Şimdi Ara

BMB Envy Su Arıtma Cihazını Kullanan Varmı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
21.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uk77

Dün Aşkın bey eve gelerek musluk suyumuzu arıttı. Tadı fena gelmedi. Sanırım Envy alacağım. Az buz para vermediğimiz damacana suyumuzun TDS değerinin 100 ün üzerinde çıkması kafamızı karıştırdı. Tabi sadece bu değer yüzünden su hakkında olumsuz konuşmamak lazım.

Ben arıtmayı almadan araştırmalarımda firmaların kacamak cevap vermeleri rahatsız etti ama bir taraftanda damacanaların saglıksız olması mecburen bu yola itti.2 senedir damacanayı bırakıp 1,5 lt lik saka suyu iciyorduk fakat onun tds degeride 87 cıkması beni rahatsız etti tds degeri düşük cıkan sularda var fakat onların ph degeri 6 ve altında cıkınca arıtmayı almak şart oldu diye düşündüm.2 aylık kullanımdan sonra yaptırdıgım analizde ph 7.67 sertlik derecesininde 4 fs. tds nin 50 (alkalin+detoks ve hindistan cevizinden sonraki deger) normal olması rahatlattı ,damacanaların taşınması esnasında bir dergide okumuştum araç icindeki sıcaklık yaz aylarında 80 dereceye kadar cıktıgı icin bu plastik şişelerde dagil kimyasal maddeler suya cok kolay geciyor yani dolum yerinde temiz olan su evlere gelene kadar saflıgını ve temizligini kaybediyor.kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: taneresin

quote:

Dün Aşkın bey eve gelerek musluk suyumuzu arıttı. Tadı fena gelmedi. Sanırım Envy alacağım. Az buz para vermediğimiz damacana suyumuzun TDS değerinin 100 ün üzerinde çıkması kafamızı karıştırdı. Tabi sadece bu değer yüzünden su hakkında olumsuz konuşmamak lazım.

Ben arıtmayı almadan araştırmalarımda firmaların kacamak cevap vermeleri rahatsız etti ama bir taraftanda damacanaların saglıksız olması mecburen bu yola itti.2 senedir damacanayı bırakıp 1,5 lt lik saka suyu iciyorduk fakat onun tds degeride 87 cıkması beni rahatsız etti tds degeri düşük cıkan sularda var fakat onların ph degeri 6 ve altında cıkınca arıtmayı almak şart oldu diye düşündüm.2 aylık kullanımdan sonra yaptırdıgım analizde ph 7.67 sertlik derecesininde 4 fs. tds nin 50 (alkalin+detoks ve hindistan cevizinden sonraki deger) normal olması rahatlattı ,damacanaların taşınması esnasında bir dergide okumuştum araç icindeki sıcaklık yaz aylarında 80 dereceye kadar cıktıgı icin bu plastik şişelerde dagil kimyasal maddeler suya cok kolay geciyor yani dolum yerinde temiz olan su evlere gelene kadar saflıgını ve temizligini kaybediyor.kolay gelsin

Doğrudur. İçeceğim suyun kanserojen olma riskindense mineralce fakir olma riskini almak benim için daha mantıklı.

• Metroda sattiklari urun ile envy dijital olan arasinda tad farki varmi ysda ro.Canavar ile envy arasinda ne fark var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evetben

Metroda sattiklari urun ile envy dijital olan arasinda tad farki varmi ysda ro.Canavar ile envy arasinda ne fark var

Selam ben envy kullanıyorum metroda satılan sanırım 5 filitreli RO canavar 8 filitreli envy ile aynı işi yapıyor yanlız üzerinde elektronic kart yok kartta filitre durumlarını arıza durumunu tds degerini devamlı gözlüyorsunuz içimi cok güzel sitede yaptırdıgım analizleri yazdım metroda satılanla arasında filitre farkı var en iyi cevabı bmb internet sitesinde canlı görüşme ile ögrenmeni tavsiye ederim .
  • Ben bu cihazı aralık ayında aldım ve test ettirdikten sonra kullanmaya başladım. Yaklaşık 15 gün önce çok büyük bir ilaç firmasının laboratuarında 2. testi yaptırdık ve malesef suyumuzda bakteri oluşumu tespit edildi. Firmayı aradığımda ücretli olarak servisin gelebileceği yada İzmire numune yollayabileceğim söylendi. İstanbuldan İzmire gidecek numuneden doğru bir test sonucu çıkması mümkün değil. Servisle görüştüğümde ise sadece eve gelip elektrot testi yaptıkları bilgisi geldi.

İstanbuldaki özel laboratuarlar da ciddi bir hizmet vermiyor. Sanıyorum kimse bu firmalarla uğraşmak istemiyor. Cihaza 900 tl para verdim, 6 ay içinde kullanamayacağım duruma geldi. Firma beni çok büyük hayal kırıklığına uğrattı malesef. Eğer resmi bir test yaptırabilirsem bu konuyla çok ciddi şekilde uğraşmayı düşünüyorum.
  • quote:

Ben bu cihazı aralık ayında aldım ve test ettirdikten sonra kullanmaya başladım. Yaklaşık 15 gün önce çok büyük bir ilaç firmasının laboratuarında 2. testi yaptırdık ve malesef suyumuzda bakteri oluşumu tespit edildi. Firmayı aradığımda ücretli olarak servisin gelebileceği yada İzmire numune yollayabileceğim söylendi. İstanbuldan İzmire gidecek numuneden doğru bir test sonucu çıkması mümkün değil. Servisle görüştüğümde ise sadece eve gelip elektrot testi yaptıkları bilgisi geldi.

İstanbuldaki özel laboratuarlar da ciddi bir hizmet vermiyor. Sanıyorum kimse bu firmalarla uğraşmak istemiyor. Cihaza 900 tl para verdim, 6 ay içinde kullanamayacağım duruma geldi. Firma beni çok büyük hayal kırıklığına uğrattı malesef. Eğer resmi bir test yaptırabilirsem bu konuyla çok ciddi şekilde uğraşmayı düşünüyorum.

Merak ettim degerleri acıklarmısınız bakteri yedigimiz içtigimiz her şeyde var bu bakteri insana ne kadar zarar veriyor bir sınırı varmı acıklarsanız cok sevinirim . satıcı firmalar test yapmazlar bildigim kadarı ile sadece satarlar .ayrıca piyasada satılan cok isim yapmış su firmalarında bile bakteri rastlandıgını duymuştum önemli ve güvenilir kaynaklardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taneresin -- 10 Haziran 2013; 20:06:05 >

• merhaba ben izmirdeyim r10 canavar 1.5 senedir kullanıyorum yeni filitrelerini değiştirdim çok memnunum
  • slm ben habertürk tv ye 1 eylül 2013 pazar günü sipariş verdim 4. gün oldu bekliyorum gelir inşallah deneyimlerimi yazarım
  • envy yedek filtresi ararken bu mesajlari gordum.

1 senedir kullaniyorum almayi dusunen varsa tevsiye ederim aleti.
    basarili bir model envy.
    Daha evvel RO-10 da kullanmistim.
    Bu modelin tipik su aritma cihazlarina gore artilari
    - Kendisini temizleyebiliyor.
    - cift membran oldugu icin hizli dolduruyor deposunu.
    - filtrelerin durumunu ekrandan izleme sansiniz var, azaldikca barlar kisaliyor.
    - suyun tadi tum aile fertleri tarafindan begenildi.
    - tezgah ustu icin gelen musluk cok kaliteli.
    - yedek fiktresi 295 TL (8 filtre icin iyi sayilir fiyati)
    indirim kampanyalarinda 799 TL cihazin kendisini bulmak mumkun (sitesinde 999 TL, maliyet hesabina girerseniz muhtemelen damacana daha uyguna gelir ama tasima su ile degirmen dondurmek bir zaman sonra yipratiyor insani).

kolay gelsin.
  • arkadaşlar r10 canavar çift mebranmı çift mebran nedemek filitreleri pahalı diyolar başka sitelerde daha ucuza satıyolar fark nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: oasisngn

envy yedek filtresi ararken bu mesajlari gordum.

1 senedir kullaniyorum almayi dusunen varsa tevsiye ederim aleti.
    basarili bir model envy.
    Daha evvel RO-10 da kullanmistim.
    Bu modelin tipik su aritma cihazlarina gore artilari
    - Kendisini temizleyebiliyor.
    - cift membran oldugu icin hizli dolduruyor deposunu.
    - filtrelerin durumunu ekrandan izleme sansiniz var, azaldikca barlar kisaliyor.
    - suyun tadi tum aile fertleri tarafindan begenildi.
    - tezgah ustu icin gelen musluk cok kaliteli.
    - yedek fiktresi 295 TL (8 filtre icin iyi sayilir fiyati)
    indirim kampanyalarinda 799 TL cihazin kendisini bulmak mumkun (sitesinde 999 TL, maliyet hesabina girerseniz muhtemelen damacana daha uyguna gelir ama tasima su ile degirmen dondurmek bir zaman sonra yipratiyor insani).

kolay gelsin.

evet damacanaya gore pahalı indirimde 999tl
    ve filitreleri 295 tl
    bu paraya 7 aşamalı arıtma cıhazı var. yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aykutasil -- 30 Haziran 2014; 17:14:15 >

• Arkadaslar bende Eskisehirde ki evime yeni taktirdim, icimi cok guzel. Onceden damacana su kullaniyorduk, BMB den sonra damacana almaz olduk. Taktirmak isteyenler gonul rahatlihiyla taktirabilir.
     BMB Envy Su Arıtma Cihazını Kullanan Varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uk77 U kullanıcısına yanıt
    Merhabalar öncelikle geçmiş olsun,
    Keşke herkes sizin kadar konunun takipçisi olabilse. Bu tür firmaların vaad ettiklerinin gerçekleşmediğiniz maalesef üzülerek görüyoruz. Su arıtma cihazı tercihi çoğu insanın düşündüğü kadar basit bir şey değil. Bu konuda arıtma cihazından çıkan suyu 500 ml'lik bir pet şişede bana gönderirseniz köklü laboratuvarlardan olan Deren laboratuvarlarında @uk77 test ettirebilirim.
    iyi günler.
  • izmir metroda 349 tl ye 7filitreli modeli var
    hesaplı geldi alıp taktırmayı planlıyorum
    ama bu envy değil, filitreleride 70 tl falandı
    acaba yeterli kalitede su üretemezmi dersiniz
  • arkadaşlar bu bmb marka cihazı alsak daha sonra filtreleri başka markayla değiştirebilirmiyiz
  • tahir0734 T kullanıcısına yanıt
    bu iyi birşey değil mi
  • ama okuduğum torumların çoğunda 7/8 filtreli olanların daha kaliteli ve doğal su ürettiği söyleniyor, ayrıca bmb en az atık su bırakan cihazın envy modeli olduğunu idda ediyor, ayrıca filtre ömrü dolduğunda başka marka filtrede takabiliriz diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halil45tr -- 9 Aralık 2014; 3:54:13 >
  • Atıksu miktarı faturana yansıtılan atıksu bedeli değil

Arıtma çihazının su arıtırken filtrelerden geçmeyen maddeleri atmak için kullandığı çıkıştan gelen atıksuyu ifade ediyor.
  • Arkadaşlar bu cihazlarda ki atık su oranlarını tam olarak söyleyebilecek kimse varmı ? En azından istanbuldaki terkos suyunun yüzde kaçı atığa gider ? yüzde kaçını kullanabiliriz ?
  • akvaryum icin aldığım PH,EC,TDS ölçer cihazla biraz da tırsarak (dile kolay iki senedir damacana yerine musluk suyu içiyoruz) Envyden çıkan suyu test ettim.

İstanbul musluk suyu (anadolu yakası) -> 220 ppm
    İşyerindeki XYZ Vakıf Damacana Su -> 130 ppm
    Bizim Env suyu --> 17 ppm

Internette goreceli bir skala buldum...

0 – 50 ppm Yumuşak su, mineralsiz (Ters Ozmoz ile arıtılmış)
    50 – 140 ppm Mineralli Su (Karbon Blok Filtreleme)
    140 – 400 ppm Musluk Suyu

170 ppm ve üzeri Sert Su
    200 – 300 ppm İçilemez Su
    300 – 500 ppm Kaynak Suları
    500 ve üzeri Kullanılamaz Su

Bu tabiki suda bakteri var mı yok mu göstermez ama alet görevini halen yapıyor (filtreler 9 aylık)..aslında amway'de vardi sanirim (amway ürününü önermiyorum yanlış anlaşılmasın, saadet zinciri mantığı ile satılan ürünlerde yüksek kar marjı düşük kalite konsepti olduğu için uzak durmak gerektiğini bile düşünüyorum fikrimi soran varsa) UltraViole ışık ile bakteri temizliği yapabiliyordu akan su üzerinde öyle birşey nasıl eklenebilir bu RO ürünlere onu araştırayım en iyisi...
    neyse vaz geçtim...
    http://www.uswatersystems.com/blog/2013/07/warning-dont-ever-put-a-uv-light-on-an-undersink-reverse-osmosis-undersink-system/
    en mantıklısı evin girişine UV koymakmış...

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.