Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

BMW 1 SERİSİ F20

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
39.181
Cevap
307
Favori
2.259.881
Tıklama
Giriş
      994 Mesaj
      24 Kasım 2016 18:31:43

İlginç bir tespitte bulunmuşsunuz. Benzinlik gibi her isteyenin ulaşıp hava basabildiği ve hunharca kullanabildiği bir yerin kalibre olduğunu düşünüp, lastik işinden para kazanan yerin ise kalibrasyonunun olmadığını ifade etmişsiniz. Pes diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      V4LKyR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yıllanmış Apple'cı.
    • Yarbay
      2826 Mesaj
      24 Kasım 2016 18:44:51
      quote:

Orijinalden alıntı: dream of ice

quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Eh, haklısınız tabi. BMW 1 serisi gayet güzel bir makine, ben de severek kullanıyorum fakat benim düşünceme göre kesinlikle 120 bin TL edecek bir makine değil. Bu kadar yüksek meblağları 4 tekerlekli bir makineye yatırmak bana pek mantıklı gelmiyor, hele de şu zamanlarda.

Mevcut arac fiyatlarina bakinca bmw 1 120yi gayet guzel hakediyor , golfu astrayi focusu 100bin ustune satiyorlar piyasadan haberiniz vardir mutlaka ama sunu derseniz genel olarak arac fiyatlari cok yuksek buna katilirim bmw 1 mercedes a audi 3 vs farketmez hic biri bu fiyatlari haketmiyor Turkiye iyi maas aliyorum diyenlerin bile 3000tl kazandigi bir ulke yani avrupalinin 10 maasla alacagi araci siz 40 maasla alabiliyorsunuz o yuzden evet araclar pahali, benzin pahali ,et pahali memlekette ucuz olan tek sey insan hayati , adamin evine et girmez mesela ama siz et fiyatlari cok pahali keske ucuz olsa herkes yese dediginizde ama yol yapildi der bilgic bir sekilde makarnasindan bir kasik daha alarak.

Tabii dediğiniz araçların da çok doluları 100bin üstüne çıkıyor, ama mesela 150 beygir benzin Astra eli yüzü düzgün şekilde 80bine alınır şu an (otomatik şanz, 17 jant, oto klima vb). Golf tapleten dokayı biraz daha yukarıda. Astra'da bir üstüne çıkarsanız da 90 olur. Tabii ki iki aracı mukayese etmek anlamsız, farkındayım, ama bu bütçe işi. 75-80 bine de binilecek c sınıfı araçlar (hele benzinli istiyorsanız) mevcut. Binip binmemek tercihtir o ayrı. Aradaki farkı verip iyisine binebiliyorsanız zaten sıkıntı yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Onbaşı
      30 Mesaj
      24 Kasım 2016 19:05:42
      Merhaba , arkadaslar ben 116d almayi dusunuyorum . Alirken ve test ederken sormam gereken sorular , dikkat etmem gereken ayrintilar nelerdir? Almayi dusundugum araç 2014 civarı 40 50 binler de olacak buyuk ihtimalle.

|
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      24 Kasım 2016 20:30:39

8bine de c sinifi arac var tabiki ama f20 ile karsilastirdiginizda aradaki 20 30bin kalite farkini hissediyorsunuz ne kadar ekmek o kadar kofte.
      Bu arada yukarida 35 37 psi bastim denilmis sanirim bu dizel icin degerler cunku benzinli icin kapida 29 32 psi (2.0 -2.2) verilmis ben ikisine de 32 basiyorum yuklu oldugunda 33 35 basiyorum.

|
      |
      erciftci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünürüz.
    • Yüzbaşı
      931 Mesaj
      24 Kasım 2016 20:32:03
      quote:

Orijinalden alıntı: aykırı58

205 55 16 runflat kullanan arkadaşlar lastik hava basincini nasıl ayarliyorsunuz acaba kapıda ön 32 arka 35 diyor. Lastikciye hava vurdurunca 35 lastik basınç göstergesinde 3.3 oluyor ama benzinliklerdeki hava saatlerinden vurunca 2.4 oluyor. Lastikciler kendilerinin doğru oldugunu söylüyorlar. Anlamadım. Ben en son kendim benzinliklerden ön ön 35 arka 37 yaptım ekranda da 2.3 ile 2.5 gösteriyor. Lastikcinin 35 diye vurduğu hava benzinliktekinde 48 ediyor

Bnm ekranda 4 lastikte 2.5 bar 2 haftalık arac hiç bakmadım bile kapıya kac yazıyor kapıda psi mı bar olarak mı belirtiliyor teslim alırken kontrol ettirdim lastik basınçları doğru dediler zaten işten güçten arabayı kullandığımızda yok ya

|
      |

• Onbaşı
      27 Mesaj
      24 Kasım 2016 22:43:30
      merhabalar arkadaşlar bende aranıza yeni katılıyorum.15 gün oldu 116d sportplus aldım izmit öztorundan.Gerçekten keyfi bambaşka geliyor.Herkese hayırlı sürüşler dilerim.
      |
      |

• Onbaşı
      30 Mesaj
      25 Kasım 2016 00:26:34
      Hayirli olsun hocam kazasiz belasiz ..
      Sordum ama cevap veren olmadi bi daha sorayim . 116d almayi dusunuyorum. 80 bin civari bütce var . 2014 50 binde 116 alabilirim. Sormak istedigim alirken saticiya sormam gereken ayrintilar nelerdir? Bu aracin ozellikle test edilmesi ve bakilmasi ya da sorulmasi gereken bir detayi , onemli bir sorunsali var midir?
      Bir de joy , efficient dynamics , sport arasindaki farklar nelerdir tam olarak?

• Teğmen
      134 Mesaj
      25 Kasım 2016 01:24:15
      Rft lastiğim resimdeki gibi patladı, jantın iç yüzeyi yırtıldı ve basınçla çeki demiri kapağı fırladı. Yaklaşık 130 km/h hızla otobanda en sol şeritte seyir halindeyken oldu ve güvenle emniyet şeridinde durabildim. Aracım 1.18i m paket, patlayan sağ arka teker. Elimde 3 tane sağlam jant var, olaydan sonra kışlık jant lastik seti aldım. İlgilenen olursa resim yollayabilirim.

Servis inşaat demiri tarzı bir şeyin lastiğe girdiğini ve o hızla jantı yarıp geçtiğini tahmin ediyor. Karayollarına denecek bir şey yok, günde ne kadar araç geçiyor. Yolu her an temiz tutamayabilir ama sizce jantın bu hale gelmesi normal mi? Araç hala garanti kapsamındayken borusana mı e-posta atayım ?

• Yüzbaşı
      994 Mesaj
      25 Kasım 2016 06:46:32

Büyük geçmiş olsun. Valla ilk defa bu hale gelmiş bir jant gördüm. Sanki büyük kalibrede bir mermi girmiş gibi. Güvenli bir şekilde durabilmiş olmanız çok önemli. Sizce RFT lastik olması bu olayda işinize yaradı mı?

|
      |
      berfield35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yıllanmış Apple'cı.
    • Yarbay
      2826 Mesaj
      25 Kasım 2016 08:58:25
      quote:

Orijinalden alıntı: berfield35

Rft lastiğim resimdeki gibi patladı, jantın iç yüzeyi yırtıldı ve basınçla çeki demiri kapağı fırladı. Yaklaşık 130 km/h hızla otobanda en sol şeritte seyir halindeyken oldu ve güvenle emniyet şeridinde durabildim. Aracım 1.18i m paket, patlayan sağ arka teker. Elimde 3 tane sağlam jant var, olaydan sonra kışlık jant lastik seti aldım. İlgilenen olursa resim yollayabilirim.

Servis inşaat demiri tarzı bir şeyin lastiğe girdiğini ve o hızla jantı yarıp geçtiğini tahmin ediyor. Karayollarına denecek bir şey yok, günde ne kadar araç geçiyor. Yolu her an temiz tutamayabilir ama sizce jantın bu hale gelmesi normal mi? Araç hala garanti kapsamındayken borusana mı e-posta atayım ?

Geçmiş olsun. Garanti değil de kaskoluk bir iş sanki bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 25 Kasım 2016; 8:58:43 >

• Yarbay
      4359 Mesaj
      25 Kasım 2016 09:27:44
      quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

Büyük geçmiş olsun. Valla ilk defa bu hale gelmiş bir jant gördüm. Sanki büyük kalibrede bir mermi girmiş gibi. Güvenli bir şekilde durabilmiş olmanız çok önemli. Sizce RFT lastik olması bu olayda işinize yaradı mı?

Teknik olarak kesinlikle.Lastiğin direncini kaybetmemesi nedeniyle sağlıklı olarak teker dönebilmiş ve güvenli olarak durabilmiş. RFT in güzel ve en önemli noktası da budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ex_silver -- 25 Kasım 2016; 9:31:23 >

• Yarbay
      3352 Mesaj
      25 Kasım 2016 09:40:06

' Evrendeki en büyük gösteri sen aklını keşfettiğin an başlar...'
    • Onbaşı
      30 Mesaj
      25 Kasım 2016 10:02:29
      Hayirli olsun hocam kazasiz belasiz ..
      Sordum ama cevap veren olmadi bi daha sorayim . 116d almayi dusunuyorum. 80 bin civari bütce var . 2014 50 binde 116 alabilirim. Sormak istedigim alirken saticiya sormam gereken ayrintilar nelerdir? Bu aracin ozellikle test edilmesi ve bakilmasi ya da sorulmasi gereken bir detayi , onemli bir sorunsali var midir?
      Bir de joy , efficient dynamics , sport arasindaki farklar nelerdir tam olarak?

|
      |

• Teğmen
      186 Mesaj
      25 Kasım 2016 10:19:03
      Alanlara hayirli olsun fatura kestirmeyenlere de yeni otv oranlari geliyormus. Baz fiyat 19500 eur diye hatirliyorum 70.000 i gectigi icin yuzde60 oldu sanirim otv dogru mu ?

Kapora falan dinlemiyorlar. Bir arkadasa kredi cikti fatura kesme asamasinda borusan aracin vergisini yatiracakti yine de yansittilar ve alamadi. 20000tl fark cikti cunku

Ikinci elde de fiyatlari yukariya cekecektir.

BMW 1.18i LCI
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      25 Kasım 2016 10:23:19

Bence aceleniz yoksa biraz daha bekleyin yeni otv oranlari belki oldu %60a yukseldi herhalde 20bin civari zam yer sonra bu fiyata ancak renault alip pisman olmayin. F20 fiyatlari 150bine dayanacak vay be nereden nereye istikrarli bir sekilde dibe batiyoruz.

|
      |
      Deep Hypnosis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünürüz.
    • Yüzbaşı
      355 Mesaj
      25 Kasım 2016 10:25:34
      quote:

Orijinalden alıntı: Berkutt0606

Alanlara hayirli olsun fatura kestirmeyenlere de yeni otv oranlari geliyormus. Baz fiyat 19500 eur diye hatirliyorum 70.000 i gectigi icin yuzde60 oldu sanirim otv dogru mu ?

Kapora falan dinlemiyorlar. Bir arkadasa kredi cikti fatura kesme asamasinda borusan aracin vergisini yatiracakti yine de yansittilar ve alamadi. 20000tl fark cikti cunku

Evet ÖTV artışı resmi gazetede yayınlandı. %45 ten %60 a yükseldi bu motor sınıfı ve marka için. Fiyata yansıyan ne kadar olacak şimdi 20.000 tl mi sıfır 1.18i için?

• Yüzbaşı
      931 Mesaj
      25 Kasım 2016 10:38:01
      quote:

Orijinalden alıntı: kanu55

quote:

Evet ÖTV artışı resmi gazetede yayınlandı. %45 ten %60 a yükseldi bu motor sınıfı ve marka için. Fiyata yansıyan ne kadar olacak şimdi 20.000 tl mi sıfır 1.18i için?

1.18 joyplus icin vergisiz fiyat 70 bin altinda kaldigi icin yuzde 5 otv artisi yuzde 5 in yuzde 18 de kdv si olacak yani 4000 civari zam yer ancak dizel ve mplus benzin dahil araclarda artis 7-8 bin civarinda olur.

• Yüzbaşı
      355 Mesaj
      25 Kasım 2016 10:48:32
      quote:

Orijinalden alıntı: kyokushin

quote:

Orijinalden alıntı: kanu55

quote:

1.18 joyplus icin vergisiz fiyat 70 bin altinda kaldigi icin yuzde 5 otv artisi yuzde 5 in yuzde 18 de kdv si olacak yani 4000 civari zam yer ancak dizel ve mplus benzin dahil araclarda artis 7-8 bin civarinda olur.

Cevap için teşekkürler, sportline ve mpaket ler için o zaman artış daha fazla olacak çıplak fiyatı 70 üstünde olduğu için..
      |
      |

• Teğmen
      186 Mesaj
      25 Kasım 2016 10:50:14

Aracin baz fiyati 19300 euro

70.000 in uzerinde baz fiyati var. Kaldi ki 19000 euroluk baz fiyatli arac turkiye paketli bile degil. Benim faturamdaki baz fiyat 20400 euro.

|
      |
      kyokushin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

BMW 1.18i LCI
    • Yüzbaşı
      931 Mesaj
      25 Kasım 2016 11:05:43
      quote:

Aracin baz fiyati 19300 euro

70.000 in uzerinde baz fiyati var. Kaldi ki 19000 euroluk baz fiyatli arac turkiye paketli bile degil. Benim faturamdaki baz fiyat 20400 euro.

euroya bakma sen ben 2 hafta once aldim 1.18 otv siz fiyat 61.300 tl joy plus hadi kur farkiyla 65 olsun her sekilde 70 bin altinda fiyat.Ama dizel ve mplus araclarda yuzde 60 a cikar otv

Hızlı Cevap

Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Paykasa
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.