Şimdi Ara

Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim (1031. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.820
Cevap
123
Favori
960.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10291030103110321033
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • D&R dan blu ray disk çalmak istiyorum (kutusuz) Taktikleri nedir nasıl yapılır. Çalan var mı aranızda ???

> Ciddiyim <

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam teşekkür ederim bilgilendirme için. kimseye güven olmaz çünkü..
    forumdan olsa sıkıntı değilde oralar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdr-2015

D&R dan blu ray disk çalmak istiyorum (kutusuz) Taktikleri nedir nasıl yapılır. Çalan var mı aranızda ???

> Ciddiyim <

Koli bandıyla sarıyorlar kutuları onlarda çakal. Ama kolayı var falçatayla kutuya tam açma yerinden boydan boya kesik atıp jelatini çıkarıyorsun ve diski alıyorsun bu kadar basit, ben böyle çok çaldım...dermişim. Öyle bir diziyorlarki kutuları yerinden bile çıkaramıyorum.
  • Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    ben de o tip şeyler duydum,elektronik cihaz için filanda. ama alıcı 1000'in üzerinde referansı var.valla bilemedim.6 aydırda satılmadı gitti filmler..
    41 adet film.toplu olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuwanda87 -- 17 Ağustos 2017; 22:26:11 >
  • Koli bandı bütün işi bozuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 17 Ağustos 2017; 23:12:44 >
  • Ben beğendim bundan sonra mavi ışık yoğun teker alacam ben bugüne kadar ki blurayleri mecbur atacaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

quote:

Orijinalden alıntı: Routine

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: basis35

bilmiyorum her geçen dönem daha da kötüye gidiyor. İnan elimdeki sinema sistemini yükseltmek için sattım. Şu an hiç alasım yok. Halbuki 1,5 sene öncesi akşam eve gitsem de film seyretsem derdim. Ya da facebook sayfalarında satış yapan kişilerden filmler alıp heyecanla beklerdim. Ama şu firmaların abuk subuk stratejileri bütün sektörü daha da kötü duruma soktu sanki

Katılıyorum.Ayrıca ilave olarak artık insan doydu başka başka şeyler zevkler giriyor yaşamımıza..Artık digital ortam girdi.Yurtdışında 3 yıldır varda biz daha bu sene ayak bastık.Digital platformlar netflix -blu tv-İtunes store ve ben bir an önce Amazon gelsin istiyorum.Arşiv başka o his seyretmek başka ama istediğin her filmi böyle almak saçmalık artık bence."Çok paran varsa başka tabi" hem ülkedeki faktörler zorluyor zaten.

Kalkıp dolaptan film aramaya üşeniyorum çoğu zaman açıyorum Netflix'i oradan izliyorum aynı filmi mesela Ama sorsan sat o zaman filmleri.Satmam da.Zaten alan da olmuyor artık.

Galaxy Vol 2 mesela..Çıkmadı , dedim lanet olsun biliyordum zaten çıkmayacağını 2 hafta önce İtunes sipariş ettik şimdi yüklendi hazır. Get-out biraz daha bekleyeceğim yurtdışından alabilirsem alırım yoksa onu da İtunes alım yapacağım. Hacksaw Ridge bu da çıkmadı.Yine İtunes.

DVD filmleri Bluray çeviren gruba dahil olmadım , şimdi aynı grup 4K ya çevirmeye başlayacak genel olarak."Hatta başlayanlar da olmuştur" Hiç gerek yok Sanırım 8-10 filmi dvd den bluray olarak geçmişimdir o kadar.Çok tuttum kendimi Şu anda 3-5 filmi Bluray satıp dvd 'sini alma planım var mesela.Çünkü aralarında çok fark yok.DVD baskıları da kaliteli..Görsellik yoksa DVD baskısı da iyi ise bence Bluray pek gerek yok

Hocam bu dijitallerde fiyatlar nasıl film kalitesi nasıl film boyutları nasıl bilgi verir misin biraz?

İtunes store da her filmin boyutu yazıyor.

İnternetten indirilen 1080 ile aralarında pek fark yok hatta hiç yok.Orjinal Bluray filmlerden de çok çok az farkı var.Millet incelemeler yapmış zamanında onlara göre fark yok ama ben çok az da olsa fark olduğunu düşünüyorum.

Fiyatları 16-18 liradan başlıyor yeni filmler.Bazıları 9-14 lira ile çıkıyor.Değişiyor yani.10 liranın altında bir çok film var.Zaman zaman 5 liraya düşüyor fiyatları ben oradan topluyorum mesela

İtunes tercih etmemin en önemli nedeni Cebteteb/enpara olması ve daha önemlisi Apple TV kullanıyor olmam.Hem aldıklarım yarı fiyatına geliyor hem de Apple tv ile hiç uğraşmamış oluyorum.Ama Apple tv olmasaydı ben de İtunes film almazdım bunu belirteyim

Hocam selamlar dipnot olarak şunu eklemekte fayda var, kullandığınız displayin boyutu önemli burada. Mesela 40-42-46 inch tv kullanıyorsanız dedikleriniz tamam ama ekran büyüdükçe 65-60 vb orijinal bluray ile sizin bahsettiğiniz web-dl sürümleri arasında ciddi fark var. Projektör perde yi söylememe gerek bile yok oradaki fark çok ciddi. Bahsettiğiniz konu bu değilse ben yanlış anladıysam editleyeyim, sevgiler selamlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • WEB-Dl sürümleri biliyorum ama konu başka.Hatta alakası yok İnternetten indiliren bluray filmler derken bir karşılaştırma daha yapmak istedim , o kadar.

• İtunes demişken yazayım ; Al Pacino'nun filmleri Adalet İçin ve Köpeklerin Günü filmleri mesela.Onları 5.99 fiyatları ile çok gördüğüm oluyor.
    Bir örnek daha yazayım dedim

• D&R yine siparişin yarısını yolladı kalan kısmı gelecek mi belli değil

Maymunlar Cehennemi 28 TL, uygun geldi bana.

• Uygun fiyatlı evet.Arka fotoğrafını çeker misin ayrıca ? Ben daha karar veremedim bluray mi alsam çift disc dvd mi alsam diye.

• Bu saatten sonra arşiv olayına başlanmaz artık."Ülkemizde hiç başlanmaz zaten."

Neden diye soracak olursanız ;

http://shiftdelete.net/apple-ve-hollywood-ortakligiyla-sinema-evinizde-84394

Zaten belliydi böyle bir şey olacağı.

• quote:

Bu saatten sonra arşiv olayına başlanmaz artık."Ülkemizde hiç başlanmaz zaten."

> 30 ila 50 dolar arası fiyat <

Yani ısırılmış elma = KAZIK ; )

• quote:

Orijinalden alıntı: kdr-2015

quote:

Bu saatten sonra arşiv olayına başlanmaz artık."Ülkemizde hiç başlanmaz zaten."

> 30 ila 50 dolar arası fiyat <

Yani ısırılmış elma = KAZIK ; )

Orası kesin değil.Ayrıca o fiyata olsa dahi bizde uygun fiyata olacaktır.Elma = kazık muhabetine girmeyelim çok saçma buluyorum o muhabeti

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Apple yi oldum olası sevemedim ; )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 20 Ağustos 2017; 15:27:40 >
  • İyi de bu bahsedilen filmlerin boyutu şu an olduğu gibi 3-4 gb olacaksa yani compress edilmiş görüntü ve ses olacaksa blurayci adamlar buna niye ilgi göstersin ben onu anlamadım. Bluray e rağbet gösterenler görüntü ve ses kalitesinden ötürü ilgi gösteriyor. Keza Fiyatı da böyle olacaksa türkiyede rağbet görmez.. Bizim gibi bluraycilerin ilgi göstermesi için ya kaliteden minimum ödün veren bir sıkıştırma yazılımı uygulamaları lazım ya da ham haliyle 20-30gb arası stream etmeleri lazım ki bu da en az 32mbps internet ister. Akk olayına girmiyorum bile :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cemo62

İyi de bu bahsedilen filmlerin boyutu şu an olduğu gibi 3-4 gb olacaksa yani compress edilmiş görüntü ve ses olacaksa blurayci adamlar buna niye ilgi göstersin ben onu anlamadım. Bluray e rağbet gösterenler görüntü ve ses kalitesinden ötürü ilgi gösteriyor. Keza Fiyatı da böyle olacaksa türkiyede rağbet görmez.. Bizim gibi bluraycilerin ilgi göstermesi için ya kaliteden minimum ödün veren bir sıkıştırma yazılımı uygulamaları lazım ya da ham haliyle 20-30gb arası stream etmeleri lazım ki bu da en az 32mbps internet ister. Akk olayına girmiyorum bile :)

Bizi bozar 64" tvde komedi bunlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Buralar sakin kalmış bir şeyler koymak lazım. Taze taze Amazon dan geldi arşivi büyütmeye devam :)
  • quote:

Uygun fiyatlı evet.Arka fotoğrafını çeker misin ayrıca ? Ben daha karar veremedim bluray mi alsam çift disc dvd mi alsam diye.

https://i.hizliresim.com/8dJo7n.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: Routine

quote:

Uygun fiyatlı evet.Arka fotoğrafını çeker misin ayrıca ? Ben daha karar veremedim bluray mi alsam çift disc dvd mi alsam diye.

https://i.hizliresim.com/8dJo7n.jpg

Teşekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 10291030103110321033
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.