Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1522. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
43.609
Cevap
310
Favori
2.867.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15201521152215231524
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet tüketim değerleri konuşulmaya başlanmış tekrar...
  • Araçlarımızda apple carplay kullanma şansımız var mı acaba?
  • Arkadaşlar bir dakikanızı ayırırsanız çok sevinirim.

Aracımı satın alalı 1 ay kadar oldu ancak teslim almadım, bu hafta sonu inşallah Allah'ın izni ile teslim alacağım. (118i joy plus paket)

Sizden ricam, kullanım konusunda muhakkak dikkat etmem gereken, aracın ömrünü uzatacak ve motora zarar vermeyecek ufak detaylar-pratik bilgiler verirseniz çok sevinirim.

Yakıtı hep aynı yerden almak, motor yağı tercihi, lastiklerin basınç olması gereken değerleri, comfort veya eco mod sürüşte dikkat edilmesi gereken hususlar, Borusan Yetkililerin yanlış anlattığını düşündüğünüz şeyler gibi.

Herşey kabulümdür, daha önce hiç bmw tecrübem olmadı o açıdan.

Mesela yukarda eco mod yerine comfort mod'un daha az yaktığı söylenmiş.

Ek olarak, seramik boya koruma yaptırdım 4+1. Araç yıkatırken özellikle belirtmem gereken bir husus var mı ?

Çok teşekkürler, saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi judith -- 2 Şubat 2017; 16:54:17 >

• judith kullanıcısına yanıt
    aklıma gelenleri yazıyorum;

motoru çalıştırdıktan sonra ve durdurmadan önce 30 saniye kadar beklemen faydalı olur.

ön kaput uzun, dikkat et sürtmeyesin.

şehir içi eco-pro moda gerek yok, farkı uzun yolda veya rahat şehirlerde ortaya çıkıyor.

aracı stop etmeden önce vitesi n konumuna alıp, el frenini çekip, freni bırakıp sonra p moduna alman faydalı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkan dh

Araçlarımızda apple carplay kullanma şansımız var mı acaba?

Şuan için yok malesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kalamare kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, size 2 sorum olacak,

Aracınızı sıfır mı aldınız ikinci el mi?
    Aynı koşulda, camlar kapanırken kapıyı açarsanız kapanmaları duruyor mu yani elektrik kesiyor mu?

Şu yüzden soruyorum, araca kodlama yapmıştım, orada kapılar açıldıktan sonra elektrik kesmesini iptal etmiştim camların kapanması devam etmesi için, radyo da aynı kategoriye giriyor muydu hatırlamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sammykunny

aklıma gelenleri yazıyorum;

motoru çalıştırdıktan sonra ve durdurmadan önce 30 saniye kadar beklemen faydalı olur.

ön kaput uzun, dikkat et sürtmeyesin.

şehir içi eco-pro moda gerek yok, farkı uzun yolda veya rahat şehirlerde ortaya çıkıyor.

aracı stop etmeden önce vitesi n konumuna alıp, el frenini çekip, freni bırakıp sonra p moduna alman faydalı olur.

118i B38 motorlarda su soğutmalı turbo bulunuyor, motoru durdurmak için beklemeye gerek yok. Çalıştırdıktan sonra ise her yeni tip motor en sağlıklısı hemen yavaşça hareket etmektir.

Park konusunda ise ayağınız frende olduğu sürece istediğinizi yapın, isterseniz S modda iken direk S&S tuşuna basın kapatın motoru, özel sekanslara gerek yok. Kitapçıkta yazan; P'ye bas, motoru kapat, el frenini çek.

• Arabayı durdurma olayında, ben hangi viteste olursam olim ayağım frendeyken direk start stop'dan kapatıyorum kendi P'ye alıyor zaten. Bence daha fazla iş yapmaya gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donanımcı Aras

Aynı araçla 35 km hız ortalamanız olsaydı kaç lt yakardı tahmini?

7'nin üzerine çıkar mıydı?

Teşekkürler

32km ortalama hizla 6.9lt tuketimim ancak yarisi istanbul ici yarisida sehirlerarasi hocam, 35km ortalama hizdada tahminim 6.7falan olur herhalde.

• Sekerpinar kavsaginin oralarda sifirladim sonrasinda sikisiklik yasamadan abanta kadar gittim tem otoyolunu kullandim abanta varmadan tem cikisinda fotografladim hizim sabit 130du eco pro+yelken acik

• Bu da abant donusu full otoban surusu ve hiz 100-105 arasi kullandim ecoproda kullandim ve yelken modu acikti,

Abanta giderken rakim farkindan ve birazda suratli kullanmam sonucu tuketim nispeten daha yuksekti ancak donuste daha sakin kullanmam ve zaman zaman tatli inislerde yelken modu sayesinde uzun mesafeleri araci bos viteste surermis gibi gidebildim tuketim degerleri uzun yolda bence cok iyi bu arada arac henuz 2000kmde ve aracta sadece bir yolcu vardi,

116d icin kullanicilardan cok farkli yorumlar gelebiliyor bende bir kullanici olarak herkesin bu aractaki tuketim degerleri konusunda net bilgilere sahip olmasini istedim,

Cok tuketimden bahsedip forumu tuketim ve 116d ismine donusturduysem affola :)

• quote:

Orijinalden alıntı: furkanbozkurt

Merhabalar, size 2 sorum olacak,

Aracınızı sıfır mı aldınız ikinci el mi?
    Aynı koşulda, camlar kapanırken kapıyı açarsanız kapanmaları duruyor mu yani elektrik kesiyor mu?

Şu yüzden soruyorum, araca kodlama yapmıştım, orada kapılar açıldıktan sonra elektrik kesmesini iptal etmiştim camların kapanması devam etmesi için, radyo da aynı kategoriye giriyor muydu hatırlamıyorum.

Selamlar

Arabayi 2.el almıştım ama sahibi yabancı idi.Kodlama yok.Motor açıkken kapıyı açtığımda camlar kapanmaya veya açılmaya devam ediyor lakin motor kapanınca yarıda kesiliyor.Radyonun marş düğmesine iki kere basılmasına anlam veremiyorum. Eşimin arabası reno ve motoru kapattığında radyo devam ediyor fakat kapıyı açınca kapanıyor,bizimkiler gibi dışardan kilitlenmeyi beklemiyor

Svg

• Selam arkadaşlar 2015 model 116 d joy aracıma iPhone 6 ile uzaktan komut verebiliyormuyum mesela korna çalma veya kapıları açma gibi yapanlar varsa nasıl yaptığını yazarsa herkes bilgilenmiş olur

• quote:

Orijinalden alıntı: enohpİ

Selam arkadaşlar 2015 model 116 d joy aracıma iPhone 6 ile uzaktan komut verebiliyormuyum mesela korna çalma veya kapıları açma gibi yapanlar varsa nasıl yaptığını yazarsa herkes bilgilenmiş olur

selam, ayrıca satın alınması veya aracı satın alırken opsiyon listesinin içinde olması gerekiyor; Connected Drive Hizmetleri ve Remote
  • Spor göstergeler doğrumu gösteriyor arkadaşlar bg 160 a tork 240 a vuruyor dip gaz yapınca ama araç 136 ya 220

• quote:

Orijinalden alıntı: kyokushin

Spor göstergeler doğrumu gösteriyor arkadaşlar bg 160 a tork 240 a vuruyor dip gaz yapınca ama araç 136 ya 220

Merhaba,

Sizin spor gostergede guc birimi bg mi kw mi?

• Bg ve nm ayarlardan değiştirilebiliyor zaten

• teksaz16 T kullanıcısına yanıt
    Yelken benim eco pro ayarlarinda bulunmuyor. Hepsinde mevcut mu bu olay.
  • copural C kullanıcısına yanıt
    Dizel icin "kazanilmis hizda surus" diye bir ibare cikiyor

• teksaz16 T kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim bizim aracimiz benzinli belki bundan dolay yoktur
  • 
Sayfa: önceki 15201521152215231524
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.