Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

BM Bilgisayar Tavsiyesi 2019

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: seyyartayyare Daha Az
1 Kayıtlı Üye
19
Cevap
4
Favori
1.244
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> TYT/AYT Genel Sohbet >> BM Bilgisayar Tavsiyesi 2019
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    32 Mesaj
    Merhabalar, her yıl açılan bu konuyu bu sene de ben açayım dedim :) Bu sene bilgisayar mühendisliği kazandım, nasıl bir bilgisayara ihtiyacım olur, tavsiyelerinizi almak isterim.

İşlemci olarak i7 zorunlu olur mu, kaçıncı nesil olmalı?
    Ssd kapasitesi ne kadar olmalı? Ssd kapasitesi tamamen dolmamalı diye duydum ama dolsa ne kadar etkisi olur?
    Ekran kartına ne kadar ihtiyaç olur?
    Ram 8 mi 16 mı olmalı?
    Hangi ekran boyutu daha uygun olur? 15,6 inch ideal midir yoksa daha büyük veya küçük bir ekran bakılabilir mi?

Direkt bir bilgisayar tavsiyeniz varsa onu da söyleyebilirsiniz, iyi olur benim için :)

Teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

|
    |
  • Onbaşı
    16 Mesaj
    Macbook Pro al geç.

• Onbaşı
    32 Mesaj

Apple kullanmayı pek tercih etmiyorum.

|
    |
    mustafa.kzck kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    606 Mesaj
    Modelleme istemiyorsan i5 yeter. Ben eem kazandım animasyona ilgim var bide bazı uygulamalar çok güç istiyor ondan i7 alıyorum.
    Ram yine aynı şekil 16 animasyon ve ağır kodlarda işine yarar.
    15 ideal. 17 ağır olur.
    Ssd 500 al. Hdd almasan da olur.
    Büyük ihtimal oyun da oynarsın. Msı modellerine bak bence. Apple öneriliyorda, öğrenci tarzı değil bence. Pratik filan hep özentilikten deniyor. (%70)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

Öncelikle teşekkür ederim. Oyun oynamayacağım ama uzun süre günlük işlerim için de kullanmayı düşünüyorum. Hdd bunun için gerekli gibi geldi en azından 1tb civarı. Ssd için önceden tam kapasite doldurulmamalı yoksa performansı düşer diye okumuştum. Bu yüzden sadece ssd alma konusunda endişelerim var.

|
    |
    mizyaz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    606 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: abeautifulmind

Öncelikle teşekkür ederim. Oyun oynamayacağım ama uzun süre günlük işlerim için de kullanmayı düşünüyorum. Hdd bunun için gerekli gibi geldi en azından 1tb civarı. Ssd için önceden tam kapasite doldurulmamalı yoksa performansı düşer diye okumuştum. Bu yüzden sadece ssd alma konusunda endişelerim var.
    hocam 500 gb ssd günlük işlerle dolmaz. Sürekli film indirmeniz gerekiyor. Ben film, dizi, steam oyunları gibi şeyleri harici 1tb bir diske aktarıp kullanmayı düşünüyorum. Siz pcnin içine sonradan da koyabilirsiniz hdd lazım olursa.

Hdd ve işletim sistemi olunca fiyat artıyor ve ikisini de ucuza halletmenin yolları var ondan dedim.
    |
    |

|
    |
  • Yarbay
    3254 Mesaj
    Hafif, pili bol ömürlü olsun yeter.
    Haftada 1-2 saatlik ders için lazım olur sana laptop. Hatta onun için bile olmaz okulların labları var zaten.
    Notepad açabilen her bilgisayarda kod yazabilirsin. Virtual Studio kullanırsınız büyük ihtimal bu yüzden SSD'li bir şey al, program geç açılıyor bekleye bekleye ömür biter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filojistoN -- 16 Ağustos 2019; 13:51:34 >

TG
  • Yüzbaşı
    515 Mesaj
    Hocam öncelikle ne kadar fiyat aralığında bir bilgisayar istediğinizi belirtseniz iyi olur. Sırf okulda kod yazmak için öyle ahım şahım bir bilgisayara ihtiyacınız yok zaten kullanacağız DevC++,Netbeans,Proteus gibi programları i5 8gb ram ssd'siz eski model bir bilgisayar rahatlıkla açar. Okulun öğrenciyi bu noktada zorlaması iyi bilgisayar aldırmaya çalışması çok saçma olurdu ki eğer öyle bir şey yapacak olursa da okulun labaraturlarında sizlere o imkanı sağlaması gerekir. Bilgisayar mühendisliği 3.sınıf öğrencisi olarak diyorum bunları. Gene de dışarıda da kullanarım,oyun oynarım,photoshop gibi programlara merakım var derseniz o zaman ilgi alanınıza ve bütçenize göre bir şeyler önermeye çalışırım
    |
    |

|
    |
    Sadece kodlama içinse milletin gazına gelip tonla para dökme. İçinde tost makinesi işlemcisi bile olsa bir işlemcisi olan ssd'li bir bilgisayar alman gerek. Tek nokta ssd. Yoksa kafayı yersin bekleye bekleye. Ram 4 veya 8 yeter.

Ama eğer oyun oynarım, Unity, Unreal Engine kullanırım, animasyon programı kullanırım diyorsan ve laptop alıyorsan işlemciye bakmadan en az 8gb tercihen 16gb ram olan en kötü 1050 ekran kartı olan bir laptop al. İşlemciye bakma dememin sebebi ise laptopta zaten o ekran kartını besleyebilen bir işlemci koyarlar. Ama yine 1050 ekran kartının yanında i7 olana paran yetiyorsa onu al. Yine en önemlisi ssd.

Bu dediklerim yardımcı olur bence. Eğer yine de sorun varsa sorabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oyunarda -- 16 Ağustos 2019; 17:45:5 >
    |
    |

|
    |

Orijinalden alıntı: filojistoN

Hafif, pili bol ömürlü olsun yeter.
    Haftada 1-2 saatlik ders için lazım olur sana laptop. Hatta onun için bile olmaz okulların labları var zaten.
    Notepad açabilen her bilgisayarda kod yazabilirsin. Virtual Studio kullanırsınız büyük ihtimal bu yüzden SSD'li bir şey al, program geç açılıyor bekleye bekleye ömür biter.
    hocam ben visual studioyu ssdye kurdum ona rağmen yavaş açılyıor hddde düşünemiyorum visual studioyu
    |
    |
    CPU:AMD FX X4 4320 8 MB Quad Core @ 4.1 GHz | GPU, AMD Radeon R7 250 GDDR3 2 GB, | Anakart: M5A78L-M LX3 DDR3 1866 MHz | Ram: 4 GB 2x2 1333 MHz CL9 DDR3 Kingston Ram,| HDD: Seagate Barracuda 7200.10, 320 GB 7200 RPM 3,5" | PSU: 400W PSU, | Kasa: Cooler Master Centriuon 5 Kasa,| Kulaklık: Philips SHP1900 Kulaklık | Telefon: Samsung Galaxy Grand Duos I9082
  • Er
    0 Mesaj
    Up

|
    |
  • Onbaşı
    23 Mesaj
    Thinkpad serisini araştırın.

|
    |
    |
    |
    |
    |

|
    |

|
    |
1
Reklamlar
e-ticaret
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.