Şimdi Ara

Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim (553. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.820
Cevap
123
Favori
960.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 551552553554555
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • i robot sizce de özel box set'i ile alınası bir film mi? izleyenler biraz yorum yapabilir mi? zira filmin blu-rayi 27tl, özel box seti 130...
  • Hala tedarikte hepsiburadadan verdiğim siparişteki 3 film.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maicole -- 30 Haziran 2013; 19:55:58 >
  • Terminator trilogy almayı düşünüyorum,blurayini almaya değer mi sizce ?
  • merhaba hobbitin 2d bluray ini arıyorum satan veya nerede varsa yrdımcı olursanız sevinirim bulamadım 3d olanı var piyasada ama çok aşırı pahalı 3d tv de yok gereksiz bence o para yardımcı olursanız sevinirim
  • St Batuhan kullanıcısına yanıt
    Adamların ne kadar kar yaptığını görmüş oluyoruz böylece :))
  • I-Robot benim için arşivlik bir film değil..Yani öyle tekrar tekrar izleyebilecğeim bir film değil,o yüzden almam.
    Ama robotlu set alınır derim yine de.Çünkü meraklısı olur ileride fazlasına bile satabilirsin ,değerlidir yani..Hoş ben yine almam ama...

Terminatör bence alınabilir,ama ben DVD'leri ile yetinmeyi tercih etmekteyim..

Yani kişiden kişiye değişir bu tercihler..
  • ses ve görüntü kalitesinin üst düzey olmasının önemli olduğu film türlerinin başında geliyor bence aksiyon&macera filmleri. o yüzden terminatör her koşulda bluray almaya değer bir film nezdimde.
  • ktasyurek K kullanıcısına yanıt
    Kesinlik ile hayır.
  • 4K Mastered filmler düşmeye başlıyor nete :)

Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim

• quote:

Orijinalden alıntı: ktasyurek

ses ve görüntü kalitesinin üst düzey olmasının önemli olduğu film türlerinin başında geliyor bence aksiyon&macera filmleri. o yüzden terminatör her koşulda bluray almaya değer bir film nezdimde.

Aslında hayır.. Yani Terminatör için konuşmayalım genel olarak ele alırsak ; özellikle Sony'den çıkan DVD görüntüleri harika oluyor.Zaten DVD-Bluray arasındaki fark da VCD-DVD arasındaki fark kadar olmadığı için aksiyon olan her filmin Bluray alınması gereksiz olabilir bence.Mesela Transformers DVD..Harika bir görüntü transferi var.Tabi Bluray daha iyi ama DVD de izlenmeyecek,alınmayacak kadar da değil.
  • tam da konu arasında 4k haberi güzel oldu. çünkü ben koleksiyonumun sağladığı kalite, görüntü tatmini açısından uzun yıllar tatmin etmesi, geçerliliğini koruması için her filmi bluray alan biri olarak, film türü seçmeksizin, sizin de söylediğiniz gibi ''daha iyi'' olduğu için o şekilde tavsiye ettim. yoksa dvd kalitesi uzunca yıllardır bir çok insan için zaten tatmin edici.. ama 'daha iyi'si var ve buna yöneliyorsak, bence bu yönelim aksiyon filmlerinde daha isabetli olur. dvd'si kötü olduğu için değil, blurayi daha iyi olduğu için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydindril

Adamların ne kadar kar yaptığını görmüş oluyoruz böylece :))

Maalesef evet, ilk zamanına göre düşünürsek devasa fark var :(
  • quote:

tam da konu arasında 4k haberi güzel oldu. çünkü ben koleksiyonumun sağladığı kalite, görüntü tatmini açısından uzun yıllar tatmin etmesi, geçerliliğini koruması için her filmi bluray alan biri olarak, film türü seçmeksizin, sizin de söylediğiniz gibi ''daha iyi'' olduğu için o şekilde tavsiye ettim. yoksa dvd kalitesi uzunca yıllardır bir çok insan için zaten tatmin edici.. ama 'daha iyi'si var ve buna yöneliyorsak, bence bu yönelim aksiyon filmlerinde daha isabetli olur. dvd'si kötü olduğu için değil, blurayi daha iyi olduğu için..

Tabi insan hep iyiyi ister..Ama 4k şimdi daha iyi..Eee ne olaca şimdi.
  • St Batuhan kullanıcısına yanıt
    hadi gözün aydın. dediğim gibi orjinalmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

quote:

tam da konu arasında 4k haberi güzel oldu. çünkü ben koleksiyonumun sağladığı kalite, görüntü tatmini açısından uzun yıllar tatmin etmesi, geçerliliğini koruması için her filmi bluray alan biri olarak, film türü seçmeksizin, sizin de söylediğiniz gibi ''daha iyi'' olduğu için o şekilde tavsiye ettim. yoksa dvd kalitesi uzunca yıllardır bir çok insan için zaten tatmin edici.. ama 'daha iyi'si var ve buna yöneliyorsak, bence bu yönelim aksiyon filmlerinde daha isabetli olur. dvd'si kötü olduğu için değil, blurayi daha iyi olduğu için..

4k izleyecek sistem yokki şuan hocam .
  • quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

quote:

quote:

4k izleyecek sistem yokki şuan hocam .

+1
  • quote:

quote:

ses ve görüntü kalitesinin üst düzey olmasının önemli olduğu film türlerinin başında geliyor bence aksiyon&macera filmleri. o yüzden terminatör her koşulda bluray almaya değer bir film nezdimde.

Aslında hayır.. Yani Terminatör için konuşmayalım genel olarak ele alırsak ; özellikle Sony'den çıkan DVD görüntüleri harika oluyor.Zaten DVD-Bluray arasındaki fark da VCD-DVD arasındaki fark kadar olmadığı için aksiyon olan her filmin Bluray alınması gereksiz olabilir bence.Mesela Transformers DVD..Harika bir görüntü transferi var.Tabi Bluray daha iyi ama DVD de izlenmeyecek,alınmayacak kadar da değil.

Hocam DVD ile Bluray arasında çok fark yok demişsiniz de,Bluray 1080p Dvd 480p görüntü vermiyor mu ? Dvd'de DTS-HD ve TrueHD ses formatları da yok,yanlışsam düzeltin.
  • quote:

4K Mastered filmler düşmeye başlıyor nete :)

Şimdi bu 4k film 1080p mi oluyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanemre34

quote:

4K Mastered filmler düşmeye başlıyor nete :)

Şimdi bu 4k film 1080p mi oluyor..

1080p ama 4k kaynaktan master edilmis demek. yani renkler ve goruntu kalitesi normal bluraye gore daha iyi. Cunku goruntunun kaynagi 4K.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayerX

Terminator trilogy almayı düşünüyorum,blurayini almaya değer mi sizce ?

Kesinlikle almalısın çok iyi görüntüler olsun ses olsun degiyor ....
  • 
Sayfa: önceki 551552553554555
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.