Şimdi Ara

Bluray Player + USB Media Player tek cihazda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bana bir adet Bluray oynatıcı ve usb media oynatıcının tek cihazda sunulduğu bir çözüm gerekiyor. Her türlü önerilerinize açığım.
    Yanlız kaliteli, şık gözüken ve tercihan markası düzgün bir şey olursa çok sevinirim. Tek cihaza dönmeden önce Philips HMP-3000 ve Sony nin ortalama bir BD Player'ını alacaktım.
    Televizyon 55NX720 olacak. Mümkün mertebe sony olsun istiyorum ama adamlar hariciden bir şey oynatmama konusunda inanılmaz inatçılar.
    Philips'in kaliteli bir BD playerı, USB girişli olduğu takdirde, HMP-3000'in sunduğu tüm özellikleri sunabilir mi?

Evet arkadaşlar, top sizde :)

• ben şöyle bir çözüm buldum..
    bende himedia hd910a var, bir de usb blu ray okuyucu aldım ( himedia konusundaki mesajımda görebilirsin )
    hd910 o usb blu ray oynatıcıyı tanıyor.. direk oynatmaya başlıyor her türlü cd yi.

tavsiye ederim.
  • Okumuştum zaten, hatta harici bd okuyucuna dahi bakmıştım. Biraz iptidai bir çözüm gibi ama galiba her şeyi yapabilmenin en ekonomik hali de seninkisi.
    Sanıyorum ben de o yola gireceğim. Hem öyle yaparsam, BD okuyucuyu daha sonra alarak masrafı bölmüş de olurum.
    Bir yanım da Philips'in falan usb medya destekli BD playerlarından alıp kurtulmak istiyor. Nedense bluray izlemek için orjinal bir disk/bd-iso ve bd player daha verimli olacakmış gibi geliyor.
    Cihazın işlemcisi bakımından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ignorant

Okumuştum zaten, hatta harici bd okuyucuna dahi bakmıştım. Biraz iptidai bir çözüm gibi ama galiba her şeyi yapabilmenin en ekonomik hali de seninkisi.
    Sanıyorum ben de o yola gireceğim. Hem öyle yaparsam, BD okuyucuyu daha sonra alarak masrafı bölmüş de olurum.
    Bir yanım da Philips'in falan usb medya destekli BD playerlarından alıp kurtulmak istiyor. Nedense bluray izlemek için orjinal bir disk/bd-iso ve bd player daha verimli olacakmış gibi geliyor.

Selamlar,
    Ben de sizin gibi Philips alıp kurtulurum diyordum ancak tam istediğim gibi olmadı.Ben biraz düzenliyimdir.Açıkçası media playeri ve 3,5"harici diski nereye koysam şaşırıyorum.Kocaman Tv sehpamda bir yer yurt bulamadım bu ikisine.Açıkçası derli topluluk açısından bence tek cihaza yönelin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halog

quote:

Orijinalden alıntı: ignorant

Okumuştum zaten, hatta harici bd okuyucuna dahi bakmıştım. Biraz iptidai bir çözüm gibi ama galiba her şeyi yapabilmenin en ekonomik hali de seninkisi.

Selamlar,
    Ben de sizin gibi Philips alıp kurtulurum diyordum ancak tam istediğim gibi olmadı.Ben biraz düzenliyimdir.Açıkçası media playeri ve 3,5"harici diski nereye koysam şaşırıyorum.Kocaman Tv sehpamda bir yer yurt bulamadım bu ikisine.Açıkçası derli topluluk açısından bence tek cihaza yönelin.

Size tamamen katılıyorum. Philips'den kastım HMP3000 değildi, modelini hatırlamadığım bir Bluray oynatıcısı, MKV vs. de dahil olmak üzere USB desteği de veriyordu. Sanıyorum modeli 3200 idi.
    Bu tarz bir BD player alayım diyorum. Tek kaybım 3d ISO'lar olacak, onu da bluray satın alarak çözerim dedim. Hem sony gibi ''illa da orjinal disk oynatırım gerisine karışmam'' da demez..

Ne yapsak arkadaşlar?
    Internet bağlantısına ihtiyaç duymuyorum. DLNA vs. gibi networkden görüntü aktarma da yapmayacağım. 3d BD oynatsın (disk ile) bir de usb ye taktığım 720p 1080p mkv leri, türkçe altyazılarda problem yaratmadan oynatsın, budur.
    Bu bağlamda ne önerirsiniz?
  • Asus O!Play BDS-700 incele istersen.. Ben almayi dusunuyordum ama fiyat pahali geldigi icin alamadim..

http://www.asus.com/Multimedia/Bluray_HD_Media_Player/OPlay_BDS700

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zts -- 3 Ağustos 2012; 12:12:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zts

Asus O!Play BDS-700 incele istersen.. Ben almayi dusunuyordum ama fiyat pahali geldigi icin alamadim..

http://www.asus.com/Multimedia/Bluray_HD_Media_Player/OPlay_BDS700

Zts, bu alet bana uyar dostum:)
    Acaba kaç kuruşa buluruz? Bir de 3d iso oynatabilse (hic onemi yok, sirf zevzeklik olsun diye soyledim) tadindan yenmez.
    Biraz arastiralim bakalimm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet çok güzel bir alete benziyor gerçekten en önemlisi, işlemcisinin yazdığına göre OPPO'nun işlemcisi olması (QDEO BY MARVELL) Fakat bu cihaz yurtiçinde varmıdır? birde bu önemli eğer yurtdışından gelecekse fiyat olarak çok katlanarak gelir o zamanda diğer yurtdışı alternatif cihazlarıda göz önünde tutmak gerekir benim bu konuda favorim OPPO93. Saygılar.
  • ignorant.. BDS-700 bd iso oynatıyormuş

http://www.avsforum.com/t/1329972/asus-o-play-bds-700

fakat şu alternatifde aklında bulunsun, harici blu ray okuyucuları es geçme.. zaten her zaman disk almıyorsun ki alsan bile usb girişine takıp oynatıyorsun.. işin bitince kaldır koy çekmeceye.

bunu neden söyledim ? bu tür kombo cihazlar pahalı olur. benim gibi yaparsan ucuza aynı özellikleri elde edebilirsin.. fakat o harici disk okuyucu senin alacağın cihazla uyumlu olurmu bilmem.. bende hd910a var bir tek onu bilirim =)
  • Bu ASUS Türkiye'de yok değil mi ?
  • Seko Türkiye'de bulamadım. Haftaya distribütörü arayıp soracağım. Zett89, sana tamamen katılmakla birlikte, cihazın biraz şık durmasını da istiyorum. Himedia kesinlikle çok başarılı, bluray ile kombine edince daha da tadından yenmez oluyor, hatta muhtemelen bu asus'tan da daha iyi olacaktır. Ama ben aletin tipini de epey önemsiyorum. Evlenmeme 25 gün kaldığı için eşimin tipini beğenmediği bir cihazı eve sokacağını sanmıyorum.

Malesef biraz (baya) hanımköylü oldum..
  • Arkadaşlar Son Sorum Lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Aradığım cihaz şu;

Half SBS Riplenmiş Bluray 3D Filmleri ortalama 15 gb ve avi, divx ve mp4 ortalama 700 mb izletecek en ucuz cihaz fiyat performans olarak tavsiyeniz nedir ?.
    sanırım 50 gb lık Bluray isoları indiremem, iso oynatmasada olur, en ucuz fiyat performans ürününün arıyorum....egreat R6S den ucuz arıyorum....

......Belki orjinal 3D bluray oynatabilen bir cihaz alabilirim, bu sayede kiraladığım orjinal bluray leri izlerim , ayrıca bu cihazda usb den yani 32 gb lık flash bellek veya 1 tb hard disk bağlayarak usb üzerinden 3D hlaf sbs leri oynatırsa süper olur.

tavsiyelerini bekliyorum ben bu cihazı buldum Sony BDP-S490 3D Bluray Oynatıcı 2D›3D dönüştürme , Wi-Fi Ready !! HDMI Kablo Hediyeli !! fakat bu cihaz da 5.1 Desteği Hayır/Yok yazıyor sıkıntı olur mu ? wifi desteği var yazıyor yani internete girermi youtubeden film tv de oynatırmı bu cihaz....teşekkürler

http://www.bimeks.com.tr/urun/124058...-oynatici.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyasizmir -- 11 Ağustos 2012; 18:23:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zett89

ben şöyle bir çözüm buldum..
    bende himedia hd910a var, bir de usb blu ray okuyucu aldım ( himedia konusundaki mesajımda görebilirsin )
    hd910 o usb blu ray oynatıcıyı tanıyor.. direk oynatmaya başlıyor her türlü cd yi.

tavsiye ederim.

Evet evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: lHoLigaN

quote:

tavsiye ederim.

Evet evet

hala yok mu ki ikisini birden yapan bi cihaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yerliyerli

quote:

Orijinalden alıntı: lHoLigaN

quote:

tavsiye ederim.

Evet evet

hala yok mu ki ikisini birden yapan bi cihaz.

Takip...
  • LG marka Blu-ray Player alın. USB girişi olsun. Gerisi önemli değil. Bu konularda LG markasını tek geçerim. SONY almayın sakın. Türkiye'ye önem vermeyen bir firma. Ne kullanma kılavuzlarında, ne de cihazlarının menulerinde TR yok. USB okuyorlar ama harici harddislerde sorun çıkartıyor SONY. LG'de hepsi fazlasıyla var. Sıkıntı yaşatmıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.