Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1315. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43.609
Cevap
310
Favori
2.867.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13131314131513161317
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2014 116i sunrooflu 7000 kmdeki aracımızı satıyoruz buraya link koymadım merak eden olursa özelden mesaj atabilir iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sarp1260 S kullanıcısına yanıt
    Ekim ayında aynı km deki aynı aracı 84500 e sattım.Fikir vermesi açısından yardımcı olur.

• Daywalkerr kullanıcısına yanıt
    Burada yazılanlara asla inanmam..20-25 km ortalama hızda 116i, 12lt nin altına inmez..Kardeşim 1 yıldır kullanıyor şehir içinde 12 lt altına düşmedi..Şimdi buna itirazlar yine gelecek ama
    kesinlikle böyle..Şunu belirteyim hiç çevre yolu yok..Ayrancı cebeci arası..Bu güzergahta dizelde 8 lt normaldir.. @Daywalkerr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JN008 -- 22 Şubat 2016; 22:35:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: icemy

Ekim ayında aynı km deki aynı aracı 84500 e sattım.Fikir vermesi açısından yardımcı olur.

Bizde 84.500 é koyduk aracı Annem sürüyodu zaten garajdan çıkmıyo bu ayı nn Sonuna kadar satmamız lazım 320 kaporasını verdik link nasıl koyuluyo buraya teşekkürler

• http://sahibinden.com/274908148 aracın linki budur ilgilenen arkadaşlar bakabilir iyi forumlar

• JN008 J kullanıcısına yanıt
    Ayrancı Cebeci arası ortalama hız 15 lere düşer ozaman da 6 larin üzerine çıkar zaten ama gerçekten cok aşırı sert kullanılmadığı surece 8 o göstermek gerçekten zor dizele

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Garanti verirken iki kere düşünün
    Bu mesaja eklenen görseller:

BMW 1 SERİSİ F20

• fm.karahan kullanıcısına yanıt
    helal olsun
    İlk haftalar dikkat edin yoksa xxx hoca takar dönem zor geçer dediler. O korkuyla marş alır almaz bastım yoksa olmazdı böyle. en baba trafikte 6.4 ü geçmedi 116d. Motor soğukken nasıl kullanıldığı çok önemli. Motor ısındıktan sonra ne kadar gazlasanız da 8 i geçmez sizin dediğiniz gibi

• F20 sine 9j 18 jant takan var mi acaba ? varsa et si nedir birde ,arka tarafta jant disarida kaliyor mu foto vs olursa mukemmel olur simdiden tesekkurler...

• Et35 8,5j jantım var net olarak söylüyorum dışarıda kalıyor. O an gözüm görmedi hevesle ama sonradan çok gözümü tırmaladı. Et35 8j 225 taban lastik ideal kombinasyon dışarıda da kalmıyor. Et40 olursa arkaya 8,5j de takılabilir.
  • fm.karahan kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler . bazi sitelerde 9j 18 et38 takilabilir diyip resimleri var onlarda tam sinirda gorunuyor oyle olacaksa sikinti yok ama hesaplama yapinca 2cm disari cikmasi lazim o kadar yerde yok sanirim disari tasacak.Yaza jantlari degistirmeyi dusunuyorum F20 cok sikintiliymis Jant bulmada .replika da takmak istemiyorum begendigim jantlar onde 8j arkada 9j .. baska fikir verecek varsa memnuniyetle

• Winglet kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    2014 model 116 ED aracım satlık. Araç hatasız ve 16000 kmde. En son bakımını şubatta yaptırdım daha da bir bakım hediyesi bulunmakta. İlgilenirseniz 88000 e vereceğim.
    Kolay gelsin.
  • Herkese iyi günler,kazasız sürüşler.
    Arkadaşlar eşim için bir araç alma aşamasındayım.Bütçemiz 75-80000 aralığında.
    Leon,golf,auris falan derken en son (benim hiç aklımda olmamasına rağmen) 2. el BMW 1 serisine yöneldik.
    Benzinli ve otomatik olmasını düşünüyoruz.
    Şimdi forumdaki tecrübeli ve bilgili arkadaşlarımdan cevap verirse çok sevinirim.
    1.Kaç yaşına kadar araç bakmalıyız?
    2.Donanım olarak şu olmalı altı alınmaz dediğiniz bi şey varmı?
    3.Araç bakarken dikkat etmemiz gereken bir durum varmıdır?
    4.Bütçemize göre iyi bir araç alabilirmiyiz yoksa 0 başka bir marka baksak mı?
  • Araştırdığım kadarıyla LCI olmayan 2012-2014 model 1.16d'lerde M paket göremedim. (Sanırım özel siparişle falan alınması gerekiyor ve ikinci ele o şekilde düşerse yakalamak lazım.)

Ayrıca katlanır ayna da 1.16d'lerde hiç denk gelemedim. Sonradan onu halledebilirim fakat M paket ise sadece dış yapmakla maalesef olmuyor. Rekaro koltuktur, antrasit tavandır, m direksiyondur vs bunlar bir bütün olarak dizelde bulamadım.

1.16i 9-9,5 litre yakacağımı varsayarak M Sport paket için girmeli miyim yoksa 1.16d ile manuel & yakıt tasarrufu tarafına mı yönelmeliyim karar veremedim.

Yardımlarınız ve yorumlarınız için teşekkürler.
  • http://sahibinden.com/274908148
    Aracımız 7bin kmde garajdan çıkmadı diyebilirim araç acil satılıktır ilgilenenler olursa ilana bakabilir

• Arkadaşlar

Aracım 45 bin kmde 2012 model 116i. Aracımı "Soğutma suyu uyarısıyla" Borusan Servisine götürdüm. Yaptıkları basınç tesi sonucunda(180 test bedeli istiyorlar) Devir daim pompası, hortumları, turbo sarj soğutma suyu contaralı vs,
    yaklaşık 6 parça değişecek ( yaklaşık 1100 tl) ve yaklaşık 1000 tl işçilik toplam 2200 tl para istiyorlar. Benim anlamadığım BMW gibi bir premium markada yaklaşık 4-5 farklı yerde bu kmde su kaçağı olması normalmi?
    Değişecek parçalara baktığımda Pahalı kalemler olan Devir daim pompası ve Bağlantı hortumlarının Real oem sitesinden durumlarına baktığımda SUPERSEDES, ve değiştirilebilir Retrofit durumunda olduğunu gördüm.
    Yani bu parçaların artık yenisinin kullanıldığı ve değişmesi gerektiği yazıyordu. Garanti konusunda da başvuru yaptıklarını fakat 2 sene garanti bittiği için olumsuz cevap alabiliceklerini söylediler.

Bu durumla karşılaşan, veya fikri olan varmıdır?

• Maerdir kullanıcısına yanıt
    LCI öncesi 116d'ler Efficient Dynamics (kısaca ED) olarak gelmekteydi. Bmw ed modellerinde M paket seçeneği sunmuyor. O yüzden M paket görseniz bile sonradan yapıldığına emin olabilirsiniz. Gerçi son dönemde 320i ed modellerinde M paket geliyor ama bu Borusan'ın Bmw ile olan anlaşması sonucu olan özel bir durum. Yoksa yurtdışında ed modellerinde yine M paket yok. Zaten ed modelleri yakıt tasarrufu yapma amacıyla normallerinden farklı olarak yere daha alçak, uzun oranlı şanzıman, sürtünme kat sayısı azaltılmış lastikler ve ed özel jantlarla geliyor.

Sorunuza gelecek olursak, ben olsam M paket 116i alırdım ama burada yılda yaptığınız km önemli bir rol oynuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pistachio

LCI öncesi 116d'ler Efficient Dynamics (kısaca ED) olarak gelmekteydi. Bmw ed modellerinde M paket seçeneği sunmuyor. O yüzden M paket görseniz bile sonradan yapıldığına emin olabilirsiniz. Gerçi son dönemde 320i ed modellerinde M paket geliyor ama bu Borusan'ın Bmw ile olan anlaşması sonucu olan özel bir durum. Yoksa yurtdışında ed modellerinde yine M paket yok. Zaten ed modelleri yakıt tasarrufu yapma amacıyla normallerinden farklı olarak yere daha alçak, uzun oranlı şanzıman, sürtünme kat sayısı azaltılmış lastikler ve ed özel jantlarla geliyor.

Sorunuza gelecek olursak, ben olsam M paket 116i alırdım ama burada yılda yaptığınız km önemli bir rol oynuyor.

Detaylı ve açıklayıcı yorum için teşekkür ederim.

Yılda yaklaşık 12.000-13.000 km yol yapıyorum. 1.16i kullanan arkadaşların tüketim değerlerini göz önüne aldığımda daha mantıklı olabilir.

Şimdi 1 depo ile Ankara içi kaç km gidebildiklerini merak ediyorum. Gün içinde çok fazla trafiğe takılmıyorum, maksimum 3 ya da 4 trafik ışığında duruyorum (Toplam Gidiş-Geliş 26km rotam var)

F20 1.16i kullanıcılarına bir sorum daha olacak, bu araçlarda Cruise Control donanımı olup olmadığını nerden anlayabiliriz? Direksiyon üzerinde LIM butonu oluyor genelde ama Cruise için ayrı tuşlar mı olması gerekiyor?

Baktığım M Sport bir kaç araçta öyle bir bilgiye rastlayamadım o yüzden soruyorum.

• Maerdir kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz km'lerde benzinli almanız daha mantıklı gözüküyor. ZF şanzıman bile almak için büyük bi neden.

Limitör butonu aracın sizin belirlediğiniz bir hızdan daha yukarıya çıkarmayı engelliyor ama gazdan ayağınızı çekerseniz araçta gaz kesiyor. Bir de dip gaz yaparsanız engellemeyi o anlık devre dışı bırakıyor. Cruise Control ise bildiğiniz gibi zaten. Fabrika çıkışlı bulmanız zor ama sonradan çok kolay bir şekilde takılıyor. 1000 lira civarı bir fiyatı olması lazım.

Yeni tip M direksiyon hariç görüntü olarak şöyle anlayabilirsiniz;

Lim:

BMW 1 SERİSİ F20

CC:

BMW 1 SERİSİ F20

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pistachio -- 24 Şubat 2016; 10:50:03 >

• 
Sayfa: önceki 13131314131513161317
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.