Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (537. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
43.609
Cevap
310
Favori
2.867.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 535536537538539
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eup

yazmıcaktım ama dayanamadım, amma yaptın hocam.

Ön sis farları aydınlatmaya arka sis farları görünmeyi sağlar. Sis farlarının tamponun altında yani yere yakın olmasının sebebi sisin altından aydınlatma sağlmasıdır.
    Sise tutulan bir ışık, sisin ışığı kırması sebebiyle görme daha da azalır bundan dolayı, sisli havalarda farları kapatıp, sis lambasını yakarsanız normal farlara göre daha iyi görürsünüz.
    Sis farlarının görmeyi sağladığı gibi bunun yanında farlarda karşıdan gelenlerin sizi görmesi için gereklidir.

Sis sizin ön camınızı kapatacak kadar çöktükten sonra, sis farının yeri de çok önemli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Underflame

quote:

Orijinalden alıntı: finecenker

quote:

Orijinalden alıntı: Underflame

Arkadaş son zamanlarda 1.16ED için fiyat teklifi alan var mı? Yakın zamanda araç değiştirmeyi düşünüyoruz.
    Aracı 1.16ED+sportline+techno+comfort olarak düşünüyoruz. Ekleme veya çıkarma donanım önerilerinizi bekliyorum. İnşallah en kısa sürede bu işi neticelendirebiliriz. Teşekkürler :)

3.16'nın Türkiye paketi oldukça güzel, 1 serisinden daha dolu, örneğin park sensörü ve aydınlatma paketi var.

Ben olsam techno paketi kesinlikle alırım, içindeki her ekipman çok kritik, paket fiyatı uygun.
    Comfort almazdım, malum servo olmayan direksiyon da oldukça başarılı, tek farkı değişken sertlikler olmuyor. Ayrıca servotroniclerde titreşim problemiyle karşılaşma şansınız yüksek ve çözümü henüz yok. Klima da kanımca çok önemli değil, her ne kadar otomatik klima da olsa yine zırt pırt ellemeniz gerekiyor. Manuel klimanın görünüşü ve kullanımı çok güzel, hiç keko durmuyor. İlla isterim derseniz ayrıca alabilirsiniz. Buraya ayıracağım parayı şahsen harman kardon ses sistemine verirdim.

Sportline da aynı şekilde. Jant olmadıktan sonra sportline almanın çok bi esprisi yok. O kadar para verip kumaş koltuk olacağına, ucuz yapay deri döşemelere giderim, sportline'ı çıkartırım.

3 serisi düşünmüyoruz, 1 serisi bakıcaz. comfort paket olmaması durumunda park sensoru, otomatik klimadan mahrum kalıcaz ve bence bunlar HK ses sisteminden daha önemli donanımlar. Sportline ise biraz daha görselliğe oynadığı için o bırakılabilir. Sportline aracın içine renk kattığı için, spor koltuk ve direksiyon için istiyorum aslında çünkü şuanda kullandığımız E90 da spor direksiyon yok mesela. Hazır araçlardan birini seçmek durumunda kalmıştık ve daha sonradan bu kocaman direksiyon yerine keşke spor direksiyon olsaydı diye içimden geçirmedim değil. Şimdide aynı durumu yaşamak istemiyorum açıkcası. İş borusana gidince netleşicek heralde. Yorumunuz için teşekkürler.
    Bu arada son zamanlarda araç (1.16ed) veya fiyat teklifi alan varsa onlarıda öğrenebilirmiyim.
    Teşekkürler :)

Cok ozur dilerim ya ben 3.16 olarak okumusum onu malum son konular hep 170lik 3 serisi uzerinden donuyordu. Bahsettiginiz aracin benzinli versiyonu var bende ve gayet guzel kombinasyonlar. Yorumlariniza genel olarak katiliyorum, klima haricinde. Gercekten otomatik klima ve manuel arasinda onemli bir fark yok, surekli eliniz klimaya gidecek goreceksinizki, derece dusur cikar, fan dusur yukselt bi anlami kalmiyor ne isitirken ne soguturken.. Su anki aklim olsa comfort almaz park sensoru alirdim farki da harman kardona verirdim, aracin ses sistemi ortalama bi vw ya da audiden daha kotu belirtmeliyim ki.. 1 serisine sportline koltuklar kirmizi dikisli cok guzel duruyor ve direksiyon da dediginiz gibi cok guzel. Tavsiye ederim ve xenon, gelismis gosterge paneli ve ic aydinlatma aracin olmazsa olmazlari..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi finecenker -- 10 Nisan 2013; 19:18:06 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Anladım düşüncelerimiz uyuşuyor, aklın yolu bir :) Borusan'a uğrayıp bir bakmamız lazım. Teşekküler
  • Arkadaşlar f20 için evotech yazılım uygulaması hakkında bir gelişme yok sanırım

• Merhaba arkadaşlar;

Ben de bir yakıt tüketimi paylaşımı yapmak istiyorum:

Hafta sonu Bursa-Şile-Bursa yaptık: 430km. Rotanın son 50km'si virajlı kalan 150km ise nispeten düz yol diyebiliriz.

65km/h ortalama hız (gösterge panelinde yazan) ile 6.3lt/100km yaktı ve aracım 800km'ye ulaştı (halen rodajda). Kullanım şeklim 70% EcoPro ve 30% Comfort moddu. Daha da düşmesini beklemeliyiz değil mi? Ya da ne dersiniz? teşekkürler.

Bir de bir türlü resim yükleyemiyordum, sonunda yaptım, merak edenler için video-dvd, eşya saklama alanları, geniş ekranı, prof navi ile metalik beyaz connected edition.

---
    116i Basic Line

• f20 kullanıcısı arkadaşlar bende f20 almak istiyorum ama sizlere danışmak istediğim birkaç şey var

öncelikle evliyim ve 3 yaşında kızım var f20 bize dar gelir mi ne dersiniz? testte arka taraf biraz dar geldi sanki bana f30 da olabilir ama sedan sevmiyorum. ha bu arada kızımın sadece çantası var gittiğimiz her yere götürdüğümüz.

bir diğer sorum ise 116i çok var 118i çok fazla yok sanırım 118i almayı düşünüyorum (eğer dar gelir hiç yaklaşma demesseniz) 170 bg motorun bir sıkıntısı yok değil mi ve neden fazla tutulmadı

şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: djblondi

Merhaba arkadaşlar;

Hafta sonu Bursa-Şile-Bursa yaptık: 430km. Rotanın son 50km'si virajlı kalan 150km ise nispeten düz yol diyebiliriz.

65km/h ortalama hız (gösterge panelinde yazan) ile 6.3lt/100km yaktı ve aracım 800km'ye ulaştı (halen rodajda). Kullanım şeklim 70% EcoPro ve 30% Comfort moddu. Daha da düşmesini beklemeliyiz değil mi? Ya da ne dersiniz? teşekkürler.

Bir de bir türlü resim yükleyemiyordum, sonunda yaptım, merak edenler için video-dvd, eşya saklama alanları, geniş ekranı, prof navi ile metalik beyaz connected edition.

---
    116i Basic Line

Resimler için Teşekkürler, Hayırlı olsun tekrar,

Yakıt Tüketimin bence iyi, ben genelde sabahları trafiksiz aksamlarıda trafikte yaklasık 15km gidis 15km gelis 9.5 lt ortalamadan asağı düşemiyorum. Bir depo 500- 550 km gidiyor. Ki yüzde 70 eco pro, 30 comfort.
    Tam hadi daha yavas gidiyim tüketim yapıyım diyorum ama araç o kadar keyifli ki, comforta alıp biraz ivmelenmek istiyorum :)

Şehir içi traifkte ortalama 1 depo 500--550 gidiyo dur herkesinde sanırım...

• quote:

Orijinalden alıntı: enokss

f20 kullanıcısı arkadaşlar bende f20 almak istiyorum ama sizlere danışmak istediğim birkaç şey var

öncelikle evliyim ve 3 yaşında kızım var f20 bize dar gelir mi ne dersiniz? testte arka taraf biraz dar geldi sanki bana f30 da olabilir ama sedan sevmiyorum. ha bu arada kızımın sadece çantası var gittiğimiz her yere götürdüğümüz.

bir diğer sorum ise 116i çok var 118i çok fazla yok sanırım 118i almayı düşünüyorum (eğer dar gelir hiç yaklaşma demesseniz) 170 bg motorun bir sıkıntısı yok değil mi ve neden fazla tutulmadı

şimdiden teşekkürler

bende iki çocuk var. D segmenti aracın eksikliğini hiç hissetmedik.(tabii hiç sehirlerarası yola çıkmadık. ) oldukça memnunuz. sehiriçinde kolaylık sağlıyor.

• quote:

116i çok var 118i çok fazla yok sanırım 118i almayı düşünüyorum (eğer dar gelir hiç yaklaşma demesseniz) 170 bg motorun bir sıkıntısı yok değil mi ve neden fazla tutulmadı

Motor'da bir sorun yok. 1.18'ler çok dolu paket geliyor ve 1.16 ile arasında 20.000 TL fark oluyor.
    Bu nedenle 1.16 daha çok satıyor.
  • Arka koltuk 1.80 ve üzeri üç yolcu için dar gelir.
    1.80 altı iki yolcu uzun yola gidebilirsiniz.
    Çocuk için hiç problem olmaz.

118'in katalog verisi 170 hp ancak yurtdışı forumlarda 190 beygirlere kadar ölçenler olmuş.
    Performansından gerçekten memnun kalacaksınız.

İnsanlar çoğunlukla 3000 € farkı beygir gücüen değil birkaç ek aksesuara ayırmayı tercih ediyor.

Bu arada yeni fiyat listesinde 118in fiyatı uçmuş görünüyor, eğer listede hata yoksa acele edin bence.
  • Benzinli alacak arkadaşlara önerim 118i dir kesinlikle. M paket 118i sürdüğüm gün acaba demedim desem yalan olur mesela :) 116i farksız gelmişti mesela

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 38900 Euro gibi bir fiyata M Pack 118i alınabiliyor şu an. Bence düşünen arkadaşlar varsa acele etse iyi olur. Çünkü 5000 Euro gibi avantaj var yeni liste fiyatına göre.
  • 118i nin yakıt tuketimi olarak 116i den anormal bir farkı olacagını sanmıyorum.
    Ben 6-7 aydır kullanıyorum 118i ve inanılmaz memnunum, performansı gercekten çok iyi, yakıt tüketimi de anormal değil.
    Örnek olarak istanbul-ankara arasını ort. 120km hızla 5.9 lt yakıt tuketimiyle gittim ve döndüm.

118i'nin çok fazla olmamasının bir kaç nedeni var.
    1.si aradaki fiyat farkı, genelde 34bg artı için verilecek fiyat farkı donanıma verilip 116i tercih ediliyor.
    2.si 118i özel siparişle geliyor artık bildiğim kadarıyla, yani uzun bekleme süresi olabilir.

Ancak 116i de performans olarak gayet yeterli bence, tabi 118i alabiliyorsanız hiç tereddüt etmeyin derim :)
    Sorunuz olursa da yanıtlamaya çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

quote:

Orijinalden alıntı: djblondi

Merhaba arkadaşlar;

---
    116i Basic Line

hayırlı olsun.. bu aracı ankara'dan mı çektiler ilinize? çünkü Borusan'da duruyordu dün gittim yok olmuş..

Hayır, ben yaklaşık 3 hafta önce aracımı aldım, hatta bundan önceki mesajlarımda da alma sürecimdeki yazılarımı görebilirsiniz :)

• Bu forum çok yavaş ilerliyor ama burdaki değerli dostlar X1 hakkındaki görüş ve fikirlerinizi

http://forum.donanimhaber.com/m_73883082/mpage_1/f_/key_//tm.htm#73900847

içinde bana yazabilirseniz çok sevineceğim.

• Gizli menü şifre flan diyolar da öyle bişey var mı f20 lerde bi bilgisi olan var mı ?

• Merhaba arkadaşlar aramızda hiç kimse orjinal m performance power kit taktırdı mı yada bu konuyla ilgili bir görüşme yaptı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: raf12

Merhaba arkadaşlar aramızda hiç kimse orjinal m performance power kit taktırdı mı yada bu konuyla ilgili bir görüşme yaptı mı?

en son gelecek diyorlardı ama geldi mi ya da fiyatı ne kadar tekrar sormadım.. ama periyodik bakıma gidicem 420km kaldı.. bir gittiğimde sorarım..

• 3800km yaptım 23.000 km sonra servis diyo bu şaka mı nasıl bi mantığı var anlamadım ben. 116d kullanıp da böyle bişeyle karşılaşan var mı ?

• 
Sayfa: önceki 535536537538539
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.