Şimdi Ara

Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim (663. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.820
Cevap
123
Favori
960.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 661662663664665
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    pasific rim 55" de seyrettim muazzam görüntü vardı
  • inkilap alacağım filmler stokta yokmuş.
  • mickeyblueeyes M kullanıcısına yanıt
    teşekkürler .dvd olarak zaten kaliteli baskısı var.
  • arkadaşlar bluray filmlerdeki video bitrate total bitrate arasındaki fark nedir mesela iki tane LOTR BLURAY var biri avrupa diğer asya için avrupada MPEG-4 AVC Video bitrate asya versiyonunna göre biras yuksek ama total bitrate asya versiyona göre düşük biraz düşük.

örnek : avrupa : MPEG-4 AVC Video / 29904 kbps /Total Bitrate: 38.23 Mbps

asya :MPEG-4 AVC Video 29857 kbps /Total Bitrate: 39.55 Mbps

bu örneğe göre çok az da olsa hangisi daha iyi görüntü verir ?
  • 12 Years A Slave (12 Yıllık Esaret) mayıstan önce satışa çıkmaz herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalik28

arkadaşlar bluray filmlerdeki video bitrate total bitrate arasındaki fark nedir mesela iki tane LOTR BLURAY var biri avrupa diğer asya için avrupada MPEG-4 AVC Video bitrate asya versiyonunna göre biras yuksek ama total bitrate asya versiyona göre düşük biraz düşük.

örnek : avrupa : MPEG-4 AVC Video / 29904 kbps /Total Bitrate: 38.23 Mbps

asya :MPEG-4 AVC Video 29857 kbps /Total Bitrate: 39.55 Mbps

bu örneğe göre çok az da olsa hangisi daha iyi görüntü verir ?

Total bitrate büyük ihtimal sesin de dahil olmasıyla oluşandır. Ayrıca video bitrate konusunda da avrupa gıdım önde olsa bile hissedilecek yapıda olduğunu hiç sanmıyorum. Güzel bir nokta ama fark olan var mı bakmak lazım, sanırım video da fark yaratacak kadar değişim olmaz ama olursa da tercih konusunda sıkıntı yaratır.
    @basis35 beklentin büyük olmasın yani zevkin farklı yönde olabilir. Keyif alacağın noktayı yakaladığında gerçekten çok güzel geçiyor o dakikaların tümü, aa demek böyle böyle olabiliyormuş aaa şunların uzay istasyonu şuradaymış, böyle yapılırmış böyle edilirmiş, o ortamlar falan insanın hoşuna gidebiliyor ama zevk meselesi, beğenmeyen de olur elbette çünkü öyle günümüz aksiyon yapısı da göze çarpmıyor, Ryan adlı baş karaktermizin sürüklenirken falan bir şeyi tutması bile bana inanılmaz heyecan yaşatmıştı. Hissedilesi bir durum o kısım ve içinde gerçekten güzel süprizler de var bence. İnşallah aynı keyfi alırsın :)
  • Arkadaşlar rafımdaki bazı filmleri uygun fiyata veriyorum isteyen olursa toplu alımda yardımcı olacağım.Hepsi orjinaldir

Triangle (6 TL )

The Code (6 TL )

The Patriot (Türkçe altyazılı) (12 TL )

3 Maymun (8 TL )

Mamma Mia (Türkçe altyazılı) (10 TL )

Are We Done Yet (İngilizce altyazılı) (6 TL )

Dünya Istilasi: Los Angeles Savasi "Battle Los Angeles" Türkçe altyazılı) (12 TL )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hacklenmishesabim -- 5 Mart 2014; 15:52:19 >
  • daha önce toy story2 ve 3 ü aldığım s.pazar sitesindeki satıcıdan , bir disney klasiği olan beauty and the beast 'diamon edition' u almak istiyorum.. film zaten harika, disk hakkında da olumlu yorumlar okudum.. ellerinde olan arkdaşlardan da yorum alabilir miyim..kaç disk? dublaj ?
  • St Batuhan kullanıcısına yanıt
    ben filmi internetten seyretmiştim zaten. Sadece 3D si için aldım filmi. Filmin konusunu falan biliyorum ama 1080p ve 3D olarak seyretmek zevk verecek bana eminim. En azından arşivimde ödüllü bir film duracak
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    terminatör 2 filminde ilk çıkan baskıda seste sekron kayması vardı toplatıldı alırken dikkat edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: modakartalı

quote:

Orijinalden alıntı: furai

Gravity, En İyi Yönetmen, En İyi Kurgu, En İyi Görüntü Yönetimi, En İyi Özgün Müzik, En İyi Ses Kurgusu, En İyi Ses Miksajı, En İyi Görsel Efekt olmak üzere 7 dalda Oscar ödülü kazanmış. Çok güzel bir filmdi hak ettiği ödülleri almış bence.

Hiç katılıyorum bu verilen oscarlara, klasik amerikalıların kendi oyuncularına filmlerine sağladıkları avantajdan başka bir şey değil bu oscar ,kötünün biraz iyisi idi bence .

Elbette, sanat eserlerinde film, müzik, resim v.s beğeni kişiden kişiye değişir, herkesin fikrine sonsuz saygım var. Çok kişinin beğendiği bazı filmleri benim hiç beğenmediğim de oluyor çok göreceli bir olay bu.

Fakat, "amerikalıların kendi oyuncularına filmlerine sağladıkları avantajdan başka bir şey değil bu Oscar" görüşü bana biraz garip geliyor. Oscar zaten Amerikalıların Amerikan filmlerine verdikleri ödülllerin adı. Kendi çıkar ve görüşleri doğrultusunda bir karar çıkması son derece doğal bence. Ayrıca bir filmin Oscar alması o filmin mükemmel olduğunu kanıtlamaz elbette.

Alınan Oscar'ları aynı yıl vizyona giren filmlerle kıyaslamak lazım, bu anlamda ben Gravity'nin görüntü efekti, ses efekti, görüntü yönetimi, ses miksajı gibi ödülleri fazlasıyla hakkettiğini düşünüyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: modakartalı

quote:

Gravity, En İyi Yönetmen, En İyi Kurgu, En İyi Görüntü Yönetimi, En İyi Özgün Müzik, En İyi Ses Kurgusu, En İyi Ses Miksajı, En İyi Görsel Efekt olmak üzere 7 dalda Oscar ödülü kazanmış. Çok güzel bir filmdi hak ettiği ödülleri almış bence.

Hiç katılıyorum bu verilen oscarlara, klasik amerikalıların kendi oyuncularına filmlerine sağladıkları avantajdan başka bir şey değil bu oscar ,kötünün biraz iyisi idi bence .

Elbette, sanat eserlerinde film, müzik, resim v.s beğeni kişiden kişiye değişir, herkesin fikrine sonsuz saygım var. Çok kişinin beğendiği bazı filmleri benim hiç beğenmediğim de oluyor çok göreceli bir olay bu.

Fakat, "amerikalıların kendi oyuncularına filmlerine sağladıkları avantajdan başka bir şey değil bu Oscar" görüşü bana biraz garip geliyor. Oscar zaten Amerikalıların Amerikan filmlerine verdikleri ödülllerin adı. Kendi çıkar ve görüşleri doğrultusunda bir karar çıkması son derece doğal bence. Ayrıca bir filmin Oscar alması o filmin mükemmel olduğunu kanıtlamaz elbette.

Alınan Oscar'ları aynı yıl vizyona giren filmlerle kıyaslamak lazım, bu anlamda ben Gravity'nin görüntü efekti, ses efekti, görüntü yönetimi, ses miksajı gibi ödülleri fazlasıyla hakkettiğini düşünüyorum.

Gravity nin aldigi odulleri anlarimda yonetmenide akmasi onceden planlamis gibi bisey oldu.diger yonetmen adaylarina gore ne yonettiki odulu aldi.tartismasiz American Hustle David Russel veya The Wolf of Wall Street Martin Scorsese almaliydi.oscar son 3 yildir adaletsizce davraniyor.bence bu odullerde oyuncu kalitesini gosteren bisey degil sonucta.mesela Leanordo Di Caprio odulu yok ama oyunculugu tartisilmaz ve fiyatlari suan oyuncu piyasasina gore cok yuksek oyuncu.bu yilki enniyi erkek oyuncuda hak etti ama oyunculugundan ziyade oscar oynarken bedenen degisikligede onem veriyor ordan aldi oscari.yardimci kadin oyuncuya nedemeli ilk adaylik ilk odul ;)) oscara gore oyuncu ve film ayirt etmemek lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahadir1972

terminatör 2 filminde ilk çıkan baskıda seste sekron kayması vardı toplatıldı alırken dikkat edin.

dvd mi ?
    Aman amann.Dikkat etmek lazım çok sinir olurum bu gibi şeylere altyazı olsun ses olsun.M:I 4 BR sırf bu yüzden izlemiyorum !
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    as sanattan cıkan ilk dagıtım bluray sıkıntılı .Dikkatttt
  • BLURAY BOND SET ALMADIM KAÇIRDIM DİYEN ARKADAŞLAR VAR İSE EN UYGUN FIYATA DVD CENTER BESIKTASTAN TEMIN EDEBİLİR.
    Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim
  • en sonunda 300: Bir İmparatorluğun Yükselişi bugün gösterime girmiş. Listemdeki filmlerden biri. Bluray çıktığı gün alacağım
  • 300 Spartalı İlk filim görüntü kalitesi ve efektleriyle yeni bir standart yaratmıştı. Umarım bu filimde iyi olur.
  • Sayın Miragle oscar ödül törenini izlerken isyan ettiğim iki konudan birisiydi. 1, buçuk oyuncuyla çekilmiş bir filmin yönetmenine verilen oscar ödülü kadar anlamsız birşey olmadığını düşünmekteyim.İkincisi de şu leonardo di caprio ya neden oscar verilmez anlamadım. Kötü oynadığı tek film hatırlamam.Hele zindan adası, sıkıysa yakala, inception bence inanılmaz kalitedeydi.Artık rant sektörüne dönüştü.
    Bu arada buradaki arkadaşların tavsiyesi üzerine gravity 3d ve pacific rim blu-ray lerini sipariş ettim.Herkese kolay gelsin
  • DÜNYADA NE FİLMLER ÇIKIYOR SAĞOLSUNLAR BİZİM DAĞITICILARA FİLM SEVERLERE EN İYİ FİLMLERİ ÇIKIYORLAR :) BU HAFTA ÇIKAN BLURAY FİLMLER
    Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim
  • Br alamiyoum ama dvd alimlarina.devam ))
    Turkcell profesyonel kulp sagolsun.bugun kaptim bazi.filmler.keske bluray filmlere de yapsalar turkcel indirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 661662663664665
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.