Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (6 Mobil) - 4 Masaüstü6 Mobil
41.627
Cevap
320
Favori
2.553.627
Tıklama
Giriş
    22 Mesaj

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Bana da cok mantikli geldi fakat ilerisi icin bir sorun yada problem yaratir mi emin olamadim. Arkadas itisli araci ilk defa kullaniyorum ve biraz takinti haline geldi bu ses bende. Dediginiz gibi haftada bir gun ust uste 10 15 defa duyuyorum bu sesi ve sonrasinda kesiyor. Bu bosluk uretim hatasi midir? Boslugun olmasi yuksek suratte gaza bastigimda veya ilerisi icin parcalari bozabilecek bir durum mu? Bunlari servis cevaplamiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    mentalform kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: oquzdag

quote:

Orijinalden alıntı: teksaz16

Start stop acik ve yogun kisimlarda dahil,

Cok yakin mesafede benimde tuketim 7.0 - 8.0 civari oluyor ama uzun bir mesafe olursa tuketim cok dusuyor, bizim arabalar gercekten enteresan.

Uzun yolda rekor kirabilecek kadar az yaktirabilirsi ln yada tam tersine mazotu icer gibide yaktirabilirsin, sehirici kisa mesafe birde inisli cikisli yogun trafikli bir yol varsa tuketim 8.0in altini zor goruyor

katılıyorum, ama bu hybridler harici bütün dizeller için geçerli. Otomatik de olursa bahs ettiğiniz şartlarda aynı tavırları sergiliyor çoğu araç. tabiki verdiğiniz rakamlar aracın ağırlığına sınıfına göre değişiyor. a3 1.6 tdi dsg hafif olması ve yarı otomatik farkıyla yoğunda 1lt az yakabilir. Ama uzun yolda 8zf avantajıyla 1 serisi daha iyi sonuç verebilir. Uzun yolda birde biraz daha ağır araçlar (çok ağır değil) hızını aldığı için daha az yakar mı? teorisi var.

sorunsuzluk ve tork gücü anlamında öne çıkan tork konvertörü,yakıt tüketimi konusunda özellikle şehir içi acımasız oluyor.

çift kavrama DSG tarzı şanzımanlar şehir içi daha küçük rakamları yakalıyabiliyorlar.

zf bunu şehir dışında yakalayabiliyor.

• Yarbay
    3356 Mesaj

Sert gaza basıp çekmeyince ben de olmuyor, epeydir gelmiyordu ama haftada 1-2 duyuyorum. 0-40km arası duyuyorum, sonrasında zaten yok
    |
    |
    Sveikata kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

-Harbon kardon müzik sistemi ya da başka bir müzik sistemi?

- geri görüş kamerası ?

- koltuk alcantara ?

Yada Başka ne olabilir , tecrübeli büyüklerimiz arkadaşlarımız fikir beyan ederse seviniriz.

Duydugunuz ses aracin altindan mi geliyor? Tarifinize uyuyor sesin duyulma sekli.

|
    |
    blacksnake03 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Sveikata

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Bana da cok mantikli geldi fakat ilerisi icin bir sorun yada problem yaratir mi emin olamadim. Arkadas itisli araci ilk defa kullaniyorum ve biraz takinti haline geldi bu ses bende. Dediginiz gibi haftada bir gun ust uste 10 15 defa duyuyorum bu sesi ve sonrasinda kesiyor. Bu bosluk uretim hatasi midir? Boslugun olmasi yuksek suratte gaza bastigimda veya ilerisi icin parcalari bozabilecek bir durum mu? Bunlari servis cevaplamiyor.

Buyuk ihtimal sizin problem araci stop ettikten sonra el frenini cekmeden sanzumana yuku bindirdiginiz icin arac ilk hareketinde sanzumandaki kilitten kurtulmak isterken o ses cikiyor. Aslinda en saglikli stop araci bosa alip el freni ile araci stabil hale getirdikten sonra yapilandir. Birde boyle deneyin ayni ses gelecek mi. Her zaman gelmiyor diyorsunuz ozellikle egimli yerde stop edip sanzumana yuk bindirirseniz bu durumda ilk hareketiniz de o ses gelebilir.

• Yüzbaşı
    553 Mesaj

Özel sipariş mi vereceksiniz? Eğer öyle değilse, pek bir seçme şansınız olmuyor. Lakin ben araç bakarken, asla boş araç almamak üzere aramaya başlamıştım. Benim için led far, sunroof, geri görüş kamerası, katlanabilir ayna, dizel ve otomatik vites olması kesin şart olanlardı. Bu özellikleri sağlayan A3 Sedan Attraction, A180d AMG ve BMW 116d One Edition arasından BMW'yi seçtim, o da arkadan itiş etkisiyle.
    |
    |
    fdaolu4198 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Her parkimi bahsettiginiz gibi yaparim. Genelde sesi ilk haraket ve sonrasinda 10 15 dur kalk esnasinda duyuyorum. Tek sefer yapip kesmiyor, yapmaya baslayinca devaminda da yapiyor.

|
    |
    şahinler kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aracınız dizel mi? Ses arka koltuğun altından geliyor gibi duyuyorum ama çok dinlemeyin çok sorun yaratacağını sanmıyorum
    |
    |
    Sveikata kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba dostlar yakın zamanda aileye katılacağım ins. Makyajlı kasa 1.16i 3 silindirli motorun yakıt tüketimi nasıl ? Makyajsız 1.16i ye göre fark cok mu ? Fabrika verilerinde 1 litre fark gözüküyor ve 0-100 hızlanma da da fark var. Şimdiden herkese teşekkürler

|
    |

Evet aracim dizel ve evet ben de sesi arka koltugun oradan duyuyorum :). Umarim garanti sonrasinda buyuk bir sorun cikartmaz.

|
    |

sizi anlayanlar olduğunu da bilmeniz için yazıyorum, size verdiği yanıtı da görmüşsünüzdür, üzmeyin, yormayın kendinizi, memleket böyle bu aralar. kendinize iyi bakın.
    |
    |
    carretera kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bence yeni EAT6 vitesli Peugeot 308 Allure alın. bu fiyatlarla 1 serisine gerek yok. pejo akar.

detay:
    şanzıman şanzıman diyip duruyorduk, pejo da yaptı koydu benzerini. tamam bir bmw kadar olmaz ama, fiyat farkına da değmeyeceğini düşünüyorum.
    2017 118i joyplus'a 159,000 tl istiyormuş bayii, bilmiyorum siz hangi modele bakıp ne kadar fiyat teklifi aldınız...
    |
    |
    fdaolu4198 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aman DSG'den 1-2 litre cok yaksin da ariza cikar misin. 2 litre fazla yaksa 100000 kmde 2 ton yakit farki olur, 11 bin lira. 100bin km'de DSG'nin 10bin lira masraf cikarma ihtimali cok daha fazla.
    |
    |
    TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

tesekkur ederim.
    |
    |
    Jack Ripper kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: mmrtsc

quote:

Orijinalden alıntı: mmrtsc

Araçlarımızın medya/radyo menüsü altında podcast diye bir sekme var biliyorsunuz.Bu tam olarak nasıl aktif edilir, nasıl kullanılır bilen bir arkadaşımız var mı? Kullanan var mı, mesela bunu kullanmak için şu connective drive hizmetini satın almak zorunda mıyız?
    Bir de, yine aynı sekme altında "sesli kitaplar" diye de bişey var.

Henüz hiçbir araç formunda, sonuçlandığı görülmemiş olan "yakıt sarfiyatı" mesajları arasında kaynadı gitti mesajım.
    Yok mu bir fikri olan, kullanan, merak eden..?

Iphone'u kablo ile bağladığınızda, telefonunuzdaki Podcast'ler burada çıkıyor ve dinleyebiliyorsunuz hocam. Sesli kitaplar da aynı şekilde.
    |
    |

• Yarbay
    2573 Mesaj
    Herkese selam. Aracim siyah. Bugun aracımı yıkattıktan sonra farkettim ki hafif lekeler var. Yıkama ile geçmeyince kil aldim. Yarına gelir. Kil uygulayacağım. Ancak internette herkes elma sirkesi yazmis ağız birliği etmişçesine. Sizce bir miktar sirkeyi kil öncesi yıkama sırasında oto şampuan ile karıştırsam mı ? Deneyen oldu mu ?

Normalde bu tarz alternatif şeylere pek bulaşmam ama sormak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 2 Mart 2018; 0:22:3 >

Görünen beyaz lekeler kireç, eğer kendiniz yıkıyor iseniz bir miktar elma sirkesini kovanıza dökün ve o şekilde aracınızı yıkayın. hepsinin gittiğini görüceksiniz, ya da zamanla da kendi kendine geçer. kil sürerek çizmeyin boyanızı.
    |
    |
    17Scorpion kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ederim. Peki sirke boyaya zarar verir mi ?

Apartman görevlisinin iş güzarligi. Hafatsonu seyahatteydim. Kapali otoparkta baya tadilat vardı. Araba da tozlanmış biraz ki uzerine bez bile sermiştim. Gitmis su tütmüş temizlemek icin güya. Haliyle su kalınca iz bıraktı. Sanane be adam. Kim soyledi sana su tut diye !

Deli olacagim

EDİT : Tektar yıkama ve cila sonrasi tum lekeler temizlendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 2 Mart 2018; 22:26:9 >
    |
    |
    Arkadaşlar merhaba

Aracımı satmayı düşünüyorum ederi konusunda fikrinizi almak istedim. 2013 116d ed, sunroof hariç dolu tekno paket. Kaza boya vs olmayan temiz 29250 km de siyah renk araçtır. Ne dersiniz ne kadara satılır bu piyasada?

Canlı Tv izle
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.