Şimdi Ara

Bmw 1.16i 2006 nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu araçlar nasıldır kronik sorunları kullanan tecrübe eden var mı yakın zamanda bir tanesine bakacağım

• tipi çok güzel ama. her ne kadar hb diye geçsede sw gibi kullanılır

• Yok ya tipini ben beğenmiyorum sırf bmw hissiyatı için düşünüyordum
  • Confather kullanıcısına yanıt

sırf ortamlarda aracımın adı bmw olsun diye istenmeyen araca binilmez. işinize yarayacak arac bakın

• Herhangi bir fındık turbo motorlu benzinli veya herhangi dizel motorlu araç tarafından madara edilmemek için bile alınmaz, şamaroğlanına çevirirler adamı o arabayla. Az kaçar çok yakar tabirinin metale bürünmüş halidir ilk kasa 1 serisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sırf elaleme hava atmak için alınır almak iöin başka hiçbir nedeni olmayan araba direksiyon şahin kadar sert araba hantal en birisi bile feleğin çemberinden 10 defa geçmiştir düzgün bir kullanıcıdan alma ihtimali sıfır olan piyasadaki en sabıkalı araba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakıtı çok yakar ve gitmez. Temizini bulmak zor şahsen tercih etmem.
  • BMW'nin giriş segmenti en bela kasası.

Sırf BMW olsun ben orta şeritte 70-80 giderim 1.5dCi bile saplasın önemli değil diyorsan düşünülebilir.

• Aynen hocam şuanda 1.6 atmosferik kullanıyorum değişen bir şey olmayacaktır
  • berkaybz27 B kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    Önce E46 ve E39 bakıyordum ama çok eski diye vazgeçiyorum onlardan
    1.16 nın dışını çok beğenmesem de içi tam klasik bmw
  • Performansına göre çok yakar

Gitmez

İç mekan kalitesi düşüktür

Airbaglerle alakalı bir hatası var, başa bela.

Koltukları rahatsızdır.

Arka koltuklar dardır.

Gitmez

Ateşlemede duruma göre sıkıntı çıkarır.

Direksiyon fazla serttir.

Gitmez.

Motor dümdüz atmosferik olduğu için başka bir arıza kolay kolay çıkarmaz.

E46-E39'a göre elektronik anlamda daha sorunsuzdur.

Parçası çok pahalı değildir.

İç mekan dizaynı güzeldir (kendi görüşüm)

• 2006 model bir bmw'ye 1 serisine 120 bin liraları vermek akıl işi değil. Üstelik alacağınız araç 150-200bin km devirmiş olacak. birkaç sene önce 50 bin liraya alınıyordu

• oneyy1905 kullanıcısına yanıt
    İç mekan görüşünüze katılıyorum beni cezbeden tarafı o diğer görüşleriniz için teşekkür ederim dikkate alacağım
  • oneyy1905 kullanıcısına yanıt

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-doktordan-temiz-bmw-901713055/detay

8.7 litre demiş şehiriçi nasıl çok yakıyor ?

Ucuz yollu bmw için 3.16i mi alınmalı ?

• flyer_mig kullanıcısına yanıt

Linkteki araç 118i, 2.0 143 bg olan motor. Ona dair bir fikir belirtemem.

116i için N45B16 motor, otomatik şanzıman (114 bg olan, bildiğim kadarıyla 2007'de motor N43'e geçiyor 121 hp olan) için konuşayım:

100-110 arası uzun yolda 7 litre civarı yakar.

35-40 km/h ortalama hızla şehiriçi akıcıda 9 litre civarı yakar.

15-20 km/h ortalama hızla dur-kalk şehiriçinde 10 litresi kesin var, 11 civarına çıkar diyebilirim.

LPG için üstüne litre bazında 20% koy.

Nereden biliyorum, en yakın arkadaşlarımdan birinin arabası, 5 sene bindi :)

Kenarda sağlam (baya sağlam) bir para ve sanayide harcayacak kadar vaktiniz de varsa, BMW tadı da almak istiyorsanız 120i ya da 120d bakın E87 kasada. E90 316i'den kesinlikle uzak durun.

• Bmw 116i e87 manuel sanzıman 6 vites olanlar çok yakmaz herhangi 1.6 araç neyse onu yakar,uzun yolda çok rahat bir depo ile 800km gidiyordum şehir içide 8.5-9.5 arası yakar performansıda gayet yeterlidir,7 sene kullandım ve bmw camiasının en kaliteli ve sürüşü en zevkli aracıdır,kronik sorunu sadece içi biraz basık bagajı biraz küçük direksiyonu biraz agır baska hiç bir sorunu yoktur.Otomatik sanzıman olan modeller performansı kötüdür ve çok yakar almaya degmez eger otomatik alıcaksanız 118i e87 2.0lt motorlusu alınmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailcem34 -- 8 Şubat 2021; 21:18:24 >
  • Hocam yanlış anlamayın da 1.5dci motora haksızlık etmediniz mi bile diyerek? Bildiğim kadarıyla gayet iyi bir motor dci.

• Her zaman içimde bir uktedir e46 3 serisi almak. Ama Türkiye'deki kullanıcı profilini gördükçe hep almaktan vazgeçiyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.