Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı, 8 Mobil Kullanıcı ( 8 Mobil Cihaz )
41.171
Cevap
326
Favori
2.507.618
Tıklama
Giriş
    607 Mesaj

Borusan dışında yaptıracaksanız Efe mekaniğe gidin.Ben orda yaptırıyorum yazılım güncellemesi varsa ona kadar yapıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    kexey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    139 Mesaj

Eh işte o ben oluyorum. Enayi diyelim, kibar olsun. :)
    |
    |
    Panthér kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: darsheas

Eh işte o ben oluyorum. Enayi diyelim, kibar olsun. :)

Cevap için teşekkür ederim, çok makbule geçti.
    Bu arada başkalarının ne düşündüğünün benim için pek bir anlamı yok, sizin için de öyledir umarım, nihayetinde yukarıda da dediğim gibi, para sizin, zevk sizin, merak sizin, karar sizin..

Yukarılarda bir yerde sizdeki yazılımın böyle olmadığını söylemişsiniz. Kardeşimde 2016 320 ied var, ve ondaki yazılım ile bendeki farklı, benim araç 2017 ekiminde alındı, belki duymuşsunuzdur 2017 temmuzunda bu araçlara bir makyaj daha yapıldı ve bu makyajla birlikte i-drive yazılımı da yenilendi, sanki biraz windows 10 arayüzü gibi, kare kare bir arayüz bu..Bence oldukça güzel/şık/estetik ve kullanması kolay..
    |
    |

• Teğmen
    224 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: darsheas

ConnectedDrive özelliği 1650 TL. Bununla birlikte 3 yıl ücretsiz BMW Online özelliği geliyor. 275 TL daha vererek BMW Remote özelliğini kullanabiliyorsunuz telefon uygulaması olarak.

Android kısmını bilmiyorum maalesef ancak iOS'da ekran görüntülerindeki gibi gözüküyor uygulama ve bence tamamen kullanışsız bir şey. Belki sadece havalandırma kısmı işe yarayabilir yaz aylarında kavrulmuş arabaya binmemek için.

Araçla uyumlu olan kullanılabilir uygulamalar da ekran görüntülerindeki gibi.

Bu arada başımdan geçen bir olayı anlatıp mevzuyu sizin ConnectedDrive yazılımınıza getirmek istiyorum.

Aracı yıkattığım meguiars ile Borusan Avcılar neredeyse bitişik olduğundan, aracımı her yıkattığımda Borusan'a uğrayıp hem khvemi içiyorum hem de keyifle araçları, yedek parçalarını, aksesuarları vb. inceliyorum.Son gittiğimde bir kadıncağız feveran ediyordu; "bmw almayın, aldırtmayın diye, aracı çalınmış ve Borusan da aracın yerini bildirmiyormuş kadına..) mevzu bu.. Şimdi şu sizin tabirinizle; "enayi işi" yazılımı satın almış olsaydı o bayan, aracının yerini tespit edip, kolluk vasıtasıyla aracını bulamaz mıydı? Eğer senaryom doğru ise yalnızca bu özellik için bile şu yazılımı almaya değmez mi?
    |
    |

• Binbaşı
    1573 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: consinertia

hocam bu obd nedir neler değişecek mesela bilgilendirebilir misiniz bizi?

obd dediğimiz kaput açma mandalının ordaki bir soket aracın beyniyle direk bağlantısı var, önceden yazılım olayı için f serilerinde beyni açıp lehim yapmanız gerekiyordu, artık hiçbir şekilde araçtan bir şey sökülmeden 9 dakika içinde yeni yazılım yüklenebiliyor. Hem daha güvenli, hem daha hızlı.
    |
    |

Ben herhangi bir sorun yaşamadım. Çevremde pek çok insan daha 10.000 km'yi doldurmamış araçlara,hatta lüks araçlara yazılım yaptırıyorlar. Onlardan da bir şikayet duymadım. Aracı sürekli dip-gaz kullanıp sürekli sıkıştırmadıkça bir sorun olacağını da düşünmüyorum.Dizel olduğu halde redline'ı 5500 rpm olan bir araçtan bahsediyoruz ve 4000 rpm'de maksimum güç değerine ulaşıyor.
    Tek sorun insanı tahrik etmesi
    |
    |
    teksaz16 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yazılım size kaça patladı hocam ?
    |
    |
    kmakyuzlu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yazılım yakıtı düsürüyor aracı güclendiriyor efsane birsey tek korkum olusacak bi sorunda garanti dısı kalması.

Yok mu ikna edecek?

Tamponu lokal boyattim bu arada. Yarin bi pasta cila cektiricem.

• Binbaşı
    1120 Mesaj

Şuan F48 X1 kullanıyorum. (Eski bir F20 kullanıcısıyım) Araçımda Connected Drive (CD) özellikleri aktif. Ayrıca fabrika çıkışlı NBT ve head-up display de var.

CD para verilip alınacak bir özellik değil bence. Tek artısı uygulama içerisinden işaretlediğiniz adresi araca gönderebiliyor olmanız. Böylece navigasyonda giriş yapmak ile uğraşmıyorsunuz. Aracınızda navigasyon yoksa bu da kullanılmaz bir özellik oluyor. Onun dışındaki özelliklere bir iki defa meraktan bakarsınız sadece.

Havalandırma olayı sadece fanı çalıştırıyor. Sıcak havada çok bir fayda sağlamıyor. Bağımsız ısıtıcı olan araçlarda (ülkemizde duyan bile olmayabilir) kışın aracı ısıtmak için kullanılabilir ama çok pahalı bir donanım maalesef.

Uygulamaları hiç işe yarar değil. Spotify’da aman aman bir farklılık yok. Kabloyla bağlamak zorunda kalınca bir esprisi olmuyor.

Şahsi tecrübeme göre Apple CarPlay özelliği olmayan NBTler de işe yaramaz. Kendi aracımdaki de bana göre işe yaramaz seviyede.

Araçlardaki gömülü navigasyon güncel olmuyor. Ayrıca trafik bilgisi de yok ya da paralı. Cebimizde en güncel navigasyonu taşıyoruz zaten. Artık otomobillerde cep tel bilgilerini aktaracak Apple Carplay ve Android Auto gibi özellikler standart olmalı. Yoksa navigasyon için ödenen para ÇÖP oluyor.

NBT taktırmayı düşünen arkadaşlar mutlaka Apple Carplay uyumlu olanı tercih etmeli.

Son olarak, NBT arabanın iç mekandaki kalite algısını arttırıyor evet ama onun dışında hiçbir katkısı yok. Boşuna heves etmeyin derim. Onun yerine güzel bir jant takımı alıp arabanızı daha güzel hale getirebilirsiniz

Bir kullanıcı olarak samimi görüşlerimi paylaştım.

Connected Drive ile ilgili sorularınıza elimden geldiğince yanıt vermeye çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdknt -- 22 Aralık 2017; 12:24:7 >
    |
    |
    darsheas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    224 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

Şuan F48 X1 kullanıyorum. (Eski bir F20 kullanıcısıyım) Araçımda Connected Drive (CD) özellikleri aktif. Ayrıca fabrika çıkışlı NBT ve head-up display de var.

CD para verilip alınacak bir özellik değil bence. Tek artısı uygulama içerisinden işaretlediğiniz adresi araca gönderebiliyor olmanız. Böylece navigasyonda giriş yapmak ile uğraşmıyorsunuz. Aracınızda navigasyon yoksa bu da kullanılmaz bir özellik oluyor. Onun dışındaki özelliklere bir iki defa meraktan bakarsınız sadece.

Havalandırma olayı sadece fanı çalıştırıyor. Sıcak havada çok bir fayda sağlamıyor. Bağımsız ısıtıcı olan araçlarda (ülkemizde duyan bile olmayabilir) kışın aracı ısıtmak için kullanılabilir ama çok pahalı bir donanım maalesef.

Uygulamaları hiç işe yarar değil. Spotify’da aman aman bir farklılık yok. Kabloyla bağlamak zorunda kalınca bir esprisi olmuyor.

Şahsi tecrübeme göre Apple CarPlay özelliği olmayan NBTler de işe yaramaz. Kendi aracımdaki de bana göre işe yaramaz seviyede.

Araçlardaki gömülü navigasyon güncel olmuyor. Ayrıca trafik bilgisi de yok ya da paralı. Cebimizde en güncel navigasyonu taşıyoruz zaten. Artık otomobillerde cep tel bilgilerini aktaracak Apple Carplay ve Android Auto gibi özellikler standart olmalı. Yoksa navigasyon için ödenen para ÇÖP oluyor.

NBT taktırmayı düşünen arkadaşlar mutlaka Apple Carplay uyumlu olanı tercih etmeli.

Son olarak, NBT arabanın iç mekandaki kalite algısını arttırıyor evet ama onun dışında hiçbir katkısı yok. Boşuna heves etmeyin derim. Onun yerine güzel bir jant takımı alıp arabanızı daha güzel hale getirebilirsiniz

Bir kullanıcı olarak samimi görüşlerimi paylaştım.

Connected Drive ile ilgili sorularınıza elimden geldiğince yanıt vermeye çalışırım.

Açıklayıcı anlatımınız için çok teşekkürler.. Eğer çok şey istiyor olmayacaksam, uygun bir zamanda CD özelliklerini gösteren kapsamlı (sadece spotify uygulaması değil de bu kapsamda her ne app. var ise) bir video çekip linkini bizimle paylaşırsanız çok sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmrtsc -- 22 Aralık 2017; 14:10:44 >
    |
    |

• Teğmen
    224 Mesaj

Güzel görünüyor, tekrar geçmiş olsun.
    |
    |
    NightShadow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Kuzenim de c200 amg paket aldı bikaç ay önce.telefonunda connected drive gibi mercedese ait yakıt bilgisi araç çalıştırma vb özellikler yüklü program var.para verip aldığını hiç düşünmüyorum.bu borusan ın paspas meselesi gibi biley galiba .bunu da ekstra para vererek aldırmak istiyorlar anlaşılan.benim camlar bile şişe cam.bmw camsız mı gönderiyor bu araçları anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apomania -- 22 Aralık 2017; 15:41:44 >

Tekar geçmiş olsun işçilik güzel olmuş Allah beterinden saklasın..

Yazılım konusunda herkesin kafasındaki soru işareti aslında aynı garanti dışında kalmak veya herhangi bir sorun olduğunda masrafın altından kalkamamak.. Ahh o soru işaretleri bir gitse şimdiye kadar çoktan yaptırmıştım..
    |
    |
    NightShadow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    420 xdrive coupe aracım satılıktır. Hasar, vuruk, kaza, boya çizik vs yok.
    Estoril mavi.
    2015, 190 hp, çift egzos. 52.000 km.
    Malum site ilan no: 418990663
    |
    |

Orijinalden alıntı: Apomania

Kuzenim de c200 amg paket aldı bikaç ay önce.telefonunda connected drive gibi mercedese ait yakıt bilgisi araç çalıştırma vb özellikler yüklü program var.para verip aldığını hiç düşünmüyorum.bu borusan ın paspas meselesi gibi biley galiba .bunu da ekstra para vererek aldırmak istiyorlar anlaşılan.benim camlar bile şişe cam.bmw camsız mı gönderiyor bu araçları anlayamadım.

ARKA CAMLAR TR den gidiyor..
    |

Orijinalden alıntı: JN008

quote:

Orijinalden alıntı: Apomania

ARKA CAMLAR TR den gidiyor..

Ön cam da Türkiye den

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    2522 Mesaj
    İyi aksamlar öncelikle, biliyorum daha önce lastik konusu geçmişti. Ancak bir sualim olacak.

Lastik ebatlarım : 205/55 16.

Kapinin oradaki değerleme baktığım zaman önerilen hava basıncı :

Önler : 32 (2,2)
    Arkalar : 35 (2,4)

Pek bir zamanım yoktu, havada baya kötü olunca çok düşünmeden önlere 32, arkalara 33 vurdum. Ardından arabanın lastik basınç sensörlerinden havayı kontrol ettiğimde ön iki ve arka sol 2,1 - arka şağ 2,0 oldugunu gordum. ( Shell benzincide lastikler soğukken hava bastım ) tabi benzin istasyonundaki hava makinalarına pek güven olmaz.

Sorum şu ki; İstanbul veya Türkiye şartlarında bu lastik ebatlarına ne kadar hava vurulmalı ? Kapıda yazan değerlere harfiyen uymak gerekir mi ? Malum yolumuz yol degil, asfaltımız alsfalt...

( Araba genelde çok yüklü değildir. Genellikle 2 kisi. Tabi duruma göre sayı aratabiliyor :) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 22 Aralık 2017; 23:21:3 >

• Kurmay Yarbay
    15822 Mesaj
    burjuva takımı sahne almış yine,mahleden devam onların lugatında bosch gibi ürünler sınıf bile değil.proleter ürünler yokolmalı.

yalnız unuttukları,arzum arçelik ve vesteli bulamazken bu küçük dağları biz yarattık durumları çok ironik.

edebiyat takımıda divan edebiyatına doğru yol alıyor,sürü psikolojisi ile.

nedense konudaki tüm çirkin görüntüler gitmiş,tüm noktalama işaretleri yerli yerinde

herkes hiç okuma zorluğu çekmiyor

kaç bin liralık arabada olmayan hız sabitleyici ve ön tampona konulacak bir park sensörü gibi basit birer donanım eksikliğinin önüne

geçen hadiselerden bahsediyoruz malesef.

saçmasapan ve hepsi ücretli gerçekte hiçbirişe yaramayan araç yazılımlarını fahiş rakamlarla satmaya çalışan firma bile gayet tozpembe o denli lay lay lom.

markanın dna sı niteliğindeki çekişin yeri değişmek üzere,orasını çek burası eğ,farını çekik yap tamponu cilala

al sana yeni yineden,1 serisi.
    |
    |

• Yarbay
    3328 Mesaj

Öncelikle ayarlardan lastiklerin ölçüm değerlerini psi a getirin.
    Uygun bir istasyonda 33-37 yapın. İdeal hava lastiğin zor yarılmasına ve virajlarda aracın az yatmasını sağlar.
    |
    |
    17Scorpion kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
SEO
Mobilya Takımları
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,687
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.