Şimdi Ara

Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim (1087. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.820
Cevap
123
Favori
960.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10851086108710881089
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ne yaptın sen ya, 2 dakikada milletin hayatını kaydırdın. Sağır oluyorlar, kör oluyorlar falan

Zaten çoğunluk bu işi daha önce de dediğim gibi “hatıra, kutu görselliği, eserin hakkını verme, hobi, eğlence, koleksiyon” amaçlı yapıyor. Bu yüzden aslında insan VCD’yi bile eleştiremiyor. Hatta VHS kaset daha değerli. Tam retro.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 24 Ocak 2020; 16:30:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

4K’ya alıştıktan sonra 1080p de kötü gelmeye başlayacak. 4K gerçekten çok güzel. Şu da var ki 4K’dan da iyisi nasıl olacak onu hayal edemiyor insan. 8K çıkacak örneğin. Nasıl olacak? 4K halihazırda zaten çok gerçekçi.
    VCD çözünürlüğü 325x288. Çok berbat. Fakat 5 inclik bir ekranda seyrederseniz en az bir DVD kadar net olabiliyor.

DVD çözünürlüğü 752x576 (PAL için). Masa üstü bilgisayarıma bağlı 39 ekran CRT monitörde izlediğim zaman Blu-ray görüntüsünü aratmayacak bir netlik söz konusu oluyor. (PowerDVD ve WinDVD ile)

Bluray çözünürlüğü 1920x1080P. En düşük 40 inc TV'de performansı belli olmaya başlıyor. 55 inc ekrana kadar etkili.

4K çözünürlük. 3840x2160.

8K çözünürlük. 7680x4320

Yani şunu demek istiyorum. 8K görüntünün tadına varabilmek, tüm detayları yaşayabilmek için epey büyük ekranlı bir TV almak gerekir. 55 inc olup 8K TV alınacaksa hiç alınmasın daha iyi. 55 inc te 8K görüntünün 4K den aman aman bir farkı olmayacaktır.
  • dr.com.tr ye pazartesi günü 2 adet Blu-ray film sipariş ettim. İkisi de stokta olan filmlerdi. Bugün cuma. Bakıyorum. Hala Siparişiniz hazırlanıyor durumu mevcut.

Eskiden çabuk gelirdi. Acaba artık buraya film siparişi vermek hata mı diye düşünüyorum.
  • topaz42 kullanıcısına yanıt
    stokta da olsa büyük ihtimalle filmleri farklı şubelerden getirtiyorlar. Daha önce D&R kitap siparişlerim uzun süre gelmediği için bir daha orayı kullanmadım. n11'den Reset'i kullanmanızı tavsiye ederim.
  • Dünden beri n11 sitesine giriş yapamıyorum. Bir sorun mu var acaba?
  • https://www.amazon.com/The-Lord-of-the-Rings-The-Theatrical-Trilogy-Blu-ray/dp/B0086B89JO?tag=bluray-021-20&linkCode=xm2&m=ATVPDKIKX0DER

Arkadaşlar bu set hakkında teknik bilgiye görüntü kalitesi ses ve video ayrıntısı hakkında detaylı bilgiye sahip olan var mı acaba amazon dan sipariş vermeyi düşünüyorum fakat theatrical versiyonların kalitesi extended kadar iyi olmadığını bildiğimden sormak istedim en son çıkan us baskısı sanırım bunlar detaylı bilgisi olan varsa ses ve video kalitesi görüntü transferi extended kadar iyi mi (extended olanlar avc dts hd ma 6.1 24 bit sese sahip) acaba aydınlatabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxi99 -- 1 Mart 2020; 22:0:56 >
  • Maxi99 M kullanıcısına yanıt
    bir kere bu yazdıgınız "theatrical versiyonların kalitesi extended kadar iyi olmadığını bildiğimden"
    oyazdıgınız filmin verisyonudur görüntü ile ilgi ve alakası yoktur bluray lerde sadece baskı kalitesi olabilirki ( ülkeler arasınd abazen olabiliyor yada remastered versiyonlarda) olur baska fark olmaz + .com daki filmler region 1 (a) ise oynatamaya bilirsiniz her bluray bölge a oynatamaz ses ma ise hepsinde aynıdır ki bölge 1 lerde genelde en ust seviye sesler olur (orinal dilinde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DJ ICEMAN -- 1 Mart 2020; 22:12:4 >
  • Özür dileyerek soruyorum Apple tv mi bluray player mi görüntü kalitesi hangisi teşekkür ediyorum saygılar

• https://forum.donanimhaber.com/satilik-50-adet-orijinal-blu-ray-film--142554875

Elimdeki filmleri satmaya karar verdim ve dh de ilan açtım. Ama sizlerede bir soru sormak istiyorum. Bu filmleri toplu ya da daha hızlı satabileceğim başka bir platform var mı bildiğiniz ya da Facebook sayfası vs de olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gye_Baek

https://forum.donanimhaber.com/satilik-50-adet-orijinal-blu-ray-film--142554875

Elimdeki filmleri satmaya karar verdim ve dh de ilan açtım. Ama sizlerede bir soru sormak istiyorum. Bu filmleri toplu ya da daha hızlı satabileceğim başka bir platform var mı bildiğiniz ya da Facebook sayfası vs de olur.
    https://m.facebook.com/groups/807454452689145
    https://m.facebook.com/groups/363747140678060?group_view_referrer=profile_browser

Birçok buna benzer grup var ama aktif üyeler genelde aynı. Buralarda da deneyebilirsiniz şansınızı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkalen Fosfataz

https://m.facebook.com/groups/807454452689145
    https://m.facebook.com/groups/363747140678060?group_view_referrer=profile_browser

Birçok buna benzer grup var ama aktif üyeler genelde aynı. Buralarda da deneyebilirsiniz şansınızı.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gye_Baek

https://forum.donanimhaber.com/satilik-50-adet-orijinal-blu-ray-film--142554875

godfather set satıldımıfiyat nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: DJ ICEMAN

godfather set satıldımıfiyat nedir

Alıntıları Göster
    250 TL
  • HEPSİ TEMİZ VE TÜRKÇE SEÇENEKLİDİR

Star Wars Return of The Jedi Steelbook BluRay : 40 TL
    Star Wars Empire Strikes Back Steelbook BluRay : 40TL
    Harry Potter Azkaban Tutsağı BluRay : 45TL
    Dallas Buyers Club BluRay : 25TL
    Rescue Dawn BluRay : 10TL
    Donnie Darko BluRay : 10TL
    King Speech BluRay : 10TL

John Wick 1-2 Karton Ceketli DVD SET : 40TL
    Lethal Weapon DVD SET : 50TL

En az 20TL'lik alıma kargo yapıyorum.
  • Arkadaşlar Merhabalar ORİJİNAL BLU RAY filmlerimden bazılarını satıyorum. Orijinal ürünler aklınızda soru işaret kalmasın değil çizik toz dahi yok.Hepsinde Türkçe Dublaj ve altyazı var.
    Filmler 2D dir.
    1-Star Trek 1.bölüm 50 TL
    2-Kong kafatası adası 30 TL
    3- Taxi Driver 45 TL
    4-Bekar yaşam kılavuzu 15 TL
    5-Jackie Brown 20 TL
    6- zafere Hucum 2 diskli Bluray + DVD copy 75 TL
    7- Aşk Çeşmesi 25 TL
    8- 7 dayanılmaz gün 15 TL
    Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KMLSNY -- 6 Mayıs 2020; 18:25:53 >
  • HEPSİ TEMİZ VE TÜRKÇE SEÇENEKLİDİR

Star Wars Return of The Jedi Steelbook BluRay
    Star Wars Empire Strikes Back Steelbook BluRay
    Harry Potter Azkaban Tutsağı BluRay
    Dallas Buyers Club BluRay
    Rescue Dawn BluRay
    Donnie Darko BluRay
    King Speech BluRay

Blurayler toplam: 115TL

John Wick 1-2 Karton Ceketli DVD SET
    Lethal Weapon DVD SET
    Esaretin Bedeli DVD
    Seven digipack 2 disk DVD
    Braveheart karton ceketli DVD
    Can Dostum DVD
    Terminator 1 DVD
    Termınator 2 karton ceketli çift disk DVD
    American Psycho DVD
    Forrest Gump Dvd

Dvdler toplam fiyat: 100TL

• iTunes üzerinden koleksiyonuza katmak istediğiniz filmler var ise mutlaka bakın cok güzel indirimler yapmışlar

x men 9 film lik seriyi 39.90 dan aldım

predator serisi 4 film (ilk film olan arnoldun ki dahil) 19.90

daha bir sürü filmde acayip fiyatlar var kacırmayın

artık ülkemizde orjinal film bulmak iyice zorlaşıyor ve bir cogunuz takip ediyordur facedeki gruplarda bazı satıcılarda dahil fiyatlar artık faiş olmuş durumda itunes da hızlı ve limitsiz bir internete sahipseniz bir diyer uygun fiyatlı güzel secenek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DJ ICEMAN -- 14 Mayıs 2020; 16:28:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DJ ICEMAN

iTunes üzerinden koleksiyonuza katmak istediğiniz filmler var ise mutlaka bakın cok güzel indirimler yapmışlar

x men 9 film lik seriyi 39.90 dan aldım

predator serisi 4 film (ilk film olan arnoldun ki dahil) 19.90

daha bir sürü filmde acayip fiyatlar var kacırmayın

artık ülkemizde orjinal film bulmak iyice zorlaşıyor ve bir cogunuz takip ediyordur facedeki gruplarda bazı satıcılarda dahil fiyatlar artık faiş olmuş durumda itunes da hızlı ve limitsiz bir internete sahipseniz bir diyer uygun fiyatlı güzel secenek
    X-Men

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 24 Ocak 2021; 11:48:9 >
  • fatihto kullanıcısına yanıt
    sunuda yapabilirsiniz pc nize itunes windows yükleyip ordan da
    tv ye aktarabilirisiniz ama klite denemesi yapmadım inanın güzel bir pc de fark olmaz sadece 4k için 4k destekleyen ekrankartlı bir pc gerekebilir

android ile olması imkansız gibi
  • Herkese merhabalar ; Konuyu yeni görüyorum , Titanic Bluray versiyonunu arıyorum ; elinde olan , satmayı düşünem olursa bana pm atabilirler :)

• 
Sayfa: önceki 10851086108710881089
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.