Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1585. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.608
Cevap
310
Favori
2.867.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15831584158515861587
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bbold

1.18i ve 1.16d kullananlar yakıt tüketimi hakkında yorum yapabilirler mi acaba, teşekkürler.

sehir ici 6-6,5 arası
    sehirler arasi 5-6 arası (hızıma bağlı)

2014 116ed
  • quote:

Orijinalden alıntı: cbascan

quote:

Orijinalden alıntı: enzomaresca

Teşekkür ederim. Borusan a verip kaskodan yaptırmayı düşünüyorum ama komple çamurluk kapı ve tamponu degistirirler diye korkuyorum hasar kaydı çok yüksek olur gibi geliyor. En mantıklı ne olur sizce nerede yaptırmalıyım

Sakın kaskodan filan yaptırmayın bunu. Dünya hasar kaydı çıkarılır, boyanır, parça değiştirilir vs.
    Aynısı 116d de başıma gelmiş, dışarda kendim boyasız yaptırmıştım.

Arkadaşın dediği gibi cebinizden maksimum 750 lira vererek, sıfır hatayla boyasız yaptırın. 750 liradan başka kaybınız olmaz.

aynen oyle servisler onarim yapmiyor komple degistirirler camurlugu hatta kapiyi bile boyayabilirler servise gitme diger yolu dene gecmis olsun

• çelik sibopları değiştirmeyi düşünüyorum lastiklerimi değiştirirken. yanlız bizim araçların siboplarında basınç sensörü yok değil mi ? benim bildiğim kadarıyla lastik basınç sensörü dsc - dct gibi sistemleri kullanarak elektronik olarak çalışıyor.

klasik çelik siboplar sıkıntısız olur değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furer -- 20 Mayıs 2017; 12:2:12 >
  • Geçmiş olsun öncelikle çamurluk yekpare bi parça olduğu için serviste düzeltir,boyar kapıyıda düzeltip boyarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furer

çelik sibopları değiştirmeyi düşünüyorum lastiklerimi değiştirirken. yanlız bizim araçların siboplarında basınç sensörü yok değil mi ? benim bildiğim kadarıyla lastik basınç sensörü dsc - dct gibi sistemleri kullanarak elektronik olarak çalışıyor.

klasik çelik siboplar sıkıntısız olur değil mi ?

nasıl yok çelik sibop dediğin şey basınç sensörü var içinde. Jantın arkasında DSC- DTC den falan ölçmüyor. 4 Tanesi 1800 TL haberin olsun
  • quote:

quote:

Bugün ilk kazami yaptım. trafikte sağ seride geçmek isterken arkadan gelen araci görmedim sağ arka tekerlek ve çamurluğa çarptı. Adamın aracında pek bişey yoktu anlaştık gönderdim tutanak tutmak veya fotoğraf çekmek aklıma gelmedi o an. Sormak istediğim çamurlukta göçük var ayrıca arka tampon ve arka kapı ucunda çok hafif göçük ve boya izi olustu. Tutanak olmadan kasko yapar mi yapmazsa kaça mal olur yaklaşık?

Buna 2.100 TL Fatura verdi borusan bilsem yaptırmazdım. Sen düşün artık sana ne çıkar.

• Arkadaslar Merhaba

Çok önem arz eden bir sorudur

2015 yeni kasa 1.16d aracımda ic malzemesinun kalitesizliginden dolayi b ve c stunlarindan Bakalitlerin birbirine sürtmeşi ile gicirti sesi gelmekte. Bu sorundan muzdarip olup çözüme kavuşmuş kişilerin yardımlarına ihtiyacım vardir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ve bu sesler genellikle gaza veya frene basarken anlık ivme değişimlerinde gelmektedir. Bmw servis danışmanın verdiği bilgi; araç maliyeti ucuz olsun diye sütunları

İç malzemelerini Bakalitten yapiyorlarmis. Bir 5 serisi değil belki ama sifiri 140 bin tl civarı olan bir araca bu yapılır mi

• quote:

Orijinalden alıntı: aspendos626262

Ve bu sesler genellikle gaza veya frene basarken anlık ivme değişimlerinde gelmektedir. Bmw servis danışmanın verdiği bilgi; araç maliyeti ucuz olsun diye sütunları

İç malzemelerini Bakalitten yapiyorlarmis. Bir 5 serisi değil belki ama sifiri 140 bin tl civarı olan bir araca bu yapılır mi

Bende de esneme ve ani gazla kalkışta çat! sesi geliyor. Gıcırtı benzeri sesler genellikle fitil kaynaklı ama dinlemeden bilemem tabi. İstanbul'da mısınız?
  • johnkoot J kullanıcısına yanıt
    Evet hocam istanbuldayım. 2 plastigin birbirine sürterken çıkardığı ses tıkırti ve gicirti arası birsey tam olarak.

• aspendos626262 A kullanıcısına yanıt
    Ben Ataşehir'deyim, ses yüzünden delireceğim :)
    Uzak değilsek arabaları beraber test edip incelemek isterim uygun bir zamanda... Ses problemleri için sakın ama sakın Etkili Servis'e gitmeyin. Arabanın sökülmeyen parçası kalmadı ama ses problemini en ufak ölçüde çözemediler. Hem de tam 3 kere gitmeme ve en az 100km arabamla test yapmalarına rağmen...
  • Hocam ben de obsesif Kompulsif rahatsızlığı var. Herşeye takılır im. Ses problemini keşfettigim günden beri aracın radyosu açmiyorum. Arac kullanirken Sürekli sesleri dinliyorum. Hatta sıcak havalarda bile camları acmayip sesleri dinliyorum. Etkili servis cumartesi gününe ses problemlerini dinlemiyorlar. Randevu almamistim zaten gitmeyecegim. Bunun dışında musluoglu tuzla ya gittim. Halledemediler .Salı gününe de istinye borusana randevu aldim. Benim is yerim goztepede oralara yolunuz düşerse ya da uygun bir zamanda biryere buluşarak test edelim. Bmw den soğumaya sebeb olan bu sesler yüzünden rakip markadan araç alacağım hayatımın kalan günlerinde. Selamlar saygilar

• johnkoot J kullanıcısına yanıt
    Trim sesleri sikayetiyle gittim usta sadece trim sesi olmasi potansiyel yerlere krem tarzi bise sürdu bütün ses gecti bende hocam.

Dipnot:Etkili Servis

• Arkadaşlar merhaba, eşime otomatik bir araç almayı düşünüyoruz, bir tanıdıktan 2014 Bmw 116i 50 bin km civarı, sunroofu olmayan, tekno paket bir 116i bulduk. Boya değişen yok. Ortalama ne kadar eder bu araç? Ayrıca almaya karar verirsek daha önce otomatiğini kullanmadığım için alırken nelerine dikkat etmeliyim, yetkili servise mi yoksa dışarıda mı ekspertiz yaptırayım ?

Teşekkürler.

• Merhaba,

5000 km'den sonraki ilk uzun yolumu yaptım. 2016 makyajlı 118i, İstanbul - İzmir arasını 50 km'si İstanbul şehir içi olmak üzere 6.2 ile tamamladım. Bursa'ya kadar otobandan devam ettim. Hızım genelde 120 km/h civarıydı.
  • Arkadaslar merhaba, uzun suredir 3.20 sportline ile 1.20 m arasinda gidip geliyordum, daha once kacirdigim bir ilan tekrar gelmis. Araci artik alacagim, ama size danismak istedim. Aracta m pakete ek olarak ekstra, estoril blue renk, 18 jant ve harman kardon var. 42.000 km de, hatasiz boyasiz. Fiyat 120. Sizce basil?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zeratthull -- 22 Mayıs 2017; 12:19:48 >
  • 1 serisinde kullanılan şanzıman son derece kaliteli. Kronik sorunu olan bir şanzıman değil. Tork konvertörlü olduğu için DSGdeki kavrama sorunları yaşanmıyor.

Vites geçişleri sarsıntısız ve hızlıdır. Fazla hissettirmez. Aracı almadan önce test ederken ECO ve COMFORT modda böyle olduğunu görmeye çalışın.

Temizse 75-80 arasında bir fiyata alınması lazım.
  • erdknt E kullanıcısına yanıt
    Araç temiz ancak 82 bin istiyor. Bana biraz fazla gibi geldi ancak emsallerine bakıyorum millet uçmuş; 85-87-89...

Bilmiyorum kafam çok karışık. Premium araç almayayım diyorum onlara da 70-75 çekiyorlar temizine.

Cevap için teşekkürler.

• miracberkk M kullanıcısına yanıt
    Krem dediginiz wd40 gibi birsey miydi? Benim aracta Sunrooftan ses geliyor sadece fitilden geliyor buyuk ihtimal . Bunu halleden var mi servis ne suruyor buraya?

• Arkadaşlar dizel otomatik fiyat alanınız var mı?

Borusan avcılar myfest kapsamında joy plus araca son 150k dedi. 60k lira sıfır faiz 12 ay vade. Başka nanesi yok. Liste fiyatından 4k indiler burada bazı arkadaşlar %8-9 indirim aldıklarını söylüyorlardı.

Bu arada 60k sıfır faiz alsam veya almasam bile fiyat değişmez imiş. Şaka gibi..

• 
Sayfa: önceki 15831584158515861587
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.