Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1765. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
43.609
Cevap
310
Favori
2.867.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17631764176517661767
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: darsheas

Madem donanım ve özelliklerden gidiyoruz ben de bir soru sorayım. :)

2017 model 1.18i JoyPlus benim aracım. Bugün otoparkta benim aracın aynısının karşısına park ettim (gerçi jantlar farklıydı ve sunroof yoktu onda) ve bir şeyi fark ettim. Karşımdaki aracın ön tamponunda farların altında iki tane kapakçık vardı far yıkama için diye düşünüyorum. Benim aracımda ise yok. Far yıkamayı kaldırdılar mı? Garip geldi bana.

Kardeşimde 2014 1.16i var; bi-xenon ve far yıkama mevcut. Bende de 1.16d 2016 lci bi-led ve far yıkama yok. Eski led farlı Leon'umda da yoktu, o yüzden sorgulamadım neden yok diye. Ama olsa fena olmazdı özellikle uzun yolda ihtiyaç olabiliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darsheas

Madem donanım ve özelliklerden gidiyoruz ben de bir soru sorayım. :)

2017 model 1.18i JoyPlus benim aracım. Bugün otoparkta benim aracın aynısının karşısına park ettim (gerçi jantlar farklıydı ve sunroof yoktu onda) ve bir şeyi fark ettim. Karşımdaki aracın ön tamponunda farların altında iki tane kapakçık vardı far yıkama için diye düşünüyorum. Benim aracımda ise yok. Far yıkamayı kaldırdılar mı? Garip geldi bana.

LCI'lerde far yıkama çok az gördüm. Makyajsızlarda da tam tersi çoğunda var.

Bmw'nin donanım olayı çok saçma ya. Neyin ne olduğu belli değil.
  • Xenon ampulün ışık özelliğinden ötürü, far kapağında pislik olması durumunda ışık farklı kırılır ve karşı tarafın gözünü alır. Bu yüzden far yıkama Xenon'lu araçlarda mecburidir.

Halojen ve LED aydınlatma sistemlerinde ise far kapağındaki kir ışığı kırmaz ve göz alma durumu olmaz, bu yüzden far yıkama opsiyoneldir.

Olsa iyi olur tabii, kış günü çamurla kapanıyor hiç aydınlatmıyor elle silmeden.
  • johnkoot J kullanıcısına yanıt
    Avrupa yakasındayım, bir ara bakalım
  • Sıfır araç alırken bayiden istediğiniz hediyeler oldu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fixx

Xenon ampulün ışık özelliğinden ötürü, far kapağında pislik olması durumunda ışık farklı kırılır ve karşı tarafın gözünü alır. Bu yüzden far yıkama Xenon'lu araçlarda mecburidir.

Halojen ve LED aydınlatma sistemlerinde ise far kapağındaki kir ışığı kırmaz ve göz alma durumu olmaz, bu yüzden far yıkama opsiyoneldir.

Olsa iyi olur tabii, kış günü çamurla kapanıyor hiç aydınlatmıyor elle silmeden.

Aynen hocam güzel bilgi

Ekstra olarak bende şunu ekleyim,xenon araçlarda far yıkama dediğiniz gibi mecbur, lcı kasalarda led var ve far yıkama opsiyonel

2015 de lcı olup xenon olan araçlar var diye biliyorum ,yani araba lcı ise kesinlikle led vardır dememek lazım, lcı olup xenonlu olan araçlar var tabi 2015 modellerde, sonrasında hepsi led e geçti

Lcı olupta far yıkama olan araçlarda xenon var demekte yanlış olur, yani led olup opsiyonel olarak far yıkama ekletmiş olabilir.

• bayiideki eleman zaten sayıyor abi şunları veririm bunları veririm diye.

genelde,

kartlık
    anahtarlık
    ruhsat cüzdanı
    kışlık paspas
    trafik kiti ve yangın tüpü

fiks verilir. bunlara ilaveten talebe ve duruma bağlı koparabilirseniz;

boya koruma (genelde yalan dolan)
    ilk bakım ücretsiz
    connected drive
    cruze control

gibi hediyeler alma ihtimaliniz olabilir. benim son bir kaç yılda gördüğüm duyduğum bunlar.
  • Arkadaşlar ikinci el bakıyorum. 2015 üstü tüm paketlerde standart gelişmiş gösterge paneli var mı? Yoksa ilanlardan olup olmadıgını nasıl anlarım ? Kontak kapalı iken farkedebileceğim bir detay var mı? Olan olmayan arasındaki farkı görmem için resimli örnek atar mısınız? (kontak açık- kapalı iken)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhend88

Anahtarlik pek hos durmuyor alttaki arkadasimizin verdigi videodaki daha goze carpiyor olsun iyi gunlerde kullanin. Yalniz usb charger cok iyimis bende alicam. Fiyat ne kadar acaba ve nerden temin edebiliyoruz soylermisiniz acaba?

Her ikisini de yılbaşı tatili için Almanya'dan gelen eşimin yeğenleri getirdi.Toplam 62 euro verdim, sanırım anahtarlık 50 ya da 52 euro..İki ürün de Almanya BMW2nin internet sitesinden alındı. Tabii ki bu sitenin ülkemize gönderimi yok, ancak o ülkede bir adrese teslim ediliyor.
    USB soket, takıldığında yeşil bir led de yanıyor tepesinde ve hoş görünüyor ayrıca usb soket yuvasında takılı iken kapak kapanabiliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutcolak

herkze merhba benim 2017 mod. 118 i joy plus aracim var yakinda ilk bakima gidecegim ortalama fiyat konusunda bilgisi olan varmi

dger sorum yakinda erkek babasi olacagim acaba bagaja bebek arabasi sigarmi dye endisem var

Vatana millete ve insanlığa faydali bir yurttaş olması dileğiyle..Fakat " erkek babası" vurgusu dikkatlerden kaçmıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batigol

Bilenler biliyor zaten ama bilmeyenler için yazayım. BMW connected’ın yeni uygulamasında, telefondan aracın navigasyonuna konum gönderip yol tarifi alınabiliyor. Arabadan adres bulmaya uğraşmaktan çok daha kolay tabi ki.

maalesef aracımızda navigasyon yok, keşke hiç olmazsa şu connected olayı satın alındığında kişiye ait olabilse, araçla birlikte gitmese..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 17Scorpion

2018 in hediyesi : ön cam çatlamis. Nasil oldugunu da bilmiyorum.. tam sileceğin altından açılmaya başlamış. Tas olsa, nasıl oraya geldi ki ? Yıkamadan çıkınca farkettim. Servise yolumuz düştü...

Çok geçmiş olsun Sn. Scorpion..
  • Çok teşekkür ederim; bir aksilik gidiyor 2018 yılı itibariyle anlamış degilim. Dün akşam da seyir halindeyken bir anda garip bir ses almaya başladım. Müzikten olmadığını anlayıp hemen müziği kapadim. Bu arada İstanbul’da e-5’te yol almaktaydım.

Neyse, sol taraf teker kısmından, insanın kanını çekecek cinsten garip bir metal sesi gelmeye başladı. Hemen bir benzinlikte kenara cektim. Telefonun flashı ile arabamın sağına soluna, arkasina, tekerleklere baktim. Gözüme bir şey çarpmadı. Arabanin sürüşünde bir bozukluk yoktu. Ayni sekilde araç bir herhangi bir uyarı da vermiyordu . Ama hareket halinde öyle bir ses geliyor ki arabadan, insan ayağını gaza dokunduramıyor. İlk defa da böyle bir şeyle karşılaşmıştım. Ev yakındı neyseki; yavaş yavaş, içim gide gide vardım.

Bir arkadasa danıştım hemen. İlk sorduğu mıcırlı veya taşlı bir yerde geçip geçmediğim oldu. İnternetten de kontrol ettiğimde arkadaşımın teşhisi doğruydu :

Diske taş girmiş.

Bugun hallettim neyseki. Şimdilik ses kesildi gibi. Ama yarın tekrar bir deneme sürüşü yapacağım. Şu olayın başıma gelme ihtimali gerçekten çok ilginç. İstanbul’un semtlerini birbirine bağlayan 3-4 şeritlik bir yolda, bir taş seyir halinde benim diskin arasına giriyor :)

Bu olayi yaşama ihtimalim heralde milli piyangoda buyuk ikramiyeyi bulma ihtimalimden düşüktür. Ancak 7 piyango biletinden 2 amorti ancak tutturan ben; taşı çok rahat bulabilmişim; ya da o beni bulabilmiş :)

Duruma ilişkin genel bir bilgi vermek gerekirse :

Sesin tanımını yapmak gerekirse teker kısmından 2 metalin birbirine sürtme sesine benzer, oldukça rahatsız edici bir ses :)

Aracı biraz geri geri sürerek, bir Kaç fren yaparak ve yikamacida tazyikli su tutarak durumu çözdüm. Olmasa teker sökülecekti galiba. ( tamamen içgüdüsel bunları düşündüm. İnternette de benzer seyler okuyunca uyguladım. Dogru mudur, yanlis midir bilinmez :) )

• 17Scorpion kullanıcısına yanıt
    Hocam siz yine taş diyorsunuz, D-100 diyorsunuz. Geçen sene Kurtköy civarında Tem otoyolunun (3 şerit) en sol şeridinde ilerlerken sağ arka teker ve janta bir cisim girdi ve çıktı. Kimi usta inşaat demiri dedi kimi de kurşun girmiş dedi. Lastikten giriş ve janttan çıkış genişliklerine bakınca kurşun bana da mantıklı gelmişti. Yani paralı yolda bu yaşanınca bedava yola şükretmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: adamıhastaetme

Arkadaşlar ikinci el bakıyorum. 2015 üstü tüm paketlerde standart gelişmiş gösterge paneli var mı? Yoksa ilanlardan olup olmadıgını nasıl anlarım ? Kontak kapalı iken farkedebileceğim bir detay var mı? Olan olmayan arasındaki farkı görmem için resimli örnek atar mısınız? (kontak açık- kapalı iken)

BMW 1 SERİSİ F20 BMW 1 SERİSİ F20 BMW 1 SERİSİ F20

İlk rersimden başlayarak;

-Araç çalışır halde,
    -Start Stop a basılmış halde.
    -Start Stopa 2. kez basıldı.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5F1FA143F -- 4 Ocak 2018; 9:17:24 >

• 17Scorpion kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun, olacağı varsa ne yaparsak yapalım ne kadar sakınırsak sakınalım olacağın önüne geçemiyoruz ne yazık ki.. 2 Sene önce salda gölüne kampa gittim önceki aracımın sağ arka tekerleğin iç yanağına yakın tarafına akıllı vida diye tabir edilen vidadan 3 tane girmişti üçgen oluşturmuş bir biçimde lastikçi bile hayrete düştü.. Canınızı sıkmayın Allah sağlık versin gerisini bir şekilde hallederiz
  • ygt52 Y kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Öyle tabi; ne kadar temkinli olsak da olacağın önüne geçemiyor insan. Bunlara da şükür daha büyüklerini yaşamayalım

• berfield35 B kullanıcısına yanıt
    Kurşun da baya ilginc olmus gerçekten. Kurtköy tarafinda da baya bir inşaat vardı. Hafriyat kamyonlari ile dolu. Yasak masak dinlemeden heryeri babalarının yolu gibi kullanıyorlar. Yollardaki asfaltın durumu zaten ayrı bir içler acısı...

• merhaba arkadaşlar,

aranızda anahtar kumandası için kılıf alıp kullanan, memnun olan varsa nerden aldıklarını paylaşabilirler mi?
  • salvationnn S kullanıcısına yanıt
    Arabayi teslim aldigimda kosifler ince bir kılıf hediye etti. Ancak çok “ucuz” ve “basit” görünen bu kılıfı kullanmayarak; borusan’ın Sitesinden deri kılıf aldim; o gazla. Değer mi o paraya? Bence değmez. Anahtara daha iyi uyan ve en azindan vidası bozulmayan bir ürün bekliyordum :). Anahtari iyi koruyor orasi ayrı. 2 defa yere düştü. Ne kılıfta ne de anahtarda bir deformasyon olmadı. Kalite algısı da çok daha iyi tabi.

Üst mesajlarda bir arkadaşımız aliexpres’den silikon kılıf resmini paylaştı. Albenisi daha yüksek gorunuyor. Linkini paylaşırsa ben de almayi dusunuyorum. Aliexpress’e göz attım ama bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 4 Ocak 2018; 12:40:27 >
  • 
Sayfa: önceki 17631764176517661767
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.