Şimdi Ara

Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim (1038. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.820
Cevap
123
Favori
960.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10361037103810391040
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

50 GB'lık filmi 25 GB'lık diske yazdırırken sadece ses dosyalarını atmıyorlar, filmlerin bitrate'lerini de düşürüyorlar. Hatta bazıları DVD'ye mkv yazdırıp diskin üstüne Bluray logulu baskı yaparak Bluray film diye satıyor. Ayrıca orijinal filmler master disk kalıbına erimiş polikarbon sıkılarak sıkıştırılır ve baskı alınır. Yani masterdaki tüm veriler birebir kopyalanır. Korsan filmlerde ise disk Bluray yazıcıda yazdırılır. Dikkatli bakınca dairesel yakma izleri görürsünüz. Kötü medyaya yazdırılmış disklerin ömrü kısa olur. Diğer bir sorun ise bu yazdırılmış diskler Bluray oynatıcının gözünü yorar ve ömrünü kısaltır.

Kısacası korsan film almayın. Hem hırsızlara para kazandırmayın hem de paranızı çöpe atmayın.

Ben bu kişi ile bir kaç kere yüz yüze konuştum. Tüm filmleri korsan yapmıyorum. Sadece Türkiye'de çıkmayan veya çıksa bile içinde hiç bir TR olmayan filmleri kopya yapıyorum. diyor.
  • herkese selamlar ,
    arayanlar varsa elimde fazlalık olarak ;

interstellar (50)
    revenant(25)
    schindler list / digibook (25)
    danimarkalı kız (20)
    harry potter'ın 6 adet filmi mevcut. (150) hangileri var bilmiyorum bakmam lazım.

dileyenler irtibata gecebilir.
  • topaz42 kullanıcısına yanıt
    Bende satışlarında normal Türkçe destekli olan film sattığını görmedim.
    Özel mesajla soracaktım fakat sanıyorum profiliniz gizli olduğundan yazamadım, bahsettiğiniz satıcının linkini verebilir misiniz lütfen, ben bulamadım
  • Wonder Woman filminin steelbook versiyonunu alan oldu mu?
  • Uzun zaman sonra Wonder Woman blurayini alayım dedim, 3 gün önce çıkmasına rağmen hiçbir DR’da bulamadım. Çıkış tarihi 27 eylül diyorsan o tarihte en azından büyük mağazalarında satışa koyacaksın ya da tarihini güncelleyeceksin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PlayerX kullanıcısına yanıt
    27'sinde gittiğimde mağazalarda yoktu. Normal ama bu ülkede böyle şeyler
  • Dün bende baktım maltepe park d&r da ama orada da yoktu maalesef. Artık Amazondan alırım sıkıldım iyice TR nin bu saçma sapan olaylarından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoktorS23

Özel mesajla soracaktım fakat sanıyorum profiliniz gizli olduğundan yazamadım, bahsettiğiniz satıcının linkini verebilir misiniz lütfen, ben bulamadım

Profilim gizli olmaz benim. Sanırım bir hata oldu. Kontrol edip bakacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayerX

Uzun zaman sonra Wonder Woman blurayini alayım dedim, 3 gün önce çıkmasına rağmen hiçbir DR’da bulamadım. Çıkış tarihi 27 eylül diyorsan o tarihte en azından büyük mağazalarında satışa koyacaksın ya da tarihini güncelleyeceksin.

2 Ekim'e ertelendi, reset olmasa haber veren yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne kadar saçma bir durum artık Facebook var int. mağazaları var yani oraya çıkış tarihinin değiştiğini yazmak bu kadar zor mu? İyi bari Ali Abi söylemiş
  • Bugün 2 ekim. Akşam geçerken D&R'a bakarım artık.
  • Korsanlar Karayip adalarında Türkçe bilmeden denize açılacakmış.

• Arkadaşlar film disk çıkış tarihlerini nerelerden takip ediyorsunuz?
    Özel mesaja yanıt vermeye çalıştım, mesaj gönderilemiyor, buradan teşekkür edeyim size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dfzodiac

Arkadaşlar film disk çıkış tarihlerini nerelerden takip ediyorsunuz?

Diğer ülkeler için bluray.com'dan bakabilirsiniz ama bizim için maalesef öyle bir site yok. Facebook'taki gruplarda firmaların haftalık çıkış listelerini paylaşan biri var ya da Ali abiden öğreniyoruz.

• Dün akşam bir film seyrettim. Miss Sloane (Bayan Sloane). Filme resmen bayıldım. Fakat altyazı ile takip etmek çok zor. Bir çok yazıyı kaçırdım. Neredeyse oyuncuların ağızlarından çıkan her kelimeyi altyazıya dökmüşler. Bu filmin DVD'si Türkiye'de çıkmadı mı? Çıktı da ben mi kaçırdım.

Film gerçekten harika. Jessica Chastain 10 numara oynamış. Mutlaka seyredin.
  • bluray.com'u takip ediyorum ama Türkiye'de dağıtıcıların facebook sayfalarına bakıyorum onlarda pek aktif değiller sanırım sayfalarına ne zaman baksam tüm çıkacak filmleri bulamıyorum
    Galiba çıkmamış izlenecekler listesine alıyorum filmi. Hazır konusu açılmışken bende El cuerpo (The Body-Ceset) 2012 filmi tavsiye edeyim çok iyi bir film. Hatta forum sayfamda(Film Koleksiyonerleri Forumu)paylaştım. Başka tavsiye ettiğim filmlerde oldu dileyen onlara da bakabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dfzodiac -- 3 Ekim 2017; 13:30:24 >
  • yeniler

Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim

Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim
  • 
Sayfa: önceki 10361037103810391040
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.