Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1521. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43.609
Cevap
310
Favori
2.867.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15191520152115221523
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul Keşan arası yolculuk. 118i 1.5 lt LCI

BMW 1 SERİSİ F20

• cagrimir kullanıcısına yanıt
    Surus modunuz hangisiydi?

• quote:

Orijinalden alıntı: teksaz16

Surus modunuz hangisiydi?

Eco pro. Yokuş aşağı coasting kullandım genelde.

• quote:

Orijinalden alıntı: ex_silver

quote:

Orijinalden alıntı: cgtyzl

Herkese iyi forumlar..aracimda telefonumdan muzik dinlemek icin aux kablo aldim kol dayadigimiz torpidonun icinde aux girisi var kabloyu oraya taktim fakat telefondaki sesi aracin typine veremedim bir turlu..aracin panelinde bir ayar vardir diye baktim onuda bulamadim bununla ilgili bilgisi olan varmidir acaba???

Aux u multimedya ekranından seçtikten sonra(telin Bluetooth u kapalı olmalı) ses açma menüsü geliyor aux ekranında solda üstte.Onuda idrive yuvarlak düğmesiyle açmalısınız.

Telefonun bluetooth u açık olabilir. Hem aux dan music dinlersin hemde bluetooth dan da çağrı alabilir music dinleyebilirsin. Lütfen kesin emin olmadan cevap vermeyelim. Yada belirtin tam emin değilim diye

• Selamlar,
    Joy 118i - Arabayı stop ettikten sonra kapıyı açtığımda hala radyo aktif devam ediyor hatta dışarı çıkıp kapıyı kapatıncada devam ediyor.herkes de böylemi yok mu bunun bir ayarı?genelde kapıyı açınca radyonun kapanması lazım.
    sevgiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gus Fring

Normal bir durum. Eski usul anahtar gibi dusunun. Sizin yaptiginiz anahtari bir tik cevirmek. Bir tik daha cevirdiginizde kontak kapanir. Bizim arabalarda da motoru durdurduktan sonra frene basmadan bir kere daha tusa basip ekrani kapatmaniz lazim. Bunu yapmasaniz bile arabayi kilitleyince kendisi otomatik kapaniyor.

2 kere kontağı kapatmak lazım demekki,ikincisinde frene basmıyoruz,teşekkürler
  •  BMW 1 SERİSİ F20

Bursa Istanbul arasi yolculugum

Bursa terminalde sifirladim Gemlik Orhangazi Yalova parasiz yoldan Topcular-Eskihisar feribotlariyla karsiya gectim Fsmye dogru giderken fotografi cektim,

Surus modu ecopro yelken kapali aracta esim ve 50kg kadar bagaj vardi, genelde sol seritte trafigin akis hizinda ilerledim Istanbulda sikisik trafik vardi ort. Hiz bu yuzden dusuk cikti feribota kadar 90km gibi bir ort. Hizim vardi,

Bu arada arac 116d joyplus 1700kmde

• teksaz16 T kullanıcısına yanıt
    Güzel değerler. Ben de yazın ilk uzun yolumu (İstanbul-İzmir-Bodrum) gece ve klima %50 açık eco pro modda 4.3 ile tamamlamıştım. Dönüşte gündüz ve klima %100 açık olarak 4.8 ile tamamlamıştım. Tam hatırlayamamakla birlikte ortalama hızım 90 üzerindeydi.
  • Selam Arkadaşlar aracım 1.18i M plus daha ilk bakımı gelmedi. Konuyu takip ediyorum ve iyiki BMW almışım diyorum. Daha önceki aracım Honda Civic di hiç sorun çıkarmadı 8 yıl boyunca sonrasında böyle sorunsuz bir araç alabilir miyim diye düşünüyordum. Çok şükür kimse kronik sorunlardan bahsetmiyor herkes tüketim lastik markası gibi şeylerden konu açıyor:)

• johnkoot J kullanıcısına yanıt
    Araci ilk aldigim gunlerde neredeyse benzinli kadar tuketimlere imza atmistim (8.0-8,5lt) ama suanda oldukca memnunum aracimdan,

Bugun basaksehir eminonunu (cagalogluna) gittim geldim ortalama tuketim 6-7 civarlarinda oldu. istanbul ici karma tuketim gayet iyi dizelin. Ayni guzergahlarda 320i ile 10un alti hayaldi

• quote:

BMW 1 SERİSİ F20

Bursa Istanbul arasi yolculugum

Bursa terminalde sifirladim Gemlik Orhangazi Yalova parasiz yoldan Topcular-Eskihisar feribotlariyla karsiya gectim Fsmye dogru giderken fotografi cektim,

Surus modu ecopro yelken kapali aracta esim ve 50kg kadar bagaj vardi, genelde sol seritte trafigin akis hizinda ilerledim Istanbulda sikisik trafik vardi ort. Hiz bu yuzden dusuk cikti feribota kadar 90km gibi bir ort. Hizim vardi,

Bu arada arac 116d joyplus 1700kmde

Ecopro yelken kapalı demişsiniz. Şu yelken meselesini biraz açsak diyorum.. ecopro dışında farklı bir mod dan söz etmiyoruz değil mi. Kast edilen gazı olabildiğince az kullanmak mı? ya da neyse işte!!??

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• MGÜ kullanıcısına yanıt
    Yelken (i driveda kazanilmis hizda surus) olarak gecen eco pro ayarlarindan girilerek istenirse eco pro modunda devre disi birakilabilen bir sistem,

Bu sistemin olayi 50-160kmh hizlari arasinda gaz pedalindan ayagimizi cektigimizde arac tipki manuel aracta bosa atarmisiz gibi kendini rolantiye aliyor ve devirde 500-600rpm gibi bir seviyeye dusuyor arac hafif inisli olan yollarda suzulerek daha uzun mesafeleri gaza dokunmadan yol alabiliyor, eger gaza tekrar basarsaniz yada frene orta sertlikte basarsaniz arac kendini hic hissettirmeden uygun vitese takiyor,

Beb bu modu trafigin yogun oldugu guzergahlarda gerekli gormuyorum ama otobanlarda oldukca kullanisli olabilir, 320d lerde var 118i 318i de var diye biliyorum

• Selamlar,

Aracım 1.16d. Yakıt tüketiminde rekorları görüyorum üstelik %90 eco proda kullanmama rağmen. Kısa mesafede yaklaşık(10-15km) 7,5-11 lt arasında geziniyorum. Daha önce TSI golf'de de bu değerleri görüyordum.

Evet bu mesafe genelde trafikte geçiyor ortalama hız max 20- 30 oluyor. Yine de bu değerler normal mi? Eco pro yerine comfortta kullansak yine benzer bir değerleri görürüm sanırım. Yakıt tüketiminde eco pro-comfort çok fark ediyor mu?

• teksaz16 T kullanıcısına yanıt
    Aynı araçla 35 km hız ortalamanız olsaydı kaç lt yakardı tahmini?

7'nin üzerine çıkar mıydı?

Teşekkürler
  • Evet 35km görünce de ortalama 7,2- 7,5 yakıyor. Tüm bu söylediklerim istanbulda ama eco pro modda. Ani fren/ hız artışı da yapmıyorum.

• İş-ev arası 2.3km. Kışın sabah gidip akşam döndüğümde ortalama hızım 13km/h olabiliyor en fazla. (Geçenlerde 9km/h de gördüm) Bu şekilde tüketim de 12-13lt civarlarına çıkabiliyor... Aynı mesafede daha önceki 1.6tdi Leon (dsg) ve 1.2 Golf (dsg) ve 1.6 Juke (dsg) hemen hemen aynı (12-14lt arası) yakıyordu.
    Çok kısa mesafe ve soğuk havalarda dizel ısınana kadar benzinliye yakın tüketiyor.
    Ama ısındıktan sonra işler epey değişiyor.
    Tecrübem bu yönde.
  • quote:

Yelken (i driveda kazanilmis hizda surus) olarak gecen eco pro ayarlarindan girilerek istenirse eco pro modunda devre disi birakilabilen bir sistem,

Bu sistemin olayi 50-160kmh hizlari arasinda gaz pedalindan ayagimizi cektigimizde arac tipki manuel aracta bosa atarmisiz gibi kendini rolantiye aliyor ve devirde 500-600rpm gibi bir seviyeye dusuyor arac hafif inisli olan yollarda suzulerek daha uzun mesafeleri gaza dokunmadan yol alabiliyor, eger gaza tekrar basarsaniz yada frene orta sertlikte basarsaniz arac kendini hic hissettirmeden uygun vitese takiyor,

Beb bu modu trafigin yogun oldugu guzergahlarda gerekli gormuyorum ama otobanlarda oldukca kullanisli olabilir, 320d lerde var 118i 318i de var diye biliyorum

Benim araçta varmış ve açıkmış. Kontrol ettim. Bilgi için teşekkür ederim sn teksaz. Bu arada benim araç 116d.

• quote:

Orijinalden alıntı: xjact

Selamlar,

Aracım 1.16d. Yakıt tüketiminde rekorları görüyorum üstelik %90 eco proda kullanmama rağmen. Kısa mesafede yaklaşık(10-15km) 7,5-11 lt arasında geziniyorum. Daha önce TSI golf'de de bu değerleri görüyordum.

Evet bu mesafe genelde trafikte geçiyor ortalama hız max 20- 30 oluyor. Yine de bu değerler normal mi? Eco pro yerine comfortta kullansak yine benzer bir değerleri görürüm sanırım. Yakıt tüketiminde eco pro-comfort çok fark ediyor mu?

1.16d şehir içi ortalamam 6.7 ama çok sıkışık bir trafik değil. Ortalama hız yanılmıyorsam 25-30 arası bir yerde olabilir.

• xjact X kullanıcısına yanıt
    ben de comfort kullanıyorum açık yolda sıkıntı yok ama ara sokaklar yokuş ve sıkışık tarfikte direk fırlıyor,ortalama 8 lt civarı gösteriyor.bu arada eco proda kullanmak tamamen eziyet ve çoğu kişinin de düşündüğü gibi bence de comfortta araba daha az yakıyor ve en azından eco pro kullanırken ki gibi eziyet çekilmiyor.

• 
Sayfa: önceki 15191520152115221523
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.