Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1867. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
43.609
Cevap
310
Favori
2.867.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18651866186718681869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oquzdag

beyler benim kasko 1800 tl tutyor normal mi? ailedeki opel ford gibi araçlar 1000 tl bile değilken bmw çok fazla değil mi?
    Full kasko ve orijinal parça kapsamında olmasına dikkat edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilahere

Ben teşekkür ederim detaylı cevabınız için. Biraz daha detayına girdikçe evet eski kasayı tamamen alternatifler arasından çıkardım. F20’ler için de bi tık bütçemi arttırmam gerekiyor. bu modeli eğer kafamda oturtabilirsem tam olarak arttırabilirim bütçemi o konuda esneğim biraz. Tabi öncelikle karar vermem gereken kısım çok fazla araç deneyimim olmadığı için otomatikman bütçemin uyduğu gözüme hoş gelen premium modellere yöneliyorum.

İlk defa benzinli araba kullanacağım için biraz önyargıyla yaklaşıyorum ama bu modellerden maksimum verim alabilmek ve aracı yormamak adına tüp olayını da sildim kafamda. Şu bahsettiğiniz aracın “ekonomi yapılsın diye değil sportif sürüşe göre tasarlanmış” kısmı; yani olası bir masrafta bunu karşılayabilecek miyim bunun analizini de yapmam gerekiyor. Yani sırf premium model olsun diye almak istemiyorum, ardını da düşünmem gerekiyor.

Özetle öncelikle sanırım ne istediğime güzelce karar vermem gerekiyor. Araba piyasasına taze girdiğim için, öğreniyorum yavaş yavaş. Öğrenciyim araçtan tek beklentisi olan kişi benim kendimi düşünmem gerek. Aslında deneyerek yaşayarak öğrenebilirim; alırım, beğenmem satarım gibisinden ama buna ayırabilecek ne enerjim ne de bütçem var.

Bu arada size de hayırlı olsun, allah kaza bela vermesin.

Alıntıları Göster
    Bence de önce bi ben ne istiyorum diye sor. Önemli olan senin mutluluğun :) Çokta kafana takma dediğin gibi sonunda ölüm yok en kötü ihtimalle satarsın tekrar. İmkanın varsa bi borusanda falan test aracını kullan. Aracın direksiyonuna oturunca herşey netleşir. Tipini beğendiğin bir arabadan tiksinebilirsin yada hiç sevmediğin bir arabaya aşık olabilirsin :) işte 1 serisi biraz öyle ben ön tarafını hiç sevmiyorum ama bikere sürdüğümde inanılmaz heycanlanmıştım. (Racing motor kullanmama rağmen) sportif sürüşü çok zevkli. İnternette de okursun mutlaka 3ü 5i kullanıp 1 in o ailenin zıpır çocuğu tavrını özleyen var.

BENCE Olumlu yanları:

Premium hissi
    Sportif sürüş hissi
    Performans/Yakıt oranında verimli motoru
    Bmw nin karakteristik parçaları (Joystick vites, radyo ve klima kontrolleri, bilgi ekranı, Media ekranı)
    Küçük bir araç olmasına rağmen yolda oturaklı gidişi

Olumsuz yanları:
    İçi dar (cidden dar ben 5 kişi binerim diyen sıkışır.)
    Parça fiyatları ve bakımı
    Kronik sorunları

Bu genel bir bakış açısıyla yazılmıştır. F20 için tecrübelerimi paylaşıyorum. Katılan yada katılmayan arkadaşlar yorumlarını iletebilirler.

EN BÜYÜK KÖTÜ YANI İSE FORUM KULLANICISI 1 SERİSİ SAHİPLERİNİN BULUŞAMAMASI (BUDA SİTEMİM OLARAK KALSIN BURDA)

• quote:

Orijinalden alıntı: BayMizan

Bence de önce bi ben ne istiyorum diye sor. Önemli olan senin mutluluğun :) Çokta kafana takma dediğin gibi sonunda ölüm yok en kötü ihtimalle satarsın tekrar. İmkanın varsa bi borusanda falan test aracını kullan. Aracın direksiyonuna oturunca herşey netleşir. Tipini beğendiğin bir arabadan tiksinebilirsin yada hiç sevmediğin bir arabaya aşık olabilirsin :) işte 1 serisi biraz öyle ben ön tarafını hiç sevmiyorum ama bikere sürdüğümde inanılmaz heycanlanmıştım. (Racing motor kullanmama rağmen) sportif sürüşü çok zevkli. İnternette de okursun mutlaka 3ü 5i kullanıp 1 in o ailenin zıpır çocuğu tavrını özleyen var.

BENCE Olumlu yanları:

Premium hissi
    Sportif sürüş hissi
    Performans/Yakıt oranında verimli motoru
    Bmw nin karakteristik parçaları (Joystick vites, radyo ve klima kontrolleri, bilgi ekranı, Media ekranı)
    Küçük bir araç olmasına rağmen yolda oturaklı gidişi

Olumsuz yanları:
    İçi dar (cidden dar ben 5 kişi binerim diyen sıkışır.)
    Parça fiyatları ve bakımı
    Kronik sorunları

Bu genel bir bakış açısıyla yazılmıştır. F20 için tecrübelerimi paylaşıyorum. Katılan yada katılmayan arkadaşlar yorumlarını iletebilirler.

EN BÜYÜK KÖTÜ YANI İSE FORUM KULLANICISI 1 SERİSİ SAHİPLERİNİN BULUŞAMAMASI (BUDA SİTEMİM OLARAK KALSIN BURDA)

Alıntıları Göster
    Dostum kronik sorunlar konusunda katılmıyorum, keza Lci2'ler artık bu kasanın yeni kasa çıkmadan önceki son versiyonları ve o hatalar giderilmiştir diye düşünüyorum. Diğer katılmadığım bir hususta parça fiyatları ve bakım masrafları. Bundan evvelki aracım Nissan Qashqai 1.6dci xtronic (J11) ve ondan bir önceki aracımda Honda Civic otomatik (FB7) idi, her ikisi içinde periyodik bakımlara öyle paralar ödedim ki aklınız şaşar. O açıdan premium marka bir araç için bu bakım fiyatları çok çok normal. Üstelik diğer markalara bakıma 10binde 1 gitmişken, şimdi 15binde gidecek olmam bile kafadan %50 tasarruf.

• nemodory kullanıcısına yanıt
    Bakım fiyatları konusunda katılıyorum. Yetkili servislerin hepsi müşterisini öpmeye çalışıyor.
    Ancak parça fiyatları konusunda BMW bence yüksek. Basit parçalar için bile yüksek fiyatlar ödemek gerekiyor. Bagaj kilidi değişimine 1,5 yıl kadar önce 500tl ödemiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdknt -- 31 Temmuz 2018; 11:40:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DeadLifter kullanıcısına yanıt
    aynen öpüp başıma koyayım :) neymiş bmw parçaları altından mı? borusan kosifler de hasar servisine götürünce çok yüksek rakamlar çıkıyor dedi. sigortacım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gearbox AG

Full kasko ve orijinal parça kapsamında olmasına dikkat edin.

evet orginal parçalar ile ve direk borusan kosifler vs. geçerli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Onurchik

4600 çıktı bana da

nasıl rakamlar onlar?

• Arkadaşlar 45 bin bakımında yağ ve filtrelerin dışında değişen birşey var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: nemodory

Buyrun size en güncel fiyat.

Bmw 118i premium line plus + vision. Donanım içeriği resimdedir.

Peşin 178.500 TL

Kredili 188.200 TL

Fiyat 31.07.2018'e kadar geçerli.

Not : aynı aracın cruise control olan modelini 3 ay önce 163.800 'e aldım. (Kredili)

Bunun aynısını 158’e aldım geçen hafta. (Ön sensör yok sadece arkada var) 2017 model ama ellerinde kalmıştı.

• quote:

Bunun aynısını 158’e aldım geçen hafta. (Ön sensör yok sadece arkada var) 2017 model ama ellerinde kalmıştı.

Alıntıları Göster
    Plus ve vision paketlerde var mı dostum aracınızda? eğer varsa çok iyi fiyat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nemodory

Plus ve vision paketlerde var mı dostum aracınızda? eğer varsa çok iyi fiyat.

Alıntıları Göster
    Aynen. Sunroof, otomatik klima, led far ve geri görüş mevcut. 2017 olmasından dolayı bu fiyata geldi. Umarım başka bir şey yoktur altında.

• quote:

Aynen. Sunroof, otomatik klima, led far ve geri görüş mevcut. 2017 olmasından dolayı bu fiyata geldi. Umarım başka bir şey yoktur altında.

Alıntıları Göster
    Dostum gerçekten bu kurlara göre çok iyi fiyat. Muhtemelen artık 2017 araçları bitirmek istedikleri için neredeyse maliyetine vermişler.
  • Kapı fitillerine ve sunroof'a sıktığımız bi sprey vardı. Würth Silikon Sprey miydi o???

Hangisini, ne sıklıkla kullanıyorsunuz? Yeni sipariş vereceğim de.
  • Selam arkadaşlar,

2012 f20 1.18i aracım var, normal mi anormal mi bilemiyorum sizlere sormak istedim, geçtiğimiz hafta 500+500=1000km lik bir uzun yol yaptım, araçla ilk uzun yolculuğumdu bu yolculuk süresince kafama takılan birşey oldu; özellikle rampa yukarı yollarda gaza yüklenince vuruntu yaşadım, düz yolda da oldu ama belli-belirsizdi, bu normal midir? yani özetle aracı zorladığımda(gaza yğklenince) bunu yaptı desem yeridir, ben yüklenince birkaç vites değiştirip karar verme çabasında gibi oluyordu araç, ayağımı biraz çekince normale dönüyordu.

bu normal midir? sizlerin kullanımında da bu şekilde mi oluyor acaba?
  • DeadLifter kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Ayni km lerde bende fren hidroligi ve balatalar degismisti.

• 55 bin km 116d bakım

4643 lira
    1046 lira işçilik
    %18 kdv 1024 lira

toplam 6713 lira - avcılar borusan

4 balata
    4 disk
    4 tüm filtreler
    ve 4lt motor yağı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coner -- 31 Temmuz 2018; 19:30:43 >
  • NightShadow kullanıcısına yanıt
    sonax gummipfleger kullanmalisiniz.

• volvole V kullanıcısına yanıt
    Bence yaşadığınız durum otomatik şanzımanlı araçlarda bulunan kickdown olarak adlandırılan ani hızlanmalar, ani güç ihtiyacı doğduğunda sizin yaptığınız rampada zorlama gibi durumlarda gaz pedalına yüklendiğiniz anda vitesi maksimum torku alacağı konuma getiriyor yani düşürüyor. Sizin de belirttiğiniz gibi rampada zaten araç devir kaybı yaşadığı için vites küçültüyor birde siz kickdown'a sokuyorsanız vuruntu yaşamanız normal şanzıman arafta kalıyor ve geçişler hissedilir bir şekilde gerçekleşiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygt52

Bence yaşadığınız durum otomatik şanzımanlı araçlarda bulunan kickdown olarak adlandırılan ani hızlanmalar, ani güç ihtiyacı doğduğunda sizin yaptığınız rampada zorlama gibi durumlarda gaz pedalına yüklendiğiniz anda vitesi maksimum torku alacağı konuma getiriyor yani düşürüyor. Sizin de belirttiğiniz gibi rampada zaten araç devir kaybı yaşadığı için vites küçültüyor birde siz kickdown'a sokuyorsanız vuruntu yaşamanız normal şanzıman arafta kalıyor ve geçişler hissedilir bir şekilde gerçekleşiyor.
    Rahatlatıcı cevabınız için teşekkürler, sizde de böyle oluyor mu peki? zorlama ve sıkıştırmalarda

• coner C kullanıcısına yanıt
    Ben sanayide ayni marka parcalari kullanarak yaptirdim tum islemleri. O fiyati verecek kadar zengin degilim 😁

• 
Sayfa: önceki 18651866186718681869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.