Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1699. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
310
Favori
2.867.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16971698169917001701
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TuzluSoğan

quote:

Orijinalden alıntı: Fixx

NBT'lerle ilgili olarak şunu söyleyeyim, bu ana üniteler BMW'den sıfır olarak da alınabiliyor(fiyatını bilmiyorum) ancak içinde gerekli lisanslar gelmiyor(FSC dediğimiz ve navi, harita, sesli komut, apps, apple carplay vs...) ve bu lisansların da BMW'den araç için alınması gerekiyor. Bu lisansların toplamı belki NBT'den çok tutar, fiyatları gayet pahalı. Ek olarak şu anda Apple Carplay FSC'si hiç bir şekilde satın alınamıyor, fabrikadan NBT2 üzerinde gelmesi lazım, bu da ne demek; o NBT2 ya kaza sonucu çıkma ya da çalıntı.

Peki bu cihazlarda işlem nasıl oluyor, çıkma NBT içerisinde zaten fabrikasyon FSC bilgilerini barındırıyor, ancak üzerinde geldiği araç için. Bunun üstesinden gelmek için araya bir emülatör takılıyor ve araç takılı olduğu aracı kendi asıl aracı sanıyor, sorunsuz çalışıyor.

Burda çalıntı yazdığımda mesajlarım silinmiş niyeyse. Arkadaşlar bu cihazlar çıkma veya çalıntı. Bu işin ticaretini yapanlar yurtdışından getirenler olsada, bunların ithalatı astarını yüzünden pahalıya getirir. Borusandan bu cihazı tabii ki sipariş verip alabilirsiniz ve yasal olarak getirtmiş olursunuz. Çok pahalı geçerli bahane değil lütfen. Şu an piyasada bu cihazlara 6-7 binler isteniyor sanırım. Allah nbtsi olanlara kolaylık versin ne diyim... şu an borusana her gittiğimde sürekli kaskodan nbt montajı yapılan araçlar görüyorum bu adamlar zaten bir gecede 20-30 tane çıkartıp geliyor haliyle ertesi gün bu araçların hepsi servislik oluyor. Forumda konusu bile var ya burda bile yaşayan 3-5 kişi var...

Dokunmuştur, bu faturasız NBT'leri satanlara...

• Dün bir arkadaşımın Kuga aracının cam filmlerini söktürdük.

Sadece Film işi(LLumar) yapan çocuklar var, bazı otomobil firmalarının işini de onlar yapıyor. Sadece film üzerine çalıştıkları için durum hakkında tecrübeleri daha fazla.

20-25 dakikada tertemiz hallettiler. Eğer Antalya'da ihtiyacı olan var ise, telefonunu verebilirim.

*Aksesuarcılar yada yıkama işi yapan yerlerde yaptıranları okuyorum, risk almaya değmez.
  • arkadaslar herkese merhaba,

2016 model bmw 116d joy yada joy plus arayışındayım. Aracı kullananların bazı yorumlarını okudum öncelikle tşk ederim. Bilgiğim kadarıyla joy plus da led farlar katlanır ayna sunroof geri görüş kamerası gibi eklentiler oluyor. yoksa ben mi yanlıs biliyorum? Donanım farkını ögrenmek isterim. Bir ilanda harman kardon ses sistemi var denilmiş. joy plus da bu özellik mevcut mu?

fiyat olarakta 120000-130000 arasında piyasası var sanırım. sizce hangisi tercih edilmeli? fiyat olarak nasıl?

ilanlardaki araclarla ilgileniyorum yorumlarınızı rica ederim.

joy plus:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-borusan-cikisli-orjinal-hatasiz-499069812/detay/

joy plus:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2016-model-bmw-1-sunrooflu-dizel-nokta-boya-yoookkk-493880592/detay/

joy plus:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bayandan-borusan-cikisli-116d-joy-plus-490939787/detay/

joy:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2016-model-garantili-pazarliksiz-496966043/detay/

• Le_Penseur kullanıcısına yanıt
    Joy Plusta şunlar standart
    LED far,
    Geri görüş kamerası,
    Arka park sensörü,
    LED sis farı,
    Sunroof,
    Katlanır ayna
    16 jant
    Otomatik Klima
    Aydınlatma Paketi kapı kollarındaki

harman kardon, nbt opsiyonel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NightShadow -- 7 Kasım 2017; 12:45:54 >
  • Arkadaşlar konu uzun zaman sonra tekrar bilgi paylaşılır hale gelmiş. Çok güzel oluyor böyle. :)
    Ben de dün yaşadığım bir sıkıntı sonrası öğrendiğim bilgiyi sizinle paylaşayım.

Normalde kullandığım anahtarı kaybettim, yedeğini kulladım. Yedek anahtarı kullanınca, asıl anahtar ile yaptığım ayarların tamamı gitti. Radyolar vs. dahil. Sonra bugün yine eski anahtar ile giriş yaptım, ayarlar eski haline geri döndü.

Yani tüm kişiselleştirme ayarlarımız aslında anahtar ile eşlenik şekilde saklanıyormuş. Oldukça hoşuma gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gyepesto

Arkadaşlar konu uzun zaman sonra tekrar bilgi paylaşılır hale gelmiş. Çok güzel oluyor böyle. :)

Normalde kullandığım anahtarı kaybettim, yedeğini kulladım. Yedek anahtarı kullanınca, asıl anahtar ile yaptığım ayarların tamamı gitti. Radyolar vs. dahil. Sonra bugün yine eski anahtar ile giriş yaptım, ayarlar eski haline geri döndü.

Yani tüm kişiselleştirme ayarlarımız aslında anahtar ile eşlenik şekilde saklanıyormuş. Oldukça hoşuma gitti.

Zamanında bende kaybettim, aman diyeyim. 400€ anahtar ücreti var + işçilik alıyorlar. :D
  • Borusan Oto Adana - Mersin şubesine 18" Radial Spoke 388 Ferric Gri kış jant-lastik seti siparişi verdim

Ellerinde yokmuş Almanya'dan gelecekmiş, fiyatı 1150 euro + kdv

Heyecanla bekliyorum gelmesini, 16'dan sonra arabanın şekli şemali baya değişir diye düşünüyorum
  • Merhabalar,

İstanbul anadolu yakasında cam filmini söktürmek için tavsiye edeceğiniz yer var mı? Arka camdaki rezistans ve radyo antenine zarar gelirse diye çekiniyorum açıkçası.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gyepesto kullanıcısına yanıt
    Kullanıcı profili degistiriyor o zaman? Şimdi bişeyler dank etti de
  • Borusan sonradan NBT takmadığını söylüyor, hangi servis takıyormuş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tlgsn

quote:

Orijinalden alıntı: Gyepesto

Arkadaşlar konu uzun zaman sonra tekrar bilgi paylaşılır hale gelmiş. Çok güzel oluyor böyle. :)

Zamanında bende kaybettim, aman diyeyim. 400€ anahtar ücreti var + işçilik alıyorlar. :D

Kaskı da anahtar teminatı 1.000tl ydi, 3.000tl yaptırmıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

•  BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

Arkadaslar merhaba, gorselden ne kadar belli oluyor bilmiyorum ama limitorun oldugu tarafta (direksiyonun sol tarafi) deri kaplamasinda bosluklar var elimle bastirinca yarim santim icine cokuyor bunu garantiden halledebilirler mi? Sadece deri degismez diye dusunuyorum siz ne dusunuyorsunuz? Tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Dün bir arkadaşımın Kuga aracının cam filmlerini söktürdük.

Sadece Film işi(LLumar) yapan çocuklar var, bazı otomobil firmalarının işini de onlar yapıyor. Sadece film üzerine çalıştıkları için durum hakkında tecrübeleri daha fazla.

20-25 dakikada tertemiz hallettiler. Eğer Antalya'da ihtiyacı olan var ise, telefonunu verebilirim.

*Aksesuarcılar yada yıkama işi yapan yerlerde yaptıranları okuyorum, risk almaya değmez.

Cam filmi yasağı tüm camları mı kapsıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: volvole

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Dün bir arkadaşımın Kuga aracının cam filmlerini söktürdük.

Cam filmi yasağı tüm camları mı kapsıyor?

Evet.
  • teksaz16 T kullanıcısına yanıt
    Hata olduğu belli oluyor, garantiden halletmeleri lazım. Deride hata yok zaten, sıkıntı alttaki dolgu malzemesinde o yüzden direksiyon değişmesi lazım.

Yani! Öyle olması lazım ama bakalım onlar ne yumurtlayacaklar??
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Randevu aliyorum sali gunune umarim anlayisli olurlar cunku surus esnasinda derisi salmis bir bmw kullanmak cok sinir bozucu.

Cevap icin tesekkurler...

• quote:

Orijinalden alıntı: NightShadow

Joy Plusta şunlar standart
    LED far,
    Geri görüş kamerası,
    Arka park sensörü,
    LED sis farı,
    Sunroof,
    Katlanır ayna
    16 jant
    Otomatik Klima
    Aydınlatma Paketi kapı kollarındaki

harman kardon, nbt opsiyonel

Sunroof
    elektrokrom yan aynalar
    saklama alanları

haricindekiler JOY paket de yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teksaz16

Randevu aliyorum sali gunune umarim anlayisli olurlar cunku surus esnasinda derisi salmis bir bmw kullanmak cok sinir bozucu.

Cevap icin tesekkurler...

2010 yılında Chevrolet Cruze almıştım, direksiyon derisinde hata vardı komple direksiyonu değiştirmişlerdi.
  • pistachio kullanıcısına yanıt
    Kadıköy’de Llumar Ahmet var. Cam filmimi oradan yaptırdım. Film uygulaması konusunda işçiliği çok temizdir. Film uygulaması başarılı olan biri, söküm aşamasında da hassas olur düşüncesindeyim. Ancak ben filmlerimi sökmedim. sökecek olsam ilk burayı arar bilgi ve fiyat alırdım ( Söküm yapıyorlardır diye düşünüyorum )

• Panthér kullanıcısına yanıt
    Joy Plusta bana standart gelenleri saydım, Joy paketi bilmem.
  • 
Sayfa: önceki 16971698169917001701
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.