Şimdi Ara

Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
21.820
Cevap
123
Favori
960.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: menaban

Arkadaşlar ben PS3 e ingiltereden bir adres vererek kaydoldum. Hediye film hakkında mail falan gelmedi. Gelse de adresim İngiltere göründüğü için teslim alamayacağım galiba. Bu hediyeyi alabilmek için Türkiyedeki adresime yeni bir hesap mı açtırmam gerekiyor?

SLM,

Bildiğim kadarıyla Türkiye adresi verince buraya göndermiyorlar.
  • Arkadaşlar Selam,
    Size pek bilgimin olmadığı bir konuda soru sormak istiyorum.

Bende Samsung PS42C91H Plazma TV var, ve de Panasonic scht535 DVD'li ev snema sistemi. Sormak istediğim ise Ben tv'me nasıl HD yayın verebilirim. Veya blu-ray dvd film alsam çalıştırabilir miyim. Bunun için ayrı bir cihaz mı gerekiyor?

Teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: rainmanbrk

Arkadaşlar Selam,
    Size pek bilgimin olmadığı bir konuda soru sormak istiyorum.

Bende Samsung PS42C91H Plazma TV var, ve de Panasonic scht535 DVD'li ev snema sistemi. Sormak istediğim ise Ben tv'me nasıl HD yayın verebilirim. Veya blu-ray dvd film alsam çalıştırabilir miyim. Bunun için ayrı bir cihaz mı gerekiyor?

Teşekkürler...

Bu istediğin için en ucuz yöntem ps3
  • Bu formatlı filimler çok pahalı.
  • Peki alan arkadaşlar ne yöntem kullandı acaba? Film hediyesi alan arkadaşlar sizlere iyi eğlenceler diliyorum. Filmi bitirdiyseniz şu konulara bir netlik getirirseniz sevinirim. Hangi ülkeden hesap açtırdınız? Türkiye harici bir ülkeyse Türkiyeye gönderilmesini nasıl sağladınız. Teşekkürler

quote:

Orjinalden alıntı: semsal01

quote:

Arkadaşlar ben PS3 e ingiltereden bir adres vererek kaydoldum. Hediye film hakkında mail falan gelmedi. Gelse de adresim İngiltere göründüğü için teslim alamayacağım galiba. Bu hediyeyi alabilmek için Türkiyedeki adresime yeni bir hesap mı açtırmam gerekiyor?

SLM,

Bildiğim kadarıyla Türkiye adresi verince buraya göndermiyorlar.
  • Hepsiburada.com dan Hellboy ve Ultraviolet i satın aldım. Kargo verilmiş, hayırlısı ile yarın elime ulasacak. Almadan once de Turkce altyazı olayını tekrardan teyit ettirdim. En sonunda 1080p TV, PS3 ve Bluray film voltranı olusturuyorlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: DubLanC

Hepsiburada.com dan Hellboy ve Ultraviolet i satın aldım. Kargo verilmiş, hayırlısı ile yarın elime ulasacak. Almadan once de Turkce altyazı olayını tekrardan teyit ettirdim. En sonunda 1080p TV, PS3 ve Bluray film voltranı olusturuyorlar

Bişey soracağım cihazın pal mı acaba..Ntsc-j de çalışırlarmı..
  • quote:

Hepsiburada.com dan Hellboy ve Ultraviolet i satın aldım. Kargo verilmiş, hayırlısı ile yarın elime ulasacak. Almadan once de Turkce altyazı olayını tekrardan teyit ettirdim. En sonunda 1080p TV, PS3 ve Bluray film voltranı olusturuyorlar

Hem de ne voltran; full ün full ü diye araba pazarında bir deyim duymuştum; buna tam uyuyor sanırım.
  • quote:

Hem de ne voltran; full ün full ü diye araba pazarında bir deyim duymuştum; buna tam uyuyor sanırım.

Filmler gelsin, dünya ile tüm iletişimimi kesiyorum, her film en az 2 defa seyredilecek, biri detaylar, renkler vs. icin diğeri de filmin konusu için

quote:

Benim makina PAL, fakat filmlerde bölge kodu uygulaması var mı en azından J yada U versiyonlarında calısır mı, ne yazık ki herhangi bir bilgim yok. A, B, C şeklinde bir bölge uygulaması var diye aklımda kalmıs ama tam emin değilim. Forumdaki PS3 kısmında bölgeleri gösteren bir harita zamanında verilmişti.
  • quote:

quote:

Filmler gelsin, dünya ile tüm iletişimimi kesiyorum, her film en az 2 defa seyredilecek, biri detaylar, renkler vs. icin diğeri de filmin konusu için

quote:

Benim makina PAL, fakat filmlerde bölge kodu uygulaması var mı en azından J yada U versiyonlarında calısır mı, ne yazık ki herhangi bir bilgim yok. A, B, C şeklinde bir bölge uygulaması var diye aklımda kalmıs ama tam emin değilim. Forumdaki PS3 kısmında bölgeleri gösteren bir harita zamanında verilmişti.

Bölge uygulaması var ama bu aldığın filmleri amazon.co.uk sitesinde bakınca all region diyor..Acaba burdakilerde öylemidir..
  • quote:

Hakan ben de arıyorum .bulursan haberleşelim
  • quote:

Orjinalden alıntı: celik55

quote:

Hakan ben de arıyorum .bulursan haberleşelim

Tamam ama tr de zor galiba..Amazon.comda var 57 dolarmı ne..Yol dahil 90ytl yemine geliyor tr ye..
  • Son araştırmalarım ve isteklerim

1) Dublanc filmler gelince seyret ama dünya irtibatını açık tut ayrıca buradan devam ederek resimler bekliyoruz unutma sakın....
    2) Blu ray filmler direk Amazon.com dan istenirse Region 1 dir.Avrupadan ve TR den alınmış PS3 lerde çalışmaz.
    3)Bu yüzden alışveriş yapacağınız amazon sitesinin avrupa olmasını tercih edin.Mesela benwww.amazon.de (almanyadan) alırım.Çünkü Avrupa satışlarda filmlerin region u hep 2.Sıkıntısız yani..
    4)amazon.co.uk yide tercih edebilirsiniz.Yanlız para birimi farklılığından YTL karşısında fark oluyor.Zarar edersiniz.Mesela Bir filmwww.amazon.de de 29 eur kenwww.amazon.co.uk de 24.99 gbp dir. Euro/gbp kur farkından daha fazla para ödersiniz.Bu yüzdenwww.amazon.de yi tercih edin.
    5)NTSC-U veya NTSC-J almışsanız region 1 destekler vewww.amazon.com dan Region1 alabilirsiniz.Ama region free yazdıklarına şansımızı denemek lazım.Mesela ben yana döne BBC PLANET EARTH arıyorum region 2 şu an.www.amazon.de ye ön kayıt yaptırdım..

Kolay gelsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: bilvarch

5)NTSC-U veya NTSC-J almışsanız region 1 destekler vewww.amazon.com dan Region1 alabilirsiniz.Ama region free yazdıklarına şansımızı denemek lazım.Mesela ben yana döne BBC PLANET EARTH arıyorum region 2 şu an.www.amazon.de ye ön kayıt yaptırdım..

Kolay gelsin...

BBC PLANET EARTH a bende amazon.comda baktım all region yazıyor..Sanırım her bölgede sorunsuz çalışır..Bende aynı durumdayım acaba hepsiburadada satılan filmler mesela ultraviolet ve hellboy bunlar amazon.co.uk de all region aynı şekilde hepsiburadadakilerdemi all regiondur..Ntsc-j de çalışırmı..İnşallah öyledir çünkü türkçe desteği var..
  • dostum bende ona takıldım all region konusuna.dikkat edersen bluray başlığı altında filmin dvd detayları verilmiş ve ona all region denmiş.İnşallah yanılıyorumdur.Ama sanki dvd içinmiş gibi geldi banawww.amazon.com da.
  • quote:

dostum bende ona takıldım all region konusuna.dikkat edersen bluray başlığı altında filmin dvd detayları verilmiş ve ona all region denmiş.İnşallah yanılıyorumdur.Ama sanki dvd içinmiş gibi geldi banawww.amazon.com da.

Mesela amazon.com da planet earth a baktım dvd si heniz çıkmamış ve all region deniyor..

http://www.amazon.com/Planet-Earth-Complete-BBC-Blu-ray/dp/B000MRAAJM/ref=sr_1_1/102-3118017-0811310?ie=UTF8&s=dvd&qid=1180693196&sr=1-1

Ah şöyle elimde 2.bölgeya ait all region bir film olsaydıda deneme şansım olsaydı..Senin elinde film vardı sanırım dimi 2.bölge..
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakanemre34

quote:

dostum bende ona takıldım all region konusuna.dikkat edersen bluray başlığı altında filmin dvd detayları verilmiş ve ona all region denmiş.İnşallah yanılıyorumdur.Ama sanki dvd içinmiş gibi geldi banawww.amazon.com da.

Mesela amazon.com da planet earth a baktım dvd si heniz çıkmamış ve all region deniyor..

http://www.amazon.com/Planet-Earth-Complete-BBC-Blu-ray/dp/B000MRAAJM/ref=sr_1_1/102-3118017-0811310?ie=UTF8&s=dvd&qid=1180693196&sr=1-1

Ah şöyle elimde 2.bölgeya ait all region bir film olsaydıda deneme şansım olsaydı..Senin elinde film vardı sanırım dimi 2.bölge..

all regionda bölge sorun yaşanmaz ama pal ve ntsc ayrımı problem yaratır.
  • quote:

quote:

quote:

Yani region a ve region b demek istedin dimi..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yani region a ve region b demek istedin dimi..

Demek istediğim şu idi; bir blu rayda all region yada A,B,C harflerinin hepsi var ise tüm dünyada bölge sorunu olmaz anlamına geliyor ancak, filmlerde bir de ntsc ve pal ayrımı var ntsc bir filmi pal bir makinada oynatmak mümkün olmaz sanırım.
    Yani:
    pal all region (PAL A,B,C) tüm dünyadaki pal ps3 lerde oynar diye düşünüyorum. Yanlışım var ise bilgi bekliyorum.
  • quote:

Demek istediğim şu idi; bir blu rayda all region yada A,B,C harflerinin hepsi var ise tüm dünyada bölge sorunu olmaz anlamına geliyor ancak, filmlerde bir de ntsc ve pal ayrımı var ntsc bir filmi pal bir makinada oynatmak mümkün olmaz sanırım.
    Yani:
    pal all region (PAL A,B,C) tüm dünyadaki pal ps3 lerde oynar diye düşünüyorum. Yanlışım var ise bilgi bekliyorum.

Bence dediğin yanlış..Blue rayda zaten 3 bölge var..Regiona a = ntsc / Region b = pal / Region c = sanırım rusya falandı galiba.Yani bunda ntsc pal farkı regiona a ve b farkıdır işe..All region olan hem palda hem ntsc de yani Region a ve b de sorunsuz çalışır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saheemr -- 1 Haziran 2007; 14:05:49 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.