Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1309. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
43.609
Cevap
310
Favori
2.867.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13071308130913101311
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Makyajlı dizel manuel sahibinden de 88.5 ilan koyulmuş bugün.illa otomatik istemeyen varsa kaçırmasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocalarim iyi aksamlar.bugun 2012 model 1.16i urban line bi-xenon sunroof araca baktim galeriden.76k idi fiyati.ilandan kaldirildi o yuzden kopyalayamiyorum buraya.87.000 km oldugu icin hic dusunmemistim ama bugun gidip bakinca arac baya diri duruyordu.benzinlilerde kac km ye kadar bakmaliyim sizce?
    En fazla 2 sene binerim diye dusunuyorum ve yilda 10.000 km anca yaparim.
    Tam galeriden ayrilirken mini cooper countryman geldi 2012 model sunroof vs.69k dediler ona da.mini de vardi aklimda onceleri ama cok yaktigi icin vazgecmistim.
    Saygilar.

• Benim aracımda sag koltuga montumu biraksam bile otuyor emniyet kemer ikazıda seside o kadar hassas.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu arada sevgililer gunundeki bu kimsenin yazmamasi olayi, bizim arabalara olan ilginin de bir gostergesi sanirim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dream of ice

Yolcu koltugu tarafinda kemer uyarisi olmamasi araci ilk aldigimda cok hosuma gitmisti , millet kemer takmiyor zaten habire otup duruyordu ve insanlari uyarmaktan sıkılmıstim , simdi ne guzel otmuyor kimseye kemerini tak demeye gerek yok isteyen takar istemeyen takmaz kendi can guvenlikleri.

Herkesin kendi hayatı beni kesinlikle ilgilendirmez. İsteyen takar istemeyen takmaz tabiki. Ve kendimizi sizin yerinize koyduğumda şöyle bir şey demek istiyorum; eğer kaza yaparsam yanımda oturan kişi hayatını kaybederse ben suçlu olurum. Hayatımın en güzel dönemlerini içeride geçirmek istemiyorum. Yani aslında onun kemer takması dolaylı yoldan sizi de etkiliyor. Bence bu konuda hassas olmanızı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cbascan

quote:

Orijinalden alıntı: Gurkan!

Forumda bi arkadaş yolcu koltuğu için emniyet kemeri ikaz sistemi mevcut ancak deaktif durumda şeklinde bi yorum yapmış. Bu konu hakkında net bilgisi olan var mı acaba ? Aracıma sürekli binmeyen kişiler bindiğinde kemer takmama gibi sorular sormalarına sinir oluyorum. Yolcu koltuğunun ötmemesi de ayrı bi saçmalık zaten. Ben 100 metreyi bile kemersiz gitmeyen biriyim. Kemer konusunda fazla hassasım. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. Nasıl aktif edebilirim o ikazı ?

Hocam kodlama isini yapan kisiler muhtemelen aktif ederler. Ozel bi bmw servisi olur, cou nickli arkadas da yapabilir diye dusunuyorum.

O şekilde aktif ediliyorsa yaza doğru kendi aracımın yazılım işine giricem o sırada ben programlarım. Süper oldu bu haber. Resmen servise gidip kemer ikazı için gerekli parçaları takın diyecek duruma geldim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Berkutt0606

ben de kendi aracimda yaptim. o yorumu yazan bendim sanirim. aracinizda daha bilmediginiz ne cok sey var ama hicbiri aktif degil malesef...

servisle iyi bir muhabbet kurarsaniz yaparlar, once yok falan oyle bir donanim yok derler tabi ;)

cevap için teşekkür ederim. Sizden bu haberi almak iyi oldu. ben genelde servislerle anlaşamam ya çok bilmişlik yaparlar ya da sinir bozucu tavır takınırlar. en son adamlara 125 arka dif sordum adam yarım saat parçayı arayıp sonra öyle bi parça yok dedi ısrarla m performance arka difini söyleyip durdu. adamlara o parça değil bu parça dedikçe bilmişlik yaptılar en son açacaktım ağzımı. kaç kişiyi şikayet ettim böyle yalan yanlış bilgi aktarıyorlar deyip.

yaza doğru kablo siparişi verip ben giricem kod işlerine meraklıyım zaten fazlasıyla o sırada kim bilir daha ne açıklar yakalarız.

• quote:

Orijinalden alıntı: BiggestNiko

Benim aracımda sag koltuga montumu biraksam bile otuyor emniyet kemer ikazıda seside o kadar hassas.

bu araç f20 mi ? ve sadece kodlama ile mi açıldı uyarı ?
  • Gurkan! kullanıcısına yanıt
    Yaninizda oturan bir yetiskin kaza yaptiniz ve kemer takmadigi icin öldü diye siz hapse falan girmezsiniz kanunlarda boyle bir zorunluluk yok herkes kendi eylemlerinden sorumludur , yanima oturan kemer takmiyorsa bu beni baglamaz. Siz alkollu arac kullanirsiniz mesela ve kaza yaparak arac icinde birinin olumune sebep olursaniz ancak bu durumda ceza yiyebilirsiniz , yada on kiltukta oturmamasi gereken bir cocugu on koltuga oturtarak olumune sebep olursaniz ya da cocuk koltugu kullanmadiginiz icin cocugun olumune sebep olursaniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dream of ice -- 14 Şubat 2016; 21:44:05 >
  • quote:

Yaninizda oturan bir yetiskin kaza yaptiniz ve kemer takmadigi icin öldü diye siz hapse falan girmezsiniz kanunlarda boyle bir zorunluluk yok herkes kendi eylemlerinden sorumludur , yanima oturan kemer takmiyorsa bu beni baglamaz. Siz alkollu arac kullanirsiniz mesela ve kaza yaparak arac icinde birinin olumune sebep olursaniz ancak bu durumda ceza yiyebilirsiniz , yada on kiltukta oturmamasi gereken bir cocugu on koltuga oturtarak olumune sebep olursaniz ya da cocuk koltugu kullanmadiginiz icin cocugun olumune sebep olursaniz.

Hocam tabii ki oyle ama isin bir de vicdan boyutu var. Bir de en az 1 kere uyarmak lazim takmasi icin. Ha bir de kaza aninda aracta savrulacak kisi illa on camdan ucacak diye bisey yok. Arac icinde savrularak surucuye de zarar verebilir.

• quote:

@cbascan nickli arkadaş gerekli cevabı vermiş aslında. herkesin kendi hayatı illaki.
  • Merhaba arkadaşlar, service inclusive bakım paketi olan aracımı 3. kez servis bakımı için az önce Borusan İstinye'ye bıraktım. Konuyu bilenler bilir, daha önceki 2 bakımda hava filtresi değişmemişti. Servis yetkilisi 39.000 km'deki aracımın hava filtresinin bu bakımda da değişmeyeceğini söyledi. Ben de kendisine "hava filtresine beraber bakalım, gerçekten sorun yoksa durumu kabul edeceğim" şeklinde cevap verdim. Araçla atölye bölümüne geçtik, servis müdürü olduğunu düşündüğüm diğer bir yetkili eşliğinde hava filtresi çıkarıldı ve hep beraber filtrenin içler acısı halini gördük. Servis müdürü bile utanarak hava filtresinin kesinlikle değişmesi gerektiğini söyledi ancak servis yetkilisi şirketten talimat aldıklarını 4. bakımdan önce değiştiremeyeceklerini iletti. Bu arada servis müdürüne, araçta hava filtresinin durumunu ölçen bir sensör olup olmadığını sordum. Kendisi araçta böyle bir sensör olmadığını iletti. Dolayısıyla "Değişecek parçaları bize anahtar söylüyor" cümlesi boş bir laftan ibaret. Borusan gibi bir şirketin bu kadar ucuz yollara bulaşması ve yalanının ortaya çıkmasına rağmen halen pişkinlikle hiçbir şey yapmamasına ne diyeceğimi bilemiyorum. BMW alacak arkadaşlar bakım paketi yalanına inanıp karar vermesin, 40.000 km'lik araçta daha yağ filtresi ve motor yağı dışında hiçbir şey değişmedi.

• eustev E kullanıcısına yanıt
    Vay adiler vay. Bana da ilk bakimda anahtar soyluyor algiliyor diye mirin kirin ettiler. Hayir bu servis mudurunun hic mi soz hakki yok acip bakti haklisiniz dedi ama maalesef bir sey yapamiyoruz ne demek yaa. Resmen rezillik. Ben de istinye de yaptirmistim. Yani resmen 4 bakimdan once degistirmeyecekler oyle mi yaziklar olsun kac tl lik hava filtresi icin yaptiklarina bak.

• dream of ice D kullanıcısına yanıt
    hapse filan girmiyorsak iyi ya o zaman bırakalım ölsünler!
  • eustev E kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Araçta kirlilik sensörü yok. Doğru söylemiş. Çok da güzel bir yöntem izlemişsiniz tebrik ederim. Bizim için de gerçekten aydınlatıcı oldu. BMW'nin avrupa için ürettiği araçların servis ve bakım aralıklarını bulmaya çalışacağım. Araştırıp detaylı şekilde yazacağım. Kesin daha önce yapanlar vardır ama bir de kendi gözlerimle göreyim.
    Ben de bakıma gittiğimde (Bakım paketim yok bu arada) değişecek parçaları değiştirmemeleri gerektiğini aksi halde parasını ödemeyeceğimi söyleyeceğim. Çünkü muhtemelen benim aracımda da bakım paketi yok diye ilk bakımdan her şeyi değiştirmeye kalkışacaklar.

Uyarınız ve yazınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maho1907

Vay adiler vay. Bana da ilk bakimda anahtar soyluyor algiliyor diye mirin kirin ettiler. Hayir bu servis mudurunun hic mi soz hakki yok acip bakti haklisiniz dedi ama maalesef bir sey yapamiyoruz ne demek yaa. Resmen rezillik. Ben de istinye de yaptirmistim. Yani resmen 4 bakimdan once degistirmeyecekler oyle mi yaziklar olsun kac tl lik hava filtresi icin yaptiklarina bak.

Milletin garanti dolduktan sonra neden Borusana araba götürmediğinin en güzel kanıtı bu. 40 Tl filtreden imtina ediyorlar.
  • maho1907 M kullanıcısına yanıt
    Ayrıca bu yaşadığınızı mutlaka ama mutlaka memnun musunuz şeklinde size döndüklerinde yansıtın.
  • bu konuyu dream of ice defalarca dile getirmişti. BMW için çok kötü bir durum, yazık.
  • Merhaba arkadaşlar.

Oturduğum yerde bir araç çizme sapığı var. Sitenin kapalı otoparkı olmasına rağmen bazı araçlar çizilmiş. Eski aracım da çizilmişti, BMW 1 serisi aracımı yeni aldım. Ziebart vb. yerlerde yapılan boya koruma uygulamaları hakkında bilginiz var mı? Fiyatı nedir, çizilmelere karşı faydası var mıdır?
  • Arkadaşlar Selam; bende LCI 118i var, geçen hafta borusan istinyede 10k bakımına girdim, bakım anlaşmam yok, sadece yağ ve yağ filtresi değişti 460TL tuttu. KApı gıcırtıları için krem gibi birşey sürdüler ve "bu kesin çözümdür, olmazsa teflon bant çekecegiz" dediler. Daha önce de sprey sıkmışlardı 2 ay sonra gıcırtılar geri gelmişti.
    Bilginize.
  • 
Sayfa: önceki 13071308130913101311
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.