Şimdi Ara

Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim (1047. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.820
Cevap
123
Favori
960.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10451046104710481049
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi anlık heves oluştu nedense bluray satın almak istedim. Fakat çok masraflı geldi. İkinci el piyasasına da güvenemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ghost in the shell

The legend of tarzan

İkisi 50tl. Tek satmıyorum.

• Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    Vay arkadaş ya. bundan sonra hiç bir marvel filmini tr altyazılı olarak alamayacak mıyız yani? O zaman aynı durum guardians of the galaxy 2 ve doctor stange de mi geçerli ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

Maalesef Disney filmlerinde Türkçe altyazı veya dublaj olmayacak. Bu durum Guardians of the Galaxy 2 ve Doctor Strange için de geçerli. Eğer Türkçe altyazı varsa o film korsandır.

remux akar o zaman
  • Dostlar küçük bir sorum olacaktı BLURAY PLAYER görüntü kalitesini herhangi bir cihazla karşılaştırdınız mı bilgi almak istiyorum ve Apple tv, Android Box veya başka medya oynatıcılar resim kalitesi görüntü ve stabilite nasıl acaba. Ben Netflix amazon gibi medyalardan yararlanmak istiyorum FHD 4K fark etmez tavsiye lütfen saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_ayberk

Dostlar küçük bir sorum olacaktı BLURAY PLAYER görüntü kalitesini herhangi bir cihazla karşılaştırdınız mı bilgi almak istiyorum ve Apple tv, Android Box veya başka medya oynatıcılar resim kalitesi görüntü ve stabilite nasıl acaba. Ben Netflix amazon gibi medyalardan yararlanmak istiyorum FHD 4K fark etmez tavsiye lütfen saygılarımla...

BLURAY PLAYER görüntü kalitesi dediğiniz A kalite ana kaynaktır şöyleki:fabrikasyon çıkış olan bluray dıscler bluray playerlara oranla işlenir ,mesela piyasada bir çok NMT yani media player cihazlar var 4k'box, FHD media 3D ISO, bütün ses codecleri ve video codecleri içeren oynatıcılar, 4k için HDR ve hevc-x265 codec içeren oynatıcılar, ama bunlar stabil cihazlar değil, sürekli güncelleme alıp bir müddet sonra firma tarafından güncellemeleri kesilen ürünler. Netflix amazon gibi medyalardan bitrate saf bluray medya gibi resim kalitesi bekleme çünkü FHD bluray bir diskin total bitratesi bile kaynaktan kaynağa max 50mbps'ye kadar çıkıyor, buda panel büyükse örnek 55'ınç 140 ekran kullanıyorsa kullanıcı örnek: FHD panel kullanıyorsa max bluray ıso yada remux dosya yada bluray player orjinal bd'dısc kullanıcak, gerçi remux ve ıso dosyalarda orjinal bluray fark etmiyor..ben bir çok NMT cihaz kullandım en son HIMEDIA Q10 PRO denemiş biri olarak pc'deki görüntü kalitesini alamadım, pc'ye alışan biri için NMT cihazların görüntü kalitesi sınır değildir mesela bir örnek resim vereyim ,Bu film remux dosya orjinal ve splash pro 2.1 sürüm ile pc'den alınan görüntü... bütün ayarlar naturel ,sadece keskinlik 3'de gerisini siz hesap edin buyrun

Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

quote:

Dostlar küçük bir sorum olacaktı BLURAY PLAYER görüntü kalitesini herhangi bir cihazla karşılaştırdınız mı bilgi almak istiyorum ve Apple tv, Android Box veya başka medya oynatıcılar resim kalitesi görüntü ve stabilite nasıl acaba. Ben Netflix amazon gibi medyalardan yararlanmak istiyorum FHD 4K fark etmez tavsiye lütfen saygılarımla...

BLURAY PLAYER görüntü kalitesi dediğiniz A kalite ana kaynaktır şöyleki:fabrikasyon çıkış olan bluray dıscler bluray playerlara oranla işlenir ,mesela piyasada bir çok NMT yani media player cihazlar var 4k'box, FHD media 3D ISO, bütün ses codecleri ve video codecleri içeren oynatıcılar, 4k için HDR ve hevc-x265 codec içeren oynatıcılar, ama bunlar stabil cihazlar değil, sürekli güncelleme alıp bir müddet sonra firma tarafından güncellemeleri kesilen ürünler. Netflix amazon gibi medyalardan bitrate saf bluray medya gibi resim kalitesi bekleme çünkü FHD bluray bir diskin total bitratesi bile kaynaktan kaynağa max 50mbps'ye kadar çıkıyor, buda panel büyükse örnek 55'ınç 140 ekran kullanıyorsa kullanıcı örnek: FHD panel kullanıyorsa max bluray ıso yada remux dosya yada bluray player orjinal bd'dısc kullanıcak, gerçi remux ve ıso dosyalarda orjinal bluray fark etmiyor..ben bir çok NMT cihaz kullandım en son HIMEDIA Q10 PRO denemiş biri olarak pc'deki görüntü kalitesini alamadım, pc'ye alışan biri için NMT cihazların görüntü kalitesi sınır değildir mesela bir örnek resim vereyim ,Bu film remux dosya orjinal ve splash pro 2.1 sürüm ile pc'den alınan görüntü... bütün ayarlar naturel ,sadece keskinlik 3'de gerisini siz hesap edin buyrun

Ilginizden dolayi çok tesekkur ederim bluray player olarak model tavsiyesi alabilir miyim 4k oynaticiya kadar olabilir saygilar...

• ali_ayberk A kullanıcısına yanıt
    Xbox one s
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

quote:

Ilginizden dolayi çok tesekkur ederim bluray player olarak model tavsiyesi alabilir miyim 4k oynaticiya kadar olabilir saygilar...

Şimdi şöyle eğer 4k tv'niz varsa 4k bluray player tavsiye olunur lakin 4k tb'yoksa Full hd paneliniz varsaki 1080p sünya standartında tam oturmuş sistemdir + her 4K çıkan blurayler gerçek 4k değil 2k remasted'den 4k'ya upscale edilen görüntüler yani ben aldım 4k bluray player işde dehşet görüntü var 1080p ile arasında vav diyemezsiniz bunu 60 ve 65'ınç panelde yada 1+2 metre mesafeden anlarsınız yoksa 1080p candır + 1080p gibi önem verilmiyor 4k'ya çünkü btün ortasegment sistemler 1080p üzerine kurulu dünyada,ama 4k demolar ve belgeselerler vardır işte fark orda var mesela bende Batman vs superman 4k orjinal bluray ve 1080p blurayi var fark çok az evet fark var ama panelin boyutu çok önemli husus 55'ınç 140 ekran tv'de max 2 metre mesesafecen anlarsınız farkı..illa bluray player 4k hdr özelikli alıcam diye yormayın kendinizi Medi paleyr tank yani NMT kutuda alabilrisiniz hatta daha iyi olur bknz: Zidoo X9S 4k+10 bıt+x265..konusu burda kesin bakın,https://forum.donanimhaber.com/zidoo-x9s-x8-x10-ve-xtreamer-express-realtek-1295-chipsetli-android-tv-box-kullanicilari--120249299-188#130154750..ama orjinal takıntınız varsa ben 4k kutulu arşivlicem orjinal olucak derseniz Samsung 4K UBD K8500 Blu-ray Player Şiddetle tavsiyedir..

• cevaplarınız için çok teşekkür ederim 4k bluray player ileriye yatırım gibi görülüyo hayırlısı olsun çok teşekkür ederim saygılar...

• ben aldım galiba onu doğan satıyordu.
  • Satılık veya takaslık

Black Swan (2 Disk) 25TL

East Of Eden 30TL

Happy Feet Two 15TL

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2 Disk) 25TL

Skyfall 20TL

The Graduate (Tr Yok) 15TL

Unforgiven (Tr Yok) 15TL

Transformers 25TL

The Thomas Crown Affair 45TL

• quote:

Bende 2 tane Blu-ray Player var. Biri Samsung BD-ES5000. Diğeri LG BP325 3D Blu-ray Player. İkisinin Blu-ray görüntüsünü aynı TV'de defalarca karşılaştırdım. Samsung bir parça daha canlı, daha berrak geldi bana. Halbuki LG daha güncel bir cihaz. Daha sonra çıkmış. Ama Samsung Daha net.

Denediğim TV Vestel 40FA 8100. Samsung Blu-ray Player'i HDMI-CEC üzerinden otomatik görüyor. LG'yi görmüyor mesela. Fakat bunun görüntüye etkisi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Bende 2 tane Blu-ray Player var. Biri Samsung BD-ES5000. Diğeri LG BP325 3D Blu-ray Player. İkisinin Blu-ray görüntüsünü aynı TV'de defalarca karşılaştırdım. Samsung bir parça daha canlı, daha berrak geldi bana. Halbuki LG daha güncel bir cihaz. Daha sonra çıkmış. Ama Samsung Daha net.

Denediğim TV Vestel 40FA 8100. Samsung Blu-ray Player'i HDMI-CEC üzerinden otomatik görüyor. LG'yi görmüyor mesela. Fakat bunun görüntüye etkisi yok.

Bende BD-H6500 modelini kullanıyorum ve çok memnunum. Arasıra google tarayıcısından da online filmleri izliyorum 😊

Samsung akar aga

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 4 Aralık 2017; 11:57:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki hocam bluray playerler de netflix amazon vs. Kullanıyor musunuz eğer kullanıyor iseniz görüntü kalitesi stabilite nasıl acaba veya başka medya oynatıcılar ile karsilastirdiniz mi acaba teşekkürler...

• quote:

Peki hocam bluray playerler de netflix amazon vs. Kullanıyor musunuz eğer kullanıyor iseniz görüntü kalitesi stabilite nasıl acaba veya başka medya oynatıcılar ile karsilastirdiniz mi acaba teşekkürler...

Cevap vermemiş olmamak için kendi adıma cevaplayayım. Oynatıcı üzerinden internete bağlanmıyorum. Film izlemiyorum. İzleyen arkadaşlar vardır mutlaka.
  • Tesekkur etmemiş olmamak için tesekkur ederim çok sagolun var olun :)

• Buradaki Lincoln filmi ya da Almanya baskısına sahip olan var mı ? Ekstralarda TR var mı acaba ?
  • Bu steelbook için olan koruyucu kılıf, ambalajlardan Türkiye'de var mıdır acaba ? Var mı buralardan alan veya satıldığı bir yeri bilen ?
  • 
Sayfa: önceki 10451046104710481049
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.