Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1316. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.608
Cevap
310
Favori
2.867.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13141315131613171318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yılda toplam karınız dizelde 2000 TL +-%10 gibi bir değerdir. Sizin tercihiniz.

Ben bir tam depo ile Ankara içinde 550-600 km arası yol yapıyorum. En son da depoyu 180 TL'ye doldurdum. Günde 30 km yol yapsanız size aylık yaklaşık 300TL lik bir benzin masrafı çıkar. Aracım 1.18i LCI 2015 model.

Cruise kontrol direksiyonda sembol ile gösteriliyor. Lim yazan yerde. Sonradan takılabilen bir donanım. 700 Tl verirseniz fren yapma özellikli cruise montajını orijinal de yaptırabilirsiniz.
  • Maerdir kullanıcısına yanıt
    Ben yilda 15bin km yapiyorum dizel tercih etmedim zaten 20bin ustune de dizel tercih edilmemeli bence ne olursa olsun benzinlinin tadini vermiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar merhaba
    aracim 4500 km de 118i. Vites gecislerini hic hissetmiyordum ancak arac kalkistan sonra 2. Vitese gecerken cok hafif bi sekilde hissettirmeye basladi. Benzer bir gozlemi olan var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buraktan08 -- 23 Şubat 2016; 20:14:28 >
  • 308'im perte çıktıktan sonra ben de artık 1 serisi almaya karar verdim, inşallah aranıza katılacağım arkadaşlar, lakin araç araştırması yapmak ne kadar zahmetli işmiş, hergün yüzlerce ilan incelemekten gözlerim bozulacak.

Bütçem maksimum 85.000, 2013 ve üstü otomatik bir araç bakıyorum, denk getirebilir miyim sizce temiz bir araç?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 85e 2014 temiz xenon sunrooflu arac alabilirsin yalniz tavsiyem temmuz sonrasi olan araclara bakman cunku yeni tip ekran var onlarda yazilimi farkli ve bluetoothdan muzik dinleme ozelligi de var.
  • Bu forumda millet cok tuhaf. Bir kesim araba ariyor bir kesim araba satiyor. Iki kesim birbirine denk gelemiyor bir turlu. Ben 1 serisi alacak olsam simdiye almistim forumdan birinin arabasini.

• Berkutt0606, pistachio, dream of ice bilgilendirme için teşekkürler.

Yeni "gelişmiş" gösterge ile eskisini nasıl ayırt edebiliriz?

Cevap :

Gelişmiş Gösterge Paneli
     BMW 1 SERİSİ F20

Sanırım eskisi alt kısmı bu kadar dijital olmayandı.

Bu bluetooth donanımının bir paket ismi var mıdır? 2014 Temmuz sonrası demişsiniz, production date sanırım temmuz sonrası olması gerekiyor değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maerdir -- 24 Şubat 2016; 12:10:44 >

• hocalarım selam.ACİL görüşlerinize ihtiyacım var.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-1.16-i-2012-benzinli-otomatik-275644863/detay/

ilandaki araç il ilgili görüştüm.73.750 idi.gerçi fiyatı şimdi düştü.En son 70k bırakıyor.tek parça boya var.Sunroof bi-xenon yok.Sunroof önemli değil ama sizce araç alınıp sonradan bi-xenon taktırsam astarı yüzünden pahalıya mı gelir?bana sorun yaratır mı ve çok mu masraflı olur acaba?

yorumlarınızı bekliyorum.saygılar.

edit:imla

• Xenonsuz araca sonradan al taktir falan isi sikinti. Ben olsam almam. Orjinal xenonlu arac bakin derim

• Tesekkurler hocam.ben de vazgectim sanirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: holden12

Tesekkurler hocam.ben de vazgectim sanirim.

Hocam haala bulamadın mı araç :)
  • Ahaha.hocam valla bulamadim henuz.gecen gun seni qashqai forumunda gordum.dedim riquelme hocam da vazgecti sanirim
    Saka biyana ne zor is hocam.insan yoruluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: holden12

Ahaha.hocam valla bulamadim henuz.gecen gun seni qashqai forumunda gordum.dedim riquelme hocam da vazgecti sanirim
    Saka biyana ne zor is hocam.insan yoruluyor.

Valla yoruldum araç bakmaktan.. 1.16i'den vazgeçtim ama ara ara bakıyorum fırsat aracı yakalarsam alabilirim fakat xenon'lu araçların sahipleri çok istiyorlar.73-74 civarına xenonlu temiz araç nerdeyse yok gibiydi en son... QQ bakıyorum o konuda da kararsızım. En son Scirocco'lara bakıyorum ufaktan
  • Sizin skala cok genismis hocam.ben alternatif sadece v40 bakiyorum.cunku o mu bu mu derken iyice icinden cikilmaz oluyor.ama dediginiz gibi xenon sunroof girince isin icine fiyat artiyor.bir de benim renk kriterin var.ustune bir de uygun km bakinca arac bulmak zorlasiyor.hayirlisi hocam.insallah istedigini bir arac olur.

• F20 1.16i ile ilgili şöyle bir yorum okudum gerçeği ne kadar yansıtıyor sizce? Özellikle eksi olarak nitelendirilen kısım;

quote:

"F20 1.6 litre N13B16 benzinli motorun artıları ve eksileri:

+ Alt devirde gelen yüksek çekiş gücü, mükemmel güç dağılımı ve geniş devir bandı, turbo boşluğunun olmaması, tasarruf potansiyeli

– Yüksek çalışma sıcaklığı, kullanım alışkanlığına bağlı bakım ihtiyacı (devirli kullanımda 3000 km’de yağ değişimi gerekiyor, turbonun sıcaklığı yağı öldürüyor)"
    yıllık yaptığımız yol neredeyse aynı sizinle. makyajsız kasada dizelin manuel olması, yıllık az km yapıyor olmam ve istanbul'da yaşıyor olmamdan ötürü ben benzinli tercih ettim. çok da memnunum aracımdan. bu anlamda kesinlikle tavsiye ederim.

yakıt konusuna gelince, trafiğin çok çok yoğun olduğu bir güzergahta oturuyorum. sabah ve akşam işe gelip giderken ortalama hızım 10-15 km/s'lere kadar düşüyor anadolu yakasında minibüs caddesinde. bu hali ile 12-13 lt'leri buluyor. ankara trafiğinin bu kadar yoğun olup olmadığını bilmiyorum o nedenle net bir kıyas yapamayacağım. ama ortalama hızım 25-30 km/s'e çıktığında tüketim 8-9'a kadar iniyor. çok değişken yani kesin bir veri yok. günlük 26 km yol ve 3-4 trafik ışığı olan bir güzergahta 7,5-8 lt'yi geçmez sanırım çok sert kullanmazsanız. benzinli araç dizele göre şehir içinde 2, şehir dışında 1,5 kat fazla yakıyor. buna göre tercihinizi yapabilirsiniz.

• Buraktan08 B kullanıcısına yanıt
    aracı ilk çalıştırdığımda motor henüz soğukken aynı şeyi bir kaç kez bende hissettim. özellikle sakin kullanımda geçiş sırasında aracı ileri doğru itiyor gibi. fakat motor ısındıktan sonra sarsıntısız ve sorunsuz şekilde geçiyor. yalnızca 1'den 2'ye geçiş sırasında oluyor bu dediğim, 2'den sonra ne motor sıcakken ne de soğukken olmuyor.
  • F20 için kampanya var mı ufukta ?

Hocam bu gelismis gosterge ayri bir donanim bununla alakali degil , yeni tip ekran i drive ekrani oluyor yeni tip yaxilimi farkli daha canli ve hizli ayrica dedigim gibi bluetooth muzik dinleme var . Temmuz sonrasi uretlilen araclara bakarsaniz yeni tip ekranlidir

• Aracimi bugun sattim arkadaslar. 80 bin liraya verdim gitti. 2014 model 118i arayisim suruyor.

• 
Sayfa: önceki 13141315131613171318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.