Şimdi Ara

BMW 1.16d:::: gerçek 1600cc dizel Satışta::::BOMBA!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
192
Cevap
2
Favori
29.269
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Bmw >> BMW 1.16d:::: gerçek 1600cc dizel Satışta::::BOMBA!!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    5245 Mesaj
    Bu arac turkıyeye ıthal edılmeyecek bmw 1 serisine dizel motor getırmyeceklerını soyledıler
    |
    |

Orijinalden alıntı: akifsari

quote:

Orijinalden alıntı: keremersoy

quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

115 beygir 1.6 dizel ile 10.5sn lik bir 0-100.

BMW aktarmadaki uzmanlığını konuşturmuş yine.

+1

Pardon yanlış anlaşılmasın da mazda 3 1.6 dizel 115 hp nin 0-100 kaç sn?

11 sn.

Ne alaka?
    |
    |

W220 S500L V8 Automat.
  • Yarbay
    2514 Mesaj
    quote:

Kesinlikle.

quote:

Orijinalden alıntı: TüplüveÖfkeli

Vay anasini sayin seyirciler bmw ile bedavaya gezme devri artik. 3.20d den sonra 1.16d yakit cimrisi olma yolunda tam gaz ilerliyor. Tam gaz tabi, dizelde ne kadar basarsan bas ayni yakiyor nasilsa.

Keşke öyle olsa be usta.. Ben 3 bin devirde vites değiştireyim, yarı depoda 300 km oluyor. Şimdilerde 2.500ü geçmiyorum pek. Katkısı şu, yarım depoda 350 km ş.içi. Üstelik havalar soğuk.
    |
    |

Nikon D300/\Nikkor 18-70AFS-DX/\Nikkor 50mm/\Sigma 70-300/\Cosina 100mm 1:1 Macro/\SB-800
    93" Honda Civic 1.6si---Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik
    Huawei Ideos X5<>Nikon d80<>Fujifilm s2950<>HP dv6-3100et
    YENİ NESİL OTOMOBİL PROGRAMI YAKINDA SİZLERLE
  • Yarbay
    3122 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MINERVAL

quote:

Orijinalden alıntı: erayfm

BMW motorlarını peugeot ile ortak üretiyordu bildiğim kadarıyla, bu motor da peugeot'un devşirmasyonu olabilir mi?

Suan hicbir bmwde peugeot motoru kullanilmiyor ortak uretilen motorlar minide kullaniliyor.

BMW'nin 2.000cc altında kendi ürettiği motor olmaması lazım. 316 ve 116 daki motorlarda psa motoru.
    |
    |

neden derseniz yeni 5 ile beraber xDrive isteklerinde patlama yaşandi ve hemen hemen 1 sene sonra bildiginiz gibi tum motor seceneklerinde xDrive geliyor, hatta 5.35d olarak gelmiyor direk 5.35xd var artik sedanda da, GT'de de..

ki BMW AG'nin kaz gelecek yerden tavuk esirgemedigini dusunursek TR'ye gonderebilir diye dusunuyorum.. daha onceki Efficient Dynamicslerin gelmemesinin sebebi motorlarin zaten 2000cc ama dusuk beygir gucude olmasiydi.. millet hacime gore vergi odediginden 184bgligini alirim niye 163bg kullanayim dediginden gelmiyordu..

simdi durum degisti.. 1600cc dizel motor demek verginin dusuk olmasi demek.. talepler inanilmaz artarsa BMW AG bu istekleri geri ceviremez.. tipki anlattigim xDrive orneginde oldugu gibi, standart ekran, navigasyon, internet gibi hizmetleri artik getiriyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: MINERVAL

quote:

BMW motorlarını peugeot ile ortak üretiyordu bildiğim kadarıyla, bu motor da peugeot'un devşirmasyonu olabilir mi?

Suan hicbir bmwde peugeot motoru kullanilmiyor ortak uretilen motorlar minide kullaniliyor.

BMW'nin 2.000cc altında kendi ürettiği motor olmaması lazım. 316 ve 116 daki motorlarda psa motoru.

Eski kasa 1.16 ve 3.16 biraz karisik ama suan guncel kasa f20de kullanilan ve f30da kullanilacak olan 1.6 136hp ve 170hplik motorlar tamamen bmw uretimi.

|
    |

• Teğmen
    126 Mesaj
    1.6 dizel var dediler geldik..
    |
    |
    bu araci kiralamistik eski kasasini 2.5 depoyla 2750 km yol yaptik hepsi uzun yol sehir ici toplasak 150 km falan kullanmisizdir viyanadan ciktik munih bielefeld amsterdam dolastik geldik tek sikintisi icine ben sigamadim
    |
    |
    16912 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Lady GarGara

Türkiye'ye gelmez.

Direkt 116d değil farkındaysanız. 116d EfficientDynamics Edition.

320d EfficientDynamics Edition ve 520d EfficientDynamics Edition'ın da ülkemize gelmediği gibi 116d EfficientDynamics Edition'da gelmeyecektir diye düşünüyorum.

Distribütör neden böyle bir adilik yapıyor acaba?

Getir işte EfficientDynemics modelini. Zaten millet eşşek yükü para ödüyor BMW'lere.
    |
    |

bende bişe sandım başlıgı okuyunca
    |
    |
    |
    |
    Halk istediği halde kendi kafalarına göre getirmemezlik yapmaları resmen adilik.

Doğuş kadar olamadılar. Adamlar kazık mazık ama 1.6 TDI DSG'yi getirdi koydu tüketicinin önüne.
    |
    |

Orijinalden alıntı: sarapci

Borusan oto 30 aralıkta benı baska bır arac ıcın aramıstı o zaman bmw 1.20d gelıcekmı dıye sormustum bana dızel bmw 1 serisi ihrac edilmeyecek dedıler o yuzden bmw 1 dizel beklemeyın bosuna

Borusan'ın sorularınıza vereceği cevapları pek sallamayın , özellikle çok bilmiş satış temsilcilerinin...

Bu araç kesinlikle ve kesinlikle Türkiye'ye gelecek.. İlk etapta düz vitesle gelecek diye daha önce de duymuştum zaten, otomatik vites olmaması handikap ama kesinlikle düz vitesi gelecek... Hatta f30 la bile gelmesi muhtemel.. Gerçi f30 'da bu motor iş görmez orası ayrı mesele...
    bu motor kesin gelir, biraz geç gelebilir ama mutlaka gelir
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: akifsari

quote:

Orijinalden alıntı: keremersoy

quote:

+1

Pardon yanlış anlaşılmasın da mazda 3 1.6 dizel 115 hp nin 0-100 kaç sn?

mazda 3 10.9 sn
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: asoz

quote:

Orijinalden alıntı: sarapci

Borusan oto 30 aralıkta benı baska bır arac ıcın aramıstı o zaman bmw 1.20d gelıcekmı dıye sormustum bana dızel bmw 1 serisi ihrac edilmeyecek dedıler o yuzden bmw 1 dizel beklemeyın bosuna

Borusan'ın sorularınıza vereceği cevapları pek sallamayın , özellikle çok bilmiş satış temsilcilerinin...

Bu araç kesinlikle ve kesinlikle Türkiye'ye gelecek.. İlk etapta düz vitesle gelecek diye daha önce de duymuştum zaten, otomatik vites olmaması handikap ama kesinlikle düz vitesi gelecek... Hatta f30 la bile gelmesi muhtemel.. Gerçi f30 'da bu motor iş görmez orası ayrı mesele...

Kesinlikle ve kesinlikle derecesinde emin olamayiz ama ben de bekliyorum bu motoru.Bu olmas bile 1.20 d nin kesin gelicegini dusunuyorum.

Katılım Zamanı:15 Eylül 2006

• Yarbay
    2324 Mesaj
    Mevzu BMW olunca herkes yüksek güç bekliyor ama bu motorun amacı ekonominin yanında düşük emisyon değeri yakalayabilmek.

Bu motorun emisyon değeri 99 g ve bu salınımıyla A+ sınıfında yer alıyor.

2 litre ve 143 den 218'e kadar değişik güç seçenekleri varken 1.6 litrelik motoru neden 140-150hp civarında zorlasınlar.

Bu motorun tek dezavantajı otomatik versiyonunun bulunmaması.

Bu arada Almanya'da satışa da çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emr256 -- 17 Ocak 2012; 18:27:10 >
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
Canlı Tv izle
Bey Azura
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,548
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.