Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1138. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.609
Cevap
310
Favori
2.867.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11361137113811391140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kayhan93

arkadaşlar bugun bir egzoscuya gittim aracım 116 dizel tek çıkış olan egzos sistemini çift çıkışlı yapmak istedim egzoscu 300 tl gibi bi fiyat verdi 2 tane egzos ucu dahil ve son susturucunuda iptal edelim dedi tatlı bi ses olur dedi şimdi sorum forumda 116 dizel aracında son susturucu iptali yaptıran varmı ?? bazı sorunları varmış araçta yakıtın artması ve performansın azalması gibi bu konuda bile arkadaş varsa yardımcı olurmusunuz

Araciniz dizel. Bi dizel aractan en fazla ne kadar guzel ses elde edilebilir ki? Bence cok gereksiz, hic bulasmayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WadeFB

Beyler erasmustan dolayi yurt disina cikicam aracim f20
    Kapali otoparka birakicam. 6 ay kadar araba calismasa birsey olur mu?
    Birde sizce brandayla ortmelimiyim? onerebileceginiz branda markasi var mi?
    yardimlarinizi bekliyorum.

Hocam brandayi pek onermem nemden rutubet yapabiliyor eski aracimin birinde yasamistim. Zaten kapali otoparkta kalacak diyorsunuz.Eger guvenilir bir otoparksa brandaya gerek yok. Esiniz dostunuz veya en guzeli aileden arabayi haftada bir kere de olsa 5dk rolantide calistiracak kimse yok mu? O kadar uzun sure calismamasi sikinti olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maho1907 -- 15 Eylül 2015; 9:11:25 >
  • quote:

Hocam tavandan filan su damlatan bir yere park etme derim aracını, ben de 1 aylığına arabamı kapalı otoparka koymuştum, tavandan gelen su aracın boyasına zarar verdi.

Brandanın zararı var demiş arkadaşlar ama bence örtebilirsin.
  • Atarius

• O kadar kafaniza takmayin yukselse bile birakirsiniz kaporanizi alirsiniz hocam. Bu arada kac para kapora aldilar?

• kayhan93 K kullanıcısına yanıt
    Kat iptali olmadan ses alınmaz ama onda bile iğrenç bir ses oluyor. Küçük hacimli dizellerde güzel egzos sesi alınmaz. Alırım diyip insanların paralarını çalıyorlar. O kadar para çıktıktan sonra sadece size güzel geliyor o ses.

• quote:

Tamamen kumaş branda bulabilirsen al yoksa o üzeri parlak folyolu brandalar çok nefes almıyor araçta rutubet yapıp alüminyum aksam üzerinde korozyon yapabilir.
  • brifing B kullanıcısına yanıt
    3.000 TL aldılar hocam.
  • bende 2 hafta önce sipariş verdim. benden de 3000 tl kapora aldılar..
  • Siz de mi m paket verdiniz?

evet. 116d otomatik
    beyaz
    m paket
    açılır cam tavan
    güneş korumalı arka canlar
    hi-fi ses sistemi
    model tanıtım numarası iptali
  • size kaça mal oldu acaba?

bu arada dikkatinizi çekti mi bilmiyorum şu an far yıkama opsiyon olarak görünüyor. normalde tüm yeni 1 lerde far yıkama standart geliyordu. bunla alakalı bi bilginiz var mı? n
    far yıkama sistemi led farlar nedeniyle artık standart gelmiyor... led far teknolojisi xenon farlar gibi yıkama mecburiyeti olmadığından opsiyon artık...
    aldığım teklif 126 bin tl ancak ben ötv muafiyetli alacağımdan %45 ötv ödemeyeceğim ve daha uyguna geliyor bana.. bu nedenle karşılaştırma yapmak yanıltıcı olacaktır.
  • makyajlı kasada torpido soğutmalımı acaba? kullananlar bilgi verebilir mi?
  • Torpido sogutma yok sanirim. Benim hic sogumuyor. Ayrica torpidoda usb girisi de yok galiba dimi?

• quote:

Orijinalden alıntı: maho1907

quote:

Hocam brandayi pek onermem nemden rutubet yapabiliyor eski aracimin birinde yasamistim. Zaten kapali otoparkta kalacak diyorsunuz.Eger guvenilir bir otoparksa brandaya gerek yok. Esiniz dostunuz veya en guzeli aileden arabayi haftada bir kere de olsa 5dk rolantide calistiracak kimse yok mu? O kadar uzun sure calismamasi sikinti olabilir.

beyler cevaplar icin tesekkurler
    maalesef guvenip anahtar birakabilcegim kimse yok.
    babamda yurt disinda. haftada bir gelip ilgilenecek durumda kimse yok etrafimda.
    bugun ozgorkeyle konustum arabayı oldugu gibi birak hic calistirma dediler.
    Akusu biter ama gelince biz hallederiz dediler.
    Oyle yapicam artik. Branda stresinden kurtulmamda iy
    i oldu.

• Herkese merhaba bende yeni 118i ile aranıza katıldım

Merak ettiğim bir konu var yeni 1.5 benzinli kullananlar acaba yakıt tüketimleri nasıl? Benimki 12-13 lt arasında geziyor ama şuan 150 km de. Rodaj dönemindeyiz farkındayım ama bundan önce 1.6 dizel astra kullanıyordum o ilk zamanlarda 7-8 sonra 5.5-6.5 oldu.

Bunda 1-2 lt incekse sıkıntımız var gibi sizin düşünceleriniz neler?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kexey kullanıcısına yanıt
    Yakit konusunda cok veri paylasildi hangi guzergahta nasil kullandigina gore degisir , uzun yolda 5.5 yakiyorum , en cok yakacak kisa mesafe motor soguk kullanimda 9.8 falan yakiyor normal sehir icin 8 yakiyor ben yakittan cok memnunum bu performansa icin cok iyi bence

• Benim araç daha 650 km de, 1,6lt dizel... İlk depo ortalamam 6,0 lt oldu... Uzun yollarda kısa mesafe ölçümlerde 5 lt yakıyor, şehir içi dur kalk trafiğe girince 6,5 lt civarına çıkıyor... Daha 650 km dir İstanbul için 7 ile başlayan bir değer görmedim... Çok yoğun dur kalk trafiklere de maruz kaldım... Tahmin ediyorum ki bu değerler 5000km sonrasında biraz daha düşecektir...

Not : Araç yeni olduğu için performanslı kullanım yapmadım, tüm bu değerler çok sakin kullanımdır... Trafiği takip ederek gazdan ayağımı çekerim ve fren kullanmam genelde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkurt80 -- 16 Eylül 2015; 1:26:45 >
  • 
Sayfa: önceki 11361137113811391140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.