Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Archi33tect Daha Az
1 Kayıtlı Üye
39.776
Cevap
317
Favori
2.332.275
Tıklama
Giriş
    2317 Mesaj
    Selamlar herkese, daha öncesinden düşük hızda giderken araçtan hafif bir tiz ses geldiginden ve bu sebeple servise gittiğimde, sesin balata tozlarından oluştuğu bilgisi verildiğinden bahsetmiştim. Araç bahsettigim sesi her zaman yapmadığı icin serviste de bu sese tanıklık edemediler. Ben de geçtiğimiz gün bu sesi videoya çekebildim.

Düşünceleriniz nelerdir ?

https://youtu.be/Ipnya-jVpA4

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Arkadaşlar 3 16 f30 aracımı satıp makyajlı f20 kasa almak istiiyorum.4 silindir ile yeni 3 silindirli motor kiyaslaması yaparak bilgi verebilece olan var mı?bunula birlikte benzin otomatik vites golf 7 ile f20 kullanan arkadaşlar var mı?yakıt per formans kıyaslama yapabilir misiniz?teşekkür ederim.

Hocam inanir misin benzer ses bende de var. 2 hafta icinde gidecem servise bakim icin bakalim ne diyecekler
    |
    |
    17Scorpion kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2015 BMW 118i MayFest Edition(F20 LCI) (In Use) 2013 Audi A3 1.6 TDI Ambition (8V) (Sold) 2016 Yamaha Xmax 250 ABS (Sold) 2015 Giant Halfway (In Use) 2016 Tern Link D8 (In Use) 2012 Giant Revel 0 (In Use) 2017 Macbook Pro (Late 2017) 2014 Macbook Pro (Mid 2014) 2012 MacBook Air (Mid 2012) 2008 MacBook White (Late 2008) iOS Developer Software Engineer
  • Yarbay
    2317 Mesaj

Doğrudur. Ben Kosifler’e 2 defa uğradım. Her ikisinde de farklı servis danışmanı ile görüştüm. Araç oradayken ses gelmemişti. Benim anlattıklarım doğrultusunda, her iki servis danışmanı sesin balata tozlarından olduğu ve balataların durumunun da iyi olduğu bilgisi verilmişti ( o zaman elimde video yoktu ) . Onlar icin benim bahsettigim bu ses normaldi ve bir problem yoktu :) . Ancak özellikle dur - kalkın çok olduğu zamanlarda çıkan bu sesi her duyduğumda, cami kapatıp, müziğin sesini biraz daha açma hissi oluşuyor.

Bakım icin servise uğradığınızda bu konuda, benim aldığım bilgiye benzer veya farklı bir bilgi edinirseniz paylaşmanızı rica edeceğim. Aracımın garantisinin bitmesine 3 ay var :)

|
    |
    copural kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tsi dsg golf kullanmasam da, 1.2 tsi dsg leon kullandım. Leon, golfe göre aşagi yukarı 100 kg daha hafif. Leon’dan 1 serisine geçmem ile birlikte yakıt tüketimim ortalama olarak 100 kilometrede 2 litre arttığını söyleyebilirim. ( İstanbul - şehir içi )

|
    |
    Esatesat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba,
    Öncelikle geçmiş olsun. Arkadaşım golfunde sürtmeden dolayı arka tamponda aynı şekilde hasar oluştu. Autoking’de 250TL’ye yaptırdı. Sonuç; orjinal görüntüsüne kavuştu. Az maliyet olduğu için mini onarıma sokmadı. Bazı sigorta şirketleri mini onarımı da hasar olarak giriyor ve tramerde görünüyormuş. Bunu istememişti. Bence autoking ile görüşüp karar verin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Archi33tect kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    312 Mesaj

Bende de bu ses vardı, borusan avcılara götürdüm, biri servis danışnanı biri trim ustası 2 kişi epey dolaştık araçla, duyulmadığı için tam vazgeçmiştim ki sesi duydular.Balatadan kaynaklandığını, toz girmiş olabileceğini, balatalarımın son derece iyi durumda olduğunu, ben istersem eğer balataları tornaya sokabileceklerini ancak bu durumda balataların daha erken bitebileceğini, üstelik yine toz kaçabileceğinden sesin tekrarlanabileceğini söylediler.Sonuç; müziğin sesini biraz fazla açıyor, camları kapıyorum.&#128512;

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2317 Mesaj

Servislerin ve bizlerin çözümleri aynı o halde :))

|
    |
    Archi33tect kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    @17Scorpion bu sesi duyduğunda frene dokundun mu? Çok hafif baskı uyguladığında ses değişiyor yada kesiliyor muydu?

ben 4 silindirli makyaj öncesi kasa sahibiyim. yakın arkadaşımda 3 silindir lci kasa sahibi ve bazen onun aracını kullanma fırsatı buluyorum. benim aracım daha ciğerli daha güçlüymüş gibi geliyor bana. onun aracı ise yeni teknoloji motoru ile benim aracımdan daha ekonomikmiş hissiyatı uyandırıyor. tamamen hissiyatım bu yönde. yani elimde bir yakıt ölçüm verisi ya da 0-100 km hızlanma verisi yok.
    golf 7 ve audi A3'ün benzinli olan tsi ve tfsi motorlarını da kullandım. şehir içinde bmw'den 0,9-1,2 litre civarı daha az tüketiyorlar. kendi aracımla gittiğim güzergahı (maltepe-kadıköy minibüs caddesi ve maltepe-kadıköy E-5)bu araçlarla da gidip yol bilgisayarı verilerine bakmıştım.
    buradan sonrası tamamen şahsi görüşüm olacak. bu kadar düşük yakıt tüketimi farkı için ön çeker bir araç kullanmam şahsen. o nedenle Audi'yi çok beğenmeme rağmen aracımı satmayı düşünmüyorum. bir gücün sizi arkadan itişini yaşamak farklı hissettiriyor. compact segmentteki tek arka itişli araç oluşu bile tercih sebebimdir. golf ya da F20'yi tercih ederken bunları da göz önünde bulundurun.
    şimdiden hayırlı olsun.
    |
    |
    Esatesat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
    18982 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 17Scorpion

Servislerin ve bizlerin çözümleri aynı o halde :))
    Sıkıntı balata tozu ise, gerçi ortam ve kullanım şartları farklılık gösterir ama çoğu aracın bunu zaman zaman yapması gerekmez mi? Toz sorunu ise, arada sırada uygulanan temizleme spreyi çözmesi lazım.

1 tane alın ses yaptığını duyduğunuzda kenara çekip biraz bekleyin ve spreyi sıkın, binip yavaş devam edin sesin gitmesi lazım. Ses gitmiyor ise, toz işini atlamış olursunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    312 Mesaj

sprey konusunda deneyip sonuç aldığınız bir öneriniz var mı?
    |
    |
    Panthér kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Archi33tect

sprey konusunda deneyip sonuç aldığınız bir öneriniz var mı?
    Öyle yada benzer sıkıntım olmadığı için; denenmiş ve ulaşılmış sonuç yok.

Adı balata temizleme spreyi olduğu için, tozdan dolayı olduğu belirtilen sesin sebebini temizleyeceğinden dolayı; sesi bir süre dahi olsa, kesmesi gerekir? diye bir fikir oluştu.

Ses sorunu olan alıp deneyebilir. Ses kesilir ise tozdan, kesilmez ise tozdan değildir. Gibi gibi...

Deneme-Görme

|
    |
    2317 Mesaj

Dünkü videolu mesajımdan sonra bir arkadaşımız özel mesaj yoluyla bilgi verdi. Benzer sesin kendisinde de olduğunu ve 2 özel servise aracını gösterdiğini belirtti. Onlar da balataların bitmeye yakın bu sesi yapabilecegi bilgisi verilmiş. Ancak ben aracımı gösterdiğimde yine sesin balata kaynaklı oluştuğu ancak balatalarının durumunun gayet iyi olduğu bilgisi verilmişti. Yani olayın balataların bitip-bitmemesiyle ilgisi yok anladığım kadarıyla.

Burada da 2 arkadaşımız ayni sesten şikayetçi, bir de beni ekledik mi etti 4 :))

Özellikle dur- kalk trafiğin olduğu ve düşük hızlarda gittiğim zamanlarda çıkan sesi her duyduğumda, arabanın içine doğru gömülesim geliyor :)) Marka algısına çok ters düşen bir durum. Ses her zaman olmuyor tabi. İnanır misiniz bazen sesi duyup video çekmeye karar verdiğimde, videoya başlayıp sesin kesildiği bile oldu :)

Spreyi de deneyeceğim.

|
    |
    Panthér kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şahsi gözlemim sesin kesilmesi icin bir miktar hızın artması ile mümkün oluyor. 20’nin uzerine çıkıldığında ses almadım.

|
    |
    coyote441 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: 17Scorpion

Dünkü videolu mesajımdan sonra bir arkadaşımız özel mesaj yoluyla bilgi verdi. Benzer sesin kendisinde de olduğunu ve 2 özel servise aracını gösterdiğini belirtti. Onlar da balataların bitmeye yakın bu sesi yapabilecegi bilgisi verilmiş. Ancak ben aracımı gösterdiğimde yine sesin balata kaynaklı oluştuğu ancak balatalarının durumunun gayet iyi olduğu bilgisi verilmişti. Yani olayın balataların bitip-bitmemesiyle ilgisi yok anladığım kadarıyla.

Burada da 2 arkadaşımız ayni sesten şikayetçi, bir de beni ekledik mi etti 4 :))

Özellikle dur- kalk trafiğin olduğu ve düşük hızlarda gittiğim zamanlarda çıkan sesi her duyduğumda, arabanın içine doğru gömülesim geliyor :)) Marka algısına çok ters düşen bir durum. Ses her zaman olmuyor tabi. İnanır misiniz bazen sesi duyup video çekmeye karar verdiğimde, videoya başlayıp sesin kesildiği bile oldu :)

Spreyi de deneyeceğim.
    Balata spreyi; onların balata tozu diretmesini çürütür yada destekler olacaktır.

Benimki sadece denemesi zor olmayan bir fikir.

*Zaten o sesler servise gidince nedense(!) kesilir hiç duyulmaz yada bunları duymaya çalışan servis görevlisi bir türlü duyamaz/göremez? Benim başıma da çok geldi .

|
    |

• Yüzbaşı
    443 Mesaj
    Balataları özel bmw servisinde degistirdim 1800 tl. Torna yapılmadı, gerek yokmuş. İkinci balata değişiminde diskleri değiştirirsin dedi, torna tutmuyor bunlar dendi. Bilginize.

Lastik için de RFT den vazgeçebilirim, kafamda deli sorular
    |
    |

Bence disklerinde sıkıntı var.
    |
    |

Aynı sesi borusan avcılardaki ustaya dinlettim. Balatadan dediler. Sıkıntı yok dediler.

|
    |
    Arkadaşlar bugün arabama bindim (2017 118i 17000km) 50 metre gittikten sonra gösterge ekranında “sürüş dengelenmesi hatası” yazdı. Sarı renkli yazı ile. Sürüş kısıtlı da yazıyordu. Bir de şu araba dscnin logosu çıktı. Bakmak için durdum ve durunca start stopdan dolayı araba stop etti ve uyarı silindi. Yani 10 saniye anca kaldı. Tekrar çıkmadı. Bu uyarı nedir? Silindiğine göre önemli bişe var mı? Göstermeli miyim ?

|
    |
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
son dakika
Blogio
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
5,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.