Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1767. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
43.609
Cevap
310
Favori
2.867.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17651766176717681769
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Siz de mi 2 çocuklu bir ailesiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 17Scorpion

Arabayi teslim aldigimda kosifler ince bir kılıf hediye etti. Ancak çok “ucuz” ve “basit” görünen bu kılıfı kullanmayarak; borusan’ın Sitesinden deri kılıf aldim; o gazla. Değer mi o paraya? Bence değmez. Anahtara daha iyi uyan ve en azindan vidası bozulmayan bir ürün bekliyordum :). Anahtari iyi koruyor orasi ayrı. 2 defa yere düştü. Ne kılıfta ne de anahtarda bir deformasyon olmadı. Kalite algısı da çok daha iyi tabi.

Üst mesajlarda bir arkadaşımız aliexpres’den silikon kılıf resmini paylaştı. Albenisi daha yüksek gorunuyor. Linkini paylaşırsa ben de almayi dusunuyorum. Aliexpress’e göz attım ama bulamadım

BMW'nin verdiği anahtarlık resmen rezil işi, onu vermeye değil göstermeye bile utanmaları lazım.

Ben son 3 araçtır bu anahtarlık işlerini bıraktım, o kadar da korumaya gerek görmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: 17Scorpion

Çok teşekkür ederim. Poliçede anlaşmalı olmayan yerlerde takılan lcam icin %20 lik bir fark poliçe sahibi tarafından ödenir ise yılda 1 cam değişim hakkı bu şekilde kullanılabilirmiş. Anlaşmalı yerlerde takılan logosuz cam ücretsiz. Ön cam oldugu icin orjinal cam taktırma taraftarıyım. Yetkili serviste orjinal cam takip; fiyatın %80’i sigorta şirketi tarafından ödenecek. Tahminim servis 3.500 TL gibi bir fatura keser.

Keşke muhafiyetsiz yaptırsaydınız, şimdi boşu boşuna 600-700TL gidecek.

Ben poliçelerimde cam klozunu muhafiyetsiz yaptırırım(söylemezseniz uygun çıksın diye sigortacı muhafiyeli yapar), benim poliçede 50-60TL fark yaratıyor. Poliçe bedeli fazla miktar olanlar için, hadi olsun 100TL.

Şimdi verilecek 6-700TL ile 6-8 yıl prim farkı ödenir(di).

4 kere cam değişimi yapmış birisi olarak herkese tavsiyem; Cam klozunu muhafiyetsiz yaptırın, IMM'de Bedeni ve Maddi Ayrımı Yapılmaksızın olarak en yüksek olsun(mesela benimki 250.000TL).

• arkadaşlar güncel fiyat bilgisi alan varmı
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Haklısınız, başa gelince akıllanıyor insan. 6-7 yıldır ilk defa böyle bir sey basıma geldi. Dersimizi aldık, ağzımız yanınca :) Bundan sonraki poliçede bu durumu düzelteceğim kesinlikle.

• Panthér kullanıcısına yanıt
    IMM'nin açılımı ne hocam?

Söylediklerinize kesinlikle katılıyorum. Kaskomu yeniletirken bunları ben de dikkate alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoom_grange

IMM'nin açılımı ne hocam?

Söylediklerinize kesinlikle katılıyorum. Kaskomu yeniletirken bunları ben de dikkate alacağım.

İhtiyari Mali Mesuliyet.
  • Benim adima ilk aracim, kasko ve trafigi aksigortadan yaptirdim, 2150 tl kasko 950 tl trafik, 3000 tl anahtar, siniriz İMM, ve cam muafiyeti yok,

• Gece sol ayna kararmiyor tum araclar mi boyle yoksa benim aracin paketinde mi yok.

• erciftci E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • jasua85 J kullanıcısına yanıt
    Bugün her zamanki gibi Meguiars sonrası Borusan'a kahvemi içmeye gittim.. 2 adet joy vardı ve etiket fiyatı ikisinde de 145.000 TL. idi..Biri çok hoş bir maviydi, dilim varmıyor ama neredeyse benim estorilden bile hoştu.
    Bir de M gördüm, rakam 1 küsür milyon tl idi..Neyin M i diye sormayın bilmiyorum..Bu vergilerle biz bu araçları ancak rüyamızda görürüz, biz demiyeyim de ben görürüm diyeyim....
  • İlk servis zamanım gelene kadar içtiğim kahvelerle zararımı minimize etmeye çalışıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: karti

Gece sol ayna kararmiyor tum araclar mi boyle yoksa benim aracin paketinde mi yok.

JoyPlus aracım var bende mevcut; Elektrokrom ve katlanır ayna var ise olur, diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmrtsc

Bugün her zamanki gibi Meguiars sonrası Borusan'a kahvemi içmeye gittim.. 2 adet joy vardı ve etiket fiyatı ikisinde de 145.000 TL. idi..Biri çok hoş bir maviydi, dilim varmıyor ama neredeyse benim estorilden bile hoştu.
    Bir de M gördüm, rakam 1 küsür milyon tl idi..Neyin M i diye sormayın bilmiyorum..Bu vergilerle biz bu araçları ancak rüyamızda görürüz, biz demiyeyim de ben görürüm diyeyim....

BMW1-3 M Plus/paket vs. görüntü zaten.

BMW M başka bir dünya...
     BMW 1 SERİSİ F20

• quote:

İlk servis zamanım gelene kadar içtiğim kahvelerle zararımı minimize etmeye çalışıyorum...

Kahvenin maliyeti ne ki? 1 hafta içsen fayda etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

İlk servis zamanım gelene kadar içtiğim kahvelerle zararımı minimize etmeye çalışıyorum...

Kahvenin maliyeti ne ki? 1 hafta içsen fayda etmez.

• quote:

quote:

Gece sol ayna kararmiyor tum araclar mi boyle yoksa benim aracin paketinde mi yok.

JoyPlus aracım var bende mevcut; Elektrokrom ve katlanır ayna var ise olur, diye biliyorum.

Tamam smdi oldu benim arac joy bende yok, sunroofa ve katlanir aynaya uzulmem ama bunun olmayisina uzuldum.

• quote:

quote:

quote:

Tamam smdi oldu benim arac joy bende yok, sunroofa ve katlanir aynaya uzulmem ama bunun olmayisina uzuldum.

Kardeşimde 2014 A180d AMG var, elektrokrom dış ayna var çok faydalı bulurdum. Tabi yanında kör nokta da var, o da benim araçta olsa tadından yenmezdi. Daha önceki aracımda vardı ve far/yağmur sensöründen daha çok faydalı bir donanım. Bence standart olmalı...

• quote:

Orijinalden alıntı: Fixx

Xenon ampulün ışık özelliğinden ötürü, far kapağında pislik olması durumunda ışık farklı kırılır ve karşı tarafın gözünü alır. Bu yüzden far yıkama Xenon'lu araçlarda mecburidir.

Halojen ve LED aydınlatma sistemlerinde ise far kapağındaki kir ışığı kırmaz ve göz alma durumu olmaz, bu yüzden far yıkama opsiyoneldir.

Olsa iyi olur tabii, kış günü çamurla kapanıyor hiç aydınlatmıyor elle silmeden.

Süper bilgi.
  • quote:

Suan 145 binlik arac olmasi mumkun gozukmuyor vergi diliminden dolayi 141.6 dan sonra 151 e atliyor o fiyatta bir yanlislik olmasi lazim...

• 
Sayfa: önceki 17651766176717681769
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.