Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1730. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43.602
Cevap
311
Favori
2.864.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
89. Sırada  bugün en iyi #9
Sayfa: önceki 17281729173017311732
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Haklısınız. Doğru bildiğimiz şeyleri değiştirmek çok zordur insan için. Ama sonuç olarak ben mühendis değilim; bu konuda benden daha bileğimi ve tecrubeli kişiler bu şekilde bir bilgi vermişler. Belli ki, bu kulaktan kulağa yayılan şey, onların da kulağına gelmiş ki ekstra olarak “beklemeyin” demişler :)

İstanbul’da zaten havanın aşırı soğuk olduğu günler sayılıdır. Kar yağınca da aracımı çıkarmam. Yılda 10-15 gün biraz beklerim yine galiba ama diger gunler beklemeden ayni sekilde yoluma bakarim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 27 Kasım 2017; 13:29:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba;

m140i gördüm bmw sitesinde aşık oldum lakin 3litre olacak fiyat bilgisi hakkında düşüncesi olan varmı 🙂

İyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.aliexpress.com/item/Custom-car-floor-mats-BMWF10-F11-F15-F16-F20-F25-F30-F34-E60-E70-E90-1/32793705058.html

Paspas konusunda göz gezdirirken üstte linkini verdiğim paspası gördüm, dibim düştü Sizce nasıl?

Siyah Beyaz ve Kırmızı olan akıyor bence.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış anlaşılma olmuş galiba.az önce iletişim merkezini aradım.araç 8000 km sonra servise gidecek,tarihe bakmayın dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ygt52

Ben de 1 yıldır 1.16 d kullanıyorum ilk çalıştırma da 1 dk civari kış aylarında bazen 2 dk. stop etmeden öncede min. 30 saniye bekliyorum.. Kulaktan dolma alışkanlıklar pek kolay bırakılmıyor kitapçığın dediği gibi kullansam sanırım içim rahat etmez

Bu şekilde kullanmanız motor için daha da zararlı, Türkiye'de kulaktan dolma/ezber ne kadar bilgi varsa bilin ki neredeyse hepsi yanlıştır.

Enjeksiyonlu motorlar soğukken çalıştırıldığı gibi harekete geçmesi hem yakıt tüketimi ve emisyon açısından faydalıdır, hem de yağlanma açısından. Soğukken rölantide bekletilen bir motor hem geç ısınır(yağın optimum koruyuculuğa ulaşması için ısınması gereklidir) hem yağ pompası yeterince güçlü çalışmaz hem de krank mili yeterli yağ dağılımını sağlayamaz.

Düşük ancak değişken devirlerde kullanım bu üç sorunun çözülmesini sağlarken bir yandan da gereksiz yakıt tüketimi ve emisyonu engeller.

Kullanımdan sonra turbo için bekleme olayına gelirsek, eski tip yağ kullanan ve sadece yağ soğutmalı bir turbo için, sert kullanımdan sonra 30sn beklenmesi uygundur, yağın kurumlaşmaması için. Ancak yeni tip sentetik yağlarla bu sorun bir ölçü giderilmiştir. Üstüne bir de B38 motorda su soğutmalı turbo ünitesi bulunmaktadır. Bu üniteyi çok zorladığınızda bile özellikle bekletmeye gerek yoktur -su doğal sifonlama ile ünitedeki sıcaklığı düşürür, yağ kurumlaşmaz- kaldı ki normal kullanımda boşa yakıt emisyonu ve motora zarardan başka bir iş yapmaz.

B37 motordaki turbo ünitesinde su soğutma var mı bilmiyorum, eğer yoksa sadece sert kullanımdan sonra beklemeniz uygun olacaktır, her seferinde beklemenize gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apomania

Hocam yanlış anlaşılma olmuş galiba.az önce iletişim merkezini aradım.araç 8000 km sonra servise gidecek,tarihe bakmayın dedi.

Evet, gözüken rakam kalan km'yi ifade ediyor. Siz 4 aylık araç yazdığınız için ben verdiğiniz tarihi dikkate almamıştım.
    Kaba orantı yapsak 4-5 ay sonra servise gireceksiniz anlamına gelir, o da 2 yılda 3 servis parası eder.

Sizin araç 4 ayda kaç km yaptı? Az km yapanlar için arada fazla fark oluşması, bana pek gerçekçi gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 27 Kasım 2017; 13:34:12 >
  • Arkadaşlar 116d araçlar kaç kmde bir bakım yapmak gerekiyor acaba ve bakım ücreti borusanda ne kadar bilgisi olan var mı ?
  • arkadaşlar bizim araçlarda (2016 Aralık) yazılım güncellemesi daha yapılmadı değil mi?

ben VIN numarası girip bir dosya indirdim ama araçta bellekte uyumsuz dosya diye uyarı verdi.

Connected dirve mı olması lazım acaba güncelleme için?
  • Fixx kullanıcısına yanıt
    17Scorpion kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz bu fikir alış verişinden sonra daha dikkatli olacağım tez zamanda terk edeceğim inş. eski takıntılarımı.. Her geçen gün yeni şeyler öğreniyorum sayenizde
  • crazy frog kullanıcısına yanıt
    Aşık olunmayacak gibi değil hocam hele bir de sesi var ki Şahsen 300 - 350 bin den aşağı olacağını düşünmüyorum.. Mercedes amg a45'ler ve M140'lar ancak sitelerinde göreceğimiz araçlar haline geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Evet, gözüken rakam kalan km'yi ifade ediyor. Siz 4 aylık araç yazdığınız için ben verdiğiniz tarihi dikkate almamıştım.
    Kaba orantı yapsak 4-5 ay sonra servise gireceksiniz anlamına gelir, o da 2 yılda 3 servis parası eder.

Sizin araç 4 ayda kaç km yaptı? Az km yapanlar için arada fazla fark oluşması, bana pek gerçekçi gelmiyor.

Aynen hocam.aracım 7500 km de şimdi.servis tarihi ocak 2019 yazıyor ama ben sadece ocak ayına dikkat etmişim.bi de 8000 km servis de yazınca 500 km kaldığını düşündüm.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Aynen hocam.aracım 7500 km de şimdi.servis tarihi ocak 2019 yazıyor ama ben sadece ocak ayına dikkat etmişim.bi de 8000 km servis de yazınca 500 km kaldığını düşündüm.

2yıl/15.000km hangisi önce gelirse...

Bunun haricindeki durumları dikkate almaya gerek yok.

• TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    +1 Aynı yağı kullanıyorum çok memnunum
  • Periyodik bakım için Borusan'ın 2015 ve sonrası moller için belirlediği kısıtlar 12k km ya da 1 yıldır.
    Hangisi önce dolarsa, o tarih için araç bakım uyarısı verir.

İlk bakım benim Şubat 2017'de 700TL tutmuş, € değişikliği ile muhtemelen 800TL civarına gelmiştir.
    2. bakıma da Cumartesi gittim, 1200TL tuttu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gyepesto -- 27 Kasım 2017; 15:59:8 >
  • Hepimizi derinden yaralayacak görselleri Meksika’dan paylaşıyorum. Bahsi geçen 1.20i 2.0lt 184hp, daha önceden Türkiye’de satılanla alakasız. Gözüken fiyatın karşılığı da yaklaşık 30k$.
    Saygılarımla
     BMW 1 SERİSİ F20
     BMW 1 SERİSİ F20
     BMW 1 SERİSİ F20
     BMW 1 SERİSİ F20
     BMW 1 SERİSİ F20

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berfield35 -- 27 Kasım 2017; 17:52:28 >
  • ygt52 Y kullanıcısına yanıt
    Estagfurullah. Fırsat buldukça araştırır veya telefona yüklediğim app sayesinde kullanım kılavuzunu okurum. Özellikle metroya vs bindiğimde zaman çok çabuk geçiyor :) Okurken de bu bilgiye denk geldim. Dogru bildigim “bilgi” ile oldukça zıt bir durum olduğu icin paylaşmak istedim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fixx

quote:

Orijinalden alıntı: ygt52

Ben de 1 yıldır 1.16 d kullanıyorum ilk çalıştırma da 1 dk civari kış aylarında bazen 2 dk. stop etmeden öncede min. 30 saniye bekliyorum.. Kulaktan dolma alışkanlıklar pek kolay bırakılmıyor kitapçığın dediği gibi kullansam sanırım içim rahat etmez

Bu şekilde kullanmanız motor için daha da zararlı, Türkiye'de kulaktan dolma/ezber ne kadar bilgi varsa bilin ki neredeyse hepsi yanlıştır.

Enjeksiyonlu motorlar soğukken çalıştırıldığı gibi harekete geçmesi hem yakıt tüketimi ve emisyon açısından faydalıdır, hem de yağlanma açısından. Soğukken rölantide bekletilen bir motor hem geç ısınır(yağın optimum koruyuculuğa ulaşması için ısınması gereklidir) hem yağ pompası yeterince güçlü çalışmaz hem de krank mili yeterli yağ dağılımını sağlayamaz.

Düşük ancak değişken devirlerde kullanım bu üç sorunun çözülmesini sağlarken bir yandan da gereksiz yakıt tüketimi ve emisyonu engeller.

Kullanımdan sonra turbo için bekleme olayına gelirsek, eski tip yağ kullanan ve sadece yağ soğutmalı bir turbo için, sert kullanımdan sonra 30sn beklenmesi uygundur, yağın kurumlaşmaması için. Ancak yeni tip sentetik yağlarla bu sorun bir ölçü giderilmiştir. Üstüne bir de B38 motorda su soğutmalı turbo ünitesi bulunmaktadır. Bu üniteyi çok zorladığınızda bile özellikle bekletmeye gerek yoktur -su doğal sifonlama ile ünitedeki sıcaklığı düşürür, yağ kurumlaşmaz- kaldı ki normal kullanımda boşa yakıt emisyonu ve motora zarardan başka bir iş yapmaz.

B37 motordaki turbo ünitesinde su soğutma var mı bilmiyorum, eğer yoksa sadece sert kullanımdan sonra beklemeniz uygun olacaktır, her seferinde beklemenize gerek yok.

yukarıdaki kullanım şekliyle motora zarar vermezsiniz,bekleme süresi öyle aman aman değil
    alt devirlerde kullandığınız zaman zaten motor ısınıyor yağ ile beraber.
    ayrıca stop ederken turbosu olan motorlar için konuşuyorum turbo yağlanma isteyen bir parçadır
    siz aracı anlık durdurursanız
    sistem yağsız kalır.
    yağsız kalıncada turbo surunlarına davetiye çıkarırsınız.
    bunun sert ve yumuşak hallisi olmaz.
    hep aynı şekilde işler
    ifadeniz yanlış.
  • Arkadaşlar bugün ilk bakım için (biraz geç kalmış olabilirim 18.000 km’de) köprülü otoya gittim. Tüm kapılarımdan aracı aldığımdan beri gelen ses sorununu söyledim. Akşam aracı almaya gittiğimde kapıların kenarlarına bant çekmişler(fotoğraf ekledim) ve sesi çözdük dediler. Şuana kadar ses duymadım bi sıkıntı olursa ilerleyen günlerde tekrar yazarım. (İkame olarak G30 M paket verdiler akşam aradıklarında gitmek istemedim araba tek kelimeyle mükemmel

BMW 1 SERİSİ F20olmuş)

• quote:

Orijinalden alıntı: vBuuren

+1 Aynı yağı kullanıyorum çok memnunum

bizde ailediki tüm araçlarda mobil ürünleri kullanmaktayız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NightShadow

https://www.aliexpress.com/item/Custom-car-floor-mats-BMWF10-F11-F15-F16-F20-F25-F30-F34-E60-E70-E90-1/32793705058.html

Paspas konusunda göz gezdirirken üstte linkini verdiğim paspası gördüm, dibim düştü Sizce nasıl?

Siyah Beyaz ve Kırmızı olan akıyor bence.

ürün harika bence..
    bende aynı ürünlere baktım yukarıda linkini paylaşmıştım.
    tek çekincem bu resimdeki ile gelen arasında bir hayal kırıklığı olurmu malum ta çinden gelecek..
    teslimat ücretine bakmadım shipping dedikleri hadise ücretsizmiydi yoksa kargosuda 40 dolara yakınmı.
    bu konularda çok bilgim yok şu bilmem kaç dolardan sonrası için vergi olayı limiti kaç dı bilgisi olan varmı acaba.
    ürünü almaya niyetlenirseniz benide bilgilendirin sipariş edebilirim.
  • 
Sayfa: önceki 17281729173017311732
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.