Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1350. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
43.609
Cevap
310
Favori
2.867.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13481349135013511352
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mahkeme vs ile uğraşmanızı önermem. Süreci uzarsa mağdur olabilirsiniz.
    BMW premium Selection'da zaten aracının arkasında durduklarını belirtiyorlar. Eğer hatayı kabul ediyorlarsa para iadenizi isteyin ve kasko yaptırdığınızdan dolayı olan maliyeti karşılamalarını talep edin. Kaskoyu iptal ettirirseniz paranızın büyük kısmını geri alabileceksiniz zaten. Kesilecek miktarı talep edebilirsiniz.
    Hatalarını kabul etmeleri bence gayet güzel bir durum. Mağduriyetinizi tamamen giderecek bir anlaşma sağlayabilirsiniz bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hafta sonu iPhone üzerinde denedim, ancak o tuş çalışmıyor. Telefon dışında iDrive da bulunan diğer komutlar için de çalışması gerekiyor. Onda da olumsuz oldu maalesef.
    Servis ile konuşacağım bakalım.
    Kullanıp kullanmamak önemli değil ama araçta var olan bir özellik çalışmışyorsa sorun vardır.
  • Ankara-İstanbul dönüş istatistikleri de böyle.Kocaeli civarındaki kaza sebebiyle başlayan yoğun trafiğe kadar.Sonrasını şöyle izah edeyim.Sabah 3 saat 40 dakikada aldığım yolu gece 6 saat 5 dakikada dönebildim Kocaeli'de başlayan trafik sebebiyle.
    116,5 km ortalama hız ile 4,5 lt/100 km ortalama yakıt.
    1.16d ed-2013
    Arabada iki kişi.Lastikler 225/45/15-245/40/17

Bu mesaja eklenen görseller:

BMW 1 SERİSİ F20

• Aracın diğer özelliklerini kontrol eden komutlar kitapçıkta bu şekilde geçiyor. Ancak dediğim gibi sesli komut düğmesi aktif olmuyor ki bunlar yapalım. :(

BMW 1 SERİSİ F20
     BMW 1 SERİSİ F20

• ottomanyag kullanıcısına yanıt
    Sonuçta araçlarımızda bu özellik için tuş konulmuşsa çalışması lazım bence de.
  • Iphone'da ayarlardan car-play uygulamasını açtınız mı ?

Car-play uygulamasını açtığınızda sesli komut çalışıyor.

Ben aktif olarak kullanıyorum. Bu sabah hava durumunu sordum mesela :)

BMW 1 SERİSİ F20

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berkutt0606 -- 25 Nisan 2016; 11:07:54 >
  • Berkutt0606 B kullanıcısına yanıt
    Hocam o özelliği açmadım ancak aracın diğer özelliklerinde de mesela radio, settings vs bölümlerinde de kullanılmıyor.
    iPhone için dediğiniz ayarı yapıp deneyeceğim.
  • Berkutt0606 B kullanıcısına yanıt
    carplayden nasil ekleme yaptiniz merak ediyorum... ben defalarca ugrastim calismadi.

carplayden ekleme yaparsaniz telefonun ekrani aracin ekranina aktariliyor.
  • tavernac1 kullanıcısına yanıt
    bildiğim kadarıyla C serisinin C200 modellerinde 1600 cc 156 hp'lik motor kullanılıyor. C180'de ise yine 1600 cc 122 hp'lik. 2016 model yani makyajlı kasa 118i'lerde 3 silindirli 1500cc 136 hp'lik motorlar var. 156'dan 136'ya geçiş yapacaksanız performans anlamında farkı hissedersiniz. keza 122'den 136'ya geçiş yaptığınızda da. ama konu performans değil konfor ise Mercedes'in C serisinin muadili BMW'de 3 serisidir. muhakkak ki az da olsa farklılıklar olacaktır. yakıt tüketimi çok değişken. şehir içi yoğun trafikte 14 lt ortalama ile gezdiğim de oluyor, trafik biraz azalınca 8 lt ortalama yakaladığım da.
  • hexstyle H kullanıcısına yanıt
    yalnız jantlar aracı bambaşka göstermiş. 1 serisinin stock jantları M pakette bile çok vasat. genelde aracı alanların ilk işi jantları değiştirmek oluyor zaten.
    güle güle kullanın.
  • Giovanni_ kullanıcısına yanıt
    Aracım 1.6 156 hp. Tabii ki kompak sınıfa inince konfordan taviz vereceğimi biliyorum, yaşım gereği daha sportif bir araç istediğimden ve arkadan itişli olduğu için 1 serisi çok cazip geliyor bana. Sürekli işe gidip geldiğim için tek kişi kullanıyorum 1 serisi bana iç mekan olarak yetecektir. Aracın 8,7 saniyelik 0-100 değeri beni cezbetti beygir gücü düşük olmasına rağmen. Yalnız ara hızlanmalarda nasıl tatmin edici mi onu çok merak ediyorum, kendi aracımda şehir içi 8-9 lt ile dolaşabiliyorum İstanbul dışındayım. 10 lt görmek psikolojimi bozuyor açıkçası
  • Borusandan yetkili biriyle konuştum arkadaşlar.

Sesli komut özelliği Türkiyede hiçbir Bmw de çalışmıyor diyorlar. Zaten verilen tekliflerde bu özellik yazmıyormuş. Belli olmayan gelecek bir tarihte Türkçe dil paketi geldiğinde yazılım güncellemesi yapılarak araçlara yüklenecekmiş. İşte o zaman, "Radyo" deyince radyo açılacakmış.

Telefon üzerinde gerçekleştirdiğiniz komut verme işlemi muhtemelen telefonların kendi özelliklerinden kaynaklanan bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkutt0606

Iphone'da ayarlardan car-play uygulamasını açtınız mı ?

Car-play uygulamasını açtığınızda sesli komut çalışıyor.

Ben aktif olarak kullanıyorum. Bu sabah hava durumunu sordum mesela :)

BMW 1 SERİSİ F20

bende şimdi denedim carplay olayını ama araç görmüyor telefonu. o şekildede işe yaramadı. car play i açıp sesle komut düğmesine uzun süre bastım herhangi bir şey olmuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• tavernac1 kullanıcısına yanıt
    Arac kagit uzerinde 136hp dynoda 148 civari cikiyor 0.100 1.6 4 silindirlerde 8.5 saniye yani mercedesin 156 hp motoru ile hemen hemen ayni ara hizlanmalari da oldukca iyi hersekilde sizi tatmin eder.

• bodrum kullanıcısına yanıt
    BMW henüz hiçbir aracında CarPlay desteği vermiyor. Merakla beklediğim bir özellik ama BMW uzak duruyor CarPlay'den. Apple'ın sitesindeki üreticiler listesinde BMW görünüyor ancak hiçbir resmi açıklama yok. Audi, Mercedes ve Volvo yeni modellerinde CarPlay bağlantısı sunuyor.
    Sizin bahsettiğiniz Siri özelliği oluyor. Siri ile bazı sesli komutları kullanabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdknt -- 25 Nisan 2016; 22:47:40 >
  • Makyajsız kasadaki 1.18i'yi kullanma fırsatınız oldu mu? Yanılmıyorsam 170bg olması lazım. Nasıl bir hissiyatı var?

• Hocam C180 de 1,6 156 hp kullanılıyor.C200 benzinli ise 2000 motor 184 hp.
    A serisinden farklı
    Bir arkadaş 1 serisi 1,6 136 hp ile w204 156 hp c 180 ile kafa kafaya hatta 1 serisinin daha önde götürdüğünü söylemişti.Ağırlık ve şanzıman faktörü 1 serisinin lehine
    Ama 1,5 motoru bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 25 Nisan 2016; 22:47:35 >
  • 1.16i c180den biraz daha performanslidir dediginiz gibi sanziman ve agirlik olarak ustunlugu var a200 ise 0.3 saniye 1.1iden onde bmw 136 hp ile mercedesin 156hp arabasindaki performansi aliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

Makyajsız kasadaki 1.18i'yi kullanma fırsatınız oldu mu? Yanılmıyorsam 170bg olması lazım. Nasıl bir hissiyatı var?

Ben kullaniyorum ve memnunum. 320i ed kullandiysaniz, onun az daha seri hissettirdigini dusunun, hissiyati o sekilde. 130-130 kmhye kadar 184 hplik 320d den daha onde yuruyor, denendi. Sonrasi ne olur bilemem. 116i ile ayni yakiyor gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

BMW henüz hiçbir aracında CarPlay desteği vermiyor. Merakla beklediğim bir özellik ama BMW uzak duruyor CarPlay'den. Apple'ın sitesindeki üreticiler listesinde BMW görünüyor ancak hiçbir resmi açıklama yok. Audi, Mercedes ve Volvo yeni modellerinde CarPlay bağlantısı sunuyor.
    Sizin bahsettiğiniz Siri özelliği oluyor. Siri ile bazı sesli komutları kullanabiliyorsunuz.

Evet bende araştırdım bmw carplay desteği sunmuypr fakat bir arkadaş car play ile siri aktif etmiş ama ben aracımda bir türlü beceremedim. Bu olayı detaylı bir şekilde anlatacak biri varmı acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 13481349135013511352
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.