Şimdi Ara

Bluetooth Kulaklık Fırsatları [ANA KONU] (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.940
Cevap
492
Favori
935.448
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben apple övmüyorum. Diyorum ki piyasada 150-200 lira arası satılan kablolu herhangi bir kulaklıkla 10 dolarlık bluetooth kulaklık eşyanın tabiatı gereği kıyaslanmamalı diyorum.

zaten bluetooth olduğu için maça 5-0 geride başlıyor.

elma ile armut kıyaslıyorsunuz havaya konuşuyoruz.

• Konudaki 2 arkadaş verdiği tavsiyeler ve kendim gördüğüm kadarıyla 3 seçenek arasında seçim yapmak istiyorum. Biraz araştırayım dedim ama o kadar çok model var ki kayboldum..

Taotronics Soundliberty 79, KZ S2 1DD+1B, edifier x3

Bunun dışında 300-350TL bütçeyle müzik dinleme açısından beni CKR5 gibi tatmin edecek bir model var mı bilmiyorum. Bu 3 modelden birini kullanan tavsiyede bulunabilecek olan var mıdır acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Luc4sHood

Konudaki 2 arkadaş verdiği tavsiyeler ve kendim gördüğüm kadarıyla 3 seçenek arasında seçim yapmak istiyorum. Biraz araştırayım dedim ama o kadar çok model var ki kayboldum..

Taotronics Soundliberty 79, KZ S2 1DD+1B, edifier x3

Bunun dışında 300-350TL bütçeyle müzik dinleme açısından beni CKR5 gibi tatmin edecek bir model var mı bilmiyorum. Bu 3 modelden birini kullanan tavsiyede bulunabilecek olan var mıdır acaba ?

Aynı kararsızlık bende de var. Soundliberty 79 ve Edifier x3 arasında gidip geliyorum.

• Anker Q10'un mikrofon kalitesi nasıl? Sokakta konuşma yapmak için kullanılabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taotronics Soundliberty 79 kullanan arkadaşlar tavsiye eder mi acaba? Sporda kullanmak için istiyorum kulaklığı.

• quote:

Orijinalden alıntı: S.Goodman

Aynı kararsızlık bende de var. Soundliberty 79 ve Edifier x3 arasında gidip geliyorum.

Alıntıları Göster

Her ne kadar ülkemizde fiyatları aynı da olsa Amazon.com sitesine bakarsanız Edifier X3 orada 34 USD, ama Taotronics Soundliberty 79 49 USD. Yani TS79 aslında daha pahalı ve bazı konularda daha iyi bir kulaklık. Ülkemizde aynı fiyatta olmasının sebebi Taotronics Soundliberty 79'u çok özel kampanya fiyatıyla satışa sunmaları normal fiyatı 500 TL civarında idi.

Yurt dışında bu iki kulaklık farklı sınıflarda değerlendiriliyor ve genellikle karşılaştırılmıyor, Edifier ile daha çok T5 kıyaslanıyor ki bu kulaklık bende var ve hiç memnun değilim.

Edifier X3'ü denemedim yorum yapamam ama Taotronics Soundliberty 79 sahibi olarak kulaklıktan çok çok memnunum, çok araştırdığım için biliyorum, neredeyse 700-800 TL'lik kulaklıklar kadar kaliteli ve performanslı. Mikrofonu da iyi, ses kalitesi muhteşem, özellikle doğru silikonlarla inanılmaz bass performansı var. (kutudan çıkan silikonlarla bu sesi almanız zor, kulağı tam yalıtmak gerekiyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakkan -- 3 Aralık 2020; 10:5:17 >

• hakkan H kullanıcısına yanıt

Hocam 79 modeline ben de aşırı ısındım. Fakat bir şey sorucam video izlerken gecikme oluyor mu acaba ? Burak şolt'un inceleme videosunda dokunmatiğinin çok kötü olduğundan bahsetmişti. Yani mesela 3 dokunmayla şarkı değiştirmeye kalktığında genelde olmadığını ya da şarkıyı durdurduğunu. Kararsızlığım beni kablolu kulaklık almaya itiyor ama orda da pek model yok  

Kaç saat sarj süresi alıyorsunuz acaba, bir de kulakta dururken rahatsız ediyor mu bir süre sonra?

• quote:

Orijinalden alıntı: hakkan

Her ne kadar ülkemizde fiyatları aynı da olsa Amazon.com sitesine bakarsanız Edifier X3 orada 34 USD, ama Taotronics Soundliberty 79 49 USD. Yani TS79 aslında daha pahalı ve bazı konularda daha iyi bir kulaklık. Ülkemizde aynı fiyatta olmasının sebebi Taotronics Soundliberty 79'u çok özel kampanya fiyatıyla satışa sunmaları normal fiyatı 500 TL civarında idi.

Yurt dışında bu iki kulaklık farklı sınıflarda değerlendiriliyor ve genellikle karşılaştırılmıyor, Edifier ile daha çok T5 kıyaslanıyor ki bu kulaklık bende var ve hiç memnun değilim.

Edifier X3'ü denemedim yorum yapamam ama Taotronics Soundliberty 79 sahibi olarak kulaklıktan çok çok memnunum, çok araştırdığım için biliyorum, neredeyse 700-800 TL'lik kulaklıklar kadar kaliteli ve performanslı. Mikrofonu da iyi, ses kalitesi muhteşem, özellikle doğru silikonlarla inanılmaz bass performansı var. (kutudan çıkan silikonlarla bu sesi almanız zor, kulağı tam yalıtmak gerekiyor)

Alıntıları Göster

Teşekkür ederim cevabınız için. Yazdıklarınızı okuduktan sonra tercihimi TS 79dan yana kullandım ve sipariş verdim. Bu kulaklığın artı yönleri olduğunu okumuştum ama tasarım ve görünüş olarak Edifier X3 benim daha çok ilgimi çekmişti. Umarım TS'deki gold detaylar sandığım kadar kötü değildir. Teşekkürler tekrar.

• quote:

Hocam 79 modeline ben de aşırı ısındım. Fakat bir şey sorucam video izlerken gecikme oluyor mu acaba ? Burak şolt'un inceleme videosunda dokunmatiğinin çok kötü olduğundan bahsetmişti. Yani mesela 3 dokunmayla şarkı değiştirmeye kalktığında genelde olmadığını ya da şarkıyı durdurduğunu. Kararsızlığım beni kablolu kulaklık almaya itiyor ama orda da pek model yok  

Hemen her gün youtube'dan kısa kısa da olsa videolar izliyorum, hatta siz söyledikten sonra tekrar denedim ben bir gecikme yaşamıyorum kesinlikle.

Dokunmatiği kötü değil, okşuyormuş gibi çok hafif dokunursanız evet algılamıyor ama bayağı temas eder gibi dokunursanız her seferinde gayet de güzel algılıyor bir sorunu yok bence.

Çok uzun süre kullanıp pilini bitirecek kadar test etmedim o yüzden süre bilgisi veremiyorum ama akşam test ederim.

Kulakta durma konusu ise kişiye bağlı, şundan dolayı, eğer kulaklığa en büyük silikonu takarsanız ki bir süre dönem denedim o zaman kulağınızın içi geniş değilse silikon bir süre sonra gevşiyor kulaklık hafif dışarı kaçıyor ama kulaklık kesinlikle düşmüyor. Bununla birlikte tam kulağınıza uygun bir silikonu seçerseniz kulaklık kımıldamıyor. Koşarken vb denemedim. Koşuda kullanmak için sivri uçlardan birini takarsanız o zaman da çıkmayacaktır kulağınızdan.

Bir noktayı vurgulamadan geçmek istemiyorum, eğer bu kulaklıkla BASS ağırlıklı müzik dinleyecekseniz orijinal silikonlarıyla bu sesi alamayabilirsiniz, ses harika, pırıl pırıl ama bass'lar az gelebilir. Ancaaak, eğer doğru silikonu takıp kulaklığı tam kulağınıza oturtursanız dışarıya ses kaçmadığı için müthiş bir bass vermeye başlıyor. Bu güne kadar denediğim en iyi bass veren kulaklık diyebilirim.

Unutmayın bugün bu kulaklığı Amazon Amerika'dan almaya kalksanız tam 49 USD tani nerdeyse 400 TL nasıl oluyor da bu fiyata satılıyor bilmiyorum ama kaçırılacak fırsat değil gerçekten.

Bass konusundaki en iyi kulaklıklardan biri olan Sony WF-XB700 'ü de test edeceğim onunla ilgili de görüşlerimi yazarım. (ama bunun fiyatı 540 TL civarında)

• merhaba arkadaşlar. konuya biraz bodoslama girmiş gibi olacağım. fakat size danışmak istiyorum. 200 tl civarı kablosuz kulaklık bakıyorum. kulakiçi (kulağın içine giren değiştirilebilir plastiği olan, umarım anlatabilmişimdir) olması ve ses kalitesi önceliğim. ayrıca sesli ortamda çalıştığım için aramalarda gürültü engelleme özelliği olursa güzel olur.

samsung buds gibi kulak içinde kalan değil de uzun olması tercihim. bana önerebileceğiniz marka olursa çok memnun olurum

Yorumlarınız için çok teşekkürler hocam. Daha öncesinde hep kablolu kulaklık kullanmış biri olarak açıkcası biraz çekiniyordum ses performansı yeterli gelmez diye fakat anladığım kadarıyla öyle değil. Şuan hepsiburada'da 314 lira. Bana dedikleriniz doğrultusunda uygun gibi geldi ama yinede sormak istiyorum bu fiyat gayet iyi midir ?

• Bradley Cooper kullanıcısına yanıt
    Haylou t19 veya taotronics soundliberty 53 olabilir o fiytalara...
  • Slm arkadaşlar bende 2 model arasında kaldım anker liberty air 2 ile edifier tws nb2. 700-800 tl arasında kulaklıkların fiyatı. Bu iki model arasında kullanan arkadaş var ise hangisini tavsiye edersiniz acaba. Teşekkürler

• Arkadaşlar basları iyi olan kancali kulakici kulaklik onerebilirmisiniz?
  • enseden kablolu ve ya hadi olmadı, kancalı TWSmodeller neden pek konuşulmuyor?  

bu bahsettiğiniz TWS modelleri silikonlu da olsa,

düşme riski rahatsız etmiyor mu??

yürüyüş + hafif koşu temposu yapmak istiyorum,

yani mazgal var, su var vs,, bi düşerse içine gitti..  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 4 Aralık 2020; 12:56:2 >
  • quote:

Yorumlarınız için çok teşekkürler hocam. Daha öncesinde hep kablolu kulaklık kullanmış biri olarak açıkcası biraz çekiniyordum ses performansı yeterli gelmez diye fakat anladığım kadarıyla öyle değil. Şuan hepsiburada'da 314 lira. Bana dedikleriniz doğrultusunda uygun gibi geldi ama yinede sormak istiyorum bu fiyat gayet iyi midir ?

Fiyat çok iyi, bu rakam dolara bağlı sürekli oynuyor ve 314 TL çok uygun. Dediğim gibi bu kulaklık Amazon.com da bile 49 USD yani TL karşılığı 380 TL, 314 TL'ye çok uygun.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakkan

Alıntıları Göster

Hocam merhaba, TS 79 kulak içi olmasa alacağım ama çok rahatsız ediyor.

Airpods çok pahalı olmasa alacağım.

Sadece müzik dinlemek için ses kalitesi Airpods'a yakın ve kulak içi olmayan 300-400 arası ne önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

enseden kablolu ve ya hadi olmadı, kancalı TWSmodeller neden pek konuşulmuyor?  

bu bahsettiğiniz TWS modelleri silikonlu da olsa,

düşme riski rahatsız etmiyor mu??

yürüyüş + hafif koşu temposu yapmak istiyorum,

yani mazgal var, su var vs,, bi düşerse içine gitti..  

Hocam aliexpress te ekstradan kanca aparatı satiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diveman kullanıcısına yanıt

Tws nb2 almanızı öneririm hocam. Her ne kadar ilk modelinin gürültü engellemesi daha iyi olsa da hala çok başarılı bir model. Anker'in o modeli bir miktar beklentilerin altında kaldı. Şahsen anker ve tronsmart gibi markaları eskisi gibi f/p oranı yüksek bulmuyorum açıkçası. Marka imajını oturtunca her çinli üretici gibi fiyat yükseltiyorlar.

• 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.