Şimdi Ara

Bluray yazıcı Asus vs LG

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aşağıda bilgileri bulunan 2 bluray yazıcı arasında kaldım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum.
    http://www.asus.com/Optical_Drives/BW12D1SU/#specifications
    http://www.lg.com/us/data-storage/lg-BE14NU40
    veyahttp://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=3009848&Productid=bd300833
    Panasonic UJ 260 Slim Notebook Bluray Yazıcı BD-RW/DVD-RW (PNS-UJ-260)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ediz70 -- 9 Temmuz 2013; 14:57:04 >

• http://dukkanlar.gittigidiyor.com/Modern_Gezgin/
    dükkanının sahibiyim yardımcı olabilirim
    panasonic uj260 laptoplarda en çok kullanılan modeldir gerçekten çok sorun çıkarmaz çinde mathuskha fabrikasında üretilir pioneer de aynı yerde üretilir
    Lg olan modelde MODİSK ve 14x bluray yazma desteği var ama 14X de yazılabilen bluray disklerini ülkemizde bulamaz bulsan da almak istemezsin ayrıca USB 3.0 tamamen gereksiz çünkü o hızda veri transferi yapılabilecek bir disk yok
    Asus bu modele yakın pekçok model tanıttı ve gerçekten hometheatre gibi kaliteli oluyorlar ancak inanılmaz pahalı, çok ısınıyor ve gereksizler çünkü; modern akıllı tvlerin çoğu zaten harici bluray yazıcıları tanıyor. yani plug-play özelliği olan bir akıllı tvden alabileceğiniz bir görüntü için ekstra para vermiş oluyorsunuz ve maalesef bu sistemler harici adaptöre ihtiyaç duyuyorlar, ağır ve çok çok pahalılar
    Saygılarımla
  • Uj icin fiyat alabilirmiyim sizden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ediz70 E kullanıcısına yanıt
    Uj bende harici olarak var şuan satışta yok ama elimde bir adet var 275 tl birde kampanya yapmıştık %5 indirim fırsatı var yani 261tl
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/en-ucuz-panasonic-uj240-6x-3d-blu-ray-yazici-73235513
    bendeki uj 240 dır tek farkı bende bd xl okumuyor ama güncellemesi var
    ürünlerime yapılan yorumlara bakarsanız alanlar üründen gayet memnun ayrıca bluray disklerde de fiyatlarımıza güveniyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AccuracyAS50 -- 11 Temmuz 2013; 6:14:28 >
  • Cevabiniz icin tesekkurler
    Laptop oldugundan dolayi internal istiyorum. Arastirmalarim devam ediyor. External alirsam oncelikle ssd alip daha sonra usb3.0 li external alacagim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ediz70 -- 11 Temmuz 2013; 7:00:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ediz70

Cevabiniz icin tesekkurler
    Laptop oldugundan dolayi internal istiyorum. Arastirmalarim devam ediyor. External alirsam oncelikle ssd alip daha sonra usb3.0 li external alacagim

internal istiyorsarız ondan var ama 4x hızında tabi fiyatı çok daha uygun ilgilenirseniz
  • AccuracyAS50 kullanıcısına yanıt
    onumuzde ıkı secenek var
    1-) laptop ıcerısıne sdd+dvd surucu yatagına akasa-n-stor-notebook-slim-sata-optik-surucu-odd-yuvasi-uyumlu-2-5-sata-hdd-kutusu+ external usb 3.0 bluray yazıcı
    2-) laptop ıcıne ssd + mevcut dvd yatagına ınternet bluray yazıcı

2. secenek olur ıse laptop ıcındekı ssd kapasıtesı 120gb olacagından ıkıncı bır bluray download ıslemı gerceklesemeyecek :(:(
    her ındırılen bluray yazdırılarak ssd kapsıtesı bosaltılacak
    sence hangısı olmalı?
    bana sorarsan ssd yi noş yuvaya takmak daha mantıklı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: AccuracyAS50

bana sorarsan ssd yi noş yuvaya takmak daha mantıklı olur

bence de öbürünü de yapabilirsin tabi ama böyle daha rahat kullanırsın sanki
  • Optik sürücüler çok sık kullanılmıyor ancak ssd sana daha çok lazım olur. illa medya yazacak veya bir medyadan dosya alacaksan usb den takar alırsın çok çok zor değil. Ayrıca bluray yazıcılar ve okuyucular toza karşı çok hassastır ve maalesef laptop pc ler toz mıknatısı gibidir. SSD iyidir candır
  • Bluray yazılacak ıse ve bu ıslem ıster external olsun ısterse ınternal olsun SSD den daha hızlı verı aktarımı olmayacagına hepımız kararlıyız.
    Bundan sonra eger external olacak ıse usb3.0 dan data aktarımı mı daha hızlı guzel ve hatasız olur (bluray yazarken) yoksa ınternal yazıcı alınarak data aktarımı daha guvenlı ve hızlı olur?
    Piyasada en fazla 12xlik bluray ürünleri var. Bluray dünyasında 1x=18mb/sn dir yani 12x18= 216mb/sn bir hız ile okuma yapabilirsiniz ancak bu mükemmel dünya da. ncak 7200 Rpm'lik bir hdd 150-175mb üzerine çok zor çıkar demek ki sabit diskimiz Solid State değil ise alınan teknoloji gereksiz. Dolayısıyla USB 3.0 bir ürün almak ssd disk kullanmayan biri için ölü yatırım. ssd ler ise 225 mb üzerine rahtlıkla çıkabilir ki bu USB 3.0ın (mükemmel koşullarda) vaad ettiği 600mb/sn sınırının çok altında.. Sözün özü şudur. solid disklerin ikisini de pc ye takın en azından hız kazanırsınız sonrasında piyasada bulabileceğiniz external 6xlik bir bluray yazıcı 108MB/sn lik yazma hızını sonuna kadar kullanabilirsiniz.
  • ustalar LG LG BE14NS40 ve LG BE14NU40 modelleri arasındakı farkı bulamadım :(
    LG ınternet sıtesınde NU modelını gosterıyor fakat NS modelını gostermıyor
    Acaba bu ıkı model farkı sadece kıtalar arası satış farkından dolayımıdır?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.