Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
41.506
Cevap
321
Favori
2.542.888
Tıklama
Giriş
    956 Mesaj

Bugün Kosifler'e uğrayınca film söktürme işini sordum. 300 + KDV alıyorlarmış

Üstelik arka cam rezistansı ile ilgili de bir garanti vermiyorlarmış..
    |
    |
    pistachio kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Computer Engineer
  • Kurmay Yarbay
    19619 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: NightShadow

Joy Plusta bana standart gelenleri saydım, Joy paketi bilmem.

Bilmeyecek bir şey yok ki? Forumda sürekli konuşuluyor zaten...

Joy ile JoyPlus arasındaki standart olarak gelen fark: Sunroof/Elektrokrom dış aynalar/ekstra saklama alanları
    Onun harici, diğer saydıklarınız Joy paket'de de var.

Arkadaş joyPlus pakette gelenleri sormamış, Joy-JoyPlus arasındaki farkları sormuş.
    |
    |
    Bahsedilenler: Le_Penseur

Orijinalden alıntı: zoom_grange

Bugün Kosifler'e uğrayınca film söktürme işini sordum. 300 + KDV alıyorlarmış

Üstelik arka cam rezistansı ile ilgili de bir garanti vermiyorlarmış..

Şaşırmış galiba bunlar?!
    En iyi cam filmi yapan bile 100TL ye tertemiz söküyor, 300TL+KDV nedir?

Şu arka cam işini de amma abarttılar, ben kendim yavaş yavaş çektim çıkarttım. Filmciler de selülozik tiner sürüp bekliyorlar ve sonra ısıtıp yavaş yavaş çekiyorlar. Daha dün çıkartılırken gördüm, resmen büyütülüyor. İyi bir marka ise sorun çıkma olasılığı çok az.

Llumar 100-150TL maliyetli olan ATR filmi 350-400TL ye çekiyor, aradaki fark işçilik.
    BMW yada Mercedes de bu işler için istenen paralar hep normalden yüksek, oysa malzemede aynı işçilik de. Bu adamlar aynı maliyetli filmi 600-700TL fiyat ile yapmaya çalışıyor. Cam filmi çekerken istedikleri fiyat abartı, sökerken de haliyle! "bir şeymiş gibi" havaya bürünmeleri normal.

Zaten bu firmaların bünyesinde bu işleri yapanlar firma dışı kişiler, yüksek fiyat çekmeleri de ondan. Markayı kullanıp yüksek fiyattan kullanıcıdan fazla para alma peşindeler. BMW/Mercedes kullanan adam bol paralı yaaa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 7 Kasım 2017; 22:24:24 >

• Yarbay
    2169 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Zerathull

Borusan sonradan NBT takmadığını söylüyor, hangi servis takıyormuş?

ben takıyor demedim hocam ama sipariş edip cihazı getirebilirsiniz. Ayrıca çalınan nbt sahipleri aracını servise verdiğinde takıyorlar pek ala. Sadece retrofit denen upgrade işlemini yapmıyorlar.
    |
    |
    İlk bakımda yağ filtresi değişip, yağ değişimi yapılmış.
    Hava filtresi ve silecekleri bakımdan önce kendim değiştirsem, garanti ile ilgili bir sıkıntı olur mu? Sonuçta işlerine gelince sarf malzemelerini garanti kapsamı dışında bırakıyorlar. Eğer öyleyse, kendim sorunsuzca değiştirebilirim diye düşünüyorum ama fikrinizi almak istedim.
    |
    |

Bende tüm donanımları el altında bulunsun diye topluca yazdım. Arkadaş Joy'dakileri eleyip farkı bunlarmış diyebilmesi için.. Açıkçası bilmeyecek bir şey yok yazman da biraz tuhafıma gitti. Ben Joy donanımla ilgilenmiyorum ve bilmiyorum farklarını. Hiç merak edip de Joy paketinde ne var bu arabanın diye bakmadım. Bendeki ve bir üst M'deki farklara baktım bu zamana kadar hep. Neye takıldın bu kadar anlamadım. Açarsın bi parantez fark şu der geçersin yani, MGK değil ki burası, forumlaşıyoruz.
    |
    |
    Panthér kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bende tüm donanımları el altında bulunsun diye topluca yazdım. Arkadaş Joy'dakileri eleyip farkı bunlarmış diyebilmesi için.. Açıkçası bilmeyecek bir şey yok yazman da biraz tuhafıma gitti. Ben Joy donanımla ilgilenmiyorum ve bilmiyorum farklarını. Hiç merak edip de Joy paketinde ne var bu arabanın diye bakmadım. Bendeki ve bir üst M'deki farklara baktım bu zamana kadar hep. Neye takıldın bu kadar anlamadım. Açarsın bi parantez fark şu der geçersin yani, MGK değil ki burası, forumlaşıyoruz.

Joy'u bilmeyen adam nasıl joy plustakileri eleyecek? -ki iki donanımda olanları da karışık yazmışsınız??
    Joy'da ve JoyPlus'da topluca ne var, diye de sorulmamış...

"Tuhaf muhaf", gelecek bir durum yok.
    Bence tuhaf olan; bu sayfaları takip eden aktif kişilerin aradaki 3 farkı bilmemesi...

Arabanızdakileri sayarak soruya cevaptan ziyade, yanlış bilgi vermişsiniz; bilmiyorsak/ilgilenmiyorsak/merak etmiyorsak, karışık toplu donanım yazmanın da anlamı yok. Böyle olanı olmayanı toplayıp yazarsak, ancak karmaşa yaratmış/karşı tarafın kafasını karıştırmış oluruz.

Forumdaki doğru bilgi paylaşımı önemlidir, "bilmeyen için her yanlış fark yaratır". O yüzden 3 tane farkı yazmayıp karışık 7-8 tane donanım yazmak kafa karışıklığından başla bir işe yaramaz.

3 tane fark yerine size gelenleri yazmanız doğruyu vermediği gibi, doğru bilgi de olmamış alıntıladığınız mesaja da doğru birşey katmamış.

Bir joyPlus farkı için sürekli parantez mi açmak gerek?
    -ki aradaki farklar her konusu geçtiğinde sürekli yazılıyor, artık ezberlenmesi gerekli.

Hele hele JoyPlus sahibi olanın alt-üst donaımlar arasındaki farkı daha iyi biliyor olması lazım.

(Bu mesaj sayesinde; parantez açarak, 3 farkı da anlatmış olduk)

• Yüzbaşı
    531 Mesaj

Dilim döndüğünce yardımcı olmaya çalıştım, niyetim buydu. Senin de niyetin tenkit etmek yerine yapıcı olsaydı benim yazdıklarıma bi alıntı yapıp aradaki 3 farkı koyultur, daha doğrusunu yazmış olurdun. Bunu yapmanın değişik değişik türleri var ama niyet önemli tabii ki. Lütfen daha fazla gereksiz bi tartışmaya girmeyelim şimdi. En doğru cevapları sen ver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NightShadow -- 8 Kasım 2017; 9:29:32 >
    |
    |
    Panthér kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Dilim döndüğünce yardımcı olmaya çalıştım, niyetim buydu. Senin de niyetin tenkit etmek yerine yapıcı olsaydı benim yazdıklarıma bi alıntı yapıp aradaki 3 farkı koyultur, daha doğrusunu yazmış olurdun. Bunu yapmanın değişik değişik türleri var ama niyet önemli tabii ki. Lütfen daha fazla gereksiz bi tartışmaya girmeyelim şimdi. En doğru cevapları sen ver.

Yoo! ben sizin yanlış mesajınıza alıntı yaparak; bu 3'ü hariç diğerleri Joy'da yok mu? diye sordum.
    Sorarken de aslında bunlar aradaki farktır, yanlış yazmışsın da demiş oldum. Ama anlamadınız?

Bende dilim döndüğünce ve gayet de net olarak; yanlış olanların araç hakkında bilgisi olmayanlara faydalı olmaktan ziyade zararlı olabileceğini anlatmaya çalıştım.

Soru harici fazladan toplam donanımı vermek, soruyu sorana ne fayda sağlamış oldu? Konuyu okuyan araç alma aşamasında olana bir fayda sağladı mı?

"Doğru cevapları en iyi ben veririm" diye bir iddiam yok, varsa tecrübem ve bildiğim onu yazarım.

Onun haricinde bilmiyorsam bilenin yazdığını okur öğrenirim, o da olmaz ise netten yada kullanım kılavuzundan bakarım.
    Net bilmiyorsam, hepsini yazıp geçmek ve karşıdakinin bunları ayıklamasını beklemek; benim yaptığım/yapacağım bir şey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 7 Kasım 2017; 23:41:56 >

• Binbaşı
    1691 Mesaj
    Grup selam 🙋🏻‍🙋 Herkesin canavarları nasıl bakalım.

Benim a3 de 750km oldu, gayet memnunum ama her 1 gördüğümde içim sızlıyor tabi 🙋

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: mmrtsc

Sayın Nightshow ve Panter,

Büyük olasılıkla ikinizden de yaşca büyüğüm, bu nedenle her ikinizi de sukunete davet etmeme izin verin, ben açıkçası her ikinizin de burada paylaşımcı olduğunuzu ve elinizden geleni yapmaya çalıştığınızı ve aslında en önemlisi de iyi niyetli olduğunuzu görebiliyorum, birbirinizi kırmayın, burada kızılacak biri varsa aslında, herhangi bir bmw bayiinden ya da bmw sitesinden kolayca bulabileceği bir bilgiyi burada arkadaşlara sorabilme kolaylığına kaçanlar olmalı, ne sn. panther ne de sn nightshow değil..

Sizi bilmem profilde yazmıyor? Benim yazıyor; yaşım 50...

Forumun amacıdır, sormak/cevaplamak/bilgi birikimi paylaşmak.
    Bazıları paylaşım/bilgi amaçlı cevaplar, bazıları da "bu ne ya? Hep aynı sorular" der, görmezden gelir geçer gider; İşte o aşamada, hangisi olduğumuz farkı ortaya çıkar.

Herkes sitesine bakıp öğrenecek yada kullanma kılavuzuna bakacak yada fiyatını/bakımını bayiye açıp soracak ise, konuyu kapatıp gitmek gerek. Sorsun/Baksın herkes olsun bitsin.

Potansiyel alıcının en kolay yaptığı şeydir; sormak. Aramaktan ve bulmaktan daha kolaydır çünkü...
    Doğrudur yanlıştır o ayrı konudur. Bana da yanlıştır mesela, ama her ne kadar demek istesem de "aç sitesine bak" demem; 2 satır yazmak parmaklarımı yormaz...

Buradaki yanlış; konunun ilk mesajının güncel bilgiler içermemesidir. Ana konudaki konu sahibi ilk mesajı devamlı güncek tutar -ki bu tür basit sorular için meraklı kişi orayı önce okur, okumuyor ise "ilk mesajı okuyunuz, faydalı bilgiler içerir"(yada benzer) denir.

Konunun son mesajını gören kişinin aradığına ulaşması için ya konu içindeki arama nasıl yapılır bilmesi gerekli yada geriye doğru sayfalarca yorum/mesaj okuyup taraması lazım. Çabuk cevaba ihtiyaç duyan için, zordur arayıp bulması...

Benim de 2187 sayfalık(ve alt konular ve sayfaları)konum mevcut. İlk mesaj güncel bilgi içerir ve ilk konuya gelen ön bilgiyi görsel ve yazılı olarak oradan alır. Sonra anlamadığı var ise, konuya sorar. Olması gerekende odur. Yoksa böyle son mesajları güncellik taşıyan konu başlıklarında yapılacak en iyi şey 1-2 sayfa geri okumaktır(o da okuyan olur ise?). Orada yoksa merak edilen mesaj ile soruvermektir, en çabuk olan.

Neyse?

Her zaman söylerim; Araba 1 tane toplasan konusu 10 tane.

Bu aracında toplasan konusu o kadar, sürekli aynı şeyler dönüp duruyor.
    Aktif olarak günlük konuya göz atan, bir süre sonra başa döndüğünü fark eder. Ve farkında olmadan aracın durumunun bir çok şeyine vakıf olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 8 Kasım 2017; 0:38:19 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    618 Mesaj

Cevaplar için teşekkür ederim.

Kosifler her zamanki gibi durumdan faydalanmış. Sorsanız, çok özel solüsyonlar kullanıyorlardır. Yersek.

Llumar Ahmet'i aradım 200 lira dedi. Fiyat söylemeden önce "kaç camda film var" gibi bir soru beklerken, "marka ne" diye sorunca 200 liranın hangi kritere göre belirlendiği belli oldu.
    |
    |
    Bahsedilenler: zoom_grange kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör 17Scorpion
    ailecek kullandığımız araçlardan bir taneside 2015 model f 20 makyajlı kasa 116 d ara ara kullanıyordum..
    bu aralar artık bende kalmaya başladı.
    hangi paket olduğunu bilmiyorum cam tavanı var yağmur sensörü yok manuel silecek bayağı komik geliyor açıkcası.

hız sabitleyicisi sanırım var.
    sizlerin bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var.
    aracın yedek lastiği yok runflat ile durumu kurtarmaya çalışmışlar uzun yol çok yapan biri olarak durum nasıl oluyor ne yapılabilir..tecrübe ve fikirlerinize ihtiyacım var.
    diğer sormak istediğimde orta konsoldaki ekrana navigasyon orjinal hali ile entegre edilebiliyormu ve bunun maliyeti nedir
    yardım ve destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Orijinalden alıntı: Kongor

2 yıl garantiyi aldım teşekkür ederim, (1980tl) 4 yıl kadar kullanmayı planlıyorum zaten, 5.sene duruma bağlı istediğim bmw ye kavuşacağım inşallah :)

Hayırlı olsun. A3 1.0 f/p oranı çok yüksek bir araç. Ancak eski bir tsi dsg kullanıcısı olarak. Ne motor ne şanzıman güvenilir değil...

İnşallaj bu yeni 1.0 larda yağ yakma sorunu olmaz. Çünkü artı garanti bile işe yaramıyor. Çünkü 5000 km de 1 lt yağ yakması normal gibi bir anlayış var vag grubunda...

Dsg ise kavramın (dq200)manuel gibi bittiği bir şanzıman. Kavrama bitip titreme yaparsa, ne ala ücretsiz değiştiriyorlar. Ama mekatroniğe etki ederse. Yolda kalma vs oluyor. Yine ücretsiz değiştiriliyor. Ama insanın vakti ne olacak? Ve bindiğiniz araca güveniniz kalmıyor.

Bir önemli hususda, dsg de modlar yok. Sadece vites kolundan spor mod var. Dolayısıyla araç d modunda çok erken vites yükseltiyor. Ve alt devirlerde kalıyor. Ve sakin sürüşleri işkenceye çeviriyor. Çok gaza basınca iki vites birden küçültüyor. Azbasınca hemen en büyük vitese geçiyor. Kaldıki iki kere test ettiğim 1.0 a3 de birebir aynı sorun var. Hatta 1.0 motorun biraz geç tepkili gaz pedalı ile dahada fazla.

Siz inşallah 5 sene sorunsuz binersiniz. Ama bunlarıda foruma giren biri olarak özetliyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    531 Mesaj

Haklısın.

Merhaba @TEPEE PREMİUM PACK Runflat lastikler parçalanmadığı sürece sizi patlasa dahi gideceğiniz yere kadar götürür. Hava basıncı sıfıra düştüğü durumlarda bile lastik janttan çıkmıyormuş. Extra bir şey yapmanıza gerek yok bence. Lastik parçalanırsa da artık yol yardıma müracaat :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NightShadow -- 8 Kasım 2017; 9:42:51 >
    |
    |
    Bahsedilenler: TEPEE PREMİUM PACK , Panthér kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kosifler söküm işlemi yapıyor mu ? Yapiyorsa fiyat bilgisi nedir ?

Edit : sizden önce bir arkadaş güzel bir fiyat + kdv yazmıs :)

Türk insanı içindeki fırsatçılığı bir törpüleyemedi gitti. Yazık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 8 Kasım 2017; 10:10:28 >
    |
    |
    pistachio kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aynı sorun bende de vardı 2015 lcı aracımda bakıma bıraktığımda hallettiler sorunsuz oldu ama 1 yıl sonra aynı sorun olur gibi oldu( şuan o aracım yok tabii ) şimdi 2017 aracımda da aynı sorun hafif hafif başlar gibi tik olmamışsa tabi bende :)
    |
    |
    teksaz16 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    F20 Sportline 2012
  • Yüzbaşı
    647 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mmrtsc

Sayın Nightshow ve Panter,

Büyük olasılıkla ikinizden de yaşca büyüğüm, bu nedenle her ikinizi de sukunete davet etmeme izin verin, ben açıkçası her ikinizin de burada paylaşımcı olduğunuzu ve elinizden geleni yapmaya çalıştığınızı ve aslında en önemlisi de iyi niyetli olduğunuzu görebiliyorum, birbirinizi kırmayın, burada kızılacak biri varsa aslında, herhangi bir bmw bayiinden ya da bmw sitesinden kolayca bulabileceği bir bilgiyi burada arkadaşlara sorabilme kolaylığına kaçanlar olmalı, ne sn. panther ne de sn nightshow değil..

Soruyu soran biri olarak yazdığınıza asla katılmıyorum. Araçlar yıllarına ve değişik zamanda gelen ekstra paketlere göre farklar gösterebiliyo.

2 arkadaşta sağ olsun bana önemli bilgiler vermiştir. Tekrar teşekkür ederim.

Şunuda eklemek isterim. Daha öncede belirttiğim gibi araştırma neticesinde net bir bilgi bulamadığım ve malum site de joy arac satan kişilerin kendi araclarını full diye nitelendirmesinden dolayı fazlaca kafam karıştı ve araç sahibi arkadaşlara sormam gerekti. Forumu ilk defa kullanan gereksiz yorum atan birisi asla olmadım. Bana olan itafınızı kınıyorum.

konuyu gereksiz kirletmemek için ne yazarsanız yazın cevap vermeyeceğim...
    |
    |

• Yüzbaşı
    551 Mesaj
    Cuma ya da Cumartesi günü mazot 5.1tl olacakmış.
    quote:

Gyepesto @ 19 Ağustos 2016 13:58:57

Tamamı İstanbul'da en trafikli işe gidiş ve dönüş saatlerinde kullanmak üzere 2700km oldu, ortalamam şu anda 5.4lt'e düştü. Büyük ihtimalle de bir kaç bin km sonra 5.0 civarına gelmiş olur.

- Dizel olan: 5*3.8* = 19TL

Demişim 19 Ağustos 2016'da.
    Şimdi: 5 * 5.1 = 25.5TL yani sadece 16 ayda %34 zam.
    İnanılır, kabul edilebilir değil. Yeter, bıktım.
    |
    |

Depoyu son dolduruşumla 370 km yol yapmışım. Depo yarının altına indi. 270 km gider gösteriyor. Yani toplayınca 640 km. İçindeki yakıtı da eklersek (sanırım bi 50-60 km gidecek yakıt vardı) bir depo ile 590 km yapmış olacağım. Bu depoda sadece işe gidip geldim. Ortalama 15 km sabah 15 km akşam-sürekli dur kalk yoğun ve bazen kilit bir trafik +yokuşlu yerler de var..

Genel ortalamam 6.4 ama son depoyu hesaplayınca;
    Ortalama 37 kr. - 7.4 lt. gibi bir değer çıkıyor.

Full confort modda kullanıyorum.

Arabam henüz 4800 km'de, 116d.

Normal mi bu değerler?
Canlı Tv izle
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,966
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.