Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1579. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
43.608
Cevap
310
Favori
2.867.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15771578157915801581
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kiwkiw

Merhaba 2015 model 1.16i aracım 19.000km'ye geldi ama 2. yılı dolduğu için servis uyarısı veriyor. Ankara'da yaşıyorum bu yüzden borusan'ı aradım 2. bakım için 1,150-TL ile 1,450-TL arasında fiyat verdiler. Ne işlem yapacaklarını sorduğumda yağ, yağ filtresi, hava ve mikro filtre değişimi yapacaklarını söylediler. Açıkçası fiyat bana biraz yüksek geldi tavsiye edebileceğiniz borusan haricinde bir servis varmı? yardımlarınız için teşekkürler

50 bin kmdeki aracın hava filtresini değiştirmiyorlar sırf bakım paketi var, onlara maliyet çıkmasın diye. Ücretli olunca 19000 kmde değiştiriyorlar he. 50 bin km çok uçuk bi rakam ama 2. Bakım için de çok gerekli değil. 30 bin km yani 3. bakımda ideal bence. Bu arada garanti bittiği için servise gitmeyin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aracımda geri vites kamerası arızalı yazısı çıktı ancak kamera düzgün çalışmakta. her geri vitese taktığımda bu uyarı gösterge panelinde görünmekte. çözümü bilen var mıdır?
  • siegen S kullanıcısına yanıt
    Daha önce çok kez tartışılmıştı, forum içinde bulabilirsiniz ama yeni kur ve işçilik ile borusan da yaptırırsanız 8-10 Bin TL yi rahat bulur. Yaptıran arkadaş vardır belki forumda.
  • Bakım paketim olmamasına rağmen 35.000km de 3. bakıma girdiğimde hava filtresi değişimi yapılmadı, bende kendim aldım değiştirdim.
  • Arkadaslar merhaba, 2016 veya 2017 1 serisi almayi dusunuyorum sadece benzinli mi dizel mi karar vermedim, yakit durumlariyla alakali bilgi verebilir misiniz guncel olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msk89 -- 9 Mayıs 2017; 16:46:6 >
  • Klima aciklen araci stop edip tekrar calistirdigim zaman kayis sesi geliyordu gecen yaz yaptilar kayis degisti ama ayni ses yine var uyuz oldum

• cihanair kullanıcısına yanıt
    MERHABA

Benim araçta da ses problemi vardı.

1 ay önce garantiden v kayısı ve krank kasnagini degistiler

Sizin krank kasnagi da değişti mi?

• Koskoca bmw de ford fiestada opel corsada olamayan kapı gıcırtısı sorunu nasıl oluyor aklım almıyor. Çözümler hep geçici.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezermsk

Arkadaslar merhaba, 2016 veya 2017 1 serisi almayi dusunuyorum sadece benzinli mi dizel mi karar vermedim, yakit durumlariyla alakali bilgi verebilir misiniz guncel olarak

Merhaba,

Dizel icin 116d otomatik istanbul ici yogun trafikli bir bolgede farkli kullanici ve yol durumlarina gore 6.8-7.5 civari bir ortalamasi olur, yogun olmayan akici bir sehirici kullaniminda 5.8-6.0 civari yakmak mumkun.

Bunun disinda cok sert kullanam birisi sehiricinde 8.0-9.0 arasi bir ortalama tutturur ama bunun uzerine cikmasi zor,

Sehirlerarasi 2 kisi+bagaj 90-100 giderseniz 3.5-4.0 arasi yakiyor 120-140 arasi 5.5-6.0 arasi yakiyor.

Benzinli icin forumdaslarimiz destek olacaktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: aspendos626262

MERHABA

Benim araçta da ses problemi vardı.

1 ay önce garantiden v kayısı ve krank kasnagini degistiler

Sizin krank kasnagi da değişti mi?

Onu bilmiyorum hocam sorucam ama servise

• quote:

Orijinalden alıntı: teksaz16

quote:

Orijinalden alıntı: sezermsk

Arkadaslar merhaba, 2016 veya 2017 1 serisi almayi dusunuyorum sadece benzinli mi dizel mi karar vermedim, yakit durumlariyla alakali bilgi verebilir misiniz guncel olarak

Merhaba,

Dizel icin 116d otomatik istanbul ici yogun trafikli bir bolgede farkli kullanici ve yol durumlarina gore 6.8-7.5 civari bir ortalamasi olur, yogun olmayan akici bir sehirici kullaniminda 5.8-6.0 civari yakmak mumkun.

Bunun disinda cok sert kullanam birisi sehiricinde 8.0-9.0 arasi bir ortalama tutturur ama bunun uzerine cikmasi zor,

Sehirlerarasi 2 kisi+bagaj 90-100 giderseniz 3.5-4.0 arasi yakiyor 120-140 arasi 5.5-6.0 arasi yakiyor.

Benzinli icin forumdaslarimiz destek olacaktir.

gayet makul seviyeler ,tesekkur ederim bilgiler icin.

• 1 haftadır bagajdan lök lök ses geliyor. ilk başta bagaj içerisindeki eşyalardan geliyor sandım ama dün bagajda ne var ne yoksa boşaltıp hem akşam iş dönüşü hemde bu sabah işe giderken dikkatlice dinleyince tümseklerden geçerken tak-tak lök-lök ses geliyor.

araç daha 2500km de, kosifler bostancıya bırakıcam arabayı baksınlar neymiş problem
  • siegen S kullanıcısına yanıt
    Sıfır araç alacaksanız serviste pahalıya mal olur.. Ancak dışarda 4000-4500 tl gibi fiyatlara m direksiyon satan yerler var kodlamalarını da kendileri yapıyorlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: theshiver

1 haftadır bagajdan lök lök ses geliyor. ilk başta bagaj içerisindeki eşyalardan geliyor sandım ama dün bagajda ne var ne yoksa boşaltıp hem akşam iş dönüşü hemde bu sabah işe giderken dikkatlice dinleyince tümseklerden geçerken tak-tak lök-lök ses geliyor.

araç daha 2500km de, kosifler bostancıya bırakıcam arabayı baksınlar neymiş problem

Benim 1 de de ayni problem vardı. Bagaj kilidi gevsediginden ses yapıyor. Bunu da soyle keşfettim. Koltukları yatırdım bagaja arkadaş girdi. Sıkıca kendine çekince kilit tam oturuyor ses gelmiyor. Servise verince hakederler 10 dkkada dert etmeyin

• ygt52 Y kullanıcısına yanıt
    Dediginiz fiyatlar cruise controllu m direksiyonlar icin bile yuksek. Max 3bin tutar
  • quote:

1 haftadır bagajdan lök lök ses geliyor. ilk başta bagaj içerisindeki eşyalardan geliyor sandım ama dün bagajda ne var ne yoksa boşaltıp hem akşam iş dönüşü hemde bu sabah işe giderken dikkatlice dinleyince tümseklerden geçerken tak-tak lök-lök ses geliyor.

Bendede arac henuz 250kmdeyken ayni ses gelmisti araba dokuluyor sandim ama hallettiler

• Merhaba,

Arabayı aldığımdan beri hem havalar kötü olduğu için hem de düzgün bir oto yıkama yer bulamadığım için yıkatmaktan çekiniyordum. Birkaç defa kendim yıkamıştım. En sonunda iş yerime yakın bir yer buldum ve gidip yıkattım.

İki gün sonra ön tampona baktığımda poşet var sandım, almak için çekince ön tampona yaptırdığım tampon koruma filminin kalktığını gördüm. Hemen Bostancı Kosifler'e gidip durumu anlattım, fotoğraf çekip inceleneceğini söylediler ancak bu durumun yıkatma sırasında yüksek basınçtan dolayı olduğunu yıkatırken dikkat edilmesi gerektiğini söylediler.

Bugün arandım ve yıkama hatası olduğu için garanti kapsamına girmeyeceğini maliyetine bir ücret karşılığında tampondaki koruma filminin komple sökülüp yenilenebileceğini söylediler.

Alt kısımda 5 cm civarında bir yer söküldü, bunun için bu işe girmeye değer mi bilemedim.

Aracında koruma filmi olan arkadaşların bu konuya dikkat etmesinde fayda var..

• zoom_grange kullanıcısına yanıt
    Bir resim gönderme imkanınız varsa bir gönderin bana olmasa lokal olarak kaplayalım
  • quote:

Benim paylaşımlarımı okudunuz mu?
    Bahsettiğiniz ses tıkırtı değil, metalik bir ses değil mi?
  • Merhaba arkadaşlar. Hem forumda yeniyim hemde yeni bir 2016 Bmw 1.18i sahibi olarak aranızdayım. İlk olarak bende karşılaştığım çok garip bir kronik problemi paylaşacağım sizlerle. Konuyu kaba taslak inceledim ama sanırım daha önce bu durumu payalaşan veya farkeden olmamış olabilir.

Konuyu uzatmadan problemi resimler ile paylaşayım hemen motor bloğunun eklentilerinde 2 yerde yoğun pas gibi bir durum var ve bu olay henüz araç 1.000 'inci km'de farkettiğim bir durum (aracı sıfır aldım) ;

BMW 1 SERİSİ F20 BMW 1 SERİSİ F20 BMW 1 SERİSİ F20 BMW 1 SERİSİ F20 BMW 1 SERİSİ F20 BMW 1 SERİSİ F20 BMW 1 SERİSİ F20

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vetera -- 10 Mayıs 2017; 23:55:20 >

• 
Sayfa: önceki 15771578157915801581
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.