Şimdi Ara

Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim (1090. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.820
Cevap
123
Favori
960.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10871088108910901091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yanlış yapmışız keşke arşiv yapana kadar döviz alsaydık

• Güzel konuydu valla

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10-15 sene önce de diyordum yine diyorum. Arşiv marşiv boş iş: sonu yok ve inanılmaz masraflı, vakit harcayan evde yer sorunlarına da sebep olan bir uğraş. Veya gerçekten hiçbir zaman izlemekten bıkmayacağın, her yönüyle kalite kokan, yıllara meydan okuyan, sinemada devrim yaratmış sayılı, güzel şaheserlerden bir sepet yapacaksın o kadar. 5-10 film veya serisi tamamdır.

• Bilemedik zararın neresinden dönsek kardır gayrı

• sadays S kullanıcısına yanıt

Yok aslında yakın gelecekte altınla eşdeğer olur çok az bulunacağı için ama sorun şu ki fiziksel film alacak kişiyi nereden bulacaksın? Para artık sümeyyelerde, ebusıddıklarda. Onlar da sinemadan anlamaz. :( Gerçi anlasalar bile çalmak dururken bir sanat eserine para vermek istemezler diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kultablasi -- 13 Ekim 2021; 21:8:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

Şimdi size ilginç bir soru.

Bende Matrix-1 filminin hem orijinal DVD'si, hem de orijinal Blu-ray'ı var. Ayrıca 2 tane Blu-ray Player, bir tane de DVD Player var. Aklıma ilginç bir şey geldi.

Blu-ray Playerin birine DVD olanını koydum. Diğerine Blu-ray olanını koydum. İkisini aynı anda başlattım. Başlangıç sahnelerini aynı ana denk getirdim. 2-3 dakika içinde DVD olanı Blu-ray'a fark attı. DVD önden gitmeye başladı. DVD'de görüntüyü dondurup Blu-Ray'ı aynı sahneye getirince DVD'yi tekrar oynatmaya başladım. 2 dakika içinde yine bir kaç saniye fark attı.

Acaba oynatıcıdan mı kaynaklı bir şey diyerek bu sefer DVD'yi öbür oynatıcıya, Blu-ray'ı da diğer oynatıcıya taktım. Tekrar aynı şeyleri yaptım. Sonuç değişmedi. DVD kısa sürede bayağı bir sahne ileri gitti.

İki formatta da görüntü akışkan. Blu-ray'da eklenmiş bir sahne yok. Bu nasıl oluyor. İzah edebilecek var mı?

• Dvd 25fps.... Bd 23,976fps yada 24.. Fps.... Aradaki oynatim hızı bu...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • dmrbrn kullanıcısına yanıt

Anlaşıldı. 25 saniyelik filmde 1 saniye farkeder o zaman. Doğru.

• 👍

• Valla bu konu eskiden çok daha aktifti. Tabi ülkeye artık resmi olarak filmlerin gelmemesi gerçekten çok kötü oldu. Kadıköy'de ve internette satış yapan arkadaşlar var bazen onlardan da film alıyorum hala ancak tercihim arada sırada da olsa amazon oluyor. En son aldığım bazı filmleri paylaşmak istedim.
    Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ophion84 -- 12 Ocak 2022; 23:24:17 >
  • ophion84 kullanıcısına yanıt

James Bond filmi daha yeni vizyona girdi. Diski ne zaman çıktı? Orijinal mi o?

• Orijinal evet. Çıkalı biraz oldu amazon üzerinden aldım.

• Filmlerinizi iyi günlerde izleyin.

Film almayı özledik. Raflarda bakmayı özledik. D&R film satmıyor diye artık AVM'lere gitmiyorum.:(

• Teşekkürler, evet haklısınız onlar satmayı bıraktılar ve ben de uzun zamandır D&R kapısından girip dolaşmayı pek istemiyorum. Her geçen gün geriye doğru gidiyoruz. Eskiden kasetler, cd ler, dvd ler, dergiler alırdık şimdi ise hepsinden git gide uzaklaşıyoruz.

• Merhaba ophion84,
    Bildigim kadarıyla shang chi, black widow ve bond TR altyazı içermiyor.. Doğrumu.. Teşekkürler..

• Merhaba evet, bu filmler zaten UK baskı. Ben öyle sevdiğim için alıyorum. Alman baskılarda Türkçe altyazı olabilir bazen Danimarka baskılarda falan da olabiliyor.

merhaba, justice league i izlediniz mi? görüntüsü kare mi?

• Merhaba, evet 4:3 formatında zaten film özel olarak öyle yapmışlar. Diğer güzellikleri de ekleyeyim bari ayıp olmasın :)

Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim
  • D&R kırtasiyeci ve oyuncakçı dükkanı oldu, kültür sanat ve hobi bitti ülkede, daha doğrusu bitirdiler, hemde bir daha geri gelmeyecek şekilde.

Hala hardcopy film alan ülkede nadir insanlardan olarak sizi tebrik ederim.

Ben de Geçen sene Game of Thrones i aldım ama henüz izlemedim. Almanya Amazondan alınma Türkçe altyazı var.

Türkçe altyazılı 4k film buldukça ara ara almaya çalışıyorum. Joker benim de listemde. Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim 

• 
Sayfa: önceki 10871088108910901091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.