Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1763. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
310
Favori
2.867.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17611762176317641765
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilenler biliyor zaten ama bilmeyenler için yazayım. BMW connected’ın yeni uygulamasında, telefondan aracın navigasyonuna konum gönderip yol tarifi alınabiliyor. Arabadan adres bulmaya uğraşmaktan çok daha kolay tabi ki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BMW artık tüm önden çekiş araçlarında DCT şanzıman kullanacakmış. Yeni 1 serisi de önden çekiş olacağı için ZF'i unutun yani. Araba resmen tek tek bütün albenilerini kaybedecek. Yazık.
  • Arkadaslar merhaba,

116d otomatik aracimda 2 adet kafami kurcalayan husus var birisi ariza digeriyse merak ettigim birsey.

Servislik olan konu kasnak kayis sisteminden stop ederken gelen otme sesi hakkinda, bu problemle ilgili serviste islem yapildi ve usta pas olmadigi icin sadece kayis degisecek dedi ama ses simdi yine basladi umarim gereken neyse degistirirler cunku stop ederken icine serce kacmis gibi oluyor.

Diger konuysa bizim araclarin eksozlarindan asiri bir su buhari cikiyor ozellikle dikkat ettim motor sicakkende cikiyor su buhari, buharli tren gibi gidiyor mubarek sebebini bilen varsa yazarsa cok sevinirim.

Kasnaktan gelen sesle ilgili 116d 1.5d motor sahiplerinin fikri vardir diye dusunuyorum. Korkum sesin artarak devam etmesi ve arizanin tamirinin yapilamamasi. Umarim boyle birsey olmaz.

Mutlu seneler!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teksaz16 T kullanıcısına yanıt
    Bende ötme sesi hiç olmadı. 20.000km'deyim ve 16 ay oldu. Buhar da önceki arabalarımda olduğu gibi, ısındıktan sonra kesiliyor. Bagaj tarafından gelen çatırtılar dışında sıkıntım yok.
    *Onları da servis maalesef çözemedi. Bagaj kapağını kapatmadan, kilidin olduğu yere kalın bir bez koyarak bagaj kapağını indirdim ve yine çatırdamalar kesilmedi. Yani benimki kilitten değil. Daha önce tavan döşemesi sökülüp c sütununun içinden geçen çelik kuşağa da yalıtım yapıldı, ama yine kesilmedi. Öyle kullanıyorum, duymamaya çalışıyorum. Sizin ötme sorununa üzüldüm ama, servislere artık güvenmiyorum ben

• quote:

Orijinalden alıntı: johnkoot

Bende ötme sesi hiç olmadı. 20.000km'deyim ve 16 ay oldu. Buhar da önceki arabalarımda olduğu gibi, ısındıktan sonra kesiliyor. Bagaj tarafından gelen çatırtılar dışında sıkıntım yok.
    *Onları da servis maalesef çözemedi. Bagaj kapağını kapatmadan, kilidin olduğu yere kalın bir bez koyarak bagaj kapağını indirdim ve yine çatırdamalar kesilmedi. Yani benimki kilitten değil. Daha önce tavan döşemesi sökülüp c sütununun içinden geçen çelik kuşağa da yalıtım yapıldı, ama yine kesilmedi. Öyle kullanıyorum, duymamaya çalışıyorum. Sizin ötme sorununa üzüldüm ama, servislere artık güvenmiyorum ben

O çelik kusak benim bir onceki aracta baya bi ugrastirmisti ama Istanbul Oto 17 gunde kalici olarak sorunu cozmustu. Ses bozuk paranin metale carpmasi gibi bisey mi? Eger oyleyse bahsettigim yetkili serviste Serkan ustayi tavsiye ederim.

• Herkese iyi seneler dilerim. Allah kaza, bela vermesin. Güzel bir sene olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gearbox AG

BMW artık tüm önden çekiş araçlarında DCT şanzıman kullanacakmış. Yeni 1 serisi de önden çekiş olacağı için ZF'i unutun yani. Araba resmen tek tek bütün albenilerini kaybedecek. Yazık.

şanzımanın yüzü suyu hürmetine aldığımız ve kullandığımız bir model.oda olmasa geriye hiçbirşey kalmıyor çöp.
    aracın ve markanın onu öne çıkaran tüm değerlerini silmek.
  • Tüm arkadaşlara yeni yılda kazasız, bol keyifli ve huzurlu sürüşler dilerim

• İyi seneler tüm bmw1 li dostlar

• Ben de herkesin yeni yılını kutluyorum.

• TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    Tüm karakterleri ? Bir de mercedes’e bakalim :

Mercedes, renault ile ilişkiyi o kadar boyutsuz hale getirdi ki, ortaya bu şekilde bir “akraba evliliği” sonucunu çıkardı.

Günümüzde satış ve üretim stratejileri değişiyor. Bu zamanda BMW, en büyük rakibi Mercedes’e kıyasla buna daha çok direndi. Keşke ödün vermeseydi. Orasi ayrı bir nokta. Ancak bugun sokağa çıkın, %70’e yakın bir çoğunluk A180’e binmem o Mercedes falan degil demez. Bir yerden sonra marka algısı, ürünün önüne geçecektir. Olası gelecek araç için de “çöp” yakıştırmasına katılmıyorum. Bu çöp ise digerleri ne ?????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 1 Ocak 2018; 13:46:28 >

• 2018 in hediyesi : ön cam çatlamis. Nasil oldugunu da bilmiyorum.. tam sileceğin altından açılmaya başlamış. Tas olsa, nasıl oraya geldi ki ? Yıkamadan çıkınca farkettim. Servise yolumuz düştü...

• teksaz16 T kullanıcısına yanıt
    Evet hocam, sizden aldığım bilgi ile zaten Ataşehir Etkili servise 3. Defa gittim. Özel talebim üzerine tavan döşemesi söküldü ve yalıtım yapıldı ama, sesi duyması gereken esas usta benim ısrarıma rağmen test sürüşüne benimle çıkmadı. Kendisi yalnız çıkacakmış!
    Neticede sonuç başarısız.
    Bütün bunlardan ve evime hırsız girmesi sonucu çalınan yedek anahtar için tüm anahtarları yenileme için bana önce 9300TL fiyat çıkaran, sonra sigorta devreye girince 3000TL'nin altında bir maliyetle işlemi tamamlayan, ama tüm bu süreci başlatmak için kredi kartımdan 9000TL çekip, ödeme tarihi gelip, ben ödedikten sonra bu sorunun çözen, tüm bunları 40 günü aşkın zamanda yapan ve bu süreçte çalınma ihtimali yüzünden arabasız kalmama sebep olan Etkili Servis'e artık asla gitmem. Evime birkaç yüz metre uzaklıkta olmasına rağmen gidemeyecek olduğumdan, uzak servislere de nasıl gideceğimi, nasıl geri döneceğimi, tekrar aracı almak için nasıl gideceğimi kara kara düşünüyorum. uzun süre kalırsa arabasız ne yapacağımı da düşünmüyor değilim.
    Bir gün sizin sesi duymanızı isterim, siz de ok derseniz arabayı bırakırım artık Serkan Bey'e.
    Çünkü arabamı çok seviyorum, satınca benzer bütçe ile daha iyi bir araba alabileceğimi zannetmiyorum.
    Mutlu yıllar

• quote:

Orijinalden alıntı: 17Scorpion

Tüm karakterleri ? Bir de mercedes’e bakalim :

Mercedes, renault ile ilişkiyi o kadar boyutsuz hale getirdi ki, ortaya bu şekilde bir “akraba evliliği” sonucunu çıkardı.

Günümüzde satış ve üretim stratejileri değişiyor. Bu zamanda BMW, en büyük rakibi Mercedes’e kıyasla buna daha çok direndi. Keşke ödün vermeseydi. Orasi ayrı bir nokta. Ancak bugun sokağa çıkın, %70’e yakın bir çoğunluk A180’e binmem o Mercedes falan degil demez. Bir yerden sonra marka algısı, ürünün önüne geçecektir. Olası gelecek araç için de “çöp” yakıştırmasına katılmıyorum. Bu çöp ise digerleri ne ?????

bu resimle bu yargıya varmak,farklı bir nokta.bu araç bildiğiniz kangoo ve ona bakarsak bmv de PSA grubundan 4 silindirli benzinli motorlar alıyor 320 i nin motoru.

ülkemizde kullandığınız bir ürünü eleştirmek cinayet sebebi,hep övüp pofpoflamanız gerekiyor,neden diğer kullanıcılar rahatsızlık duyup aracın piyasası düşmesin vss

bu ülke şartlarında bir malın fiyatının düşme ihtimali yok,üretim yok çünkü.kullandığınız her ürün ithal ve dışa bağımlı olursa fiyatlara hükmedemez,kontrol sağlayamazsınız.

kullandığım ürünler ve üretenlerden hesap sorma bilinci,bir tüketici için en başta gelen hususlardan.ülkemiz şartlarında bu aracı ne getirenlere ne onun uyguladığı kanunları uygulayanlara hiç bir şey yapamıyorsunuz.

neyini savunayım,sözde premium diye aldığımız aracın ön park sensörü bile olmayışınımı veya hız sabitleyicisi unuttuklarınımı,veya orta konsola bir navigasyon için bir servet istediklerinimi liste uzar gider aslında.

bu aracı alma sebebimiz zf şanzımanın yüzü suyu hürmetine alınabilecek arkadan çekişli premium algısı taşıyabilen bir araçtı.
    sanırım artık oda bitiyormuş geçmiş olsun

araçta benim şu diyebileceğim bir detay daha yok gerisi çöp bana göre.

• TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    Siz markayi ön plana çıkaran değerlerden bahsetmediniz mi ?

Ben de size mercedes’in üretmiş olduğu bir araçtan örnek gösterdim. Şanzımana takılıp bir ton laf söyleyen siz, bir fotoğrafa bakıp karar verilmemesi gerektiğini söylemişsiniz. Güldüm açıkcası :) Ayni sekilde A serisinde önden çekişli sisteme geçmesinden bahsettim. Eksik bile yazdim. Mesela 2015 model a180 de digital klima yoktu. Olay sadece baska firmadan motor almasi değildi yanı...

Ben ne bilinçsiz bir tükekiticiyim ne de aracımın ikinci eli düşmesin diye kaygıları olan bir insanım. Aracımı alirim, temiz bakar, keyifle binerim. Satma zamanı gelince de açar bakarim piyasasına ona göre satışımı yaparim. Benim icin onemli olan o araba ile geçirdiğim zaman diliminin “nasıl” olduğudur. Gerisi mi ? Teferruat :)

Bu araç, bmw’nin giriş seviyesindeki bir aracı. Eksiklikleri elbette olacak. Ön park sensörü ve cc’den bahsetmişsiniz. Ön park sensörü umrumda degil; cc olsa iyi olurdu. Bir önceki aracımda vardı. 3 yılda 2 defa kullandim. Bunun yerine S.O.S. sistemi var benim icin. S.O.S. Sistemi mi yoksa cc mi diye sorsalar ben yine S.O.S. sistemini tercih ederdim. Nitekim bu özellik daha çok “premium” kokuyor ( terarlıyorum cc olmasi gerekirdi bu araçta ) Hee cc koyulsa bu sefer “bunun neden adaptive‘ı yok ne biçim premium dersiniz :). Bu da bir bakış açısı tabi.

Bmw yeni x1’de şanzımanı değiştirdi. Sonuç : Sadece Türkiye’de degil; Dünya’da hala satıyor :) . Demek ki sizin dışınızdaki tüm kullanıcılar “bilinçsiz tüketici”. 1 serisi de satacak. Bu bir gerçek. He sizin planınız güncel kullandığınız 1 serisini satıp, yeni 1 serisini almak ise; BMW adına üzgünüm. 1 arac az satacak :)

Tr şartlarında araba sahibi olmak, Avrupa şartlarına kıyasla zor. Arada çok ciddi fiyat farklılıkları var. Bunu araç alırken de; yedek parça alirken de yaşayarak görüyorsunuz. Ben de isterim en uygun fiyata en iyi hizmeti alabilmek. Bunu hangi tüketici isemez ? Ancak ticaret denen bir gerçek de var.

Neyse sözü fazla uzatma taraftarı degilim; bilinçsiz bir tüketici olarak şansımanı disinda ÇÖP olan arabamın 2. El piyasasını yükseltmek icin yeteri kadar çaba sarfettim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 1 Ocak 2018; 23:28:30 >

• Arkadaşlar daha önce de sordum cevap alamamıştım. İkinci el 1.16d bakıyorum 2015model üstü ama kafam bu donanımlara çok takıldı...

sport PLUS modu Mplus ve sportplus modellerinde varmış fakat joy-joyplus modellerinde de sonradan açtırılabiliyor mu?(bu çok önemli benim için)
    İlanlarda Sport+ açıktır diyen joyplus gördüm ama teknik oto sadece Mplus pakette açıldığını söyledi... Bide her pakette ESP kapatabiliyor muyuz sport+ olmasa da?

2. olarak bu torpido soğutmayı merak ediyorum birkaç ilanda gördüm böyle birşey var mı? varsa hangi pakette standart? yoksa her pakette opsiyonel mi ve ne kadara mal oluyor sıfır alırken?

3. merak ettiğim konu da katlanır aynalar Abi joy plus pakette katlanır ayna standart diye biliyordum ama orda da yanılmışım sanırım ya katlanır ayna olmayan joy plus var yada katlanır aynası olmayan aracı satan arkadaşlar joy paketi araçlarını joy plus sanıyorlar... Çünkü joy plus olup da katlanır aynası olmayan bir sürü araç var.

Aydınlatın lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adamıhastaetme -- 1 Ocak 2018; 21:36:39 >

• adamıhastaetme A kullanıcısına yanıt
    Hocam esp tuşuna basılı tuttuğunuzda tamamen kapatabiliyorsunuz donanım fark etmiyor.

Arkadaşlar aracına ön lip taktıran var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: adamıhastaetme

Arkadaşlar daha önce de sordum cevap alamamıştım. İkinci el 1.16d bakıyorum 2015model üstü ama kafam bu donanımlara çok takıldı...

sport PLUS modu Mplus ve sportplus modellerinde varmış fakat joy-joyplus modellerinde de sonradan açtırılabiliyor mu?(bu çok önemli benim için)
    İlanlarda Sport+ açıktır diyen joyplus gördüm ama teknik oto sadece Mplus pakette açıldığını söyledi... Bide her pakette ESP kapatabiliyor muyuz sport+ olmasa da?

2. olarak bu torpido soğutmayı merak ediyorum birkaç ilanda gördüm böyle birşey var mı? varsa hangi pakette standart? yoksa her pakette opsiyonel mi ve ne kadara mal oluyor sıfır alırken?

3. merak ettiğim konu da katlanır aynalar Abi joy plus pakette katlanır ayna standart diye biliyordum ama orda da yanılmışım sanırım ya katlanır ayna olmayan joy plus var yada katlanır aynası olmayan aracı satan arkadaşlar joy paketi araçlarını joy plus sanıyorlar... Çünkü joy plus olup da katlanır aynası olmayan bir sürü araç var.

Aydınlatın lütfen

BMW 1 serisinde donanım paketleri iyice çorbaya döndü son zamanlarda. Şu an bile Urban Line diye bir paket çıkardılar mesela ne olduğunu çok az kişi biliyordur. 1.16d'de sadece Pure ve M paket var görünüyor. Ara paketler neden yok bilmiyoruz. Bakılan aracı iyi araştırmak lazım. Yakında katlanır aynası veya gelişmiş gösterge paneli olmayan m joy diye paket bile çıkabilir. 3 serisinde bile böyle saçmalıklar yapıyorlar.

Torpido soğutma hiç olmadı diye biliyorum. Bazı ilanlarda copy paste yapıp geçiyorlar. Sunroof olmayan arabada açıklamada sunroof yazan bile gördüm ben. O yüzden hiç şaşırmıyorum artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: johnkoot

Evet hocam, sizden aldığım bilgi ile zaten Ataşehir Etkili servise 3. Defa gittim. Özel talebim üzerine tavan döşemesi söküldü ve yalıtım yapıldı ama, sesi duyması gereken esas usta benim ısrarıma rağmen test sürüşüne benimle çıkmadı. Kendisi yalnız çıkacakmış!
    Neticede sonuç başarısız.
    Bütün bunlardan ve evime hırsız girmesi sonucu çalınan yedek anahtar için tüm anahtarları yenileme için bana önce 9300TL fiyat çıkaran, sonra sigorta devreye girince 3000TL'nin altında bir maliyetle işlemi tamamlayan, ama tüm bu süreci başlatmak için kredi kartımdan 9000TL çekip, ödeme tarihi gelip, ben ödedikten sonra bu sorunun çözen, tüm bunları 40 günü aşkın zamanda yapan ve bu süreçte çalınma ihtimali yüzünden arabasız kalmama sebep olan Etkili Servis'e artık asla gitmem. Evime birkaç yüz metre uzaklıkta olmasına rağmen gidemeyecek olduğumdan, uzak servislere de nasıl gideceğimi, nasıl geri döneceğimi, tekrar aracı almak için nasıl gideceğimi kara kara düşünüyorum. uzun süre kalırsa arabasız ne yapacağımı da düşünmüyor değilim.
    Bir gün sizin sesi duymanızı isterim, siz de ok derseniz arabayı bırakırım artık Serkan Bey'e.
    Çünkü arabamı çok seviyorum, satınca benzer bütçe ile daha iyi bir araba alabileceğimi zannetmiyorum.
    Mutlu yıllar

Elimden birsey gelirse yardimci olmak isterim tabiki ama basiniza gelen talihsizliklerdenden tahmin edeceginiz uzere sonucta yetkili serviste olsa hepsinin ozunde benzer niyetler var guvenmek cok zor.

Benim suanki aracimdada sol orta direkten ses geliyor yine sagolsun Borusan Avcilar bisey yapmadi. Trimle ilgili adamlarda hic is yok ezbere bir sistemleri var. Serkan ustaya benimde bir ara suanki orta direkten gelen ses icin bir ugramam gerekecek gibi.

• Arkadan itişten vazgeçmeseler iyiymiş ama şanzımana o kadar takılmayın bence dostlar. Aisin 6 ileri de gayet sorunsuz ve iyi bir şanzıman. Eğlence kaysayısı düşecek dahi olsa, Bmw iyi sürüş dinamiklerine sahip olmaya devam edecektir diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 17611762176317641765
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.