Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1974. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.609
Cevap
310
Favori
2.867.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19721973197419751976
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sağlıklı olmasa da fikir sahibi yapıyor 😂 aracın ortalamasına göre daha sağlıklı en azından arabasına göre değişir mi bilmiyorum en son aracımı 2bucuk seneden fazla kullandım öncesinde ztn yakıtla ilgili bir sorun yoktu mağlum 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende 2014 116i aracıma 10.000 bakımı için Yenibosna Borusanı arayıp fiyat istedim. Filtreler, motor yağı, 4 balata, 4 bujinin değişeceğini söylediler. 730 £ (4800 TL) gibi bi rakam verdiler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batukara

Bende 2014 116i aracıma 10.000 bakımı için Yenibosna Borusanı arayıp fiyat istedim. Filtreler, motor yağı, 4 balata, 4 bujinin değişeceğini söylediler. 730 £ (4800 TL) gibi bi rakam verdiler.
    Çok para. Anlamsız bir durum.

Standart bakım, buji falan zaten bilindik şeyler, balata da sarf malzeme garanti ile alakalı değil -ki zaten araç 5 yaşında...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LeonEyes L kullanıcısına yanıt
    hocam ben makyajsız kasa, daha eski teknoloji motorlu 116i kullanıyorum. belki bir çok kişiye anlamsız gelebilir ama aracımı aldığım ilk günden beri ne kadar benzin aldığımı ve kaç km yol yaptığımı hep yazarım. 33bin km boyunca not aldım nerede ne kadarlık benzin aldığımı. TL/KM üzerinden de kaç kuruş yaktığımı hesaplarım. ortalamam 40 kuruş civarı. tabi bunun yarısı şehir dışı uzun yoldur, Kadıköy-Sapanca güzergahı olarak düşünün.
    siz bunu şehir içi kullanımları da katarak hesaplarsanız 60 kuruşu geçeceğini sanmıyorum. ben dizel bir araç almış olsaydım 4,5 senede yaptığım 33bin km ile dizel ve benzinli araç fiyatı arasındaki farkı asla çıkaramamış olacaktım. o nedenle benim gibi çok sık araç kullanmayan kişiler için benzinli araç çok daha mantıklı tercih oluyor. sessizliği ve bakım masraflarının dizel araca göre düşük oluşunu da hesaba katın.
  • Ben şuraya görsel atayım, kabaca hesap edilsin. Tamamen şehir içi.

• 2012 modellerinde kronik olan sorunları var mı
    Alırken nelerine dikkat etmeli
    Almayı düşünüyorum. Tavsiye edermisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaT1F -- 19 Haziran 2019; 23:18:5 >
  • LaT1F kullanıcısına yanıt
    2012 ve sonrasında şu anki güncel kasalar üretilmeye başlandı. 4,5 yıldır aracı kullanıyorum ve çok şükür kronik denilebilecek hiç bir arıza ya da sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar. aracı yıkarken sol ön far içeri su alıp buhar yapıyor, sağ arka kapıdan da paspasa su sızıyor. bunlar kronik değil, benim aracıma özel sorunlar. o nedenle sizin alacağınız araçta kesin başınıza gelir diyemem. benden başka 1-2 kişi harici duymadım bunları yaşayan. bakımları düzenli yapılmış ve ciddi bir kazası yoksa şayet boyanan parçaya, yüksek km'ye takılmayın. keyifle binebileceğiniz bir araç.
  • 2014 model F20 1.16i aracım var.
    Çocuğumuz olunca araba artık dar gelmeye başladı.
    Özellikle uzun yolculuklarda ; bebek koltuğu , bebek arabası , valiz vs... derken sığamıyoruz.
    Kısa vadede araç değiştirmeyi düşünmüyorum.
    F20 için port bagaj kullanıp tavsiye eden var mı ? Hangi marka ürün daha iyi ve güvenlidir.
    Maximum 300-350 litrelik birşey yeterli olur sanırım.
    Mümkünse kullanan arkadaşlar fotoğraf yükleyebilir mi ?
  • Herkese selam,
    İlgilenen olursa 2015-118i Mplus opak beyaz,54.000.km,borusan bakımlı,hata kaza boya olmayan,kapalı garaj aracımı satıyorum.
    150.000TL
    saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ates76 -- 20 Haziran 2019; 14:7:46 >
  • 116d aracımın 18bin km'de yapılacak 2. bakımı için kosifler 1500TL gibi bir rakam çıkardı. sanırım filtreleri ve yağı kendim temin edip bir ustaya yaptıracağım
  • Bjoern kullanıcısına yanıt
    Kapsamda yağ + yağ filtresi + hava filtresi + mikro filtre varsa çok yüksek bir rakam.

24.09.2018 tarihinde Bodrum Borusanda 1. Bakım için 750 TL verdim. Euro kuru 7,3927 TL idi yaklaşık 100 Euroya denk geliyor ve %15 indirim vardı. Sizin fiyatınızın 100*6,5 dan 650 TL si yağ ve yağ filtresi oluşturuyor. Aynı mantıkla filtre başına 65 er Euro dan hesaplarsak 1500 TL ye ulaşıyoruz. Yani hava ve mikro filtre için 850 TL istiyorlar. Gayetde güzel en az 2 katına hizmet alıyoruz.

Tüm filtreler 300 TL yi geçmez. Yağda olsun maks 150 TL. İşçilikde verlim 150 TL gelsin toplam da 600 TL'ye.

https://www.onlineyedekparca.com/urun/bmw-1-serisi-f20-118i-periyodik-bakim-filtre-seti-mann-marka?gclid=CjwKCAjw3azoBRAXEiwA-_64OrCRjH7n1tUmBQLtDqQRZgSCnzVHMUkaPYoptr_KY5tTKKkG_VAI7RoCoTAQAvD_BwE

Üsteki linkte 3 lü seti 288 TL ye buldum bile ama buradaki risk forum konuşmalarından anladığım kadarıyla sahte ürün olması durumu var.

Orijinal güvenilir ürün bulabileceğim, denenmiş yer varsa arkadaşlara paylaşırlarsa çok makbule geçer.Ayrıca ürünün sahte olduğunu nasıl anlarız. (Hava filtersini eskisi ile kıyaslarım ama yağ filtresdini yapamam)

• Serhend88 kullanıcısına yanıt
    aloparca.com sorunsuz
    rulmancim.com hakkında olumsuz şeyler yazıyor
    sileceksepeti.com sorunsuz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • erkan dh kullanıcısına yanıt
    Ayni arac bizde varken ben thule almistim. Gayet guzel ve pratik. Oldukca faydasi oluyor. Hiz olarak 120 km yi gecmezseniz uzun yolda 0.5/1 lt arasi sarfiyati arttiriyor. Taklip sokulmesi kolay olsun ve guvenlikli olsun istiyorsaniz Thule almanizi oneririm. Kendi tork ayarli baglantilari var. Arac baglantilari araca ozel oluyor. Kit olarak satin aliyorsunuz.

Malum siteden belki temiz kullanilmis ikinci el bulabilirsiniz. Fiyatlar euro uzerinden hesaplandigindan biraz yuksek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhend88

Kapsamda yağ + yağ filtresi + hava filtresi + mikro filtre varsa çok yüksek bir rakam.

24.09.2018 tarihinde Bodrum Borusanda 1. Bakım için 750 TL verdim. Euro kuru 7,3927 TL idi yaklaşık 100 Euroya denk geliyor ve %15 indirim vardı. Sizin fiyatınızın 100*6,5 dan 650 TL si yağ ve yağ filtresi oluşturuyor. Aynı mantıkla filtre başına 65 er Euro dan hesaplarsak 1500 TL ye ulaşıyoruz. Yani hava ve mikro filtre için 850 TL istiyorlar. Gayetde güzel en az 2 katına hizmet alıyoruz.

Tüm filtreler 300 TL yi geçmez. Yağda olsun maks 150 TL. İşçilikde verlim 150 TL gelsin toplam da 600 TL'ye.

https://www.onlineyedekparca.com/urun/bmw-1-serisi-f20-118i-periyodik-bakim-filtre-seti-mann-marka?gclid=CjwKCAjw3azoBRAXEiwA-_64OrCRjH7n1tUmBQLtDqQRZgSCnzVHMUkaPYoptr_KY5tTKKkG_VAI7RoCoTAQAvD_BwE

Üsteki linkte 3 lü seti 288 TL ye buldum bile ama buradaki risk forum konuşmalarından anladığım kadarıyla sahte ürün olması durumu var.

Orijinal güvenilir ürün bulabileceğim, denenmiş yer varsa arkadaşlara paylaşırlarsa çok makbule geçer.Ayrıca ürünün sahte olduğunu nasıl anlarız. (Hava filtersini eskisi ile kıyaslarım ama yağ filtresdini yapamam)
    Evet, kapsamda sadece bunlar var. Özel servis olan Bostancı oto ise ekstra olarak yakıt filtresi ekleyerek 1400TL gibi bir fiyat söyledi. Gerçekten saçmalık. Orijinal ve güvenilir ürün bulabileceğim bir yere benimde ihtiyacım doğdu haliyle. Önerilere açığım. Teşekkürler

• Arkadaşlar slmlar aracım 2012 sportline 1.16i
    16 janttan 17 ye geçen varmı? Aracıma 17 m sport jantları takacağım, normal lastik kullanıyorum 16 jant ile çok memnunum
    17 jantta runflat takacağım (sıfır almayacağım yoksa normal lastik alırdım)
    16 jantta 205/55/16
    17 jantta önler 225/45/17
    Arkalar 245/40/17

Durum nasıl olur çekiş güç vs

Ayrıca eibach pro kit spor yayı takacağım

• Arkadaşlar hayırlı geceler, 2016 model 116d almayı düşünüyorum. Araçta orijinal arayanlardanım. Aracı satan kişi yazılım attırdığını söyledi. Yazılımı serviste attırdığını belirtti. Lakin okumuş olduğum makalelerde yazılımın iyi bir şey olmadığı belirtiliyor.

Sorum ise şu: Borusan vb yetkili servis yazılım atıyor mu (chiptunning)?

Açık olmadığı için arayıp soramadım sizin bilginiz var mı?
  • mr_beylis kullanıcısına yanıt
    Yazılımı yetkili serviste attırmamın ekstra bir getirisi ne olabilir ki ? Dışarıda da bu işi yapan “düzgün” insanlar var. Serviste yapılan işlemin hemen hemen aynisini yapacak bu insanlar.

Yazılım zararlıdır demek veya zararsızdır demek bence çok genel ifadeler. Lakin ben ikinci el bir araç baksam, ki bu araç yedek parca maliyetinin yüksek olduğu bir premium marka araç ise, ben o aracın yazılımsız olmasını her zaman tercih ederim. Zaten aracın nasıl kullanıldığını bilmiyoruz. Her süprize açık. Üstüne bir de yazılım ile standartların dışına çıkılmış ve bu şekilde kullanılmış bir araç olacak. Elbette yazılımsız bir arabada çıkan bir problem, yazılımlı bir araçta çıkmayabilir. Lakin benim gözümde, risk faktörünü arttırabilecek bir durumdur yazılım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 21 Haziran 2019; 1:10:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Giovanni_

2012 ve sonrasında şu anki güncel kasalar üretilmeye başlandı. 4,5 yıldır aracı kullanıyorum ve çok şükür kronik denilebilecek hiç bir arıza ya da sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar. aracı yıkarken sol ön far içeri su alıp buhar yapıyor, sağ arka kapıdan da paspasa su sızıyor. bunlar kronik değil, benim aracıma özel sorunlar. o nedenle sizin alacağınız araçta kesin başınıza gelir diyemem. benden başka 1-2 kişi harici duymadım bunları yaşayan. bakımları düzenli yapılmış ve ciddi bir kazası yoksa şayet boyanan parçaya, yüksek km'ye takılmayın. keyifle binebileceğiniz bir araç.
    sağolun

• 17Scorpion kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok tşk ederim. Az önce yetkili servis ile yaptığım görüşmede yetkili serviste böyle bir işlem yapılmadığını, servise arıza ile gelinmesi halinde garantiye girmeyeceğini öğrendim. Dediğiniz gibi şahışların araçlarını nasıl kullandığını zaten bilmiyoruz, buna bir de yazılım vs eklenince ne olacağını kim bilebilir.

Serviste görüşme yaptığım kişi yazılımlı bir aracın arıza ile geldiğini ve daha 60 bin kmde olduğunu belirtti, masrafının da 40-50 bin tl civarında olduğunu ekledi.

Tabi ki sonuç olarak ben de satın alma işleminden vazgeçtim. Benim gibi 2. el araç alacak arkadaşlara yardımcı olması dileğiyle.
  • mr_beylis kullanıcısına yanıt
    Hiç bir yetkili servis yapmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 19721973197419751976
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.