Şimdi Ara

Bluetotth ile pc den cebe internet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
6.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar bluetooth ile pc deki interneti cebe nasıl paylaştıracaz.. cepden wap sayfalarına pc deki adsl hattımız ile girmek istiyoruz.. yardımcı olacak arkadaslara şimdiden teşekkurler..

• yok mu bi bilen arkadaslar
  • hadi arkadaslar ya.. hic mi bilen yok bunu.. adminler bi yardım edin
  • bunu ben bi yıl once sormustum simdede srouorlar cvp gelmedi yardım etsin biri yaaa...
  • yok mu bilen yaa....
  • vallahi böyle bir olay varsa çok güzel olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bleda -- 6 Ekim 2004, 18:20:46 >
  • valla anlamadım dersem meyin.... bağlantı adsl sonra bununla cepten wapa mı bağlanılacak ?
  • ewet aynen ole yane BT uzerinden wap/html vs vs bu kadar basit... buarada aymak imza super olmus
  • dostum bir yerde okumuş ve dosyayı almıştım aşagıya yapıştırıyorum.istersen bir dene .ben deneyemedim bluetooth um haftaya geliyor.bir zahmet çalıştırır ve başarılı olursan buraya bir mesaj at.

Telefonundan Bluetooth ile ADSL keyfi :)

--------------------------------------------------------------------------------

Gerekli araç ve gereçler: 6600 + Bilgisayar + Bluetooth Cihazı + PC Suite

Bir bağlantı oluşruyoruz ve sadece "bağlantı türü : gprs" seçip ve bağlantı adını istediğimiz bir verip kaydediyoruz. Telefonu Bluetooth ile PC'ye bağlıyoruz. Şimdi Agile ve Opera ile bağlantımzı seçip istediğimiz yere bağlanıyoruz. Tabiki bu sırada PCmizde intenete bağlı olmalı ve Bluetooth programınızın internet paylaşımı (networking) açık olmalı.

• birde mobiletechtr.com dan şöyle bir şey almıştım.bu daha mantıklı gibi geldi.bahsedilen programları oradan indirirsin:

telefon modelinize uygun gnubox programını indirin simdilik 7650 ve 6600 icin var ama bunlar diger telefonlardada calısabilir
    ardından pc icin proxy programını indirin
    ve son olarak cep telefonu icin browser olarak dorisbrowserı yada operabrowserı indirin

PC KURULUM

1)oncelikle indirdigimiz proxy programını bilgisayarınıza hic bi ayarı ile oynamadan kuruyorsunuz
    ardından baslat /anologx /proxy /proxy den programı calıstırıyorsunuz
    2)ardından sytem traydeki mavi bluetooth simgesine sag tıklayıp advanced configuration deyip local services sekmesini seciyoruz ve serial portu isaretleyip properties diyoruz burda secure connectionı disable(iptal) ediyoruz ve com port numarasına bakıyoruz ben com port 9 kullanıyorum bu numarayı unutmuyoruz tamam deyip ekranları kapatıyoruz
    3)simdi denetim masasından telefon ve modem seceneklerine giriyoruz ve ustten modem sekmesini seciyoruz ardından ekle tusuna basıyoruz cıkan ekranda modemi algılama listeden sececegim secenegini isaretleyip ileri diyoruz ardından standart modemleri yan taraftanda iki bilgisayar arası iletisim kablosunu seciyor ve ileri diyoruz ardından cıkan ekranda onceden ogrenmis oldugumuz port numarasını seciyoruz ve ardınadn ileleyip kurulumu tamamlıyoruz kurulum tamalanınca iki bilgisayar arası iletisim kablosuna cift tıklayıp modem sekmesinden en yuksek baglantı hızını 115200 yapıyoruz
    4)simdi ag baglantılarına cift tıklayıp giriyor yan panelden ag baglantılarını goruntuleyi ardındanda yeni baglantı olustura tıklıyoruz ardından gelismis baglantı ileri gelen baglantıları kabul et ileri iki bilgisayar arası iletisim kablosu ileri sanal ozel baglantıya izin verme ileri bu tablodaki tum kullanıcıları isaretleyin ve kendi kullanıcı adınızı unutmayın burda yazan seklini ogrenin ileri dedikten sonra internet iletisim kurallarına cift tıklayın arayanların agıma ulasmasına izin ver dedikten sonra tcp ip belirti isaretleyip ilk i 10.0.0.1 sonu ise 10.0.0.254 yapın ilerleyip kurulumu bitirin bilgisayarla isimiz bitti

TELEFON KURULUM
    1)gnubox progrmaını tele gonderip kurun
    2)ardında araclar ayarlar baglantı ayarları erisim noktalarına girip secenekler yeni ersim noktası varsayılan ayarları secin
    baglantı adını=bt (onemli)
    veri tasıyıcı=yuksek hızlı gsm
    cevirmeli bagl numarası=herhangi 3 sayı
    kullanıcı adı=bilgisayarınızdaki kullanıcı adınız hani ogrendigimiz
    sifre sorma=hayır
    sifre=varsa sifreniz bilgisayrdaki
    dogrulama=normal
    anasayfa=yok
    veri araması turu=analog
    en yuksek veri hızı=otomatik
    3)seceneklerden gelismis ayarlar
    telefonunun ip adresi=otomatik
    birinci ad=0.0.0.0
    ikincil ad=0.0.0.0
    yakın kopya su. adr.=bilgisayarınızın ip adresi
    yakın kopya port no=6588
    geri arama kullan=hayır
    geri arama turu=sunucu no kullan
    geri arama numarası=yok
    ppp sıkıstırması kull=evet
    baglantı dizesi kullan=evet
    baglantı dizesi= alttaki yazıyı aynen yazın

Kod:
    CHARMAP [windows-1252]
    LOOP 10
    {
    SEND "CLIENT"+<0x0d>
    WAIT 3
    {
    "SERVER" OK
    }
    }
    EXIT KErrNoAnswer$

OK:
    EXIT

cok dikkatli olun alt satıra gecmeler duyarlı kendisi sıgmayınca alt satıra gececektir onemli degil ama sizde gerektiginde yıldız tusuna basıp enter simgesini secip alt satıra gececeksiniz
    modem hazırlama=yok

4)ardından baglantı bluetooth eslesmis aygıtlar bolumunde eger bilgisayarınız gorunmuyorsa yeni eslesmis aygt diyerek aratın ve bulun ardından secenklerden yetkili olarak ata deyin
    sonra gnubox programını calıstırın ve
    once options--2 box direct--infrared
    ardından options--2box--bluetoothu secin ve bilgisayarınızı isaretleyin
    5)artık hersey tamam telefonunuza gonderdiginiz doris browserı yada opera browserı kurun ve calıstırın
    doris: options--prefences--proxy ip adress=bilgisayarınızın ip adresi,,proxy port=6588 geri kalan ayarlar sabit
    opera:settings--advanced--
    enable proxy on
    http proxy host=bilgisayarın ip adresi
    http proxy port=6588
    6)evet simdi bi adrese girme vakti girin mobiletechtr ye
    iyi surfler.......

**********************************************************************************

• saol bi s60 tel bulup deniim hemen bilgilendirdiign için saol
  • quote:

Orjinalden alıntı: red_apple

dostum bir yerde okumuş ve dosyayı almıştım aşagıya yapıştırıyorum.istersen bir dene .ben deneyemedim bluetooth um haftaya geliyor.bir zahmet çalıştırır ve başarılı olursan buraya bir mesaj at.

--------------------------------------------------------------------------------

Bir bağlantı oluşruyoruz ve sadece "bağlantı türü : gprs" seçip ve bağlantı adını istediğimiz bir verip kaydediyoruz. Telefonu Bluetooth ile PC'ye bağlıyoruz. Şimdi Agile ve Opera ile bağlantımzı seçip istediğimiz yere bağlanıyoruz. Tabiki bu sırada PCmizde intenete bağlı olmalı ve Bluetooth programınızın internet paylaşımı (networking) açık olmalı.

'internet paylaşımı (networking)'bu seçeneği nasıl aktif edebilirim?

• dün yaptım my bt places'dan telefonunu seç ordan available service'i seç yani telin hangi servisleri desteklediği kısma geç ordan dialup connection seç user ve pw yok numara olarak *99#'de ve bağlan 60k^'sı 1 kontör
  • quote:

Orjinalden alıntı: cellmaster

dün yaptım my bt places'dan telefonunu seç ordan available service'i seç yani telin hangi servisleri desteklediği kısma geç ordan dialup connection seç user ve pw yok numara olarak *99#'de ve bağlan 60k^'sı 1 kontör

dediğinin tam tersi tartışılıyor şu an burda..
  • quote:

Orjinalden alıntı: umutcan15

quote:

Orjinalden alıntı: red_apple

dostum bir yerde okumuş ve dosyayı almıştım aşagıya yapıştırıyorum.istersen bir dene .ben deneyemedim bluetooth um haftaya geliyor.bir zahmet çalıştırır ve başarılı olursan buraya bir mesaj at.

'internet paylaşımı (networking)'bu seçeneği nasıl aktif edebilirim?

Bluetooth programını tahmin ediyorum bilgisayara kuruyorsunuz.ordan cep'e paylaşım veriyorsunuz.

• ama nasıl?
  • teşekkürler aLLyC sorunu çözdün mü arkadaşım, red apple güzel derlemiş ben bir müddet netten uzaktım yeni bakabildim. günlük meşgale hele birde yağmurlar tuzu biberi oldu bir yerden bir yere saatlerle ölçülen zamanda gidebildik. selam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hare Rama -- 9 Ekim 2004, 0:21:24 >
  • valla bluetooth'um yeni geldi.bende denemeye çalışıyorum.paylaşım olayını bluetooth'un cd sini kurarken orda ayarlarında networking seçeneği var onuda kuruyorsun.zaten ağ bağlantılarına "bluetooth networking" diye atıyor bilgisayar.yalnız daha bende bir türlü bağlantı kuramadım uğraşıyorum kurarsam inşallah haber ederim.ayrıca bluetooth ile nokia pc suiti bir türlü çalıştıramadım önce onu halletmem lazım.
    görüşmek üzere
  • evet arkadaşlar yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik.yukarıda verdiğim ayarların tamamını yaptım.tel ile bağlantıyı kurdum.ağ yarlarını yaptım güzel çalışıyor.gnubox çalışıyor.herşey tamam.yalnız telden internete tam bağlanacağım zaman yanlış kullanıcı adı veya şifre erişim noktasını kontrol edin diyor bakıyorum atladığım bir şey yok.bu olayı bir türlü çözemedim.bu çözülürse pc den cepe interneti aktarmış olacagız. ...............................bir fikri olan varmı...............................
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.