Şimdi Ara

Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim (1019. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.820
Cevap
123
Favori
960.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10171018101910201021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam böyle bir saçma yönetim şekli olamaz. D&R ye gidiyorum çöp filmden geçilmiyor mağaza. Bunları getirip böyle bir filmi getirmemek nasıl bir mantıktır. İzleyiciye hakaret resmen. Tiksindiriyorlar kendilerinden. Akşam akşam sinirimi bozdular yaa. Almanya da da altyazı yok ne güzel steelbook edition 16 euro :S
  • _EsmeR kullanıcısına yanıt
    Artık alıştık hocam arı maya-sam'in maceraları vs gibi 18. Sınıf filmeri bluray olarak basarlar la la landi-hacksaw ridge'i-john wick 2 yi- imitation game'i vb filmleri basmazlar. Sonra da bir de battık bittik satışlar az diye veryansın ediyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlardan hiç bişey almayacaksın hocam yaa valla batsın gitsinler böyle iş yapacakalrına hiç ortada olmasınlar zaten. Rezillik baka hiçbirşey değil. İmdb puanına göre film bassalar daha göze gelir iş yaparlar yeminle.
  • _EsmeR kullanıcısına yanıt
    Ben de benzer düşüncedeyim hocam , ilk defa yurtdışından sipariş verdim eğer sorun yaşamazsam bundan sonra yurtdışı baskılara yöneleceğim mümkün oldukça.

• quote:

Orijinalden alıntı: _EsmeR

Bunlardan hiç bişey almayacaksın hocam yaa valla batsın gitsinler böyle iş yapacakalrına hiç ortada olmasınlar zaten. Rezillik baka hiçbirşey değil. İmdb puanına göre film bassalar daha göze gelir iş yaparlar yeminle.

Facebookta Ali abi (reset) yazdı. Bu John Wickler, Hacksaw Ridge, La La Land gibi filmlerin Warner Bros/Paramount gibi bir dağıtıcısı olmadığı için her ülkenin kendi basması gerekiyormus.

Bluray üretim malıyetlerin de düşük olması için 2000 civarı basılması gerekiyormuş. Hateful Eight'in satışları 1000'den azmış. (ki bi film de sonradan basılmıstı)

Aslında adamlara hak veriyorum ülkemizde satışlar çok az.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bu fiyatlara az olmasından normal bir durum olabilir mi sizce ? Ayrıca gerçekten mağazaya bir giriyorsun 20 filmden 12-15 i çöp neredeyse. bunlara para harcamak yerine daha sağlıklı şeylere harcama yapsınlarda satışlardan dolayı ağlamasınlar. SB li bazı filmler görüyorum oha ne alaka bunun sb si diyorum. Madem kendimiz üretmemiz gerekiyor maliyeti düşürmek için elleirnde geleni yapsınlarda 100 lira fiyat çekmesinler bize. Bak o zaman satılıyor mu satılmıyor mu. Ha o zamanda satılmaz ise bize herşey müstehak.
  • Excalibur93 E kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen bende hocam. DR den Underworld Blood Wars aldım kutu içinde hem 3d hemde normal bluray vardı. Ve fiyatıda 35 lira. Yani isteyince aslınad birşeyler yapılabiliniyor. Altyazı ekleme olayını çözersem yurtdışı almak çok mantıklı zaten.
  • Diğer filmlern hakkı kimde bilmiyorum ama la la landin ki foxta hocam yanılmıyorsam , bir filmin bunu basmama sebebi tamamen satmaz önyargısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Excalibur93

Diğer filmlern hakkı kimde bilmiyorum ama la la landin ki foxta hocam yanılmıyorsam , bir filmin bunu basmama sebebi tamamen satmaz önyargısı.

Fox'ta değil maalesef. Her ülke kendi baskısını yaptı anladığım kadarıyla onda da. Almanya'dan aldim ben, sadece Almanca altyazi mevcut. Filmlerinin cogunda TR altyazi bulunan Polonya ve Yunanistan baskılarında bile sadece kendi dilleri mevcut. (La La Land'i cok begendigim icin cok arastirmistim ama sonuc hüsran oldu. )

Tabi ki basmama nedenleri satmaz kaygısı ve br yere kadar hak veriyorum. Yoksa ben de cok rahatsızım bu durumdan.

• quote:

Orijinalden alıntı: _EsmeR

Hocam bu fiyatlara az olmasından normal bir durum olabilir mi sizce ? Ayrıca gerçekten mağazaya bir giriyorsun 20 filmden 12-15 i çöp neredeyse. bunlara para harcamak yerine daha sağlıklı şeylere harcama yapsınlarda satışlardan dolayı ağlamasınlar. SB li bazı filmler görüyorum oha ne alaka bunun sb si diyorum. Madem kendimiz üretmemiz gerekiyor maliyeti düşürmek için elleirnde geleni yapsınlarda 100 lira fiyat çekmesinler bize. Bak o zaman satılıyor mu satılmıyor mu. Ha o zamanda satılmaz ise bize herşey müstehak.

Umarim yasadışı film izleme sitelerine hükümet gercekten caydırıcı olabilecek yaptırımlar uygular da film almak zorunda kalanların sayısı artar. Yoksa biz daha cok bekleriz bu ulkede kaliteli işlerı. Son 1 yılda Inferno ve Deadpool hariç steelbook cikmadi mesela ulkede.

Bir de euro böyle giderse fiyatlar daha da artar. Mesela Logan 18 Euro olarak çıkmış Almanyada. Onlar icin çerez parasi ama bizim alım gücümüz düşük olduğu için isyan ediyoruz. Birebir kuru çevirirsek 75 TL olmasi lazim ama 55 liradan çıktı satışa bizde. O bile fazla geliyor. Ha tabi 20 liraya mal ettikleri filmi 30'a satip sürümden kazanma imkanlari varken 50-60'a satip ne koparsak kardir mantigindaysalar kendileri bilir.

• Umarım düzelir hocam bu durumlar ya. Bari biraz almanlara para versinlerde adamlar altyazı koysun en azından. Hep yeme peşinde bizimkiler. Tamam kurlar artıyor bizde görüyoruz ama zaten öküz gibi kazanıyorlar her kur artışına zam yapmakta nedir. Az satiym çok kazanayım düşüncesindeler bunlar. Yani halka iyilik diye bişey yok sadece kendilerini düşünüyorlar. Bunu biz üretsek ne kadara mal olabilirki acaba. Dublajda yapmasınlar kötü zaten altyazı koysun yeter. Cidden bu elektronik eşyalar filmler oyunlar yüzünden başka yerde yaşamak istiyorum ya. Adamlar ne güzel az paraya her türlü arşivi yapabiliyorlar.
  • Kong çıkıyor ..Ama ilk tercih yurtdışı.
  • Selam. Das Boot'u kimden aldınız?

edit: Tamamdır. amazon.it gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anthym -- 11 Temmuz 2017; 18:59:43 >
  • Amazon.de mevcut.Türkçe altyazı seçeneği var.
    Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur_dn -- 13 Temmuz 2017; 5:22:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur_dn

Amazon.de mevcut.Türkçe altyazı seçeneği var.

4K filmlerin kutuları çok hoş görünüyor ama ne TV var ne player vsr henüz bende. Normal bluray ile yetiniyorum

• Daha önce belirttim. Görsel şölen sunan filmler Blu-ray veya 4K alınabilir. Görsel şölen yok ise DVD bile yeterli.

Hayırlı olsun ama Arrival DVD olarak gayet yeterli. Blu-ray ile yetiniyorum diye can sıkmayın.
  • Arrival benim için çok farklı bir film görsel şölen olmasa ses bu sefer önemli oluyor.Arrival için konuşursak her şekilde alınır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Routine

quote:

Orijinalden alıntı: ugur_dn

Amazon.de mevcut.Türkçe altyazı seçeneği var.

4K filmlerin kutuları çok hoş görünüyor ama ne TV var ne player vsr henüz bende. Normal bluray ile yetiniyorum

Bu fiyatlara para biriktirerek, taksit ödeyerek alınmaz cihazlar. Düşsün öyle, paraya yazık. Para sorunu yoksa ayrı tabi.
  • 4K falan gerek yok.Bir Unforgiven alacağım o kadar.Onu da almazdım da kapak çok hoşuma gitti ,aynı cover ile Bluray var daha pahalı.
    Yukarıda yazılana katılıyorum.DVD bile yeterli.Fakat artık onlar da leş çıkıyor almıyorum.
  • Çok beğendiğiniz filmlerin 4k'ları bu fiyatlara rağmen alıyorsun çünkü en az 5 yıl bu teknoloji ölmez 8k'lar hayatımıza girmesi en az 5 yıl onun için dvd zevkli ama 4k gelecek için inkar edilemez arşiv düşünenler 4k yapmaya başlasın.

• 
Sayfa: önceki 10171018101910201021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.