Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1801. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43.593
Cevap
311
Favori
2.864.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17991800180118021803
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mentalform

Bugün energy den euro olmayan diesel aldım istasyon güvenilir ancak biraz mecbur kaldım almak için anlamadığım kırsal motorinde artık yok euro olmayan mazot nasıldır bizim araçlarda sıkıntı var mıdır bu mazotta ? Sonuçta tüm motorin çeşitleri euro olmak zorunda yasal olarak sadece katkısız olarak biliyorum bu yakıtı ve Israrla sorun yok denildi alan arkadaşlarımda var.

mazot yapısı itibariyle,üzerinde hile yapılmaya en müsait sıvı.

10 numara yağdan tutunda suya kadar iniyor liste.boğaz kelebeği,kurum,pompa ve enjektörler şeklinde kirlete kirlete gidiyor daha birçok elemanı.

katalitik konvertör ve adblue gibi sıvılarla da nötrleştirme çabası.

rafineri çıkışında alınan yakıt standart iken,satan firma kendi katkıları ile ürünü son hale getiriyor.farklı firmalardan yakıt almadığım için gözlemlemedim,fakat shell den aldığım her litre gerçekten keyif verici..

bir zamanlar GTL vardı bence en efsanesi oydu.doğalgaz bileşenli diyorlardı.hep ondan alırdım.

bahsi geçen firma ve ürünü hakkında bilgi sahibi değilim

benim tercihim her zaman shell

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • herkese selam, 308,astra derken kendimi 1.18i almayı düşünürken buldum sizce 90 bin verip 308 gt line,astra exc. Almalıyım yoksa 1.18i premium line mı 97 dendi ama 95 bine alınır gibi düşünüyorum?

Aralarında illa donanım farkları var ve 308,astra dizel dizel ve en üst donanım sizin değerli yorumlarınızı merak ediyorum.

Not Ötv muafiyetli fiyatlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B46CB32A -- 10 Mart 2018; 13:14:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar on camimda findik buyuklugunde catlak olustu. Kasko'dan degisimi saglaniyor diye biliyorum. Borusanda hallettirmeyi dusunuyorum. Zor bir islem mi? Disaridan cagirdiklari ekibin isciligi iyi midir? Orijinal parca mi kullaniliyor? Tecrube eden oldu mu?

• Arkadan itişten keyif alan biriyseniz 118i hertürlü sizi tatmin eder ancak donanım konusunda o paralara f20 sizi astra 3008 kadar tatmin etmeyecektir.

Benim için öncelik arkadan itişli olmasiydi bu yuzden 116d joyplus aldim ayni paralara astranin 308in hatta biraz fark verip golfun en dolusunu alabilirdim ama bu tercih meselesi tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: teksaz16

Arkadan itişten keyif alan biriyseniz 118i hertürlü sizi tatmin eder ancak donanım konusunda o paralara f20 sizi astra 3008 kadar tatmin etmeyecektir.

Benim için öncelik arkadan itişli olmasiydi bu yuzden 116d joyplus aldim ayni paralara astranin 308in hatta biraz fark verip golfun en dolusunu alabilirdim ama bu tercih meselesi tabi.

Arkadan itiş keyfini hiç deneyemedim fakat zf şanzıman ve iç mekana bayıldım. özellikle tamamen dijital ekrana kavuşması çok şey katmış araca. 118i alıyorsam şanzıman için diyebilirim,hatta sırf bu yüzden dizelden bile vazgeçiyorum neredeyse..

• teksaz16 T kullanıcısına yanıt
    Bahsettiginiz kalkista titremenin aynisini yasiyorum. Dur kalkli trafikte artiyor. Sakin sakin vites atinca azaliyor.

• Exotique kullanıcısına yanıt
    Alacağınız orjinal parçalar ile birlikte iyi bir özel serviste montaj ce gerekli bakımı yapabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

herkese selam, 308,astra derken kendimi 1.18i almayı düşünürken buldum sizce 90 bin verip 308 gt line,astra exc. Almalıyım yoksa 1.18i premium line mı 97 dendi ama 95 bine alınır gibi düşünüyorum?

Aralarında illa donanım farkları var ve 308,astra dizel dizel ve en üst donanım sizin değerli yorumlarınızı merak ediyorum.

Not Ötv muafiyetli fiyatlardır.

tercih meselesi

bu aracı alırken olmazsa olmazlarım zf şanzıman ve arkadan itiş idi.

kompakt bir model olmasına karşın markanın premium algısı idi.

• quote:

quote:

Arkadan itişten keyif alan biriyseniz 118i hertürlü sizi tatmin eder ancak donanım konusunda o paralara f20 sizi astra 3008 kadar tatmin etmeyecektir.

Arkadan itiş keyfini hiç deneyemedim fakat zf şanzıman ve iç mekana bayıldım. özellikle tamamen dijital ekrana kavuşması çok şey katmış araca. 118i alıyorsam şanzıman için diyebilirim,hatta sırf bu yüzden dizelden bile vazgeçiyorum neredeyse..

Katılıyorum bu segmentte zf ve arkadan itiş, bmw alma sebebidir. Bi de premium markalar içinde C segmentine üvey evlat muamelesi yapmayan tek marka bmw dır bugün itibariyle tabi. Özellikle de dizel otomatik için (diğer markalar özellikle dizel olanları sanki başka bi marka muamelesi yapiyo A, CLA).

3 'ün baz donanimini ele alirsak ekran, şanzıman, arkadan itiş, bağımsız süspansiyon sistemi, led far, iç malzeme kalitesi (hemen hemen), sunroof, BMW üretim motor, sürüş pozisyonu, direksiyon, şasi kalitesi ve yapısı, vs 1 'de de ayni kalitede. Araçlarda sadece boyut görünüm kendine özgü sürüş dinamiği farkları var. Tabi bi de motor seçenekleri. M paket f30, m paket f20 iç mekan birbirine çok yakın.

Ana diğer tarafta mercedes A ya nerdeyse sadece yildizini vermiş, audi suspansiyondan kisiyor. O sebeple ben bmw 1.16d tercih etmiştim. İç malzeme kalitesi keşke biraz daha iyi olsa tadından yenmezdi bence. Ama son nokta başta dedigim gibi ZF ve arkadan itiş diyorum. Kazasız günler diliyorum.

• aykırı58 kullanıcısına yanıt
    On numara bir tespit olmuş, yazı dilinize bayıldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Speedy_hlm

Bahsettiginiz kalkista titremenin aynisini yasiyorum. Dur kalkli trafikte artiyor. Sakin sakin vites atinca azaliyor.

Kalkışta titreme 1.6d motorlu 116ed lerde kronik bir durum ancak serviste bu durumdan bahsettiğimde bir ariza cikarmaz denmisti bana. Ben 40bin km civari ilk farkettim sonrasinda 40bin kmde boyle kullandim.

Bu sesi en iyi farkedebildigim yer avm gibi yolun puruzsuz oldugu yerlerdi. Gaza hic basmadan 1.viteste kalkis tarziniza gore titresimi bazen hissetmeyebilirsiniz. Genelde kalkislarda gaza basarak kalktigimiz icin boyle durumlarda pek titremezdi.

Debriyaj icin 3 olumsuz yön var diyebilirim.

Ustte kavrama

Sert olmasi

Kalkislarda (bazen) titreme

• quote:

On numara bir tespit olmuş, yazı dilinize bayıldım.

Tessekkurler.

• Tamamen dijital ekran derken neyi kastettiniz? 1 serisinde böyle bir özellik yok diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

Tamamen dijital ekran derken neyi kastettiniz? 1 serisinde böyle bir özellik yok diye biliyorum.

siz ve diğer üyelere mesajınız için çok teşekkür ederim elinize sağlık.@aykırı58

@erdknt
    Artık geliştirilmiş gösterge paneli alındığında kadran da dijital oluyor bu çok daha premium hava katmış gündüz beyaz ibre akşam kırmızı olmakta. kontak kapatınca bütün gösterge yok olmakta. black panel demiş buna bmw.

• Arkadaşlar otoparkta aracım asansörle kaldirilinca susturucuda pas gördüm kirli oldugu için cok net gorulmuyor ama baya paslanmis, ayrica tekerleklerin göbeklerinde de pas var bu gibi bir durumda garantiden bir islem yapar mi servis?

• şu an volvo S60 kampanyada, vergisiz fiyatı 80.000 tl S60 T3 Premium + Premium paket aracın. kdv ile birlikte 95000 tl civarına gelir, bence güzel bir alternatif.

bir diğer alternatif, farklı bir segment olsa da, boş dizel otomatik subaru forester veya dolu benzinli otomatik subaru forester olabilir. bu araç 2.0 motor olduğu için ötv'yi düşünce gayet uygun fiyatlara gelebilir. ilerleyen yıllarda satarken de ciddi karlı olmuş olur.

eğer bmw tercih edecekseniz, bence 118i M paket düşünebilirsiniz, çok büyük fiyat farkı olacağını sanmıyorum, keza 116d'de de büyük fiyat farkı olmaması lazım. bence benzinli M paket ve Dizel Premium Line için de fiyat almanızda fayda var. bizler paketler için net fiyat üzerine bir de ötv ödüyoruz, siz hazır buna ötv ödemiyorken daha az farkla bence sahip olmayı düşünebilirsiniz, eğer bütçeniz imkan veriyorsa.

şimdiden hayırlı olmasını dilerim.

• quote:

Arkadaşlar otoparkta aracım asansörle kaldirilinca susturucuda pas gördüm kirli oldugu için cok net gorulmuyor ama baya paslanmis, ayrica tekerleklerin göbeklerinde de pas var bu gibi bir durumda garantiden bir islem yapar mi servis?

Bu parçalarda paslanmazlık garantisi yoktur zaten paslanma olağan bir durum ancak delinme işlev bozukluğu garanti kapsamına girer diye düşümüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jack Ripper

şu an volvo S60 kampanyada, vergisiz fiyatı 80.000 tl S60 T3 Premium + Premium paket aracın. kdv ile birlikte 95000 tl civarına gelir, bence güzel bir alternatif.

bir diğer alternatif, farklı bir segment olsa da, boş dizel otomatik subaru forester veya dolu benzinli otomatik subaru forester olabilir. bu araç 2.0 motor olduğu için ötv'yi düşünce gayet uygun fiyatlara gelebilir. ilerleyen yıllarda satarken de ciddi karlı olmuş olur.

eğer bmw tercih edecekseniz, bence 118i M paket düşünebilirsiniz, çok büyük fiyat farkı olacağını sanmıyorum, keza 116d'de de büyük fiyat farkı olmaması lazım. bence benzinli M paket ve Dizel Premium Line için de fiyat almanızda fayda var. bizler paketler için net fiyat üzerine bir de ötv ödüyoruz, siz hazır buna ötv ödemiyorken daha az farkla bence sahip olmayı düşünebilirsiniz, eğer bütçeniz imkan veriyorsa.

Bmw benzinli almaktan vazgeçtim yaptığım hesap ve gelecek sonucu dizel almaya karar verdim 116d için de uygun fiyat alırsam gönlümde dizel bmw var.

Volvo hem çift kavrama olması hem de iç mekanının oldukça eski gelmesinden ötürü ısınamadığım araç. İlgili mesajınız ve yardımdeverliğiniz için çok teşekkür ederim.

Keza forester yine bana çok uzak bir seçenek yaşıms göre değil bence

1 serisi yeter diye düşünüyorum 4 kişilik bir aileyiz.

• Volvo çift kavrama değil, Bmw önden çekişlerde olduğu gibi Aisin şanzıman kullanıyor. Yüksek güçlü modellerinde ise 8 vitesli şanzıman kullanıyor...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jack Ripper

şu an volvo S60 kampanyada, vergisiz fiyatı 80.000 tl S60 T3 Premium + Premium paket aracın. kdv ile birlikte 95000 tl civarına gelir, bence güzel bir alternatif.

Bmw benzinli almaktan vazgeçtim yaptığım hesap ve gelecek sonucu dizel almaya karar verdim 116d için de uygun fiyat alırsam gönlümde dizel bmw var.

Volvo hem çift kavrama olması hem de iç mekanının oldukça eski gelmesinden ötürü ısınamadığım araç. İlgili mesajınız ve yardımdeverliğiniz için çok teşekkür ederim.

Keza forester yine bana çok uzak bir seçenek yaşıms göre değil bence

1 serisi yeter diye düşünüyorum 4 kişilik bir aileyiz.

Yazacaklarımı yazmışsınız

Eğer araca çok biniyorsanız kesinlikle benzinli araç önermem , bence en doğru kararı vermişsiniz Diesel seçerek..

• 
Sayfa: önceki 17991800180118021803
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.