli için sadece 16'' jant seçebileceğimizi ve bmw'nin sadece bu boyutta jantı onayladığından bahsetti. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

hocam selam, ed modeli için özellikle bir onay vermeme muhabbeti saçma olmuş, onay yerine önermiyoruz diyebilirler ki bunun bir çok sebebi olabilir. Araba çok yakar performansı düşer vs. vs. gibi.
    Hiç bir arabanın fabrika verileri dışından bir lastiği önereceğini zaten sanmıyorum Ama bu tamamen kişisel tercih. örneğin bmw benzinli modelde hem 16 hem 17 verebiliyorsa bu arabanın performansından dolayı 17yi kaldırabildiğindendir.

Kişisel olarak bende 18e karşıyım yoldaki her çakılı hissetmenin yanında sadece biraz görüntü olacak ve yakıtı vs. de cabası

• quote:

Orijinalden alıntı: hederahelix

116d ed aracında jant değişimi yapan veya yapmayı düşünen var mı acaba ?

Ben düşünüyorum 18 inc yaptırmayı, lastik değişimini bekleyeceğim. 386 ve 385 güzel jantlar ama 2500 euro takım fiyatları çok geldi bana, replica tercih ederim herhalde. Yurtdışı forumlara baktım adamlar 20 inc falan takmışlar, geneli 19 inc takmış. 18'in sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum, runflat olmasını da istemiyorum yeni lastiklerimin. Büyük ihtimal 17 inc runflat olmayan lastikli bir jant konforlu olacaktır ama 18 inc istiyorum ben de. Fiyat falan alırsanız bana da bildirirseniz sevinirim

• 
Sayfa: önceki 782783784785786
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.