Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil
41.641
Cevap
321
Favori
2.554.737
Tıklama
Giriş
    625 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Sevinckan_216

Ön balatamı 30bin de değiştirdim

Benim arabanin ekraninda servis menusunde on ve arka balatalar 60000 km de degistirilmeli yaziyor. Acaba kullanima bagli mi yoksa standart olarak herkeste ayni rakam mi yaziyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şahinler -- 21 Şubat 2018; 17:43:52 >

Eğer araçta bir hata veya kusur yok ise kullanım şekli balata ömrünü belirler. 30.000 biraz erken olmus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 21 Şubat 2018; 17:27:18 >
    |
    |
    şahinler kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Geçmiş olsun. Kaza yapmanıza neden olan ve giden araç için bir şey yapmanız zor. Neyse ki fotoğrafta görüldüğü kadarıyla buyuk bir hasar degil. Özel bir serviste, cebinizden çıkan para ile tramere işlemeden halledilir. Bulunduğunuz şehirde güvenilir ve temiz çalışan bir özel servise uğrayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    vBuuren kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şöyle bir şey var :

“Açılan hasar dosyanız sonucu, hasarsızlık indiriminin Sompo Japan Sigorta A.Ş. tarafından yenilenmesi durumunda etkilenmeyeceği poliçenizde Sompo Japan Özel Onarım Klozu’nda belirtilmiştir.”

Yani kişi mini onarım icin Sompo Japan’ın anlaşmalı olduğu yere gidiyor. Mini onarım hakkını kullanıyor. Ama sonra hasarsızlık indirimi sadece Sompo Japan’da etkilenmiyor. Diger sigorta poliçelerinde hasarsızlık indirimi yanıyor.

Poliçeyi iyi değerlendirin, en ince ayrıntısına kadar okuyun.

*Bahsi geçen durum için :https://www.google.com.tr/amp/s/www.sikayetvar.com/sompo-japan-sigortanin-mini-onarim-oyunu/amp

|
    |
    zoom_grange kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1655 Mesaj
    Aracım 2014 116d 57 bin kmde. Bakımlarını parçaları kendim alıp yaptırıyorum hiç masraftan kaçmadan liqui moly yağ, mann filtreler vs. Bunun dışında yaptırmam gereken bir şey var mıdır ? diferansiyel vs bakımı veya yağı değişmesi gerekli midir ?
    |
    |

Orijinalden alıntı: Gyepesto

Öncelikle allah size akıl fikir versin.

quote:

118i Mplus beyaz renkte araç için 177.480, 116d Mplus yine beyaz renkte araç için 184.100, 218i Mplus sunset orange renginde 194.720 lira teklif aldım. Bu araçlara Kosifler Bostancı 15.000 daha fazla söylemişti.

Yazmışsınız. 2.18i coupe fiyatı 199 demişsiniz, Samandıra Borusan'da 194.270 fiyat aldığınızı, aynı aracaKosifler'de de 15.000 üstünü, yani 210.000 fiyat aldığınızı söylemişsiniz.
    Ben de aynı araç olamaz, ikisi arasında 15k fark olamaz, belki biri coupe, diğeri cabrio'dur demişim.

Bence siz bi' titreyip kendinize gelin, kendi mesaj sayınız ile üyelik yılınıza, bir de benimkine bakın. Kimin boş muhabbete ne kadar ayıracak zamanı var belli oluyor. Hadi onu geçtim, liste fiyatı 199 olan araca Borusan'da 194, Kosifler'de 210 fiyat verdiler diyerek insanları yanıltmayın.

Fiyatlar nolmuş serhat!!!!
    |
    |

• Yüzbaşı
    267 Mesaj

Teşekkürler hocam bence de onla uğraşmak gereksiz bir çaba olacak gibi. Bir kaç yere sordum boyasız şekilde hallolcak birşeymiş.
    |
    |
    mentalform kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar 2 seferdir sol arka lastik basıncım 1.0 bar seviyesine düşüyor. Büyük ihtimalle bir yarık var ya da çivi girmiş. Daha önce rft lastik kullanmamıştım. Ne yapmam gerekli? Maliyet ne olur?

Ek olarak, Anadolu Yakası'nda lastikçi tavsiyesi olan varsa çok sevinirim.

Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gyepesto -- 22 Şubat 2018; 10:31:39 >

Axa'dan yaptırdım hocam. Sompo'yu araştırınca dediğiniz konu ile karşılaştım bir de fazla bilmeyince kafam rahat olsun istedim :)

Teşekkürler yorumlarınız için.
    |
    |
    Bahsedilenler: cagrimir , 17Scorpion kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Computer Engineer
  • Teğmen
    114 Mesaj

Öncelikle geçmiş olsun, Borusan servise götürürseniz 70-80 tl alır benim arabanın sağ arka lastiğine çivi girmişti, Borusan’a götürdüm 70 tl tut

|
    |
    Gyepesto kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Gyepesto

Arkadaşlar 2 seferdir sol arka lastik basıncım 1.0 bar seviyesine düşüyor. Büyük ihtimalle bir yarık var ya da çivi girmiş. Daha önce rft lastik kullanmamıştım. Ne yapmam gerekli? Maliyet ne olur?

Ek olarak, Anadolu Yakası'nda lastikçi tavsiyesi olan varsa çok sevinirim.

Teşekkürler,

Lastikçiye gidin halletsin, normal delik kapatma işlemi...

Sensör için uyarın dikkat etsinler.

|
    |

Orijinalden alıntı: sinan1984

Öncelikle geçmiş olsun, Borusan servise götürürseniz 70-80 tl alır benim arabanın sağ arka lastiğine çivi girmişti, Borusan’a götürdüm 70 tl tut

Lastik icin Borusan'a mi gittiniz cidden?

Ben Atasehir'de lastikci 20 lira isteyince "iki hafta once Didim'de 10 liraya yaptirmistim" diye pazarlik etmistim gecen yaz.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: mmrtsc

Bugün TV de bir yarışma programında sorulan soru enteresandı: "Ülkemiz mevzuatına göre bir otomobilde en az kaç adet lastik bulunmak zorundadır:"
    Cevap : 5
    Bu durumda bizim araçlar mevzuat haricinde mi kalıyor?

Ithal edilen butun araclar piyasada satilacagi sekilde homologasyondan gecerek ithal edilir. Ithal edildigi sekliyle hicbir aracin mevzuata uymama sansi yoktur. Arkadaslar muayene falan demis ama o cok daha limitli bir denetim. Bir nevi homologasyon isleminin kucuk capta kontrolu.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Orijinalden alıntı: c4kedici

Keşke adresi vermeseydiniz? Bizim yakıt tüketim hanesinde adamların 0-100 hızlanması var :D Çok canım sıkıldı, yılda 200+ kazanan biri olarak bile USA ya kaçak göçek kaçacam gibi :D

Yıllık 200+ gelirim olsa, BMW1 ve 116bg lik dizel aracın yüzüne bile bakmam.

Memnun değilsen sat geç, kafana takma! daha iyi bir araç alacak gelire sahipsin.

Katilmiyorum. Bence insan 6-8 aylik gelirinin ustunde araba almamali. En en fazla 12 ay ki ben 12 ay bir araba icin calistigimi dusunmek dahi istemiyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: sahin8787

Hayırlı Geceler Herkese...
    Yıllar sonra tekrar araba almaya karar verdim. Nisan başında almayı planladım. 116Ed düşündüm. Fakat çıkabildiğim bütçem 70K. Bu fiyata 2012-13 bulabilme ihtimalin var mı arkadaşlar. Yada bu fiyatlara bulduğum aracın bana makul yıpranmışlıkla nasip olması mümkün mü? Malum site de olan ilanlar kafamı karıştırdı. Hasar kaydı takıntım yok. Önemsediğim sadece bakım.
    Ki şuan satacağım 125cc küçücük motosikletimin bile bakımını yaptırıp satışa çıkardım.
    Fazla mı erdemliyiz bilemedim.

75'e cikarsaniz benim 116d satilik su anda. Malum sitedeki ilanimi gonderebilirim pm yoluyla.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: carretera

quote:

quote:

Keşke adresi vermeseydiniz? Bizim yakıt tüketim hanesinde adamların 0-100 hızlanması var :D Çok canım sıkıldı, yılda 200+ kazanan biri olarak bile USA ya kaçak göçek kaçacam gibi :D

Memnun değilsen sat geç, kafana takma! daha iyi bir araç alacak gelire sahipsin.

Katilmiyorum. Bence insan 6-8 aylik gelirinin ustunde araba almamali. En en fazla 12 ay ki ben 12 ay bir araba icin calistigimi dusunmek dahi istemiyorum.

Kim uyduruyor bu 6-8 aylık gelir hesabını bilmiyorum? Nasıl bir hesap yapılıyor onu da bilemiyorum??
    Ama klişe hesap şeklinden ziyade; kişiye göre bir sürü hesap şekli mevcut, ondan haberim var.

Herkesin hayatı/kazancı/öncelikleri/hesabı/geleceğe yönelik planları vs. başka ve farklı.

Herkes SIFIRDAN araba almıyor, bende dahil çoğu kişi 3-5-7. aracı üzerine ekleye ekleye belli bir seviyeye geliyor. Öyle sıfırdan 150-200.000TL lik araba ancak havadan gelen para ile olabilir.

Kimse 10-12 ay çalıştığını kenara koyup, aç aç gezerek araba(yada her neyse!) alamaz. Öyle bir hesap yok.
    Her şey kazanç ve birikim yapabilmeden geçiyor, şartlar müsait ise kim kimi tutabilir?

Alım gücün var ise, aylık/yıllık yürütme maliyetlerini de karşılayacak gelire sahipsen; Bal gibi, alınır da binilir de.

Haa! Kişi hesabını bilmiyordur, gelir-gider ilişkisi ve geleceğe yönelik öngörüden bihaberdir, o ayrı konu/başka hesap.....
    O adam zaten tutunamaz, bir süre sonra batar gider.

Böyle 8-10 aylık hesaplar ile bir şey sahibi olmak zor. Hiç param yokken 120 ay kredi ile ev aldım, o hesaplara girsek kira da sürünüyor olurduk. Ödeme gücün ve iş ile ilgili ileriye dönük sıkıntın yok ise, böyle sert hesap yapıp "olmaz" demek adamı kasar ve hiç bir şey sahibi yapmaz.

Konuya sebep mesaja gelirsek; yıllık 200+ gelir, 1.600TL lik Asgari ücretli bir ülkede ciddi bir gelirdir. Kabaca aylık 16-20.000TL demek oluyor.

Bu gelire sahip adamın da herşeyi sıfır değildir, mutlaka araba/ev/para gibi birikimleri mevcuttur. Üzerine bir miktar konup/kredi aınır/0 faiz'e girilir bu şekilde araç yükseltilir, daha en başında değilsen -ki çalışma hayatının en başında olsan bu sefer de gelir hesabı uygun değil- bunu yapmak hiç de zor değil.

Hiç bir şey yok, araç/ev sıfır ve çalışma hayatı daha başlangıç seviyesi ise; o zaman her şey gözünde büyür; insan 12 ay değil 3-5 aylığının tamamını bile arabaya vermeyi düşünemez.

Aynen tekrar yapayım; 200.00TL + geliri olan kişi gelip BMW1'e bakmaz. Bakıyorsa; ya 200+ da bir sıkıntı vardır yada her an sıcak paraya gerek olan ticari bir iş mevcuttur.

Neyse!
    Bir sürü hesap var; Değişik değişik...

• Binbaşı
    1755 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: carretera

quote:

quote:

Kim uyduruyor bu 6-8 aylık gelir hesabını bilmiyorum? Nasıl bir hesap yapılıyor onu da bilemiyorum??
    Ama klişe hesap şeklinden ziyade; kişiye göre bir sürü hesap şekli mevcut, ondan haberim var.

Herkesin hayatı/kazancı/öncelikleri/hesabı/geleceğe yönelik planları vs. başka ve farklı.

Herkes SIFIRDAN araba almıyor, bende dahil çoğu kişi 3-5-7. aracı üzerine ekleye ekleye belli bir seviyeye geliyor. Öyle sıfırdan 150-200.000TL lik araba ancak havadan gelen para ile olabilir.

Kimse 10-12 ay çalıştığını kenara koyup, aç aç gezerek araba(yada her neyse!) alamaz. Öyle bir hesap yok.
    Her şey kazanç ve birikim yapabilmeden geçiyor, şartlar müsait ise kim kimi tutabilir?

Alım gücün var ise, aylık/yıllık yürütme maliyetlerini de karşılayacak gelire sahipsen; Bal gibi, alınır da binilir de.

Haa! Kişi hesabını bilmiyordur, gelir-gider ilişkisi ve geleceğe yönelik öngörüden bihaberdir, o ayrı konu/başka hesap.....
    O adam zaten tutunamaz, bir süre sonra batar gider.

Böyle 8-10 aylık hesaplar ile bir şey sahibi olmak zor. Hiç param yokken 120 ay kredi ile ev aldım, o hesaplara girsek kira da sürünüyor olurduk. Ödeme gücün ve iş ile ilgili ileriye dönük sıkıntın yok ise, böyle sert hesap yapıp "olmaz" demek adamı kasar ve hiç bir şey sahibi yapmaz.

Konuya sebep mesaja gelirsek; yıllık 200+ gelir, 1.600TL lik Asgari ücretli bir ülkede ciddi bir gelirdir. Kabaca aylık 16-20.000TL demek oluyor.

Bu gelire sahip adamın da herşeyi sıfır değildir, mutlaka araba/ev/para gibi birikimleri mevcuttur. Üzerine bir miktar konup/kredi aınır/0 faiz'e girilir bu şekilde araç yükseltilir, daha en başında değilsen -ki çalışma hayatının en başında olsan bu sefer de gelir hesabı uygun değil- bunu yapmak hiç de zor değil.

Hiç bir şey yok, araç/ev sıfır ve çalışma hayatı daha başlangıç seviyesi ise; o zaman her şey gözünde büyür; insan 12 ay değil 3-5 aylığının tamamını bile arabaya vermeyi düşünemez.

Aynen tekrar yapayım; 200.00TL + geliri olan kişi gelip BMW1'e bakmaz. Bakıyorsa; ya 200+ da bir sıkıntı vardır yada her an sıcak paraya gerek olan ticari bir iş mevcuttur.

Neyse!
    Bir sürü hesap var; Değişik değişik...

Uydurmuyorum ancak benim gorusum budur. Aylik elime gecen paranin 6-8 katindan fazlasini arabaya baglamam. 1 serisinin guzel bir versiyonu 150-160 bin lira sanirim bu ara. Bana gore anca ayda 15-20bin gelirle alinir. 3-4 sene kredi cekip araba icin calismak benim dusunceme ters.

İsin bir boyutu da amortisman. 160 bin liralik araba 5 senede 80'e duser. Senede 16 bin ayda asagi yukari 1400 lira amortisman gideri. Aylik gelirin %7'si. Bence ideal. Max %10 olmali "bana gore". Dediginiz gibi herkesin durumu ve hayat gorusu farkli. Asgari ucretle veya az ustuyle iphoneX alan bir suru insan vardir eminim.

• Yüzbaşı
    718 Mesaj
    160 binlik araç 5 sene sonra 80 e bu enflasyonda düşmez.150 eder ama Yen'i araç almak için bi o kadar daha eklemek gerekir.Asgari ücretli ise phone x i anca rüyasında görür.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Arkadaşlar herkese merhaba. Bir araç alma arefesindeyim. 1 serisi hakkında fazla bir bilgim yok malesef. Linkteki araç nasıldır sizce

Bu ölçüde bir bmw de nelere dikkat edeyim. Çok acil yardımınıza ihtiyacım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _YABANCI_ -- 24 Şubat 2018; 9:16:54 >
    |
    |

Yazdiginiz kendi icinde tutarsiz. Enflasyon etkisini goz onune almaniz hatali. Alsaniz dahi 5 sene sonraki 150bin lira bu enflasyonda bugun 80 bin liralik alim gucune esit olur. Yani bugunun 80 bin lirasini kaybedersiniz.

Asgari ucretli veya biraz ustunde kazanan cok kisi ayda 300-400 liralik taksitle boyunu asan seyler aliyor.

|
    |
    tica kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Media Sözlük
kolayoto.com
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
2,439
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.