Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1797. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.593
Cevap
311
Favori
2.864.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17951796179717981799
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: teksaz16

Start stop acik ve yogun kisimlarda dahil,

Cok yakin mesafede benimde tuketim 7.0 - 8.0 civari oluyor ama uzun bir mesafe olursa tuketim cok dusuyor, bizim arabalar gercekten enteresan.

Uzun yolda rekor kirabilecek kadar az yaktirabilirsi ln yada tam tersine mazotu icer gibide yaktirabilirsin, sehirici kisa mesafe birde inisli cikisli yogun trafikli bir yol varsa tuketim 8.0in altini zor goruyor

katılıyorum, ama bu hybridler harici bütün dizeller için geçerli. Otomatik de olursa bahs ettiğiniz şartlarda aynı tavırları sergiliyor çoğu araç. tabiki verdiğiniz rakamlar aracın ağırlığına sınıfına göre değişiyor. a3 1.6 tdi dsg hafif olması ve yarı otomatik farkıyla yoğunda 1lt az yakabilir. Ama uzun yolda 8zf avantajıyla 1 serisi daha iyi sonuç verebilir. Uzun yolda birde biraz daha ağır araçlar (çok ağır değil) hızını aldığı için daha az yakar mı? teorisi var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar, kalkislarda aracin altindan tak diye ses geliyor zaman zaman. Serviste yapmadigi icin mudahalede bulunamadilar. Gecmis yazilarda okumustum bir kisi daha ayni seyi yasamis. Acaba sorunu cozdu mu merak ettim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sveikata S kullanıcısına yanıt
    Depodaki yakıtın çarpmasıyla çıktığını söylemişlerdi burda. Sessiz ve düz zeminlerde yapıyor. Ama ben artık dinlemediğim için çok da duymuyorum. Öyle olunca servise götürmedim.

• Depo sesi disinda aracin altindan gelen bir vurma sesi var aslinda benim aracimda. Haftada bir duymaya basladim ve ne yazik ki servisteyken yapmiyor :) belki karsilasan vardir diye umuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sveikata

Depo sesi disinda aracin altindan gelen bir vurma sesi var aslinda benim aracimda. Haftada bir duymaya basladim ve ne yazik ki servisteyken yapmiyor :) belki karsilasan vardir diye umuyorum.

Soğuktan kalkışta arka çekiş iletim/kavrama elemanlarındaki (buna şanzıman bileşenleride dahil) boşluktan olduğunu düşünüyorum, hareket ve ısınma ile genleşen/oturan aktarma parçaları serviste artık ses yapmayacaktır. Kişisel tahminimdir belirtmek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 27 Şubat 2018; 16:7:53 >
  • oquzdag O kullanıcısına yanıt
    Sanziman oranininda yakit tuketimine etkisi var 116d uzun yolda 8. Viteste 1500rpmde 100kmh 2000rpmde 132kmh surat yapiyor bu orani saglayan tek 1.6d arac sanirsam bu, gerci honda civic 1.6 dizele zf9 sanziman gelince belki bu oranlari bile geride birakir.

• mentalform M kullanıcısına yanıt
    Cevabiniz icin tesekkur ederim. Bana da cok mantikli geldi fakat ilerisi icin bir sorun yada problem yaratir mi emin olamadim. Arkadas itisli araci ilk defa kullaniyorum ve biraz takinti haline geldi bu ses bende. Dediginiz gibi haftada bir gun ust uste 10 15 defa duyuyorum bu sesi ve sonrasinda kesiyor. Bu bosluk uretim hatasi midir? Boslugun olmasi yuksek suratte gaza bastigimda veya ilerisi icin parcalari bozabilecek bir durum mu? Bunlari servis cevaplamiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

quote:

Orijinalden alıntı: teksaz16

Start stop acik ve yogun kisimlarda dahil,

Cok yakin mesafede benimde tuketim 7.0 - 8.0 civari oluyor ama uzun bir mesafe olursa tuketim cok dusuyor, bizim arabalar gercekten enteresan.

Uzun yolda rekor kirabilecek kadar az yaktirabilirsi ln yada tam tersine mazotu icer gibide yaktirabilirsin, sehirici kisa mesafe birde inisli cikisli yogun trafikli bir yol varsa tuketim 8.0in altini zor goruyor

katılıyorum, ama bu hybridler harici bütün dizeller için geçerli. Otomatik de olursa bahs ettiğiniz şartlarda aynı tavırları sergiliyor çoğu araç. tabiki verdiğiniz rakamlar aracın ağırlığına sınıfına göre değişiyor. a3 1.6 tdi dsg hafif olması ve yarı otomatik farkıyla yoğunda 1lt az yakabilir. Ama uzun yolda 8zf avantajıyla 1 serisi daha iyi sonuç verebilir. Uzun yolda birde biraz daha ağır araçlar (çok ağır değil) hızını aldığı için daha az yakar mı? teorisi var.

sorunsuzluk ve tork gücü anlamında öne çıkan tork konvertörü,yakıt tüketimi konusunda özellikle şehir içi acımasız oluyor.

çift kavrama DSG tarzı şanzımanlar şehir içi daha küçük rakamları yakalıyabiliyorlar.

zf bunu şehir dışında yakalayabiliyor.
    Sert gaza basıp çekmeyince ben de olmuyor, epeydir gelmiyordu ama haftada 1-2 duyuyorum. 0-40km arası duyuyorum, sonrasında zaten yok
  • Herkese merhabalar, yakın zamanda sıfır bmw alma hayaliyle aranıza katılmayı planlıyorum . Özellikle şu da olsun dediğiniz donanımlar nelerdir? Mesela şunları tavsiye eder misiniz ?

-Harbon kardon müzik sistemi ya da başka bir müzik sistemi?

- geri görüş kamerası ?

- koltuk alcantara ?

Yada Başka ne olabilir , tecrübeli büyüklerimiz arkadaşlarımız fikir beyan ederse seviniriz.

• blacksnake03 kullanıcısına yanıt
    Duydugunuz ses aracin altindan mi geliyor? Tarifinize uyuyor sesin duyulma sekli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sveikata

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Bana da cok mantikli geldi fakat ilerisi icin bir sorun yada problem yaratir mi emin olamadim. Arkadas itisli araci ilk defa kullaniyorum ve biraz takinti haline geldi bu ses bende. Dediginiz gibi haftada bir gun ust uste 10 15 defa duyuyorum bu sesi ve sonrasinda kesiyor. Bu bosluk uretim hatasi midir? Boslugun olmasi yuksek suratte gaza bastigimda veya ilerisi icin parcalari bozabilecek bir durum mu? Bunlari servis cevaplamiyor.

Buyuk ihtimal sizin problem araci stop ettikten sonra el frenini cekmeden sanzumana yuku bindirdiginiz icin arac ilk hareketinde sanzumandaki kilitten kurtulmak isterken o ses cikiyor. Aslinda en saglikli stop araci bosa alip el freni ile araci stabil hale getirdikten sonra yapilandir. Birde boyle deneyin ayni ses gelecek mi. Her zaman gelmiyor diyorsunuz ozellikle egimli yerde stop edip sanzumana yuk bindirirseniz bu durumda ilk hareketiniz de o ses gelebilir.

• fdaolu4198 F kullanıcısına yanıt
    Özel sipariş mi vereceksiniz? Eğer öyle değilse, pek bir seçme şansınız olmuyor. Lakin ben araç bakarken, asla boş araç almamak üzere aramaya başlamıştım. Benim için led far, sunroof, geri görüş kamerası, katlanabilir ayna, dizel ve otomatik vites olması kesin şart olanlardı. Bu özellikleri sağlayan A3 Sedan Attraction, A180d AMG ve BMW 116d One Edition arasından BMW'yi seçtim, o da arkadan itiş etkisiyle.
  • şahinler Ş kullanıcısına yanıt
    Cevabiniz icin tesekkur ederim. Her parkimi bahsettiginiz gibi yaparim. Genelde sesi ilk haraket ve sonrasinda 10 15 dur kalk esnasinda duyuyorum. Tek sefer yapip kesmiyor, yapmaya baslayinca devaminda da yapiyor.

Aracınız dizel mi? Ses arka koltuğun altından geliyor gibi duyuyorum ama çok dinlemeyin çok sorun yaratacağını sanmıyorum
  • Merhaba dostlar yakın zamanda aileye katılacağım ins. Makyajlı kasa 1.16i 3 silindirli motorun yakıt tüketimi nasıl ? Makyajsız 1.16i ye göre fark cok mu ? Fabrika verilerinde 1 litre fark gözüküyor ve 0-100 hızlanma da da fark var. Şimdiden herkese teşekkürler

• blacksnake03 kullanıcısına yanıt
    Evet aracim dizel ve evet ben de sesi arka koltugun oradan duyuyorum :). Umarim garanti sonrasinda buyuk bir sorun cikartmaz.

• carretera C kullanıcısına yanıt
    sizi anlayanlar olduğunu da bilmeniz için yazıyorum, size verdiği yanıtı da görmüşsünüzdür, üzmeyin, yormayın kendinizi, memleket böyle bu aralar. kendinize iyi bakın.
  • fdaolu4198 F kullanıcısına yanıt
    bence yeni EAT6 vitesli Peugeot 308 Allure alın. bu fiyatlarla 1 serisine gerek yok. pejo akar.

detay:
    şanzıman şanzıman diyip duruyorduk, pejo da yaptı koydu benzerini. tamam bir bmw kadar olmaz ama, fiyat farkına da değmeyeceğini düşünüyorum.
    2017 118i joyplus'a 159,000 tl istiyormuş bayii, bilmiyorum siz hangi modele bakıp ne kadar fiyat teklifi aldınız...
  • TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    Aman DSG'den 1-2 litre cok yaksin da ariza cikar misin. 2 litre fazla yaksa 100000 kmde 2 ton yakit farki olur, 11 bin lira. 100bin km'de DSG'nin 10bin lira masraf cikarma ihtimali cok daha fazla.
  • 
Sayfa: önceki 17951796179717981799
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.