Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1485. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
310
Favori
2.867.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14831484148514861487
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Crawlin'

quote:

Orijinalden alıntı: Giovanni_

DOD resmen mezarcılık yapmış, ölücülüğün de ötesinde artık. sizden 70 bin tl'ye aldıkları araca 85 bin tl yazacaklar hemen ertesi gün.

Ötv etkisi ile 2. el piyasasında fiyatların netleşmesi şubat mart ayını bulur bence. şu an ne söylesek tahminden öteye geçemez. ama şuna eminim, değil 2017, 2018'de bile sizin aracınız 70 bin tl'den fazlasını eder!

bence de 70bin tl'den fazla eder ama 81den koyduğum ilanı 1 kişi aradı. bugun 79'a düşürdüm bekliyorum. benim aracın piyasa değeri epey düşmüş diye anlıyorum. tabi hasarın da etkisi vardır.

geçen seneydi sanırım burada birisi benzeri aracı 84 gibi bir fiyata satmıştı.

Geçen sene ekim ayında 84,5 ten satmıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar 2013 model 1.16i bakıyorum, 75 bin civarı fiyatlarda araçlar var. Sıfır astra leon gibi araçlarda alınabiliyor bu fiyat aralığında. Sizce bu bütçeye 2013 1.16i almak mantıklı mı?
  • Bu fiyatlara 2016 leon FR yada dizel otomatik düşük donanım Astra var. Leon un Mart'ta makyajlısı geliyor hem 2. Eli için Hemde Yen'i kasa olduğu için K kasa Astrayı tercih edin derim ben.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dream of ice

Bence aracini 70e sat sonra uzerine 20bin koy 90bine yine 2014 model golf satiyorlar tok kapili onu alirsin.

valla hocam sırf bmw'den kurtulmak için dediğini yapacağım sanırım.

Aracınızla ya da bmw ile nasıl bir sıkıntı yaşadınız ki böyle ikinci el araba piyasasının ölü olduğu bir zamanda ondan kurtulmaya çalışıyorsunuz. Bu dönemde ikinci el olarak satılan her marka araba zor satılır kimsede ya para yok ya da nakit çıkaracak cesaret. Sattığınız da elinize geçecek parayla mantıklı veya kar getiren bişey yapmayacaksaniz şu 3-4 ay beklemede kalmak en iyisi bence. Ben aracımı gecen ay ederinden 4-5 bin altına verdim ama yerine aldığım sıfır aracın liste fiyatı 25bin arttı, ha cebime giren bişey yok ama en azından psikolojik olarak rahatım.

• Cevaplarınız için teşekkürler.
    Ufak olarak bende anlatayım süreci birine yardımcı olur belki ilerde
    İkame araç full kaskolu oluyor ve alkollü şekilde gidip bir kazaya karışmassanız herhangi bir hasarda sizden talepte bulunmuyorlar.Bunun dışında vurup kaçma durumunda yine kaskosu karşılıyor aracın.Özellikle teslim ederken kendi aracınız gibi kullanın kelimesini defalarca söylediler.

Bunun dışında küçük bir karşılaştırma da ikame verilen araçla yani 4.18 gc ile karşılaştırayım 1 serisini;

Kendi aracım 1.18 lci
    İlk olarak iç mekan oturma pozisyonu ve çevre görüşü çok başarılıydı.
    Ben normalde seri kullanmayı severim falat 4.18 gc ile yola çıktığım andan itibaren sürüş tarzımı değiştirdi araç yavaş gitmek çok daha keyifli geldi.Yolda gidişi olsun sessizliği olsun bozuk yollarda verdiği konfor,tokluk hissi çok hoşuma gitti.
    Bu arada kullandığım araç comfort donanımdı sanırım çok dolu bir araç değildi bana yeterli geldi açıkçası katlanır aynalar çok eğlenceli insanın yüzünü güldürüyor.
    Arabanın tasarımı hepinizin malumu bence kusursuzdu her park edip indiğimde dönüp dönüp baktım
    Araçta bi xenon farlar var led değil aydınlatma menzili olarak sanki daha başarılıydı çok fark olmamakla birlikte kesinlikle iyi olduğu nokta ise selektör hızı tepki süresi muhteşem.Led far ise bi-xenon a göre daha beyaz renkte bunu hiç arabalarla ilgisi olmayan biri dahil fark eder.
    Gelelim bir diğer nokta çoğumuzun yetersiz bulduğu standart ses sistemi 4 serisi gc de bnce oldukça yeterli alacak olsam opsiyon almayı düşünmem en fazla hi-fi opsiyonunu alırım o da çok elzem değil.
    Beni etkilediği en önemli noktalar ise konfor ve yol tutuş oldu.Gerçekten viraj almak büyük keyif 4 gc de.Aslında burada merak ettiğim 3 serisinden daha mı iyi 4 gc yol tutuşta bilen birileri aydınlatırsa sevinirim (17" jantlar vardı araçta)
    Performans bana yeterli geldi bu motorla bu aracı alırdım hiç tereddüt etmeden.
    Son olarak 1 serisine dönüş kısmını anlatayım tekrar kendi aracıma bindiğimde iç mekan mslzeme kslitesi olarak fark büyük olsada aynı hissin 1 serisindede olduğunu gördüm.En büyük fark ise aracın sessizliği ve tokluğuydu.Biraz uzun bir yazı oldu.Soruları olan varsa cevaplayabilirim.

• dream of ice D kullanıcısına yanıt
    Ağzına sağlık , yerli yerince mesaj .. kredi çekip Golf almalı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cbascan

quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Hocam mümkünse şase numarasının son 7 hanesini alabilir miyiz? Tüm özelliklerini internetten sorgulayabilmek için.

SON 7 HANE: P615832

Aynı araca sahibiz fakat sizin araç benimkinden daha da dolu. Sizde benden farklı olarak M süspansiyon, SOS sistemi ve lastik basınç sistemi var. Bende ise M fren sistemi, 18 inç jant. SOS yok, süspansiyon ise standart. Şahsen M süspansiyonu denemek isterdim, fakat aracımın frenlerinden inanılmaz derecede memnunum. 41 bin km ve az biraz hasar kaydı ile şahsi görüşüm, 95 bin civarı eder sizin aracınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V4LKyR -- 11 Aralık 2016; 2:49:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aykırı58

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dream of ice

Bence aracini 70e sat sonra uzerine 20bin koy 90bine yine 2014 model golf satiyorlar tok kapili onu alirsin.

valla hocam sırf bmw'den kurtulmak için dediğini yapacağım sanırım.

Aracınızla ya da bmw ile nasıl bir sıkıntı yaşadınız ki böyle ikinci el araba piyasasının ölü olduğu bir zamanda ondan kurtulmaya çalışıyorsunuz. Bu dönemde ikinci el olarak satılan her marka araba zor satılır kimsede ya para yok ya da nakit çıkaracak cesaret. Sattığınız da elinize geçecek parayla mantıklı veya kar getiren bişey yapmayacaksaniz şu 3-4 ay beklemede kalmak en iyisi bence. Ben aracımı gecen ay ederinden 4-5 bin altına verdim ama yerine aldığım sıfır aracın liste fiyatı 25bin arttı, ha cebime giren bişey yok ama en azından psikolojik olarak rahatım.

116i'yi param cebimde kalır, garantisi dolmadan az bir zararla satarım diye plan yaparken açıkçası biraz aceleci davranıp satın almıştım, sonrasında da bir takım şanssızlıklar yaşadım. burada yeterince yazmışımdır yaşadığım sorunları, yinelemek istemedim.

dod'un verdiğim fiyat çok düşük. ben aracı 87'ye aldım, şu anda sıfırı 110 desek, benim aracın benzer ilanlarına baktığım zaman değerini koruyamadığını görüyorum. aracımda 5bin tl hasar toplamda 4 parçada işlem var, bundan fena değer kaybediyor. mantıklı olan satmayıp kullanmaya devam etmek, zaten buna karar vermiştim, taa ki sadece haftasonu kullandığım aracı istanbul trafiğinde haftada 300-400km kullanacak şekilde değişikş,k yaşayacağımdan dizel araca geçme planım.

neyse, ben aracımı 79.500'den ilana koydum bekliyorum. bu civarlara teklif gelirse düşünmeden satıp kurtulacağım.

• BmwX1 kullanıcısına yanıt
    Maalesef oyle hocam daha oncede yazdim ama 2014 model mercedes a serisine ortalama 110 120 isteniyor cam tacan xenon olmayanlara bile 100bin isteniyor .122hplik motor onden ceker ,sanzimani zf'nin yanindan bile gecemeyecek, surus keyfi zayip bu araba bu fiyatlardan satilirken f20 icin 80binli rakamlari bile duymak uzucu , golfe falan deginmiyorum bile . En guzeli aracimizin tadini cikarmak.

• ikiniz de iyi güzel diyorsunuz da, satmaya kalkıştığınızda durum öyle olmuyor işte. bir yanda hayaller bir yanda gerçekler...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cbascan

quote:

Hocam mümkünse şase numarasının son 7 hanesini alabilir miyiz? Tüm özelliklerini internetten sorgulayabilmek için.

SON 7 HANE: P615832

Aynı araca sahibiz fakat sizin araç benimkinden daha da dolu. Sizde benden farklı olarak M süspansiyon, SOS sistemi ve lastik basınç sistemi var. Bende ise M fren sistemi, 18 inç jant. SOS yok, süspansiyon ise standart. Şahsen M süspansiyonu denemek isterdim, fakat aracımın frenlerinden inanılmaz derecede memnunum. 41 bin km ve az biraz hasar kaydı ile şahsi görüşüm, 95 bin civarı eder sizin aracınız.

ilk bindigim gun suspansiyonu fark ettim. Govde salinimini epey azaltiyor. Tum 1 serileri icin standart frenler biraz zayif.

• Merhabalar Anadolu yakasında güvenilir ve uygun servis öneriniz var mı acaba? teşekkürler.
  • arkadaşlar joy plusta adaptif far standart var mı acaba
    Ağzına sağlık , yerli yerince mesaj .. kredi çekip Golf almalı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    O isteyenlere bakmayin. 3 hafta once 2014 model yeni kasa cam tavan full (amg degil) c180 kazasiz boyasiz 122 bine sattik. Dolar 3,4 Tl civarındaydı biz satarken.
    2014 yılında ilk siparişlerdendi ve 144 bin tl liste fiyatı varken çok az indirimle almıştık. Belli markalar haricinde prim yapan araç yok gibi.

• ypzgnn Y kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla yok tam emin değilim.Benim aracımda adaptif led var güzel bi özellik ama 3500 euro fiyatı

• ZaiBatSu_TR Z kullanıcısına yanıt
    Musluoğlu'na gitmiştim 2 defa. Fiyat gayet uygundu ve hizmet başarılıydı. İkame araç verdiler. Gidecek olursanız danışmanın ismini verebilirim.

• BmwX1 kullanıcısına yanıt
    burada yapıcı eleştiri yerine hep bir laf sokma telaşı içinde insanlar var. mantık çerçevesinde denilen şeylere açığım ama böyle yerici yorumlar yakışmıyor belirtmek istedim.
  • 9700 kmde bakim isigi yandi en az 1000 km daha binmeyi dusunuyorum sorun olmaz dediler

• 
Sayfa: önceki 14831484148514861487
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.