Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
41.572
Cevap
320
Favori
2.551.118
Tıklama
Giriş
    12 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Borusana 2 kat para verince ileride araca bir artısı olacak mı?

Bilmiyorum, biliyorsaniz cevabinizi merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: destroyerfb

quote:

Garantisi bitmiş bakıma 2 kat hatta 3 kat para bile verseniz; Garanti süresinin biten aracı garanti kapsamına almayacağına göre...
    Bir artısı olmayacaktır.

Standart bakım: Yağ+yağ fitresi+Polen/hava filtresi. Bunlar herhangi bir parçacı da yada nette bulunacak şeyler, geriye işçilik ödemek kalır. O yüzden fazla para vermek anlamsız bir yok oluş.

Diğer durum; Garanti bitmiş ve biten garanti sonrası ilk bakım ise, bu bakımı fazla ödeyerek yetkili serviste yaptırmak ve 3. yıl içinde oluşabilecek bazı durumları "iyi niyet" garantisi gibi beklemek, olabilir. Tabi bu da tamamen karşı tarafın insiyatifinde olan bir durum olacaktır.

Ben ilk bakımı hediye aldım. İkinci bakım geldiğinde aracım garanti dışına çıkmış olacak. O zaman geldiğinde dışarıda yaptıracağım, o kadar fazla benim 2-3 aylık benzin parama denk geliyor, keyfimce fazladan gezerim. Diye düşünüyorum, şimdiden.

• Yarbay
    5176 Mesaj

Teşekkürler,Mann marka çok önerildi aldım bende

|
    |
    mentalform kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: destroyerfb

quote:

Garantisi bitmiş bakıma 2 kat hatta 3 kat para bile verseniz; Garanti süresinin biten aracı garanti kapsamına almayacağına göre...
    Bir artısı olmayacaktır.

Standart bakım: Yağ+yağ fitresi+Polen/hava filtresi. Bunlar herhangi bir parçacı da yada nette bulunacak şeyler, geriye işçilik ödemek kalır. O yüzden fazla para vermek anlamsız bir yok oluş.

Diğer durum; Garanti bitmiş ve biten garanti sonrası ilk bakım ise, bu bakımı fazla ödeyerek yetkili serviste yaptırmak ve 3. yıl içinde oluşabilecek bazı durumları "iyi niyet" garantisi gibi beklemek, olabilir. Tabi bu da tamamen karşı tarafın insiyatifinde olan bir durum olacaktır.

Ben ilk bakımı hediye aldım. İkinci bakım geldiğinde aracım garanti dışına çıkmış olacak. O zaman geldiğinde dışarıda yaptıracağım, o kadar fazla benim 2-3 aylık benzin parama denk geliyor, keyfimce fazladan gezerim. Diye düşünüyorum, şimdiden.

Benim bozulan kapi kilidimin malzeme masrafini Almanya iade etmisti garanti sonrasi. 900 lira gibi bir paraydi. Garantisi bitmis aracin servis bakimli olmasinin avantaji budur.

• Kurmay Yarbay
    19705 Mesaj

Ufak tefek geri dönüşlerde fayda hesabı çok az yada yok gibi. 700-1000TL fazladan verilen bakım ücreti sonucunda benzer rakamlar için iade yada bedava değişim için aynı hesaba gelir.

Önemli olan bu yetkili servis seçimi yapıp fazla para vererek, daha büyük bir durumu garantiye yada üreticiye yükleyebilirmiyiz? O soru işareti. Yine karşı tarafın insiyatifine kalan duruma giriyor.

Tabi Servis bakımlı ve kaydı olan aracı satmak daha kolay ve alıcı için de bir artı gösterge.

Dışarısı ve yetkili servis arasındaki bakım ücretleri arasındaki makas bu kadar açık olmasa, servis tercih edilir. Ama bana göre aradaki fark çok fazla ve kabul edilebilir durmuyor.

Seçim meselesi; Fazladan verilen 600-800TL önemli değil diyenler için yetkili servis yolu her zaman açık.
    |
    |
    carretera kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Far ayarı için:https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/130799204

Büyük geçmiş olsun arabadaşım, umarım maliyetler fazla çıkmamıştır? Bizimle paylaşırmısın?
    |
    |

Keşke adresi vermeseydiniz? Bizim yakıt tüketim hanesinde adamların 0-100 hızlanması var :D Çok canım sıkıldı, yılda 200+ kazanan biri olarak bile USA ya kaçak göçek kaçacam gibi :D
    |
    |
    ygt52 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet ben aldığım aracı eleştirdim ve bir sopa yemediğim kaldı :D
    |
    |
    TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: c4kedici

Garip...

Siz aracınızın 200’ü geçmediğini ve performanslı olmadığını söyleyen arkadaşımız degil misiniz ?

Araba modelinin seçimini yaparken nasıl yanlis bir karar verdiğinizi buradaki bir çok arkadas size anlatmıştı yanlis hatırlamıyorsam. Kullanılan dil ve üslup hiç de sizin bahsettiğiniz gibi değildi.

Misal aracınızda 200 limitör oldugunu bilmiyordunuz. Bilmeden alıp 200’ü geçmiyor demek biraz komik degil mi ? He bilerek alıp hala 200’ü geçmiyor diyorsanız; bu daha da komik

Leon’un sizi geçtiğini söylemiştiniz. Burada her iki araç arasında kilogram olarak farklardan bahsedildi ayrica seçmiş oldugunuz modelin performans odaklı degil “YAKIT EKONOMİSİ” üzerine kurulduğunu da belirtti arkadaslar.

Bilmeden araç sahibi oluyorsunuz sonra “vay efendim arabadan memnun degilim dedim diye dayak yemediğim kaldı” diyorsunuz. Bakın bu da oldukça komik. Performans beklentiniz var ise neden bu modeli seçtiniz ??? Ki yanlis anlamadıysam bir üst mesajda yıllık gelirinizi belirtmişsiniz. Yakıt ekonomisi yerine performans odaklı bir araba seçmeniz, beklentilerinize daha fazla uyacaktı. Nitekim ekonomik olarak da sizi çok yormaz ayni zamanda mutlu ederdi değil mi :)

Ayrica ülkemize gelen özellikle premium marka araçların, küresel anlamda en düsük hacimli ve “ekonomik” modellerinin ülkeye geldiğini de bildiginizi ümid ediyorum. Sanirsın her 1 serisi icin durum bu. Gitmeyen, yürümeyen 1 serisi yapmislar !!!

Kimsenin ne yapacağına karışmak haddime değil, ancak yakıt ekonomisi yapmak değilse amacınız, çözüm açık bir şekilde ortada.

Zamam zaman bu tarz şeylerin ortaya sürülmesi kabak tadı vermeye basladi artık. Kasıtlı yapiliyor galiba !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 18 Şubat 2018; 16:22:18 >
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    19705 Mesaj
    quote:

Keşke adresi vermeseydiniz? Bizim yakıt tüketim hanesinde adamların 0-100 hızlanması var :D Çok canım sıkıldı, yılda 200+ kazanan biri olarak bile USA ya kaçak göçek kaçacam gibi :D

Yıllık 200+ gelirim olsa, BMW1 ve 116bg lik dizel aracın yüzüne bile bakmam.

Memnun değilsen sat geç, kafana takma! daha iyi bir araç alacak gelire sahipsin.

Arkadaşlar aracını alıpta serviste bakım yaptıran arkadaşların özellikle 5 bakımdan fazlası için konuşuyorum. Maliyetleri çıkarma şansı varmı acaba meraktayım da?

Dışarı ile servis bakımını karşılaştırırsanız dışarda bmw group markalı parçalar kullanılmak şartı ile fark yarı yarıya gibi olur.Yani serviste 1200 tl tutan bakım max500-600 tl civarına gelir.Bmw group değil de ortalama parçalarla 400 tl falan tutar.Bu derece yani.Serviste dışarda 100 tl olan (mahle) hava filtresini 350 tl ye(bmw group) falan veriyorlar.İlk bakımlarda bu pek göze görünmeyebiliyor,insan iyi niyet garantisi falan filan diye avutuyor kendini ama iş balata ve disk değiştirmeye gelince film kopuyor zira balatalar 2500-2800 civarı disklerde 3000 tl civarı tutuyor.Yani sadece fren bakımı 5000 tl yi aşıyor.İyi niyet garantisine giren bir arızanız olduğunda da indirim yaptık deyip dışardaki masrafın 3-4 katını falan alıyorlar.(BENİM KOLTUK DERİM ÇATLADI İYİ NİYET GARANTİİSİ İLE 2000 TL DEN 800 E İNİYORUZ DEDİLER,DIŞARI SORDUM AYNI DERİYİ 2 SAATTE 150 TL YE TAKARIZ DEDİLER)Böyle servis hizmeti olmaz.Borusan bakıma çok müşteri gelsin istemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JN008 -- 18 Şubat 2018; 17:33:32 >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    4 Not
    Arkadaşım 2. el bmw lere bakmaya başladı birlikte inceliyoruz lakin km konusunda emin olamıyor insan, bu konuda tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi ? Bmw lerde anahtarada km yazıyor deniliyor anahtarı okutma nerede yapılabilir ? Birde farklı nerelerde sayaç bulunur bmw lerde ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 18 Şubat 2018; 18:4:40 >

Yetkili servislerde anahtar bilgisi alınabilir.

Ayrica yetkili servislerde yapılan yıllık bakımlarda ve arabanın muayenesinde bakıma ve muayeneye girdikleri km.ler yazar.

Servisten alınacak bilgiler arabanın km.’sinin orjinal olup olmadığı konusunda bir fikir verecektir.

|
    |
    mentalform kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    LCI kasalarda obd2 soketi nerede bilen var mı? ben bulamadım.
    3330 - GD 67 - 3510i - K500 - P800 - P990 - P1i - Xperia X1 - Iphone 3gs - İphone 4 - HTC Sensation - Galaxy S2 - LG Optimus 3D - Galaxy Nexus - Galaxy S3 - Lumia 920 - Nexus 4 - iPhone 5 - Galaxy S4 - LG Optimus G Pro - LG G2 - HTC One - Moto G - Galaxy Note 3 - HTC One M8 - HTC One M9 - Galaxy Note 4 - Xperia Z5 - iPhone 6S Plus - Huawei Mate 8 - HTC 10 - Lenovo Moto Z - Huawei Honor 8 - Blackberry Passport - Galaxy S8+ - iPhone X - Essential Phone - iPhone XS Max - iPhone 11 Pro Max
  • Kurmay Yarbay
    16655 Mesaj
    quote:

dünyadaki örnekleri nasıl bilmiyorum yabancı sitelere girip bakmak lazım.

ülkemizdeki otomobil kavramına mevcut hükümet çok fazla vergi yükü bindirdiği için bizim kompakt olarak gördüğümüz en baz model bile

çok devasa para miktarlarını görüyor.buda alınan ürüne çok fazla anlam önem vurgu ve içerik yüklüyor.

siz insanların bu kadar hassas olan yanına habire eleştriler getirdiğinizde,önce bireysel sonrada sizi sürü psikolojisi ile

ekarte etmek üzerine kurulu bir felsefe ediniyorlar.

şahsımda bu tip uygulamalara maruz kaldı.

bende taktik değiştirdim.bmv en büyük daha kralı yok bu alemde.

belki son zf şanzımanlı bu araçlar kolleksiyon niteliği taşır konuma gelir bir gün.

birde bu tarafından bakalım olaya.

sürüş dinamikleri ve şanzıman konforu paha biçilemez..
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    16655 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: JN008

quote:

Arkadaşlar aracını alıpta serviste bakım yaptıran arkadaşların özellikle 5 bakımdan fazlası için konuşuyorum. Maliyetleri çıkarma şansı varmı acaba meraktayım da?

Dışarı ile servis bakımını karşılaştırırsanız dışarda bmw group markalı parçalar kullanılmak şartı ile fark yarı yarıya gibi olur.Yani serviste 1200 tl tutan bakım max500-600 tl civarına gelir.Bmw group değil de ortalama parçalarla 400 tl falan tutar.Bu derece yani.Serviste dışarda 100 tl olan (mahle) hava filtresini 350 tl ye(bmw group) falan veriyorlar.İlk bakımlarda bu pek göze görünmeyebiliyor,insan iyi niyet garantisi falan filan diye avutuyor kendini ama iş balata ve disk değiştirmeye gelince film kopuyor zira balatalar 2500-2800 civarı disklerde 3000 tl civarı tutuyor.Yani sadece fren bakımı 5000 tl yi aşıyor.İyi niyet garantisine giren bir arızanız olduğunda da indirim yaptık deyip dışardaki masrafın 3-4 katını falan alıyorlar.(BENİM KOLTUK DERİM ÇATLADI İYİ NİYET GARANTİİSİ İLE 2000 TL DEN 800 E İNİYORUZ DEDİLER,DIŞARI SORDUM AYNI DERİYİ 2 SAATTE 150 TL YE TAKARIZ DEDİLER)Böyle servis hizmeti olmaz.Borusan bakıma çok müşteri gelsin istemiyor.

sizinle aynı fikirdeyim,servise araç götürmektense özel servise götürürüm daha iyi.

sizi müşteri gibi değil,yolunacak bir kümes hayvanı edasında bir politikaları var.iş üretmekten ziyade birşeyleri pazarlamak

satmak havasındalar.

aracın marka model ve logo algısını bilmekle beraber verilen bakım rakamları resmen kullanıcıları soğutmaya yönelik.
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    16655 Mesaj
    quote:

şuan aracım 30 binde borusan 30 bin bakım için 1000 tl istemişti.
    bu zamana kadar da hep borusan istinyeye gittik.
    her sene motoryağı yağ filtresi polen ve hava filtresini değiştiriyorum.

hersene 1000 tl şeklinde hesapla kabaca.aracım şu anda garanti kapsamı dışında içinde olsada bir şey değişmez,iyi niyet durumu altında bir liralık parçayı beş liraya satıyorlar

yine aynı kapıya çıkıyor.servis hep kucaklamak istiyor.rahmetli kamer GENÇ in dediği gibi hep ters taraftan.

Orijinalden alıntı: JN008

quote:

Kumaş döşemeyi komple Alman suni deri döşemeye çevirmek 2.500TL civarı.
    https://forum.donanimhaber.com/oto-deri-doseme--6762238-469

Bu yetkili servislere gidilmez...
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    4 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: 17Scorpion

Yetkili servislerde anahtar bilgisi alınabilir.

Ayrica yetkili servislerde yapılan yıllık bakımlarda ve arabanın muayenesinde bakıma ve muayeneye girdikleri km.ler yazar.

Servisten alınacak bilgiler arabanın km.’sinin orjinal olup olmadığı konusunda bir fikir verecektir.

Km bilgisinin anahtarada yazıldığı doğru mudur yani ?

Canlı Tv izle
emek server
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,063
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.