Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1835. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.601
Cevap
311
Favori
2.864.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
41. Sırada  bugün en iyi #15
Sayfa: önceki 18331834183518361837
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende aracı ilk aldığımda rodaj süresinde hep eco da kullanıyordum tabi sonrasında comfort moda yavaş yavaş geçiş yapınca olay değişmeye başladı.Bu aracın gerçek tadına en az comfort modda varıyorsunuz.

Tabi Eco modun faydalarıda yok değil.

Yokuş aşağı giderken aracın süzülmesi yakıt ekonomisi ve his olarak güzel, tabi yol müsaitse, ancak çoğu zaman motor freni ile inmek daha güvenli ve iyidir.
    Kışın buzlu karlı yerlerde arac kayma yapmadan gazı daha rahat ayarlamanıza yardımcı olur ama süzülmesi yine risk soguk havalarda.
    Dur kalk trafiklerde aracın daha sakin kalkmasını sağlar daha az gaz-fren yapmanıza yardımcı olur.
    Ayrıca araç içi klima kullanımını da Eco mod yakıt ekonomisi için ayarlıyor kullanım kılavuzunda okuduğumu hatırlıyorum.

Bunun dışında yukarıda belirtildiği gibi yakıta ne kadar etki eder tam rakam verilemiyor. Aman aman bir fark olduğunu sanmıyorum bence sürüş zevki daha önemli.
  • Arkadaşlar aracım 16 bin km ye geldi.15 bin bakımı için 3 ayrı yerden pazarlıksız 3 farklı teklif aldım.1100-1600 arası fiyatlar.ne kadar ödenmesi gerekiyor bakım yaptıranlar yazabilirse sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apomania

Arkadaşlar aracım 16 bin km ye geldi.15 bin bakımı için 3 ayrı yerden pazarlıksız 3 farklı teklif aldım.1100-1600 arası fiyatlar.ne kadar ödenmesi gerekiyor bakım yaptıranlar yazabilirse sevinirim.
    Geçenlerde biri 800'e yaptırmıştı. Forumun üst sayfalarında bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nemodory

Alıntıları Göster
    Döviz her gün artıyor, fiyatlar da artacaktır.

Ama yukarıda verilen 1.100TL lik fiyat içinde hava/polen filtresi de olabileceği düşünülerek veriliyordur. 800 küsüre yapılan bakım da hava ve polen filtresi yoktu, fiyat o yüzden o rakam çıkıyor.

Gerçi 800 küsür de, yağ+filtre+işçilik için çok yüksek rakam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Döviz her gün artıyor, fiyatlar da artacaktır.

Ama yukarıda verilen 1.100TL lik fiyat içinde hava/polen filtresi de olabileceği düşünülerek veriliyordur. 800 küsüre yapılan bakım da hava ve polen filtresi yoktu, fiyat o yüzden o rakam çıkıyor.

Gerçi 800 küsür de, yağ+filtre+işçilik için çok yüksek rakam

Alıntıları Göster
    Hocam hiç sormayın.1100 diyen yeri arayıp 800 e yaptıranlar var diyecektim fiyatı 1400 yapmışlar hava filtresi dahil.şimdi 1200 e indirmeye uğraşıyorum.

• Apomania A kullanıcısına yanıt
    1.400tl nedir Allah aşkına! Bu işin iyice cıvığı çıktı artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklaşık 9 arkadaş yazmış, teker teker etiketleyemiyorum hepsini, çok teşekkür ederim hayırlı olsun mesajları için.
    Aldım sonunda canavarı :)
    Herkes sormuş, cevaplayayım;
    3000km de 190 tam, ama benimkinin aynısını ben aldıktan sonra 198 yapmışlar, f30 buarada. Benimkinin listesi 192.500 dü, zam gelmiş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nemodory

Alıntıları Göster
    Ataşehir mavi servirste 4 filtre ve lastik değişimle beraber 800tl yaptırdık

• Arkadaşlar F30 yeni aracıma kaput koruma filmi yaptıracağım.

Bu konuda hayatımda ilk kez yaptıracağım için önerilerinize ihtiyacım var, bir de fiyata.

Yakın dönemde yaptıran var mıdır? Memnun kalan, kalmayan?

Öneriniz neresidir?

Borusan 1500TL sadece kaput filmi fiyatı verdi ki çok uçuk bir rakam bana kalırsa.

Ayrıca kaput dışında, kapıları da kaplamamı tavsiye eder misiniz? Kapı vurukları için, engeller mi?

Bir de son sorum, lastik paspas için önerileriniz var mıdır :)
  • Arkadaşlar 2015 1.18 i düşünüyorum one edition ve sport plus arasında fark var mi ? Gözlemlediğim kadarıyla Yok gibi fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Tesekkurler

• motor gücü arttırma yazılımı hakkında detaylı bilgi aldınız mı? benim bildiğim m performance power kit 320d için mevcuttu 116d için de geldiyse çok iyi haber
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Euro daha da çıkarsa bu fiyatları bile arayacağız. Gidişat çok fena.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

Euro daha da çıkarsa bu fiyatları bile arayacağız. Gidişat çok fena.
    Euro 24 saatte, şu anlık 20krş fark yaptı.

Bunlar çok çok kötü sinyaller, herkes kendine göre önlemini alsın.

Dikkat!!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Çok acıdır ki işler kısa zamanda yoluna girecekmiş gibi görünmüyor. Bir süre araç yenilemeyi düşünemeyeceğiz galiba. Elimizdekine sahip çıkalım yeter psikolojisi günbegün ağır basacak.

• 116d 1.5 3 silindir icin motor gucunu arttiran bir yazilim yok dedi borusan avcilar, siz bahsedince umutlanmistim

• quote:

Orijinalden alıntı: mmrtsc

Dediğim gibi aracım benzinli olduğundan fazla ilgilenmedim konuyla ancak kesin olan şu ki aracımın 1. serisi olduğunu bilerek araç kodu üzerinden araştırdılar ve "maalesef sizin serinin yalnızca dizellerine var bu yazılım kampanyası" dediler. Ben onların yalancısıyım.

bu kampanya tüm araçlara yüklenebilen bir şey mi? ücretli bir şey mi? tam anlamadım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece 2.0d motorlarda geçerli dedi. Bu durumda 1 serisinde olmaması gerekiyor. Bu işte bir hata var belki bana bilgi veren arkadaş bu konuda bilgisizde olabilir.

• Hocam merhaba,

Hayırlı olsun aracınız.

Ben aracı alırken kaput, tampon ve çamurluk koruma yaptırmıştım. Uzun yol yapıyorsanız taş çarpmalarına karşı faydası olduğu görüşündeyim.

Gözlemlediğim dezavantajlarına gelirsek, kaplamanın olduğu bölgeleri ne kadar yıkarsanız yıkayın mükemmel bir temizlik olmuyor. Bir kaç yıkamacı da kaplama olduğu için leke kalıyor dedi.
    Başıma gelen diğer bir istisna ise, yıkamadan sonra tamponun bir bölgesindeki kaplama kalktı. Kosifler kaplama konusunda bir uyarı yapmamıştı görüştüğümde maliyetine tekrar söküp - kaplarız dediler. Öyle bıraktım.

Sonuç olarak dezavantajından çok avantajı olduğunu düşünüyorum. Mutlaka olmalı.
  • 1.16d Premium Line Plus + Vision paket aracı 163.000'e opsiyonladım. (Sunroof, led farlar, piano black iç trim, krom dış detaylar, oto klima, alaşım jantlar vs...)

Yarın ödemesini yapacağım. Ne dersiniz?

Araca sonradan eklenebilecek donanımlara da bakıyorum. Aranızda ön park sensörü, hız sabitleyici vs. taktıran var mı sonradan? Tavsiye eder misiniz, maliyetine değer mi?

• 
Sayfa: önceki 18331834183518361837
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.